صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 64
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_hsj نمایش پست ها
    خسته نباشین
    من یه جوجه بلبل خرما دارم که تقریبا ۲۰ روزشه
    از دیروز روی ماهاش نمی ایسته
    تا ردز قبلش شروع کرده بود کم کم پرواز کردن ولی از دیروز راه نمیره
    پنجه شو حرکت میده ولی فقط نشته
    غذا هم بهش دونه مارس با برنج میدادم
    تو رو خدا راهنمایی کنید چی کار کنم
    خوب میشه ؟
    چقدر طول میکشه ؟
    سلام
    با جايي برخورد كرده ؟ كبودي و تورم هم در ساق يا ران پا هست ؟ پرهاي زير شكم رو كنار بزنيد ، برامدگي غير عادي مشاهده نميكنيد؟
    شايد هنوز انرژي لازم رو براي تمرين پرواز نداره.

ارد نخودچی ، ارد گندم و ذرت ، سيبزميني پخته ، هويج ، سيب رو با اب گرم بصورت خمیر دربیارید و هر سه ساعت حدود یک سی سی با سرنگ انسولین از کنار منقار بدید بخوره. با چند قطره اب هم دور دهان رو تمیز کنید. دانه پارس فعلا سنگینه براش. 15روز دیگه بصورت خمیری بعضی وقتها.

روزی یکبار نصف تخم مرغ ابپز رو رنده کنید با ارد نخودچی و کمی سیب بصورت سرلاک خمیری درست کنید بخوره. میوه و سبزی فراموش نشه. یک تخم مرغ رو بعد از ابپز شدن دوقسمت کنید ، یک قسمت رو برای غذای نصف روز در نظر بگیرید و نصف دیگه رو برای بقیه روز و داخل فویل بزارید یخچال. قبل از مصرف هم گرمش کنید.

از ٣٥ روزگي كتان و ارزن اسیاب شده رو هم به سرلاک اضافه کنید. مقدار ارد گندم و ذرت هم بیشتر از یک بند انگشت نشه سنگینه. وقتی تخم مرغ به سرلاک اضافه میکنید زیاد در محیط نمونه فاسد میشه. 2_3ساعت بصورت ترکیبی با اردنخودچی در هوای خنک میتونید نگه دارید بعد دور بریزید.

گاهی چند قطره روغن زیتون و یک قطره سرکه سیب به ترکیب تهیه شده اضافه کنید. سه روز یکبار یک قطره مولتی ویتامین نوزاد ، مستقيم بديد يا در غذا و از ٣٠ روزگي ، ميگوي خشك ( كم ) ، حشرات ( مثل ميل ورم ) ، گوشت مرغ ابپز ( هفته اي دو بار ) كم كم وارد جيره اش كنيد . سه روز يكبار هم ، برش كوچكي از خرماي پوست كنده بهش بديد .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    19311
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_hsj نمایش پست ها
    خسته نباشین
    من یه جوجه بلبل خرما دارم که تقریبا ۲۰ روزشه
    از دیروز روی ماهاش نمی ایسته
    تا ردز قبلش شروع کرده بود کم کم پرواز کردن ولی از دیروز راه نمیره
    پنجه شو حرکت میده ولی فقط نشته
    غذا هم بهش دونه مارس با برنج میدادم
    تو رو خدا راهنمایی کنید چی کار کنم
    خوب میشه ؟
    چقدر طول میکشه ؟
    داری یه نوع غذا بهش میدی ک طبع کاملا گرمی داره ..تخم خرفه و گوجه و خیار و غذاهای مختلف بهش بده

