صفحه 36 از 130 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545586 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 351 به 360 از 1293
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10992
    سلام خسته نباشین...من یه سورم داشتم که بیماری دم خوره گرفته بود..از تتراجنرال تونیک استفاده کردم و بیماری رفع شد و دم و باله ماهیا رشد کرد فقط مونده یه سری خط قرمز رو دم و باله و ابشش!! میخواستم بدونم این خطا چی هستن؟؟؟ مریضن یا عوارض بیماریه؟؟

http://uploadtak.com/images/z5876_P1...0000000000.jpg

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    11317
    با درود
    دوست من این عکس زیاد مفهوم نیست ولی چون به شخصه با این مشکل (سورم خودم )روبرو بودم عرض میکنم
    این قرمزیها نوعی التهاب باکتریایی هستش که من احتمال میدم از آب لوله کشی شما ناشی بشه چون آبادان متاسفانه از آب باکیفیت برخوردار نیست !!! بهتره از آب Ro که در اون مناطق اکثرا استفاده میکنند استفاده کنید و از اکوا سیف یا متیلن بلو که به صرفه تره برای ضد عفونی کردن آب استفاده کنید البته اگر آکرو فلاوین گیر بیاد که عالی میشه !!!
    حالا راه حل این مشکل :
    بهترین راه استفاده از حمام نمک و آنتی بیوتیک وسیع الطیف هستش که بنا به تجربه شخصی بهترین انتی بوتیکی که بر روی این بیماری و خصوصا سورم تاثیر داره سفتری اکسون یا با نام تجاریه سفترکس هستش که به شکل ویال در داروخانه های انسانی عرضه میشه از مزایای این دارو محلول بودن در آب ، تغییر ندادن شیمی آب (که تتراساکلین و سفتازیدیم و سفالکسین در شیمی آب تغییرات ایجاد میکنند ) و درمان سریع می باشد
    روش درمان :
    یک لیتر آب تانک رو جدا کرده و یک قاشق غذا خوری نمک بدونه ید +30 درصد محتوی ویال رو در آن حل کنید و ماهی رو به آرومی به ظرف انتقال بدید حالا ، در حین حمام اگر ماهی کج شد یا تعادل خودش رو از دست داد به سرعت به تانک اصلی انتقال بدید
    در کل این حمام بیش از 10 الی 15 دقیقه نباشه و 3 روز برای بروز نشانه های بهبودی صبر کنید و تنها و تنها یک بار دیگه این حمام رو ولی بدونه نمک تکرار کنید ( حتما مد نظر داشته باشید در صورت بهبود حمام دوم تکرار نشود )
    حالا در طول درمان 30 % آب تانک رو سیفون و با آب تازه (RO باشه بهتره ) تعویض کنید و به ازای هر 30 لیتر یک قاشق سر خالی نمک بدونه ید به آب بزنید
    استفاده از غذای مقوی و به اندازه ، و ویتامین مخصوص آبزیان به رفع سریعتر این مشکل کمک خواهد کرد
    در ضمن در طول درمان نور کم و محیط بدونه استرس به درمان ماهی کمک خواهد کرد
    اگر سوالی داشتید در خدمتم
    جای من هم یه سمبوسه از بازار امیری بخرو نوش جان کن !!!
    موفق باشید

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط loord نمایش پست ها
    سلام خسته نباشین...من یه سورم داشتم که بیماری دم خوره گرفته بود..از تتراجنرال تونیک استفاده کردم و بیماری رفع شد و دم و باله ماهیا رشد کرد فقط مونده یه سری خط قرمز رو دم و باله و ابشش!! میخواستم بدونم این خطا چی هستن؟؟؟ مریضن یا عوارض بیماریه؟؟

http://uploadtak.com/images/z5876_P1...0000000000.jpg
    ساده ترین راه . موثرترین درمان
    اضافه کردن تتراسایکلین به مقدار 250 میلیگرم برای هر 37 لیتر اب تانک
    سیفون 100% روزانه و اضافه کردن دارو به مدت 7 روز

