صفحه 7 از 53 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 522
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    با سلام

درسته می گن که نباید موقع تزریق Co2 اونقدر آب تلاطم داشته باشه که اکسیژن در آب حل بشه که باعث از بین رفتن Co2 می شه ؟

سوال دوم اینکه بهترین محل قرار گیری دفیوژر سرامیکی کجای تانک می باشد که بیشترین بازده ای را داشته باشه لازم به ذکر است که من از فیلتر سطلی و یک پاور هد (برای جریان آب استفاده میکنم )

با تشکر

داود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    با سلام

درسته می گن که نباید موقع تزریق Co2 اونقدر آب تلاطم داشته باشه که اکسیژن در آب حل بشه که باعث از بین رفتن Co2 می شه ؟

سوال دوم اینکه بهترین محل قرار گیری دفیوژر سرامیکی کجای تانک می باشد که بیشترین بازده ای را داشته باشه لازم به ذکر است که من از فیلتر سطلی و یک پاور هد (برای جریان آب استفاده میکنم )

با تشکر

داود
    سلام دوست عزیز

گاز co2 بسیار فراره و تلاطم زیاد باعث پرت این گاز میشه و به همین دلیل هم هست که قانون 1حباب در 10 لیتر در تانکهای معمولی صدق نمیکنه
    بهترین محل قرار گیری دفیوزر هم پایین تانک هست
    هرچه فاصله دفیوزر با سطح آب بیشتر باشه، حبابهای خروجی فرصت بیشتری برای انحلال در آب پیدا میکنن

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا امیرجانی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

گاز co2 بسیار فراره و تلاطم زیاد باعث پرت این گاز میشه و به همین دلیل هم هست که قانون 1حباب در 10 لیتر در تانکهای معمولی صدق نمیکنه
    بهترین محل قرار گیری دفیوزر هم پایین تانک هست
    هرچه فاصله دفیوزر با سطح آب بیشتر باشه، حبابهای خروجی فرصت بیشتری برای انحلال در آب پیدا میکنن

موفق باشید
    ممنون از راهنماییتون علی جان

ولی من هنوز به جواب خودم نرسیدم پس سوال خودم را با کمی توضیح بیشتر مطرح میکنم

اول اینکه من وقتی صبح زمانی که می خوام چراغ و co2 رو به کار بندازم می بینم که تنفس ماهی ها با وجود تعداد خیلی کم زیاد هستش برای همین از اکسیژن رسانی با پمپ استفاده می کنم برای این هم سوال خودم رو مطرح کردم که این اکسیژن رسانی من با عث نمیشه گاز co2 از بین بره ؟

دوم اینکه : خیلی از دوستان برای بهتر حل شدن co2 بعد از خروجی دفیوژر گاز ها رو به سمت پاور هد هدایت میکنن و بعضی از دوستان هم دفیوژر زیر ورودی فیلتر اکسترنال میزارن ( جایی که آب را مکش میکند یه سمت فیلتر ) حالا بنظر شما بهترین روش

چیه ؟

با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    ممنون از راهنماییتون علی جان

ولی من هنوز به جواب خودم نرسیدم پس سوال خودم را با کمی توضیح بیشتر مطرح میکنم

اول اینکه من وقتی صبح زمانی که می خوام چراغ و co2 رو به کار بندازم می بینم که تنفس ماهی ها با وجود تعداد خیلی کم زیاد هستش برای همین از اکسیژن رسانی با پمپ استفاده می کنم برای این هم سوال خودم رو مطرح کردم که این اکسیژن رسانی من با عث نمیشه گاز co2 از بین بره ؟

دوم اینکه : خیلی از دوستان برای بهتر حل شدن co2 بعد از خروجی دفیوژر گاز ها رو به سمت پاور هد هدایت میکنن و بعضی از دوستان هم دفیوژر زیر ورودی فیلتر اکسترنال میزارن ( جایی که آب را مکش میکند یه سمت فیلتر ) حالا بنظر شما بهترین روش

چیه ؟

با تشکر
    خواهش میکنم دوست عزیز
    ببینید، من توی تانک گیاهیم مقدار زیادی گیاه دارم بعلاوه 4تا دیسکس، 8تا رامیرزی، 6تا ردلاین، 4تا کت برنز، 4تا لوچ صورت اسبی، تعدادی میگو و تا هفته پیش حدود 50-60تا گوپی
    دما بین 27.5-28.5 در تغییره بنابراین میشه گفت میزان اکسیژن محلول در آب به نسبت یه تانک گیاهیه صرف با دمای حدود 25-26 درجه به مراتب کمتره
    بصورت 24ساعته تزریق Co2 دارم
    حجم تانک 150لیتره و از یه اکسترنال و یه پاورهد ایهایم بهره میبریم و هیچگونه هوادهی ندارم
    بنابراین میشه گفت دلیل مشکل در تنفس ماهیهای شما میتونه مساله دیگه ای باشه

