کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh89 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز

ببخشید اینروزا سوالاتم خیلی زیاد شده!

امروز یه شاه طوطی دیدم چشم طوسی بود...طوق گردنش در حال استارت خوردنه ینی پشت گردن ریز قرمز بود از جلو هم خیلی نامحسوس حلقه طوسی مشخص بود....
    1-سنش تقریبا چقدره؟( ببخشید عکس نگرفتم)
    2-وقتی داخل قفس دست میبردیم میخواست گاز بگیره ولی بیرون قفس که اومد به کل اون وحشی بودنش تموم شد! میخوام ببینم میشه با این سنی که داره روش کار کنم دیگه کامل کامل اهلی بشه؟ در ضمن به گفته فروشنده 8 کلمه حرف میزنه که سه چهارتاشو خودم شنیدم اونجا...شیرین کاری های جالبی هم بلد بود توی قفس.
    به صاحب اصلیش که زنگ زدیم گفت خیلی اهلی هست حتی توی قفس هم گاز نمیگیره! به نظرتون چون جاش عوض شده اینجوری گارد میگیره؟

در کل بخرم یا نه

سلام
    طوق زیر یک سال شروع به در اومدن میکنه و اول کمرنگه
    داخل قفس گاز میگیره تقریبن طبیعیه و جابه جایی به مغازه هم استرسشو بیشتر کرده
    اگه رو دست هم بیاد برا خرید مورد خوبیه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم/عروس هلندی
    شماره عضویت
    16152
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    طوق زیر یک سال شروع به در اومدن میکنه و اول کمرنگه
    داخل قفس گاز میگیره تقریبن طبیعیه و جابه جایی به مغازه هم استرسشو بیشتر کرده
    اگه رو دست هم بیاد برا خرید مورد خوبیه

خود فروشنده هم گفت به اسم اهلی صد در صد بهت نمیفروشم چون فعلا خودم فقط با صاحب قبلیش دیدم که خیلی اخت بود راحت بهش دست میزد رو دستش میومد ولی الان فعلا ترس داره.
    خیلی ممنون...دیگه همینو میخرم.

راستی غذای خشک(مثه دانه ها) غیر از تخمه چی بگیرم براش؟ ارزن درشت و این چیزا میخورن؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    خود فروشنده هم گفت به اسم اهلی صد در صد بهت نمیفروشم چون فعلا خودم فقط با صاحب قبلیش دیدم که خیلی اخت بود راحت بهش دست میزد رو دستش میومد ولی الان فعلا ترس داره.
    خیلی ممنون...دیگه همینو میخرم.

راستی غذای خشک(مثه دانه ها) غیر از تخمه چی بگیرم براش؟ ارزن درشت و این چیزا میخورن؟
    ارزن و تخم کتون هم بخر شاید خورد
    ویرایش توسط abolfazl : 4th August 2014 در ساعت 02:33 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم/عروس هلندی
    شماره عضویت
    16152
    سلام

شاه طوطی که دیروز خریدم به گفته ی صاحب قبلیش بهش میوه و سبزی کم داده...من از دیروز بهش سیب و هویج و فلفل دلمه دادم با کمی تخمه که همشو خورد...الان مدفوعش خیلی آبکی شده! 1-حجم میوه سبزیش رو کم کنم یا به مرور خوب میشه عادت میکنه؟

2-دیگه اینکه اینا در طبیعت غذای اصلیشون بیشتر میوه س؟ یا بیشتر غذای خشک مثه دانه ها؟

3-اسباب بازی چوبی هم براش گرفتم که یه ریز داره خرابشون میکنه...اینجا دو نوع داریم..ایرانی و چینی...چینی گرفتم من...رنگی که روی چوب زدن مشکلی ایجاد نکنه؟
    میشه خودم اسباب بازی درست کنم؟ از چوب چه درختی استفاده کنم؟ اینجوری که این پیش میره روزی بیست تومن پول اسباب بازیش میشه

با تشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام

شاه طوطی که دیروز خریدم به گفته ی صاحب قبلیش بهش میوه و سبزی کم داده...من از دیروز بهش سیب و هویج و فلفل دلمه دادم با کمی تخمه که همشو خورد...الان مدفوعش خیلی آبکی شده! 1-حجم میوه سبزیش رو کم کنم یا به مرور خوب میشه عادت میکنه؟

