کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    سلام.
    متاسفانه دوباره بعد از بهبودی چشم قناری دوباره چشمش فکر کنم عفونت کرده. یک عکس تو انجمن پیدا کردم که چشمش دقیقا مثل چشم قناری منه. حالا میخوام دوباره تترا سایکلین بزنم. لطفا طریقه مصرف این دارو رو توضیح بدین.
    اینم یک عکس از چشم قناری یکی از اعضا که مثل مال منه:

در ضمن هنوز پف داره و فکر کنم عفونت روده داشته باشه. آیا با پودر تی ان تی مشکل من کامل حل میشه؟
    الان در این حالت که هم چشمش عفونت داره و هم به احتمال زیاد رودش باید چی بدم بهش و چی بهش ندم؟
    یکی از دوستان خودم گفت تو آبش شربت چرک خشک کن کودک بریزم. اسمش هم نمیدونست. آیا این کار درسته؟
    با سپاس فراوان.

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    سلام.
    متاسفانه دوباره بعد از بهبودی چشم قناری دوباره چشمش فکر کنم عفونت کرده. یک عکس تو انجمن پیدا کردم که چشمش دقیقا مثل چشم قناری منه. حالا میخوام دوباره تترا سایکلین بزنم. لطفا طریقه مصرف این دارو رو توضیح بدین.
    اینم یک عکس از چشم قناری یکی از اعضا که مثل مال منه:

در ضمن هنوز پف داره و فکر کنم عفونت روده داشته باشه. آیا با پودر تی ان تی مشکل من کامل حل میشه؟
    الان در این حالت که هم چشمش عفونت داره و هم به احتمال زیاد رودش باید چی بدم بهش و چی بهش ندم؟
    یکی از دوستان خودم گفت تو آبش شربت چرک خشک کن کودک بریزم. اسمش هم نمیدونست. آیا این کار درسته؟
    با سپاس فراوان.
    سلام
    اگر قبل از پماد تتراسیکلین استفاده کردید استفاده مجدد احتمال بی تاثیر خواهد بود و باکتریهای بیماری زا نسبت به این انتی بیوتیک مقاوم شدند
    از پودر تی ان تی استفاده کنید برای عفونت چشم قناری هم مفید هستش و در این مدت به چشک قناری پماد نزنید و با چای تازه دم و ولرم روزی 2 مرتبه شستشو بدید
    از شربت چرک خشک کن کودکان هم استفاده نکنید تا زمانی که داروی مخصوص قناری در دست رس هست چرا از داروهای انسانی استفاده کنیم برای تغذیه هم در این زمان اگر فقط از دان معمول (کتان و ارزن) استفاده کنید بهتر هستش
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    سلام دوستان
    من و برادرم تصمیم گرفتیم باهم کار پرورش قناری رو شروع کنیم. من اطلاعات چندانی فعلا با این امر ندارم ولی برادرم چند سال قناری نگهداری کرده ولی با تعداد خیلی کم ( 3 یا 4 )
    امروز با شخصی آَشنا شدیم که 107 عدد قناری حمال با شرایط جسمانی خوب رو بخاطر مصافرت رفتنش میخواست بفروشه. توی قناری هاش حمال سفید و قرمز و پرتغالی هم دیدم.
    قناری ها رو چه جوجه باشن چه بالغ جفتی 110 میگه... البته 50 تا از قناری ها با هم جفت بودن. یعنی 25 جفت.
    به نظر شما دوستان و اساتید این قیمت و این شرایط و این تعداد برای ما که اول کار هستیم خوبه یا نه؟؟؟ البته اینو میگم که دو نفر با هم نگهداری میکنیم.
    متشکرم از راهنمایی که خواهید کرد
    ویرایش توسط hojjat : 11th September 2014 در ساعت 05:19 AM

