تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط MohaϻϻąԂ نمایش پست ها
    در مورد فصل جفت گیری قناری شنیدم بهترینش پائیز و زمستان هست.ولی چرا بعضیا میگن تابستان و بهار؟بالاخره ما نفهمیدیم کدوم بهتره؟الان نر من وقتی میخونه قناری دیگم هم بینش جیک و جیک میکنه(نه جیک جیک ها یه صدای خاص در میاره)حالا مشکل اینه نمیدونم این قناری ماده هست یا نر ولی به احتمالا ماده هست.الان باید بندازم تو یه قفس الان 1 ماهی میشه از هم جداشون کردم
    سلام
    بهترین فصل برای تکثیر قناری از اواخر زمستان تا اخر بهار هستش که در این زمان تمام پرندگان در محیط زیست خود هم برای تولید مثل اماده و در مناطق مورد نظر اقدام به لونه سازی میکنند ولی عده ای از پرورش دهندگان با فراهم کردن محیط با دما مناسب (خنک) و برنامه غذایی کامل تا اواخر تابستان هم از قناری جوجه تکثیر میکنند که این کار باعث اختلال در روال پر ریزی و تو لک رفتن قناری میشود و در فصل اینده برای جوجه کشی کمی دیر تر و گاهی اصلا اماده برای تکثیر نخواهد شد
    از ماده بودن قناری اطمینان پیدا کنید و همینطور از اماده بودن قناریها و با رعایت اصول جفت کردن قناری نر و ماده قناری را کنار یکدیگر داخل یک قفس قرار بدید و در این زمان که قصد تکثیر از قناری ها رو دارید شرایط دمای مناسب رو در محیط فراهم کنید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    اقا من اصلا نمیفهمم یعنی چی شرایط دمایی رو فراهم کنید یعنی دما همیشه فیکس 25 باشه!!؟خوب بگید حداقل و حداکثرش رو که دوباره سوال نپرسم

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    اقا من اصلا نمیفهمم یعنی چی شرایط دمایی رو فراهم کنید یعنی دما همیشه فیکس 25 باشه!!؟خوب بگید حداقل و حداکثرش رو که دوباره سوال نپرسم
    دوست عزیز در فصل تولید مثل دما باید از 25 بالاتر نره و از 24 پایین تر نیاد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    امروز تقریبا یه 10 دقیقه دوتا قناریهام پشت سر هم یه صدا نر میاوردن حسم من اینه الان میتونم جفت گیری رو آغاز کنم آخه اون قناری که میدونم نر هست های میره به نرده میچسبه(نرده نزدیکه قناری ماده)هی میاد رو میله و قناری ماده ـم هم روزنامه های کف قفس ور پاره میکنه.

سوالم حالا اینجاست که من این 2 تا رو بذارم تو قفس برای لانه باید چکار کنم؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    صدایی در میاوردند که اشتباه نوشتم نر میاوردند

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    امروز تقریبا یه 10 دقیقه دوتا قناریهام پشت سر هم یه صدا نر میاوردن حسم من اینه الان میتونم جفت گیری رو آغاز کنم آخه اون قناری که میدونم نر هست های میره به نرده میچسبه(نرده نزدیکه قناری ماده)هی میاد رو میله و قناری ماده ـم هم روزنامه های کف قفس ور پاره میکنه.

سوالم حالا اینجاست که من این 2 تا رو بذارم تو قفس برای لانه باید چکار کنم؟
    سلام .
    اگر از ماده بودن قناری اطمینان دارید نر قناری رو داخل قفس ماده رها کنید و تا 3 روز رفتار قناری ها رو زیر نظر داشت باشید و اگر در این مدت جفت گیری از قناری ها مشاهده کردید لانه مخصوص تخم گذاری قناری تهیه کنید و از پنبه دانه (پنبه طبیعی) برای لانه استفاده کنید که اکثر پرنده فروشیها دارند و یا از لحاف دوزی نزدیک محل سکونت تهیه کنید و داخل قفس قرار بدید
    در مدت 3 روز یا زودتر اگر بین قناری ها برخورد و مشکل خاصی که باعث اسیب رسانی به یکدیگر شود رو از طرف قناری ها شاهد بودید اقدام به جدا سازی قناری ها کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    تو این 3 روز بهتر نیس بیارمشون یه جای ساکت تر؟چون الان تو حال پذیرایی هستن و سر و صدا زیاده،صدای تلویزیون و غیره؟بعد بیارم تو اتاق رو زمین باشن که اشکال نداره؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    تو این 3 روز بهتر نیس بیارمشون یه جای ساکت تر؟چون الان تو حال پذیرایی هستن و سر و صدا زیاده،صدای تلویزیون و غیره؟بعد بیارم تو اتاق رو زمین باشن که اشکال نداره؟
    اگر به محیطی ببرید که استرس کمتر برای قناری ها داشته باشه به قناری ها در جفت خوردن خیلی کمک خواهید کرد و کلا در مدت تکثیر در اتاقی که میفرمایید قناری ها رو قرار بدید و نه فقط برای این 3 روز و حداقل 1/5 متر از سطح زمین قفس رو با فاصله قرار بدید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    چی باعث میشه قناری استرس بگیره؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    چی باعث میشه قناری استرس بگیره؟
    هر چیزی که در محیط باعث ترس قناری باشه مثل تردد بیش از اندازه افراد از کنار قفس , صدای بلند , روشن کردن چراغ زمان خواب قناری و مواردی از این نظیر میتونه استرس زا برای قناری باشد

صفحه 95 از 251 نخستنخست ... 45767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114145195 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)