آیا تستر Co2 دارید؟ میزان Co2 محلول در آب زیاد نیست؟
    جهت خروجی پاور هد و فیلتر اکسترنال به سطح آبه یا به سمت پایین؟
    هرچی جریان در سطح بیشتر باشه میزان انحلال اکسیژن بیشتر خواهد شد

در مورد سوال دومتون، من به شخصه استفاده از پاورهد رو برای حل کردن گاز، اونم گاز خروجی از دفیوزر پیشنهاد نمیکنم
    دلیلش اینه که دفیوزر به اندازه کافی گاز رو خرد میکنه
    مهمترین عامل در انحلال گاز Co2 در آب ریز شدن هرچه بیشتر حبابها و هم جریان شدن طولانی مدت آب و گازه
    دلیل اینکه برخی از دوستان خروجی گاز رو کنار ورودی فیلتر اکسترنال قرار میدن همینه اما اینکار هم مشکلاتی رو ایجاد میکنه
    یکی ورود گاز به مخزن فیلترهست که این گاز میتونه در بالای فیلتر جمع بشه (دقیقا مثل زمان راه اندازی فیلتر که داخل فیلتر هوا وجودداره) و این میتونه به قطعات آسیب وارد کنه
    ضمن اینکه کاهش اکسیژن در فیلتر میتونه باعث مرگ باکتریهای هوازی بشه - باکتریهایی که باعث تکمیل سیکل ازت خواهند شد

بهترین کار به نظر من استفاده از دفیوزر با کیفیت و استانداردی هست که با حجم تانکتون همخوانی داشته باشه
    قرار دادن دفیوزر در سطوح پایین تانک ودرمکانی با کمترین تلاطم هم میتونه باعث انحلال حداکثری گاز بشه

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    بله دوست عزیز
    فرقی نمیکنه هم این مدل اتومایزرهاو هم دفیوزر رو میتونید از نواب تهیه کنید
    این اتمایزرها به شلنگ فیلتر اکسترنال متصل میشن
    طبق گفته های آخرین پستتون یعنی این اتومایزر برای باکتری ها و فیلتر ایجاد مشکل می کنه؟
    می تونم به جای سنگ هوا از این اتومایزر استفاده کنم تا اکسیژن در آب حل کنم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    طبق گفته های آخرین پستتون یعنی این اتومایزر برای باکتری ها و فیلتر ایجاد مشکل می کنه؟
    می تونم به جای سنگ هوا از این اتومایزر استفاده کنم تا اکسیژن در آب حل کنم؟
    نه دوست عزیز مشکلی ایجاد نمیکنه
    البته یکی دوتا عکس دیدم که این نوع اتومایزر رو به ورودی اکسترنال وصل کردن که در اینصورت احتمالا مشکل ایجاد میکنه اما اگه به عکس زیر دقت کنید مشخصه که اتومایزر به خروجی فیلتر وصل شده

اما دلیل اینکه میخواید از این اتومایزر بجای سنگ هوا استفاده کنید رو متوجه نشدم
    دلیل خاصی برای اینکار دارید؟
    به هر حال با توجه به میزان دی اکسید کربنی که به تانک وارد میشه و مقایسه اون با حجم هوایی که با استفاده از پمپ وارد تانک میکنید میشه این احتمال رو داد که چنین اتومایزرهایی به هیچ عنوان نمیتونن جوابگوی کارتون باشن و احتمالا فشار زیادی به پمپ هوا وارد خواهند کرد

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    خواهش میکنم دوست عزیز
    ببینید، من توی تانک گیاهیم مقدار زیادی گیاه دارم بعلاوه 4تا دیسکس، 8تا رامیرزی، 6تا ردلاین، 4تا کت برنز، 4تا لوچ صورت اسبی، تعدادی میگو و تا هفته پیش حدود 50-60تا گوپی
    دما بین 27.5-28.5 در تغییره بنابراین میشه گفت میزان اکسیژن محلول در آب به نسبت یه تانک گیاهیه صرف با دمای حدود 25-26 درجه به مراتب کمتره
    بصورت 24ساعته تزریق Co2 دارم
    حجم تانک 150لیتره و از یه اکسترنال و یه پاورهد ایهایم بهره میبریم و هیچگونه هوادهی ندارم
    بنابراین میشه گفت دلیل مشکل در تنفس ماهیهای شما میتونه مساله دیگه ای باشه

آیا تستر Co2 دارید؟ میزان Co2 محلول در آب زیاد نیست؟
    جهت خروجی پاور هد و فیلتر اکسترنال به سطح آبه یا به سمت پایین؟
    هرچی جریان در سطح بیشتر باشه میزان انحلال اکسیژن بیشتر خواهد شد

