مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    چندتا عكس از روند رو به رشد ميشا.حتما نظر بديد.
    اين براي اوايله كه تازه پركنيشو فهميده بودم:
    [IMG].ir/files/a3t89nn7a7my3ikkgbj1.jpg[/IMG]
    اين مال هفته پيشه:
    [IMG].ir/files/vsyg6dk6xbxnkal466n1.jpg[/IMG]
    اينم مال امروزه:
    [IMG].ir/files/wrljqgsymtdpyxcgw83r.jpg[/IMG]
    بهتر شده؟
    ممنونم
    سلام میلاد جون .پرای پاش که خیلی خوب شده .سینش هم که داره پرای جدید درمیاره .میبینی پرای سینش رنگشون عوض شده ؟اونا حتما وقتی میره تو لک میریزه.طوطیه منم دقیقا اینجوری بود که وقتی تو لک رفت همه پرایی که رنگشون تغییر کرده بود ریخت و الان کاملا تمیزه.درباره رابطه خوبش با مامانت فکر کنم قبلا دلیلشو گفتی بهم (اگه یادت باشه )ولی نگران نباش بهش محبت کن حتما با تو هم دوست میشه .خودتو کنار نکش .درباره اسباب بازی هم خودتم می تونی چیزای جالبی درست کنی یکی همین که خانوم شیکرا گفت یکی هم تو صفحه های قبل شهرزاد یاد داد .چندتا هم من کتابشو به صورت PDF می ذارم برات .اینا اسباب بازی هایی هستن که هم باهاش بازی میکنه هم دنباله غذا میگرده .اینجوری خیلی سرگرم میشه .طوطیه من خیلی دوست داره تو اسباب بازی هاش دنباله غذا بگرده و وقتی هم که پیداش میکنه کلی ذوق می کنه اینا رو ببین :

.ir/download.php?f...pmzyg501yc.pdf

.ir/download.php?f...2lssoz5sgb.pdf

.ir/download.php?f...rhr2wjtnvz.pdf

.ir/download.php?f...ebjxxi2iny.pdf

.ir/download.php?f...bnmxh98cxo.pdf

تو این کتاب هم کدو رو به شکلای مختلف برای طوطی درست کرده که جالبه :

.ir/download.php?f...6mg3td9tpf.pdf

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    دوستان یه سوال
    من طوطیم دیگه بعد اینکه روش سهیل عزیز رو باهاش انجام دادم و یکم حوصله و صبر کاملا رام شده البته رو دست اومدن و از دست نترسیدنش حتی تو و روی قفس دیگه تمرین سخن گفتن هم روی دستم از فاصله ی دو سه سانتی انجام میدم باهاش سلام رو کار میکنم همینطوری با رعایت قانونش میگم فک کنم حدود یه 100 مرتبه ای تکرار میکنم این قدر هم میگم تا خوابم میبره من سوالم اینه که به نظرتو دلیلش چیه که تا باهاش حرف میزنم مردمکش رو ریز و درشت میکنه این کار رو تو کاسکو زیاد واضح نیست ولی طوطی هایی مثل ملنگو و شاهطوطی واضحه حالا این کاسکوی ما مشکلش چیه برا ما مردمکشو ریزو درشت میکنه چون یه چیزایی در مورد اینکار شنیدم مثلا میگن میخواد رابطه ی دوستی برقرار کنه ها و از این حرفا حالا نظر شما چیه
    سوال دومم اینه که این طوطیم رو دست میاد و کاملا برا رو دست اومدن اهلیه اولش میپرید رو سرم ولی با روش سهیل جان تونستم کاریش کنم که فقط رو دست وایسه و از این فوضولیا نکنه بیاد رو سرمون ولی سرشو که میخارونم انگار راضی نیست تعادلش هم خوب نداره مثلا برا خاروندن سر دست میبرم جلو سرش رو نمیشه درست حسابی خاروند چون هی تکون تکون میخوره ولی خودش وای میسه سرش رو بر میگردونه پشت گردنش رو بخارونم ولی سر رو باهام کنار نمیاد
    میگم راضی نیست منظورم اینه که تا دستمو میکشم میخواد گازم بگیره البته یواش لمس میکنه گاز بگیر نیست ولی دیگه چقدر بعضی وقتا هم دوباری گازم گرفته نظرتون در باره ی این رفتارش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من در مورد برش پر و گرفتن ناخون خاکستری داشتم تو یوتیوب سرچی میکردم یکم هم رفتم تو قسمت گری پاروت بی بی من یه خاکستری دیدم چشم سیاه که در 10 ماهگی بسیار با صدای واضح حرف میزد حتی در 14 و 15 ماهگی هم صاحب اون خاکستری ازش فیلم گذاشته بود حالا سوالم اینه که مگه طوطی های چشم سیاه و 10 ماهه سخنگو میشن ؟؟؟؟؟؟؟:smile (144):
    چون حداقل سن سخنگویی برای این طوطی 12 ماهگی هست
    دوست عزيز چيزي كه در كتابها و روي كاغذ هست اينه كه كونگو ها معمولا بعد از يكسالگي و تيمنه ها بعد از شش ماهگي مي تونن صداها رو تقليد كنند...حالا ممكنه يكسال بشه 10 ماه اون 10 ماه هم تقريبا همون يكساله .همه اين ارقام حدودي هست اما در درست بودنش شكي نيست.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    دوستان من نوشته های بعضی هاتون رو اصلا متوجه نمی شم شما ظرف غذا رو برای ساعات طولانی بر می دارین که پرنده گشنه شه و مجبوری از دستتون بگیره؟ یک نکته باید بدونید و اینکه ظرف آب و غذا همیشه باید در اختیار پرنده باشه اینکار یعنی زجر دادن و استرس وارد کردن. 7-8 ماه دیگه که طوطیتون پرکن شد نیایید بگین از چیزای دیگه بوده عاملش خودتون بودین. رام کردن طوطیها یک کار زمانبر و نیاز حوصله شدید داره. غذا برداشتن و گوشه اتاق گیر انداختن و اینا همه به اجبار هست قشنگش اینه که شما اینقدر وقت بزارین و با محبت و عشق طوطی رو اهلی کنید که خودش داوطلبانه از دستتون غذا بگیره بیاد رو شونتون .
    این طوطی عمری بالای 50 سال داره با موجودی که قرار هست تا آخر عمرتون باهاتون باشه اینهمه عجله و اشتباه برای چیه؟کاری نکنید طوطیتون ازتون بدش بیاد چون دیگه هیچ راهی ندارین طوطیها به خصوص خاکستری به شدت کینه ای هستن وقتی از یکی بدشون بیاد شاید تا آخرم دیگه باهاش خوب نشن.