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط hojjat نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من و برادرم تصمیم گرفتیم باهم کار پرورش قناری رو شروع کنیم. من اطلاعات چندانی فعلا با این امر ندارم ولی برادرم چند سال قناری نگهداری کرده ولی با تعداد خیلی کم ( 3 یا 4 )
    امروز با شخصی آَشنا شدیم که 107 عدد قناری حمال با شرایط جسمانی خوب رو بخاطر مصافرت رفتنش میخواست بفروشه. توی قناری هاش حمال سفید و قرمز و پرتغالی هم دیدم.
    قناری ها رو چه جوجه باشن چه بالغ جفتی 110 میگه... البته 50 تا از قناری ها با هم جفت بودن. یعنی 25 جفت.
    به نظر شما دوستان و اساتید این قیمت و این شرایط و این تعداد برای ما که اول کار هستیم خوبه یا نه؟؟؟ البته اینو میگم که دو نفر با هم نگهداری میکنیم.
    متشکرم از راهنمایی که خواهید کرد
    سلام
    بسیار عالی امیدوارم در این زمینه با موفقیت روبرو باشید و نتیجه دلخواه رو از فعالیت خودتون بگیرید
    بنظر بنده قیمت که فروشنده داده مناسب و منصفانه هستش و شما از 25 جفتی که با یکدیگر جفت هستند میتونید مبلغ پرداختی کل رو دریافت کنید
    گاهی وقتها قناری های حمال در سالن نگهداری یک پرورش دهنده خیلی ارزش مند هستند و یک پرورش دهنده حرفه ای به هیچ عنوان اقدام به فروش اونها نمیکنه ولی شما میفرمایید که فروشند قصد سفر داره و مجبور به فروش قناری ها هستش این موضوع صدق نمیکنه و شما هم اگر قصد تکثیر و پرورش قناری دارید برای شروع گزینه خوب و مناسبی هستنش

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    با سلام
    آیا مصرف خوراک قناری و سهره باید محدود باشه؟
    یعنی همیشه باید آن مقدار خوراک در اختیار پرنده باشه که در عرض یک روز تمام بشه ؟
    این سوال رو به این خاطر می پرسم که پرندگانی که در قفس نگهداری می شوند به دیلیل اینکه تحرک کمتری در مقایسه با زیستگاه طبیعی خود دارند ، ممکنه است که دچار چاقی بشوند
    به همین دلیل از دوستان درخواست دارم که منو در این زمنیه راهنمایی کنند که چقدر خوراک در اختیار پرنده های موجود در قفس اشون قرار میدهند ؟
    این پرنده می تونه قناری ريال سهره ، کبوتر و یا قمری چینی باشه
    متشکرم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    بسیار عالی امیدوارم در این زمینه با موفقیت روبرو باشید و نتیجه دلخواه رو از فعالیت خودتون بگیرید
    بنظر بنده قیمت که فروشنده داده مناسب و منصفانه هستش و شما از 25 جفتی که با یکدیگر جفت هستند میتونید مبلغ پرداختی کل رو دریافت کنید
    گاهی وقتها قناری های حمال در سالن نگهداری یک پرورش دهنده خیلی ارزش مند هستند و یک پرورش دهنده حرفه ای به هیچ عنوان اقدام به فروش اونها نمیکنه ولی شما میفرمایید که فروشند قصد سفر داره و مجبور به فروش قناری ها هستش این موضوع صدق نمیکنه و شما هم اگر قصد تکثیر و پرورش قناری دارید برای شروع گزینه خوب و مناسبی هستنش
    سلام
    ممنونم از پاسخ شما
    فروشنده شخص مسنی هستش از نظر سنی و به گفته ی خود شخص حدود 40 سال هست که در این زمینه فعالیت میکنن. به نظر من دیگه توانایی رسیدن به این همه قناری رو نداشتن یعنی حوصله اشون نمیکشه و میخوان تعداد کمی قناری با ارزش مثل جیبر رو بعد از مصافرتشون نگهداری کنن... حتی قصد فروش همه ی قفس هاشون رو نداشتن. ولی من راضیشون کردم.

