کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    جلبک مویی ، شبیه تار موهایه نازک هستش و عمومأ به رنگه سبز من دیدم ، دلیلشم خیلی چیزا میتونه باشه نور ،فسفات ..... روش از بین بردنشم باید اول دلیلشو پیدا کنی که چرا ایجاد شدن ، و هر چه زودتر از بین ببریش یا سنگی که روش هسترو از آک خارج کنی و تمیزش کنی چون کمی از بین بردنش سخته ،الان برخی دوستان مدتهاست که با این جلبک درگیرن و موفق هم نمیشن ، موفق باشی ،

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    جلبک مویی چه جوریه؟
    چه رنگیه؟
    علتش چیه؟
    نحوه از بین بردنش؟ البته نمی خوام به سنگها دست بزنم، تازه آک پایدار شده تقریباً
    یه کنی اطلاعات می دین؟

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    ظاهرش که معلومه و یونس خان گفتن. برای از بین بردنش اگر تازه شروع شده سنگهایی که روشون جلبک زده رو سریعا در بیارید و بجوشونید. از بین بردن مویی کار بسیار مشکلیه و من دو سال باهاش درگیر بودم و الانم تو مرحله درمانم و خدا رو شکر رشدشون رو مهار کردم و دارن هر روز کمتر هم میشن. برای از بین بردنش راکتور فسفات باید بخرید یا درست کنید و فسفاتتون رو در حد صفر نگه دارید. نیتراتتون رو هم باید با نیترات گیر یا کربن عالی ( و د ک ا - شکر ) برسونید در حد صفر. سیلیکات رو هم باید از بین ببرید و برای اون باید آب RO با TDS خیلی پایین استفاده کنید. البته سیلیکات گیر هم خیلی میتونه کمک کنه. نورتون اگر ال ای دی هست یا متال و مهتابی هست که مدت زمان مفیدش تموم شده باید عوضش کنید. بعد از درمان و از بین بردن کامل جلبک مویی فکر میکنم٬ تاکید میکنم٬ فکر میکنم در صورتی که ۳ مورد اول رو در حد صفر نگهدارید٬ میتونید از ال ای دی استفاده کنید. موجوداتی مثل توتیاها تو از بین بردنشون خیلی خیلی تاثیر دارن. ولی جلبکهای مفید مثل کرولاینها رو هم میخورن که اصلا مهم نیست و بعد از از بین رفتنشون باز هم کرولاین ایجاد میشه. بیشتر برای درمان از توتیا استفاده کنید تا کنترل. هرمیت ها و هلزونها هم جلبک مویی میخورن. تو هرمیت ها بلو اکتریکال و تو حلزونها هم توربو اسنیل از بقیه بهترن. جریان زیاد هم میتونه کمی موٍثر باشه تو رشدشون. در طول درمان بهتره میزان نورتون رو کمتر کنید و مثلا بجای ۸ ساعت بکنیدش ۵ ساعت. میگن که بالا بردن منیزیم هم موثر هست. ولی بیشتر از حد مجاز بالا نبرید و تو بیشترین حد مجاز که ۱۳۵۰ هست نگهش دارید. زود به زود شستن پدها و کلا سیستم فیلرسایون هم تاثیر داره.
    اینها نتیجه ۲سال تلاش هست و هیچ جا جامع تر از این پیدا نمیکنید. این مشکل رو جدی بگیرید که واقعا رشدش وحشتناکه و ماهی یک بار مجبور میشید کل سنگهای تانک رو با مسواک بشورید. مگر اینکه بخاین تانکتون بسیار زشت باشه و جلبک مویی ها بعضی از مرجانهاتون رو از بین ببرن. می خیلی از دوستان رو دیدم که به خاطر همین مشکل تانکشون رو جمع کردن. پیروز باشید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    سلام
    چطور ميشه فهميد عمر متال تمام شده؟