در مورد سوال دومتون، من به شخصه استفاده از پاورهد رو برای حل کردن گاز، اونم گاز خروجی از دفیوزر پیشنهاد نمیکنم
    دلیلش اینه که دفیوزر به اندازه کافی گاز رو خرد میکنه
    مهمترین عامل در انحلال گاز Co2 در آب ریز شدن هرچه بیشتر حبابها و هم جریان شدن طولانی مدت آب و گازه
    دلیل اینکه برخی از دوستان خروجی گاز رو کنار ورودی فیلتر اکسترنال قرار میدن همینه اما اینکار هم مشکلاتی رو ایجاد میکنه
    یکی ورود گاز به مخزن فیلترهست که این گاز میتونه در بالای فیلتر جمع بشه (دقیقا مثل زمان راه اندازی فیلتر که داخل فیلتر هوا وجودداره) و این میتونه به قطعات آسیب وارد کنه
    ضمن اینکه کاهش اکسیژن در فیلتر میتونه باعث مرگ باکتریهای هوازی بشه - باکتریهایی که باعث تکمیل سیکل ازت خواهند شد

بهترین کار به نظر من استفاده از دفیوزر با کیفیت و استانداردی هست که با حجم تانکتون همخوانی داشته باشه
    قرار دادن دفیوزر در سطوح پایین تانک ودرمکانی با کمترین تلاطم هم میتونه باعث انحلال حداکثری گاز بشه

موفق باشید
    ممنون علی جان از حوصله ای که برای جواب دادن میزارید

باید بگم که اول اینکه من تستر co2 سفارش دادم ولی هنوز به دستم نرسیده متاسفانه

دوم : دمای تانک من در محیط خانه بدون بخاری 29 هستش

جهت خروجی پاور هد به سطح آب هستش و جهت خروجی فیلتر اکسترنال هم به سمت پایین هستش

با نظر شما در مورد نادرست بودن خروجی دفیوژر در زیر ورودی فیلتر اکسترنال موافقم

من انتظار بیشتری از حل کردن co2 دفیوژر dymax خودم داشتم ولی حباب های خروجی زیاد ریز نیستند

علی جان شما خودت از چه نوع دفیوژری استفاده می کنید ؟

با تشکر دوباره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    ممنون علی جان از حوصله ای که برای جواب دادن میزارید

باید بگم که اول اینکه من تستر co2 سفارش دادم ولی هنوز به دستم نرسیده متاسفانه

دوم : دمای تانک من در محیط خانه بدون بخاری 29 هستش

جهت خروجی پاور هد به سطح آب هستش و جهت خروجی فیلتر اکسترنال هم به سمت پایین هستش

با نظر شما در مورد نادرست بودن خروجی دفیوژر در زیر ورودی فیلتر اکسترنال موافقم

من انتظار بیشتری از حل کردن co2 دفیوژر dymax خودم داشتم ولی حباب های خروجی زیاد ریز نیستند

علی جان شما خودت از چه نوع دفیوژری استفاده می کنید ؟

با تشکر دوباره
    درود به شما
    سپاسگذارم از لطفتون

در مورد دمای تانک باید بگم این دما برای تانک گیاهی خیلی بالاست و گیاه زیادی رو نمیشه توی این دما نگهداشت
    میتونید برای کاهش دما از یه فن Cpu استفاده کنید که دما رو حدود 2-3درجه میتونه پایین بیاره

من خودم از دفیوزر دایمکس مدل زیر استفاده میکنم و ازش کاملا راضی هستم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    نه دوست عزیز مشکلی ایجاد نمیکنه
    البته یکی دوتا عکس دیدم که این نوع اتومایزر رو به ورودی اکسترنال وصل کردن که در اینصورت احتمالا مشکل ایجاد میکنه اما اگه به عکس زیر دقت کنید مشخصه که اتومایزر به خروجی فیلتر وصل شده

اما دلیل اینکه میخواید از این اتومایزر بجای سنگ هوا استفاده کنید رو متوجه نشدم
    دلیل خاصی برای اینکار دارید؟
    به هر حال با توجه به میزان دی اکسید کربنی که به تانک وارد میشه و مقایسه اون با حجم هوایی که با استفاده از پمپ وارد تانک میکنید میشه این احتمال رو داد که چنین اتومایزرهایی به هیچ عنوان نمیتونن جوابگوی کارتون باشن و احتمالا فشار زیادی به پمپ هوا وارد خواهند کرد

موفق باشید
    اگه تو راه خروجی باشه همون میزان حلالیت رو داره؟
    سنگ هوا به نظر من منظره تانک رو بد می کنه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    درود به شما
    سپاسگذارم از لطفتون

در مورد دمای تانک باید بگم این دما برای تانک گیاهی خیلی بالاست و گیاه زیادی رو نمیشه توی این دما نگهداشت
    میتونید برای کاهش دما از یه فن Cpu استفاده کنید که دما رو حدود 2-3درجه میتونه پایین بیاره

من خودم از دفیوزر دایمکس مدل زیر استفاده میکنم و ازش کاملا راضی هستم

خواهش می کنم علی جان

می تونم بپرسم قیمت این دفیوژر چقدر هست و از کجا میتونم تهیه کنم

چون من در اصفهان هستم و این نوع دفیوژر را تا بحال ندیدم

با تشکر دوباره

داود

صفحه 7 از 53 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)