25 جفت از قناری ها با هم دو به دو توی یک قفس هستن. آیا باید جفت ها رو از هم جدا کنم؟ اگه آره تا کی؟
    آیا قناری ها الان طبیعی هستش که میخونن؟؟ دیدم که شخض فروشنده به قناری ها شاهدانه میداده هفته ای یک بار... تا اونجایی که من میدونم الان نباید به قناری تو فصل گرما شاهدانه داد!!! حتی دو جفت از قناری ها جوجه دارن و جوجه ها هنوز از جفتگاه پایین نیومدن.
    اگه میشه راهنمایی کنید که از چه غذایی استفاده کنم؟
    ویرایش توسط hojjat : 12th September 2014 در ساعت 12:52 AM

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    با سلام
    آیا مصرف خوراک قناری و سهره باید محدود باشه؟
    یعنی همیشه باید آن مقدار خوراک در اختیار پرنده باشه که در عرض یک روز تمام بشه ؟
    این سوال رو به این خاطر می پرسم که پرندگانی که در قفس نگهداری می شوند به دیلیل اینکه تحرک کمتری در مقایسه با زیستگاه طبیعی خود دارند ، ممکنه است که دچار چاقی بشوند
    به همین دلیل از دوستان درخواست دارم که منو در این زمنیه راهنمایی کنند که چقدر خوراک در اختیار پرنده های موجود در قفس اشون قرار میدهند ؟
    این پرنده می تونه قناری ريال سهره ، کبوتر و یا قمری چینی باشه
    متشکرم
    سلام
    قناری و سهره و پرندگان اواز خوان کوچک از این دسته باید همیشه و به میزان کافی دان در اختیارش قرار بگیرد و برای جلوگیری از چاق شدن پرنده استفاده از سبزیجات که بهترین مورد برگ ترب هستش باید در برنامه غذایی پرنده قرار بگیرد استفاده از قفس مناسب در طول سال بخصوص در زمان پر ریزی و تو لکی در چاق شدن قناری تاثیر گذار می باشد جیره بندی کردن دان برای قناری و سهره اگر به قصد کم کردن چربی بدن پرنده باشد باید در زمان بندی وعده دان پرنده دقت شود و اگر این زمان بندی تاخیر داشته باشد احتمال تلف شدن پرنده هست معمولا در طول روز برای سهره و قناری هر 1/5 ساعت یکبار در روزهای اول تا 3ساعت در روزهای پایانی مقدار مشخصی دان به پرنده داده میشود که این برنامه از 20 روز و 3 ساعت یکبار بیشتر نباید باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط hojjat نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم از پاسخ شما
    فروشنده شخص مسنی هستش از نظر سنی و به گفته ی خود شخص حدود 40 سال هست که در این زمینه فعالیت میکنن. به نظر من دیگه توانایی رسیدن به این همه قناری رو نداشتن یعنی حوصله اشون نمیکشه و میخوان تعداد کمی قناری با ارزش مثل جیبر رو بعد از مصافرتشون نگهداری کنن... حتی قصد فروش همه ی قفس هاشون رو نداشتن. ولی من راضیشون کردم.