نقل قول نوشته اصلی توسط hanif نمایش پست ها
    با درود
    دوست من این عکس زیاد مفهوم نیست ولی چون به شخصه با این مشکل (سورم خودم )روبرو بودم عرض میکنم
    این قرمزیها نوعی التهاب باکتریایی هستش که من احتمال میدم از آب لوله کشی شما ناشی بشه چون آبادان متاسفانه از آب باکیفیت برخوردار نیست !!! بهتره از آب Ro که در اون مناطق اکثرا استفاده میکنند استفاده کنید و از اکوا سیف یا متیلن بلو که به صرفه تره برای ضد عفونی کردن آب استفاده کنید البته اگر آکرو فلاوین گیر بیاد که عالی میشه !!!
    حالا راه حل این مشکل :
    بهترین راه استفاده از حمام نمک و آنتی بیوتیک وسیع الطیف هستش که بنا به تجربه شخصی بهترین انتی بوتیکی که بر روی این بیماری و خصوصا سورم تاثیر داره سفتری اکسون یا با نام تجاریه سفترکس هستش که به شکل ویال در داروخانه های انسانی عرضه میشه از مزایای این دارو محلول بودن در آب ، تغییر ندادن شیمی آب (که تتراساکلین و سفتازیدیم و سفالکسین در شیمی آب تغییرات ایجاد میکنند ) و درمان سریع می باشد
    روش درمان :
    یک لیتر آب تانک رو جدا کرده و یک قاشق غذا خوری نمک بدونه ید +30 درصد محتوی ویال رو در آن حل کنید و ماهی رو به آرومی به ظرف انتقال بدید حالا ، در حین حمام اگر ماهی کج شد یا تعادل خودش رو از دست داد به سرعت به تانک اصلی انتقال بدید
    در کل این حمام بیش از 10 الی 15 دقیقه نباشه و 3 روز برای بروز نشانه های بهبودی صبر کنید و تنها و تنها یک بار دیگه این حمام رو ولی بدونه نمک تکرار کنید ( حتما مد نظر داشته باشید در صورت بهبود حمام دوم تکرار نشود )
    حالا در طول درمان 30 % آب تانک رو سیفون و با آب تازه (RO باشه بهتره ) تعویض کنید و به ازای هر 30 لیتر یک قاشق سر خالی نمک بدونه ید به آب بزنید
    استفاده از غذای مقوی و به اندازه ، و ویتامین مخصوص آبزیان به رفع سریعتر این مشکل کمک خواهد کرد
    در ضمن در طول درمان نور کم و محیط بدونه استرس به درمان ماهی کمک خواهد کرد
    اگر سوالی داشتید در خدمتم
    جای من هم یه سمبوسه از بازار امیری بخرو نوش جان کن !!!
    موفق باشید
    این قرمزیها دوست عزیز چند تا دلیل دارند
    می تونه از کیفیت بد اب باشه
    یا
    ویروس پلیگ
    سفتری اکسون برای درمان ماهی ؟
    این دارو رو برای انسانها با تردید استفاده می کنند بخاطر عوارض فراوانش
    بار اول هستی که بعد از این همه مدت ماهی داری این رو میشنوم
    حمام برای برطرف کردن این عارضه کار ساز نیست

نمیدونم چرا انقدر درمان ماهی رو سخت می گیرید
    ویرایش توسط shellman2008 : 13th February 2013 در ساعت 02:12 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    11317
    با احترام به نظر شما
    تتراساکلین در تانک اصلی باعث اختلال در سیکل باکتریایی میشه در کل آنتی بیوتیک های وسیع الطیف این مشکل رو بوجود میارن برای همین حمام رو پیشنهاد دادم الیته شما باتوجه به پیشکسوت بودن در سایت نظرتون برتری داره و قابل احترامه
    در ضمن هیچ گونه عوارضی در حین درمان با سفتراکس مشاهده نکردم این آنتی بیوتیک به دلیل عوارض جانبی کم برای درمان در اطفال هم کاربرد داره !!!
    به هر حال اختیار با خودتون هستش من فقط نظرم رو گفتم این فرومها هم برای همین ساخته شدن
    موفق باشید

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    با احترام به نظر شما
    تتراساکلین در تانک اصلی باعث اختلال در سیکل باکتریایی میشه در کل آنتی بیوتیک های وسیع الطیف این مشکل رو بوجود میارن برای همین حمام رو پیشنهاد دادم الیته شما باتوجه به پیشکسوت بودن در سایت نظرتون برتری داره و قابل احترامه
    در ضمن هیچ گونه عوارضی در حین درمان با سفتراکس مشاهده نکردم این آنتی بیوتیک به دلیل عوارض جانبی کم برای درمان در اطفال هم کاربرد داره !!!
    به هر حال اختیار با خودتون هستش من فقط نظرم رو گفتم این فرومها هم برای همین ساخته شدن
    موفق باشید
    دوست عزیز
    حمام دادن ماهی با انتی بیوتیک هیچ تاثیری نداره
    حمام دادن رو همیشه برای برطرف کردن ضایعات پوستی مثل انگلها و قارچها استفاده می کنند اونها از مواد مثل سولفات مس ، پرمنگنات پتاسیم و ... که استفاده از این مواد برای ماهی در دوره های طولانی کشنده است
    در ضمن در تانکی که قرار هر روز سیفون 100 درصد بشه سیکل باکتریایی به قول شما معنی پیدا نمی کنه