2-دیگه اینکه اینا در طبیعت غذای اصلیشون بیشتر میوه س؟ یا بیشتر غذای خشک مثه دانه ها؟

3-اسباب بازی چوبی هم براش گرفتم که یه ریز داره خرابشون میکنه...اینجا دو نوع داریم..ایرانی و چینی...چینی گرفتم من...رنگی که روی چوب زدن مشکلی ایجاد نکنه؟
    میشه خودم اسباب بازی درست کنم؟ از چوب چه درختی استفاده کنم؟ اینجوری که این پیش میره روزی بیست تومن پول اسباب بازیش میشه

با تشکر
    سلام.سبزی و میوه خیلی عالی هست که توی اصلی روزانش باشه و دانه هایی مثل تخمه رو کمتر بخوره.
    میتونید از سیب زمینی آبپز و حبوبابت آبپز مثل لوبیا و عدس و ماش و کدوی آبپز و جوانه گندم و ذرت هم در تغذیش استفاده کنید.
    اما معمولا ظرف تخمه رو آخر شب تا صبح در اختیارش بگذارید باشه.
    اسهالش هم به خاطر مصرف زیاد میوه و سبزی هست که مشکلی نیست.جابجایی هم دخیل میتونه باشه توی شل شدن مدفوعش.
    اسباب بازی ها از چوب معمولی هست.چوب های مصنوعی مثل نئوپان یا ام دی اف نباشه حالا هر چوبی باشه خوبه.خودتونم میتونید با رنگ خوراکی رنگش کنید و اسباب بازی درست کنید.چون معمولا خیلی زود میزنن داغون میکنن.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم/عروس هلندی
    شماره عضویت
    16152
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.سبزی و میوه خیلی عالی هست که توی اصلی روزانش باشه و دانه هایی مثل تخمه رو کمتر بخوره.
    میتونید از سیب زمینی آبپز و حبوبابت آبپز مثل لوبیا و عدس و ماش و کدوی آبپز و جوانه گندم و ذرت هم در تغذیش استفاده کنید.
    اما معمولا ظرف تخمه رو آخر شب تا صبح در اختیارش بگذارید باشه.
    اسهالش هم به خاطر مصرف زیاد میوه و سبزی هست که مشکلی نیست.جابجایی هم دخیل میتونه باشه توی شل شدن مدفوعش.
    اسباب بازی ها از چوب معمولی هست.چوب های مصنوعی مثل نئوپان یا ام دی اف نباشه حالا هر چوبی باشه خوبه.خودتونم میتونید با رنگ خوراکی رنگش کنید و اسباب بازی درست کنید.چون معمولا خیلی زود میزنن داغون میکنن.

خیلی ممنون از پاسخ های کاملتون

پس همین چوب هایی که توی نجاری هست میتونم استفاده کنم بغیر از چوب های مصنوعی....اینکه میگن چوب بعضی درخت ها ذاتا سمی هست درسته؟ توی آب بجوشونم یا همین جوری استفاده کنم؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    خیلی ممنون از پاسخ های کاملتون

پس همین چوب هایی که توی نجاری هست میتونم استفاده کنم بغیر از چوب های مصنوعی....اینکه میگن چوب بعضی درخت ها ذاتا سمی هست درسته؟ توی آب بجوشونم یا همین جوری استفاده کنم؟
    ببخشید من جواب میدم.

شما برید نجاری و بگید یه چوب برای زیر پای طوطیم میخوام. خودشون بهت میدند.
    آوردی بنداز تو آب جوش و بعد بذار نور مستقیم آفتاب بخوره تا خشک شه. بعد میتونی استفاده کنی.

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    سلام بچه ها میخواستم بدونم عمر شاه طوطی ها حدودا چچقدره در بهترین شرایط ؟
    دوم اینکه شاه طوطی چند سالگی بالغ میشه ؟
    سوم اینکه اگه ی شاه طوطی بخوام بخرم سن 5.6 ماهگی مورد مناسبی هست ؟ و میشه بهش حرف زدن یاد داد ؟ اگه میشه تا چ مدت میتونن یاد بگیرن ؟ مثه کاسکو ها اگه حرف زدن یاد بگیرن همیشه قدرت یادگیری رو دارن یا مثه مرغ مینا تا 1 سالگی مثلا میتونن یاد بگیرن فقط ؟ و اینکه تا چند کلمه معمولا میتونن یاد بگیرن ؟ وضوح حرف زدنشون مثه کاسکو نیست ک هست ؟
    و این که سر و صدای اونا از کاسکو کمتره یا بیشتر ؟ وابستگیشون نسبت ب صاحبشون چی ؟ مثه کاسکو رفیق میشن ک دم ب دقه بیان پیش آدم و .........
    آخرین سوالم ک اندازه اونا چقدره از کاسکو بزرگ تره ؟ منظورم از کاسکو دم قرمز هست چون میدونم از تیمنه بزرگ تره
    ویرایش توسط attacker9626 : 16th August 2014 در ساعت 04:24 PM