25 جفت از قناری ها با هم دو به دو توی یک قفس هستن. آیا باید جفت ها رو از هم جدا کنم؟ اگه آره تا کی؟
    آیا قناری ها الان طبیعی هستش که میخونن؟؟ دیدم که شخض فروشنده به قناری ها شاهدانه میداده هفته ای یک بار... تا اونجایی که من میدونم الان نباید به قناری تو فصل گرما شاهدانه داد!!! حتی دو جفت از قناری ها جوجه دارن و جوجه ها هنوز از جفتگاه پایین نیومدن.
    اگه میشه راهنمایی کنید که از چه غذایی استفاده کنم؟
    بله قناری ها باید هر چه زودتر از یکدیگر جدا شوند که از پرریزی و زمان تولکی عقب نمانند اگر دوره پرریزی بصورت کامل طی نشود قناری قادر به اماده شدن برای فصل جوجه کشی نیست
    بله تعداد قناری ها زیاد اگر باشد در تمام فصل سال اکثر قناری های نر اواز می خوانند و قناری تا زمانی که تولک نرود و پر ریزی نکند اواز می خواند
    در هفته یکبار مشکل ساز نیست و برای قناری جفت میشه گفت لازمه
    بهترین کار برای اولین قدم نر ها و مادها رو از یکدیگر جدا کنید و بصورت گروهی در قفسهای بزرگ مثل جوجه پران قرار بدید و به مدت 3 روز از تخم کاسنی در کنار دان معمول و روزانه قناریها استفاده کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16198
    با سلام خدمت دوستان عزیز.
    امروز یه سری به بازار آزادگان زدم. اونجا یه داروخانه بود. یه پودر تی ان تی خریدم ازش که خیلی کوچیکه و 5 گرمیه. طریقه مصرفش هم گفت برای درمان به میزان 1/3 قاشق چای خوری تو آبش بریزم و به مدت یه هفته تو آبشون بریزم و هر روز هم آبشون رو عوض کنم. حالا این دستور درسته؟
    در ضمن جناب فلاح فرمودن که برای بار دوم برای بیماری چشمی قناری دیگه تتراسایکلین نزنم. حقیقت پریروز زدم و بعد 1 روز چشمش بهتر شده. بنابراین ادامه دادم و الان دوروزه دارم میزنم به چشمش. حالا با مصرف تی ان تی دیگه پماد نزنم؟
    تشکر...
    ویرایش توسط pouyadaraee : 12th September 2014 در ساعت 09:54 PM

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز.
    امروز یه سری به بازار آزادگان زدم. اونجا یه داروخانه بود. یه پودر تی ان تی خریدم ازش که خیلی کوچیکه و 5 گرمیه. طریقه مصرفش هم گفت برای درمان به میزان 1/3 قاشق چای خوری تو آبش بریزم و به مدت یه هفته تو آبشون بریزم و هر روز هم آبشون رو عوض کنم. حالا این دستور درسته؟
    تشکر...
    سلام
    1/3 قاشق چای خوری کمی زیاده اگر مقدار رو کمتر کنید بهتره و به اندازه 1/6 قاشق چای خوری و حدودا به اندازه یک عدس کافیه اگر ابخوری کوچک مخصوص زمان دارو دارید استفاده کنید در غیر اینصورت ابخوری رو تا نصف اب بریزید و دارو رو در ان حل کنید
    برنامه زمان بندی دارو هم باید 5 روز استفاده یک روز استراحت و مجدد 3 استفاده از دارو صحیح هستش

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    1/3 قاشق چای خوری کمی زیاده اگر مقدار رو کمتر کنید بهتره و به اندازه 1/6 قاشق چای خوری و حدودا به اندازه یک عدس کافیه اگر ابخوری کوچک مخصوص زمان دارو دارید استفاده کنید در غیر اینصورت ابخوری رو تا نصف اب بریزید و دارو رو در ان حل کنید
    برنامه زمان بندی دارو هم باید 5 روز استفاده یک روز استراحت و مجدد 3 استفاده از دارو صحیح هستش
    ممنونم جناب فلاح.
    آبخوری شون معمولیه و از همینا که برای مرغ عشق و قناری میزارن. در مورد پماد تتراسایکلین چی؟ الان دوروزه زدم و خوشبختانه تاثیر خوبی داشته. ادامه بدم پماد رو؟ بعد از 5 روز استفاده و 1 روز استرحت و 3 روز استفاده دوره درمان تکمیل میشه؟
    تشکر...

صفحه 106 از 251 نخستنخست ... 65687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125156206 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)