کاربر موثر

شماره عضویت
    4467
    سلام دوستان یکی از گلدفیش کوی های من روی باله ی دمیش پر از برجستگی های خونی جوش مانند شده و من که فکر میکردم انگل باشه وقتی خواستم با موچین جداش کنم دبدم مثل جوش چرکی میمونه.حال عمومیش ظاهرا خوبه و خوب هم غذا میخوره.دمای آب حدود 28 هست.اینم عکساش:
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط atena_3006 نمایش پست ها
    سلام دوستان یکی از گلدفیش کوی های من روی باله ی دمیش پر از برجستگی های خونی جوش مانند شده و من که فکر میکردم انگل باشه وقتی خواستم با موچین جداش کنم دبدم مثل جوش چرکی میمونه.حال عمومیش ظاهرا خوبه و خوب هم غذا میخوره.دمای آب حدود 28 هست.اینم عکساش:
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام

مراحل زیر رو دقیق و مو به مو انجام بدید

1.صد در دصد آب رو با آب بدون کلر و هم دما (حد اقل 24 ساعت باید دپو بشه آب تا کلرش کامل بپره) تعویض کنید . اگر تو تنگه از آب معدنی استفاده کنید
    2.به ازای ار 20 لیتر یک قاشق غذاخوری سر پر نمک بدون ید اضافه کنید . همون نمک های زرد رنگ و داغونی که یه روزگاری 25 تومان بود(خدا بیامرزه قیمتش رو البته)
    3.سیپروفلوکساسین 500 میلیگرم انسانی از داروخانه تهیه کنید و به ازای هر 30 لیتر 250 میلیگرم به آب اضافه کنید
    4.دمای آب رو در حدود 30 درجه سانتی گراد حفظ کنید

هر 24 ساعت یک بار 100% آب رو با آب معدنی یا آبی که حد اقل 24 ساعت مونده و هم دما هم هست تعویض کنید و مجددا نمک و سیپروفلوکساسین رو به مزیان اولیه وارد آب کنید
    نمک رو مستقیما داخل آب ماهی نریزید و اول تو لیوان خوب حلش کنید
    دارو رو هم دقیقا مثل نمک ... در ضمن اول قرص رو زیر آب بگیرید تا اون لعاب روش(برای عدم حساسیت معده انسان به قرص هست) از بین بره

مراحل درمان رو با عکس همینجا گزارش کنید

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    با احترام به نظر شما
    موفق باشید
    درود بر شما

من چندین سال پیش یک مشتری با نام شما داشتم...نمیدونم خودتون هستید یا نه به هر حال خوشحالم که در جمعمون میبینمتون

آنتی بیوتیک ها همشون بدون استثنا عوارض جانبی دارند . همشون هم سیکل رو نابود میکنند چه وسیع الطیف چه تخصصی و موضعی و ...

آنتی بیوتیک شیوه صحیح مصرفش مثل انسان میمونه....باید یک دروه کامل طی بشه . مثلا 7 روزه و سر ساعت (هر 8 -12 یا 24 ساعت یک بار)
    از اونجایی که بیشترون در کبد و ورده و ... متابولیزه و جذب بدن میشند حمام اصلا معنایی نداره . نهایتا اثری موقت بر روی پوست ماهی میزاره و باکتری رو فقط ضعیف میکنه با این فرق که دفعه بعدی مقاوم شده نسبت به دارو .....