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    سلام بچه ها میخواستم بدونم عمر شاه طوطی ها حدودا چچقدره در بهترین شرایط ؟
    دوم اینکه شاه طوطی چند سالگی بالغ میشه ؟
    سوم اینکه اگه ی شاه طوطی بخوام بخرم سن 5.6 ماهگی مورد مناسبی هست ؟ و میشه بهش حرف زدن یاد داد ؟ اگه میشه تا چ مدت میتونن یاد بگیرن ؟ مثه کاسکو ها اگه حرف زدن یاد بگیرن همیشه قدرت یادگیری رو دارن یا مثه مرغ مینا تا 1 سالگی مثلا میتونن یاد بگیرن فقط ؟ و اینکه تا چند کلمه معمولا میتونن یاد بگیرن ؟ وضوح حرف زدنشون مثه کاسکو نیست ک هست ؟
    و این که سر و صدای اونا از کاسکو کمتره یا بیشتر ؟ وابستگیشون نسبت ب صاحبشون چی ؟ مثه کاسکو رفیق میشن ک دم ب دقه بیان پیش آدم و .........
    آخرین سوالم ک اندازه اونا چقدره از کاسکو بزرگ تره ؟ منظورم از کاسکو دم قرمز هست چون میدونم از تیمنه بزرگ تره
    سلام
    بهترین شرایط ۳۵تا۴۰سال هستش،حدودا ۳ سالگی بالغ میشن،بهترین زمان واسه خریدنشون زمان دونخوری هست که حدودا تو ۳ماهگی هست بهترین رنگ عنبیه مشکی،دودی و طوسی هستش اگر تمرین بشه راحت رام و سخنگو میشه،بسته به میزان تمرین شما و استعداد و هوش پرنده،اگر پرنده به حرف بیاد بازم میشه بهش کلمات بیشتری یاد داد،با کاسو به نظرم قابل مقایسه نیست از نظر یادگیری کاسکو خیلی بهتره،سرو صداش بسته به رام بودنشون کم و زیاد میشه کلا فکر میکنم کاسکو قارهاش بلند تره،هر پرنده ای که اهلی بشه به صاحبش،وابسته میشه اما این وابستگی به میزان توجه صاحبش داره اما کاسکو وابسته تر میشه،کاسکو کلا از همه نظرها بهتره از شاه طوطی،وکاسکودرشت تره

Sent from my ASUS using Tapatallk

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام
    بهترین شرایط ۳۵تا۴۰سال هستش،حدودا ۳ سالگی بالغ میشن،بهترین زمان واسه خریدنشون زمان دونخوری هست که حدودا تو ۳ماهگی هست بهترین رنگ عنبیه مشکی،دودی و طوسی هستش اگر تمرین بشه راحت رام و سخنگو میشه،بسته به میزان تمرین شما و استعداد و هوش پرنده،اگر پرنده به حرف بیاد بازم میشه بهش کلمات بیشتری یاد داد،با کاسو به نظرم قابل مقایسه نیست از نظر یادگیری کاسکو خیلی بهتره،سرو صداش بسته به رام بودنشون کم و زیاد میشه کلا فکر میکنم کاسکو قارهاش بلند تره،هر پرنده ای که اهلی بشه به صاحبش،وابسته میشه اما این وابستگی به میزان توجه صاحبش داره اما کاسکو وابسته تر میشه،کاسکو کلا از همه نظرها بهتره از شاه طوطی،وکاسکودرشت تره

Sent from my ASUS using Tapatallk
    ی شاه طوطی گیر یکی از دوستان اومده میگه 5 ماهشه و 700 تومن فک کنم رام و دستی هست ارزش داره این قیمت ؟

صفحه 105 از 150 نخستنخست ... 5558687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)