کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasimeyas نمایش پست ها
    بنده استفاده کردم

محصول فوق العاده ای در کنترل نیترات می باشد

البته شما ابتدا نیترات رو با سیفون پایین بیارید و بعد با استفاده از پیوریژن دیگر شاهد بالا رفتن آن نخواهید بود

1- من برای اینکه تانک نانو دارم و فاقد اسکیمر هست از این جهت بیشتر قصد استفاده از ان را دارم نه برای کنترل نیترات .جوابدهیش برای حذف مواد الی چگونه است و ایا تاثیری در شفافیت اب دارد ؟

2-برای نیترات مثل اکسپورت نیترات کار میده یا قدرتش کمتره ؟ میتونه به اندازه اون جلوی بالا رفتن نیترات رو بگیره ؟

ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، کبوتر ، طوطی
    شماره عضویت
    10639
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    1- من برای اینکه تانک نانو دارم و فاقد اسکیمر هست از این جهت بیشتر قصد استفاده از ان را دارم نه برای کنترل نیترات .جوابدهیش برای حذف مواد الی چگونه است و ایا تاثیری در شفافیت اب دارد ؟

2-برای نیترات مثل اکسپورت نیترات کار میده یا قدرتش کمتره ؟ میتونه به اندازه اون جلوی بالا رفتن نیترات رو بگیره ؟

ممنون
    اول از همه باید بدونید که کاربری پیوریژن کمی متفاوت از مدیاهای دیگر است و فکر کنم شما در تانک نانو نتونید از آن استفاده کنید زیرا پد آن نباید در آب غوطه ور باشد ، باید در محلی مثل اورفلو قرار داده بشه که آب از روی آن رد بشه

اگر درست استفاده بشه از اکسپورت نیترات با توجه به جذب مواد آلی و ذرات معلق بهتره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    اول از همه باید بدونید که کاربری پیوریژن کمی متفاوت از مدیاهای دیگر است و فکر کنم شما در تانک نانو نتونید از آن استفاده کنید زیرا پد آن نباید در آب غوطه ور باشد ، باید در محلی مثل اورفلو قرار داده بشه که آب از روی آن رد بشه
    میشه در این مورد توضیح بدین ؟ چون توی سایتش ننوشته غوطه ور باشه یا نباشه اما اگر میشه یکم توضیح بدین که اگر غوطه ور باشه چه اتفاقی میافته ؟ جذب نمیکنه ؟

2-برای جذب مواد الی پیوریجن بهتره یا ارگانیت برایت ول؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، کبوتر ، طوطی
    شماره عضویت
    10639
    میشه در این مورد توضیح بدین ؟ چون توی سایتش ننوشته غوطه ور باشه یا نباشه اما اگر میشه یکم توضیح بدین که اگر غوطه ور باشه چه اتفاقی میافته ؟ جذب نمیکنه ؟

2-برای جذب مواد الی پیوریجن بهتره یا ارگانیت برایت ول؟
    در بروشور محصول نوشته باید آب از روش رد بشه

خودم و دوستان هم تست کردیم اگر در زیر آب باشه اصلا کارایی نداره

اگر بطور خاص می خواهید فقط مواد آلی رو جذب کنید از یک اسکیمر خوب استفاده کنید

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobomas نمایش پست ها
    فربد جان
    یکی اینو تو کرج داره برای فروش . دست دوم میده 250 تومن . اگه سالم باشه به درد طرح من میخوره بخرم ازش یا برم سراغ رد دویل و اسکیمز ؟

Aqua Medic Turboflotor Blue 500 Protein Skimmer at PETCO
    اقا مسعود خیلی شرمنده من این پستتو الان دیدم
    یه دونشم من سراغ دارم 150 میده
    تا حالا استفاده نکردم ازش ولی به نظرم کفایت کنه
    صد در صد به اسکیمز و رد دویل نمیرسه
    ولی بنداز جواب نداد من یه راه حل خوب بهت میدم بکنیش رد دویل
    150 مفته به نظرم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    در بروشور محصول نوشته باید آب از روش رد بشه

خودم و دوستان هم تست کردیم اگر در زیر آب باشه اصلا کارایی نداره

اگر بطور خاص می خواهید فقط مواد آلی رو جذب کنید از یک اسکیمر خوب استفاده کنید

نمیدونم والا ولی توی سایتش نوشته اگر مرحله اخر سامپ باشه ابی با کیفیت تر تحویل میده شاید سری جدیدش کاراییشون فرق میکنه .

2-دلیل استفاده من از ارگانیت یا پیوریژن جا نشدن اسکیمر در تانک هست .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نمیدونم والا ولی توی سایتش نوشته اگر مرحله اخر سامپ باشه ابی با کیفیت تر تحویل میده شاید سری جدیدش کاراییشون فرق میکنه .