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    ظاهرش که معلومه و یونس خان گفتن. برای از بین بردنش اگر تازه شروع شده سنگهایی که روشون جلبک زده رو سریعا در بیارید و بجوشونید. از بین بردن مویی کار بسیار مشکلیه و من دو سال باهاش درگیر بودم و الانم تو مرحله درمانم و خدا رو شکر رشدشون رو مهار کردم و دارن هر روز کمتر هم میشن. برای از بین بردنش راکتور فسفات باید بخرید یا درست کنید و فسفاتتون رو در حد صفر نگه دارید. نیتراتتون رو هم باید با نیترات گیر یا کربن عالی ( و د ک ا - شکر ) برسونید در حد صفر. سیلیکات رو هم باید از بین ببرید و برای اون باید آب RO با TDS خیلی پایین استفاده کنید. البته سیلیکات گیر هم خیلی میتونه کمک کنه. نورتون اگر ال ای دی هست یا متال و مهتابی هست که مدت زمان مفیدش تموم شده باید عوضش کنید. بعد از درمان و از بین بردن کامل جلبک مویی فکر میکنم٬ تاکید میکنم٬ فکر میکنم در صورتی که ۳ مورد اول رو در حد صفر نگهدارید٬ میتونید از ال ای دی استفاده کنید. موجوداتی مثل توتیاها تو از بین بردنشون خیلی خیلی تاثیر دارن. ولی جلبکهای مفید مثل کرولاینها رو هم میخورن که اصلا مهم نیست و بعد از از بین رفتنشون باز هم کرولاین ایجاد میشه. بیشتر برای درمان از توتیا استفاده کنید تا کنترل. هرمیت ها و هلزونها هم جلبک مویی میخورن. تو هرمیت ها بلو اکتریکال و تو حلزونها هم توربو اسنیل از بقیه بهترن. جریان زیاد هم میتونه کمی موٍثر باشه تو رشدشون. در طول درمان بهتره میزان نورتون رو کمتر کنید و مثلا بجای ۸ ساعت بکنیدش ۵ ساعت. میگن که بالا بردن منیزیم هم موثر هست. ولی بیشتر از حد مجاز بالا نبرید و تو بیشترین حد مجاز که ۱۳۵۰ هست نگهش دارید. زود به زود شستن پدها و کلا سیستم فیلرسایون هم تاثیر داره.
    اینها نتیجه ۲سال تلاش هست و هیچ جا جامع تر از این پیدا نمیکنید. این مشکل رو جدی بگیرید که واقعا رشدش وحشتناکه و ماهی یک بار مجبور میشید کل سنگهای تانک رو با مسواک بشورید. مگر اینکه بخاین تانکتون بسیار زشت باشه و جلبک مویی ها بعضی از مرجانهاتون رو از بین ببرن. می خیلی از دوستان رو دیدم که به خاطر همین مشکل تانکشون رو جمع کردن. پیروز باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    جلبک مویی ، شبیه تار موهایه نازک هستش و عمومأ به رنگه سبز من دیدم ، دلیلشم خیلی چیزا میتونه باشه نور ،فسفات ..... روش از بین بردنشم باید اول دلیلشو پیدا کنی که چرا ایجاد شدن ، و هر چه زودتر از بین ببریش یا سنگی که روش هسترو از آک خارج کنی و تمیزش کنی چون کمی از بین بردنش سخته ،الان برخی دوستان مدتهاست که با این جلبک درگیرن و موفق هم نمیشن ، موفق باشی ،
    عالی بود
    خخخیییلللسیییی ممنون
    جامع و کافی
    فوق العاده عالیذ

اینا چی هستن؟
    تارهای سفید رنگی که زیاد شدن، دوتای اولی تانک و‌ پایینی رفرجیوم هست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    علی جان ،سعی کن وقتی عکس میندازی فلاش دوربینو خاموش کنی که خود فلاش بدترین شوکرو به موجوداته آکواریوم وارد میکنه ، در مورد عکسها راستشو بخوایی من در مورد جلبک مویی زیاد اطلاعات ندارم چون خدارو شکر تا الان مواجه نشدم باهاش ، و نمیتونم اصهار نظر کنم ، دوستان حتمن کمک میکنن ، علی جان داداش ،چرا داخله رف هیچ گیاهی نیستش ، رف باید پر گیاه باشه تا تاثیری در بهبود آک داشته باشه ،وقتی رف خالیه فقط جاگیر هستش ،سعی کن رفرو پر گیاه کنی البته نکه بری گیاه بخری بلکه چند شاخه از دوستان بگیری و با شزایطه درست در رف تونارو پرورش بدی و بک رف مملو از گیاه داشته باشی ،
    ویرایش توسط یونس58 : 14th January 2015 در ساعت 12:53 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    سلام
    چطور ميشه فهميد عمر متال تمام شده؟

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
    دوست عزیز عمر متال در صورتی که روزی ده تا١٢ساعت در روز استفاده کنید دوسال هست واز موجوداتی که احتیاج به نور دارند میشه فهمید مثل مرجان,شقایق,کرولاین,سیانو

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    سلام
    اینم عکس بهتر
    اینا چی هستش ؟؟؟ این نخهای سفید رنگ، پر شدن توی آک، با توضیحاتی که دادین فکر نمی کنم جلبک مویی باشه، اما شبیه بهش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    سلام
    میشه اورفلو رو بجای مقطع مستطیلیش، مثلثی ساخت؟ یعنی گوشه اکواریوم بجای اون شکل مکعب مستطیلی حالت مثلثی یه گوشه در آورد؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آک آب شور
    شماره عضویت
    16239
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    سلام
    میشه اورفلو رو بجای مقطع مستطیلیش، مثلثی ساخت؟ یعنی گوشه اکواریوم بجای اون شکل مکعب مستطیلی حالت مثلثی یه گوشه در آورد؟
    سلام
    بله می شه مثلثی هم ساخت هیچ مشکلی نداره. به نظر بعضی از دوستان بهتر هم هست چون دید کمتری داره ولی با این حال سلیقه ای هستش.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16950
    سلام باتشکر از پاسخهای عزیزان اگه میشه بفرمایید برای یه تازه واردآیاراکتورمناسبی برای کاهش نیترات هست وآیا راکتورباید درداخل آکواریوم کارگذاشته شود یابیرون از آن قرار میگیرد چون آکواریم من از نوع آماده ماهیرانه که امکان تعبیه سوراخ خروجی برای آن وجودنداره وچون 100لیتریه داخل آن فضای زیادی برای تعبیه دستگاه نیست متشکرم

صفحه 861 از 1093 نخستنخست ... 361761811842843844845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872873874875876877878879880911961 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)