وقتی پرنده همش آب دفع می کنه دلیلش ترس و استرس و یا دیابت هست. اگر 1-2 روز بعد خوب شه دلیلش استرس بوده و یا اینکه چیزایی که از دست شماگرفته شده واقعا خورده نمی شه دیدن که می گیرن پرت می کنن می ریزن زمین.

خواهش می کنم اینکارو با این بدبختها نکنید صبح و عصر باید وده غذایی کال با آرامش کامل در اختیارش باشه از دست نه تو قفسش با خیال راحت بخوره. تشویقی ها رو بیشتر با دست می دن از غذای اصلی مثلا اگه تخمست 3-4تا بدین اگه گرفت یک آفرین با لحن خوب بهش بگین بقیشو بزارین خودش بخوره.همیشه از دست غذا دادن پرنده رو عادت می ده که همش از دست بخوره منطقی فکر کنید شما نمی تونین همیشه تو دستتون بریزین بخوره .
    شهرزاد جان من با گفته شما صد در صد موافق هستم......نبايد به طوطي زجر داد و به زور مطيعش كرد....بايد به مرور زمان باهاش رفيق شد اما شما اگر در اينترنت سرچي بكنيد ميبينيد كه در سايتهاي معتبر در رابطه با آموزش به طوطي ها و tame و Train اونها به عنوان مثال در سايت برادران Womatch كه سپيده عزيز هم مشتريشون هست گفته شده در روزهاي اول بايد كمي طوطي رو گرسنه گذاشت تا بياد و از دست شما غذا بگيره..البته گرسنه گذاشتن مفهومش اين نيست كه از گرسنگي بميره....خود آقاي چت وومچ ميگه كه چند روزي مقدار غذاش رو كم كنيد و با دست بهش بدين يعني مثلا 30 درصد از غذاش رو از ظرف غذاش حذف كنيد و اين 30 درصد رو با دست بديد...هيچ اتفاقي هم براي كاسكو نميوفته و پر كن هم نميشه فقط و فقط اين كار 3-4 روز انجام ميشه نه هميشه...در ضمن كاسكو زياد گرسنگي نميكشه و فقط مقدار غذاش كم ميشه .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها

سلام میلاد جون .پرای پاش که خیلی خوب شده .سینش هم که داره پرای جدید درمیاره .میبینی پرای سینش رنگشون عوض شده ؟اونا حتما وقتی میره تو لک میریزه.طوطیه منم دقیقا اینجوری بود که وقتی تو لک رفت همه پرایی که رنگشون تغییر کرده بود ریخت و الان کاملا تمیزه.درباره رابطه خوبش با مامانت فکر کنم قبلا دلیلشو گفتی بهم (اگه یادت باشه )ولی نگران نباش بهش محبت کن حتما با تو هم دوست میشه .خودتو کنار نکش .درباره اسباب بازی هم خودتم می تونی چیزای جالبی درست کنی یکی همین که خانوم شیکرا گفت یکی هم تو صفحه های قبل شهرزاد یاد داد .چندتا هم من کتابشو به صورت pdf می ذارم برات .اینا اسباب بازی هایی هستن که هم باهاش بازی میکنه هم دنباله غذا میگرده .اینجوری خیلی سرگرم میشه .طوطیه من خیلی دوست داره تو اسباب بازی هاش دنباله غذا بگرده و وقتی هم که پیداش میکنه کلی ذوق می کنه اینا رو ببین :

.ir/download.php?f...pmzyg501yc.pdf

.ir/download.php?f...2lssoz5sgb.pdf

.ir/download.php?f...rhr2wjtnvz.pdf

.ir/download.php?f...ebjxxi2iny.pdf

.ir/download.php?f...bnmxh98cxo.pdf

تو این کتاب هم کدو رو به شکلای مختلف برای طوطی درست کرده که جالبه :

.ir/download.php?f...6mg3td9tpf.pdf
    سلام سپيده خانم و خيلي ممنون از توضيحاتتون.
    من نميتونم عكسايي كه گذاشتيدو ببينم.
    دانلودشون ميكنم ولي نميتونم ببينم.
    شما خودتون با چه برنامه اي ميبينيدشون؟
    ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام سپيده خانم و خيلي ممنون از توضيحاتتون.
    من نميتونم عكسايي كه گذاشتيدو ببينم.
    دانلودشون ميكنم ولي نميتونم ببينم.
    شما خودتون با چه برنامه اي ميبينيدشون؟
    ممنون
    سلام میلاد جان
    با برنامه adobe reader بازشون کن؟:smile (88):

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    دوستان کاسکو تا حدود 2 روز میتونه غذا نخوره....(نه این که انتحان کنید)

یعنی با مقداری گرسنگی هیچ اتفاقی برای کاسکو نمیافته ولی به قوله آقا فقط مقداری !

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    یه سوال ذهنمو مشغول کرده : وقتی طوطی تو لکه .حالا هر طوطی مثلا (کاسکو یا عروس هلندی ) پراش از ریشه میافته ؟
    ویرایش توسط Shikra : 5th September 2010 در ساعت 08:51 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    دوستان کاسکو تا حدود 2 روز میتونه غذا نخوره....(نه این که انتحان کنید)

یعنی با مقداری گرسنگی هیچ اتفاقی برای کاسکو نمیافته ولی به قوله آقا فقط مقداری !

من این شیوه رو اصلا نمی پسندم به کسی هم پیشنهاد نمی کنم تربیت طوطی خاکستری هم دوست عزیز با تربیت عروس . شاه طوطی فرقش زمین تا آسمون هست.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    یه سوال ذهنمو مشغول کرده : وقتی طوطی تو لکه .حالا هر طوطی مثلا (کاسکو یا عروس هلندی ) پراش از ریشه میافته ؟
    سلام
    پر كامل مي افته......... از ريشه يعني اون قسمتي از ساقه پر كه در غلاف پر در داخل پوست قرار داره (دقيقا مثل موي سر كه خودش مي افته) اين قسمتي كه توضيح دادم خيلي كوچيكه ها نه اينكه فكر كني يك قسمت بزرگه يعني پري كه ميبيني كامله ....

راستي من اشتباهي گزينه ويرايش را در پست شما زدم براي همين زير پستتون نوشته ويرايش ولي من ويرايشي نكردم گفتم توضيح بدم يك وقت سوتفاهم پيش نياد :smile (277):

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    من این شیوه رو اصلا نمی پسندم به کسی هم پیشنهاد نمی کنم تربیت طوطی خاکستری هم دوست عزیز با تربیت عروس . شاه طوطی فرقش زمین تا آسمون هست.
    با سلام

کاملا حق باشماست..
    متاسفانه بعضی از دوستان به این نکته اصلا دقت ندارند که کاسکوها کلا با طوطی های دیگه متفاوتند (هم بلحاظ شخصیتی و هم بلحاظ روشهای نگهداری و تربیتی) و روشهاس سنتیه تربیت طوطی (عموما هم شاه طوطی) رو برای بقیه نژادها هم تجویز میکنند...
    ایراد دیگه هم اینه که بعضی از عزیزان چون به طوطی ها به چشم کالای تجاری نگاه میکنند و صرفا نگهداری و تربیت طوطی رو برای کوتاه مدت نگاه میکنند خیلی ازعوارض بعدیه این گونه روشها اطلاعی ندارند و یا براشون مهم نیست..

موفق باشید

صفحه 136 از 1238 نخستنخست ... 36861171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551862366361136 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)