2-دلیل استفاده من از ارگانیت یا پیوریژن جا نشدن اسکیمر در تانک هست .
    ارگانیت برایت ول و پیورزن سیچم کارکردی مشابه دارند و البته با در صدی بیشتر پیورزن قوی تر عمل میکنه ولی به هیچ عنوان نمیتونن جای اسکیمر رو بگیرند مگر در موارد ی خاص به اجبار مورد استفاده قرار میگیرند که خوب به نوبه خود مفید هستند .
    بهترین جا هم واسه قرار گرفتن جایی باید باشه که اب بطور کامل از بین دونه های ریزش عبور کنه تا بهترین جذب و کار ارایی رو داشته باشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط kimiyayie نمایش پست ها
    من از جناب

خواهش کردم دوباره حضوری فعال داشته باشد. ایشون در خصوص چند پست بالایی تجربیات ارزشمندی دارند. که میتوانید استفاده شایانی ببرید. دیشب گفتند روی ما را زمین نمی اندازند باید منتظر بود!
    سلام و عرض ادب
    جناب کیمیایی شما استاد بنده هستید این چه حرفیه ؟
    خدمت دوستان عرض میشه که جاذب ها فسفات معمولا بر پایه ترکیباتی از آهن و یا از آلومنیون هستش که این دو جاذب تفاوتهایی با هم دارن مثلا بیس آلومنیوم سرعت جذبش پایینه اما قدرت پیوند و میزان جذب بالایی داره که کاملا برعکس بیس اهن هستش مدیاهای بیس اهن سرعتشون خیلی بالاس تو جذب اما پیوند محکمی با فسفات نداره و بعد از اشباع شدن فسفات رو مجددا به اب برمیگردونه.
    نمونه تجاری بیس الومنیوم فسگارد سی کم و اکسترا فس برایت ول و نمونه بیس اهن phos zorb و فسفات ریموور شرکت تولیتل فیش هستش .
    معمولا تو تانکهای حرفه ای بیس اهن استفاده میشه و در کنارش از راکتور کربن استفاده میشه به دو منظور یکی این نوع مدیاها به اب رنگ زرد میدن و این کربن میتونه اونو برطرف کنه و مورد دوم که مهمتره جذب مواد الی مثل خود فسفات آلی که توسط مدیاها قالب جذب نیست . کربنی که استفاده میشه حتما باید از نوع مرغوب و مخصوص این کار باشه چون در غیر این صورت خود کربن نا نرغوب میتونه فسفات بی نهایت زیادی رو آزاد کنه که خود تستر هم نمیتونه میزان اونو اندازه گیری کنه و کم میاره پس تو انتخاب برند و کالا دقت بشه . من خودم به دوستان استفاده از بیس اهن رو پیشنهاد میدم چون خیلی جاها در مورد میزان سمیت آلومنیوم خوندم این سمیت با کاهش phبالا میره .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    خدمت دوستان عرض میشه که جاذب ها فسفات معمولا بر پایه ترکیباتی از آهن و یا از آلومنیون هستش که این دو جاذب تفاوتهایی با هم دارن مثلا بیس آلومنیوم سرعت جذبش پایینه اما قدرت پیوند و میزان جذب بالایی داره که کاملا برعکس بیس اهن هستش مدیاهای بیس اهن سرعتشون خیلی بالاس تو جذب اما پیوند محکمی با فسفات نداره و بعد از اشباع شدن فسفات رو مجددا به اب برمیگردونه.
    نمونه تجاری بیس الومنیوم فسگارد سی کم و اکسترا فس برایت ول و نمونه بیس اهن phos zorb و فسفات ریموور شرکت تولیتل فیش هستش .
    معمولا تو تانکهای حرفه ای بیس اهن استفاده میشه و در کنارش از راکتور کربن استفاده میشه به دو منظور یکی این نوع مدیاها به اب رنگ زرد میدن و این کربن میتونه اونو برطرف کنه و مورد دوم که مهمتره جذب مواد الی مثل خود فسفات آلی که توسط مدیاها قالب جذب نیست . کربنی که استفاده میشه حتما باید از نوع مرغوب و مخصوص این کار باشه چون در غیر این صورت خود کربن نا نرغوب میتونه فسفات بی نهایت زیادی رو آزاد کنه که خود تستر هم نمیتونه میزان اونو اندازه گیری کنه و کم میاره پس تو انتخاب برند و کالا دقت بشه . من خودم به دوستان استفاده از بیس اهن رو پیشنهاد میدم چون خیلی جاها در مورد میزان سمیت آلومنیوم خوندم این سمیت با کاهش phبالا میره .
    سلام اقا سعید ممنون از توضیحاتتون.
    شما کربن خوب . چه برندی رو پیشنهاد میکنین.؟ و اینکه رو تموم محصولات شرکتها نوع پایه جذبشون رو توضیح دادن که بر پایه اهن هست یا الومنیوم؟ ممنونم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    ممنون سعیدجان. لطف دارید.

پستی دقیق و علمی و کامل. حاصل مطالعه و تجربه. لذت بردم.
    خب یکمی جمعمون کامل تر شد در این تاپیک

با تشکر از علیرضا نوروزی و فربود عزیز که تاپیک رو زنده نگه داشتند.
    ویرایش توسط kimiyayie : 22nd July 2014 در ساعت 12:29 PM

صفحه 653 از 1093 نخستنخست ... 153553603634635636637638639640641642643644645646647648649650651652653654655656657658659660661662663664665666667668669670671672703753 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)