این سمومی مثل فرمالین و ماراچیت گرین و سوولفات مس و ... هستهند که میشه حمام کوتهاه مدت یا بلند بدت داد....و اون هم فقط برای انگل های پوستی و خارجی

به هر حال استفاده از آنتی بیوتیک ها جز در مواقع ضروری هیچ وقت توصیه نمیشه . عوارضش بعدا و پس از دوره بیماری مشاهده میشه . مثلا لاغر شدن بدون دلیل مشخص . ماهی همه چیز میخوره و انگل روده ای هم نداره....ولی میبینید که داره لاغر میشه . اینا فقط گوشه ای از عوارض آنتی بیوتیک هستند

راستی...سف*****سون تقریبا میشه گفت یکی از بزرگترین و قوی ترین آنتی بیوتیک های گرم منفی در جهانه....مصرفش و تزریقش بدون نسخه پزشک غیر ممکنه چون هم عوارض داره و شوک وارد میکنه (شبیه پنیسلین) . در موارد خیلی خیلی حاد که عفونت غیر قابل کنترل شده استفاده میشه . فکر کنم شما با داروی دیگری اشتباه گرفتید

موفق باشید
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 16th February 2013 در ساعت 02:31 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    11317
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    درود بر شمامن چندین سال پیش یک مشتری با نام شما داشتم...نمیدونم خودتون هستید یا نه به هر حال خوشحالم که در جمعمون میبینمتونآنتی بیوتیک ها همشون بدون استثنا عوارض جانبی دارند . همشون هم سیکل رو نابود میکنند چه وسیع الطیف چه تخصصی و موضعی و ...آنتی بیوتیک شیوه صحیح مصرفش مثل انسان میمونه....باید یک دروه کامل طی بشه . مثلا 7 روزه و سر ساعت (هر 8 -12 یا 24 ساعت یک بار)از اونجایی که بیشترون در کبد و ورده و ... متابولیزه و جذب بدن میشند حمام اصلا معنایی نداره . نهایتا اثری موقت بر روی پوست ماهی میزاره و باکتری رو فقط ضعیف میکنه با این فرق که دفعه بعدی مقاوم شده نسبت به دارو .....این سمومی مثل فرمالین و ماراچیت گرین و سوولفات مس و ... هستهند که میشه حمام کوتهاه مدت یا بلند بدت داد....و اون هم فقط برای انگل های پوستی و خارجی به هر حال استفاده از آنتی بیوتیک ها جز در مواقع ضروری هیچ وقت توصیه نمیشه . عوارضش بعدا و پس از دوره بیماری مشاهده میشه . مثلا لاغر شدن بدون دلیل مشخص . ماهی همه چیز میخوره و انگل روده ای هم نداره....ولی میبینید که داره لاغر میشه . اینا فقط گوشه ای از عوارض آنتی بیوتیک هستندراستی...سف*****سون تقریبا میشه گفت یکی از بزرگترین و قوی ترین آنتی بیوتیک های گرم منفی در جهانه....مصرفش و تزریقش بدون نسخه پزشک غیر ممکنه چون هم عوارض داره و شوک وارد میکنه (شبیه پنیسلین) . در موارد خیلی خیلی حاد که عفونت غیر قابل کنترل شده استفاده میشه . فکر کنم شما با داروی دیگری اشتباه گرفتیدموفق باشیدبابک آژیده
    با درود دوست گرامی بابک جان در مورد استفاده از دارو ها حق باشماست البته من از این دارو استفاده کردم و به خوبی اونو میشناسم و نتیجه هم گرفتم در پزشکی مبحثی به نام over dose برای دارو ها وجود داره که به دلیل خطر تشنج و عوارض دیگه در دامها و در کل حیوانات برای آخرین گزینه مورد نظر هستش شاید این روشی که من حمام میدادم یه چیزی شبیه به این مسئله باشه چون با یک بار حمام جواب میگیرم در مورد درمان و بیماریها از شما خیلی یاد گرفتم از شما ممنونم موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    با درود دوست گرامی بابک جان در مورد استفاده از دارو ها حق باشماست البته من از این دارو استفاده کردم و به خوبی اونو میشناسم و نتیجه هم گرفتم در پزشکی مبحثی به نام over dose برای دارو ها وجود داره که به دلیل خطر تشنج و عوارض دیگه در دامها و در کل حیوانات برای آخرین گزینه مورد نظر هستش شاید این روشی که من حمام میدادم یه چیزی شبیه به این مسئله باشه چون با یک بار حمام جواب میگیرم در مورد درمان و بیماریها از شما خیلی یاد گرفتم از شما ممنونم موفق باشید

کارتون اشتباهه دوست گرامی . آنتی بیوتیک نمک نیست که حمام بدید باهاش...
    در ضمن آنتی بیوتیک به هر حال عوارض داره هیچ ربطی به overdose نداره .

صفحه 36 از 130 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545586 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)