Sent from my iPhone using Parsipet

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل
    شماره عضویت
    22146
    سلام خسته نباشید،من يه بلبل دارم که خیلی بازیگوش و سرحال بود خیلی هم غذا میخورد وهر جا که ميرفتيم پشت سرمون ميومد امروز مامانم حواسش نبود پاش رفت روی بلبل الان یکی از پاهاش آسیب دیده تورو خدا اگه کمکی از دستتون برمياد انجام بديد خواهش میکنم بهم راه حلی بديد دارم از غصه میمیرم..اولای ماه رمضون بود که داداشم پيداش کرده بود اونقد کوچیک بود که برا غذا خوردن دهانش رو باز میکرد تا توی دهانش بندازيم الان يه بیست روزی ميشه که پیشمونه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل
    شماره عضویت
    22146
    میخواین عکسش رو بفرستم؟
    یعنی حالش خوب ميشه؟
    خیلی ساکت شده،یعنی خیلی درد داره؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Naruto Hokage نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید،من يه بلبل دارم که خیلی بازیگوش و سرحال بود خیلی هم غذا میخورد وهر جا که ميرفتيم پشت سرمون ميومد امروز مامانم حواسش نبود پاش رفت روی بلبل الان یکی از پاهاش آسیب دیده تورو خدا اگه کمکی از دستتون برمياد انجام بديد خواهش میکنم بهم راه حلی بديد دارم از غصه میمیرم..اولای ماه رمضون بود که داداشم پيداش کرده بود اونقد کوچیک بود که برا غذا خوردن دهانش رو باز میکرد تا توی دهانش بندازيم الان يه بیست روزی ميشه که پیشمونه
    سلام ، تشكر
    الان در چه وضعيتيه ؟ اشتهاش خوبه ؟ پاش شكسته يا ضرب ديده ؟ ميتونه حركتش بده يا از فرم اصلي خارج شده ؟ راه حلش كه فقط بردن به دامپزشكيه ولي اگر ميتونيد عكس واضحي از پا بزاريد شايد با درمان خانگي سلامتيشو بدست بياره .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    1 خرگوش . 6 گربه . 1 اکواریوم اب شیرین
    شماره عضویت
    8990
    سلام دوستان خسته نباشید
    3 روز پیش یه پرنده کوچیک پرید تو حیاط که خوشبختانه به موقع دیدم وگرنه یه لقمه گربه هام میشد
    اوردمش تو خونه و از اینکه دهنشو باز میکرد برای غذا فهمیدم جوجس . از یکی از دوستام پرسیدم گفت جوجه بلبل هزاردستانه
    بهش در روز 2 بار یه ذره گوشت چرخ کرده میدم با سیب و انگورو هلو و کلا هر میوه ای دم دستم باشه
    یه مخلوطم با فندق و بادام و دانه پارس و ارد نخود درست کردم ک روزی دوبار میدم بهش
    میخواستم بپرسم این مخلوطو میشه کل روز بدم یا همون دوبار کافیه ؟
    چی تو ظرف غذاش بزارم ک 24 ساعت باشه و خوردنش مشکلی نداشته باشه واسش ؟
    راستی حشره خیلی گیرم نمیاد ولی یه چندتا کرم از تو میوه پیدا کردم و دادم
    مورچه بدم مشکلی نداره ؟ مگس چطور ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی,همستر بود,مینا,لاک پشت,گربه,آکواریوم شیرین,ب
    شماره عضویت
    19171
    نقل قول نوشته اصلی توسط genesis نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    3 روز پیش یه پرنده کوچیک پرید تو حیاط که خوشبختانه به موقع دیدم وگرنه یه لقمه گربه هام میشد
    اوردمش تو خونه و از اینکه دهنشو باز میکرد برای غذا فهمیدم جوجس . از یکی از دوستام پرسیدم گفت جوجه بلبل هزاردستانه
    بهش در روز 2 بار یه ذره گوشت چرخ کرده میدم با سیب و انگورو هلو و کلا هر میوه ای دم دستم باشه
    یه مخلوطم با فندق و بادام و دانه پارس و ارد نخود درست کردم ک روزی دوبار میدم بهش
    میخواستم بپرسم این مخلوطو میشه کل روز بدم یا همون دوبار کافیه ؟
    چی تو ظرف غذاش بزارم ک 24 ساعت باشه و خوردنش مشکلی نداشته باشه واسش ؟
    راستی حشره خیلی گیرم نمیاد ولی یه چندتا کرم از تو میوه پیدا کردم و دادم
    مورچه بدم مشکلی نداره ؟ مگس چطور ؟

درود بر شما.
    مثل اینکه این زبون بسته رو با مار و قورباغه اشتباه گرفتین!مگس؟کرم؟!مورچه؟!؟؟!ف قط و فقط بهش دونه پارس له شده بدین.این چیزا سنگینه.هضم سخته و ممکنه آزارش بده.گوشت آخه؟!خوبه مقاومه و تا الآن مشکل گوارشی (و اون چیزی که نباید بهش فکر کرد)براش پیش نیومده.

Sent from my K00E using Tapatalk
    ویرایش توسط vonarian : 12th July 2017 در ساعت 01:49 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8990
    نقل قول نوشته اصلی توسط vonarian نمایش پست ها
    درود بر شما.
    مثل اینکه این زبون بسته رو با مار و قورباغه اشتباه گرفتین!مگس؟کرم؟!مورچه؟!؟؟!ف قط و فقط بهش دونه پارس له شده بدین.این چیزا سنگینه.هضم سخته و ممکنه آزارش بده.گوشت آخه؟!خوبه مقاومه و تا الآن مشکل گوارشی (و اون چیزی که نباید بهش فکر کرد)براش پیش نیومده.

Sent from my K00E using Tapatalk
    والا من تو همین انجمن خوندم که به جوجه بلبل باید اینارو داد...:دی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8990
    گفتن ک خمیر دانه پارس همیشه تو ظرف غذاش باشه . ولی بلبل من خمیرشو نمیخوره خودش. شب تا صب از گشنگی بمیره نمیخوره . ولی خشکشو امتحان کردم. خودش خورد. حالا من چیکار کنم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط genesis نمایش پست ها
    گفتن ک خمیر دانه پارس همیشه تو ظرف غذاش باشه . ولی بلبل من خمیرشو نمیخوره خودش. شب تا صب از گشنگی بمیره نمیخوره . ولی خشکشو امتحان کردم. خودش خورد. حالا من چیکار کنم ؟
    اگر خشکش براش مشکلی ایجاد نکرد خیلی ریز کنید و توی ظرفش بریزید باشه. خوردن هفته ای یکی دوبار، خیلی کم گوشت مرغ پخته بدون افزودنی ، مانعی نداره.
    خوردن حشرات بد نیست. بلبل و سایر پرندگان حشره خوار هستن. ولی مگس خوب نیست ، انگل ایجاد میکنه. میوه و سبزیجات هم بهش بدید. کرم خونی . کرم منجمد ، میل ورم و حشرات بسته بندی پت شاپها دارن. مصرف گهگاهش مشکلی ایجاد نمیکنه.

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)