صفحه 64 از 269 نخستنخست ... 14454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283114164 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 631 به 640 از 2687
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط metalmaster نمایش پست ها
    سلام

یکی از دیسکسهایی که گرفتم(نژاد کبالت) سوراخ در سر داشت روز اول متوجه نشدم ..
    با مترونیدازول طبق تجویز دارو عمل کردم ولی همچنان سوراخها رو سرش مونده...
    یکی دیگه که قبلا گزارش کردم همچنان گوشه گیره و غذا نمیخوره نمیدونم از تعداد کم ماهیه یا بیماری داخلی داره؟!!
    دیگه اعصاب برام نمونده خیلی وقته در گیر این اکواریوم شدم...چیکار باید کنم.؟
    سلام:
    دوست عزیز می تونید از ویتامینهای قوی مخصوص ماهی ها بنام اتویتول،سرافیشتامین و ویتامین آزو هم در آب و هم در مخلوط دل استفاده کنید به همراه ویتامین استفاده از نمک مینرال شرکت سرا با توجه به غنی بودن مواد معدنی در رفع سوراخهای ناشی از اسپیرونوکلئوس بسیار موثر و مفید است.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    مرسی از پاسخ شما
    متاسفانه ماهی ماده اصلا غذا نمیخوره. به امید اینکه ارتمیا زنده بخوره رفتم تهران خریدم اما نمیخوره. حالا این کار رو هم انجام میدم. اگه بازم غذا نخورد چه راه حلی بنظرتون میرسه؟
    سلام و با اجازه فرشاد عزیز-
    دوست عزیز اصلاً نگران و ناراحت نباشید ،
    1-زمانیکه ماهیتون توی مترو نیندازول بود غذا می خورد؟؟؟؟؟
    2-ماهی نور گریز و ترسو هست و یه گوشه کز میکنه؟؟؟؟؟
    3-ماهی تغییر رنگ نداده؟؟؟؟؟تیره نشده
    3-قبل از اینکه ماهی مریض بشه چه غذایی بهش میدادید؟؟؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها

سلام و با اجازه فرشاد عزیز-
    دوست عزیز اصلاً نگران و ناراحت نباشید ،
    1-زمانیکه ماهیتون توی مترو نیندازول بود غذا می خورد؟؟؟؟؟
    2-ماهی نور گریز و ترسو هست و یه گوشه کز میکنه؟؟؟؟؟
    3-ماهی تغییر رنگ نداده؟؟؟؟؟تیره نشده
    3-قبل از اینکه ماهی مریض بشه چه غذایی بهش میدادید؟؟؟؟؟
    1- سه روز توی مترونیدازو بود و در اون شرایط هم عذا نمی خورد اما بعد از سه روز مدفعش قطع شده بود.
    2- با جفتش توی یه آکواریوم هستش و هر جا اون بره مادهه هم میره و کز نکرده
    3- نه نشده
    4 - کرم خونی و دیسکس گرانول شرکت سرا با دیسکس کلورد سرا

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    1- سه روز توی مترونیدازو بود و در اون شرایط هم عذا نمی خورد اما بعد از سه روز مدفعش قطع شده بود.
    2- با جفتش توی یه آکواریوم هستش و هر جا اون بره مادهه هم میره و کز نکرده
    3- نه نشده
    4 - کرم خونی و دیسکس گرانول شرکت سرا با دیسکس کلورد سرا
    با سلام:
    دوست عزیز بارها ایرادات کرم خونی ذکر شده بنده نمی گم کامل کرم خونی ندهید اما سعی بشه تو هفته یک تا دوبار به ماهی کرم خونی داده بشه-برای اینکه مطالب شما رو کاملاً جواب بدم 4 و5 صفحه قبلی هم خوندم دیسکستون بعلت اینکه ماده ای جوان است و تازه جفت خورده بدغذا شده که امکان داره همین عدم غذاخوردنش به تقویت شدن انگل روده ای انجامیده و دچار انگل روده ای شده
    البته نظر بنده اینه که دوره مترو رو باید 5 تا 7 روز و اونهم باهر 8 ساعت سیفون صددرصد و به ازای هر 30 لیتر 1 قرص 250 میلیگرمی مترونیندازول اونهم سوئیسی یا آمریکایی انجام داد نه ایرانی.منم پیرو حرف فرشاد عزیز می گم که بدلیل عدم کارایی قرص مترو ایرانی از فلاجلول استفاده کنید می تونید برای خریدش با نمایندگی سرا تو نواب بنام آکوامارین آکواریوم، اکواریوم، آکواریوم ریف ، راه اندازی آکواریوم هماهنگ کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    با سلام:
    دوست عزیز بارها ایرادات کرم خونی ذکر شده بنده نمی گم کامل کرم خونی ندهید اما سعی بشه تو هفته یک تا دوبار به ماهی کرم خونی داده بشه-برای اینکه مطالب شما رو کاملاً جواب بدم 4 و5 صفحه قبلی هم خوندم دیسکستون بعلت اینکه ماده ای جوان است و تازه جفت خورده بدغذا شده که امکان داره همین عدم غذاخوردنش به تقویت شدن انگل روده ای انجامیده و دچار انگل روده ای شده
    البته نظر بنده اینه که دوره مترو رو باید 5 تا 7 روز و اونهم باهر 8 ساعت سیفون صددرصد و به ازای هر 30 لیتر 1 قرص 250 میلیگرمی مترونیندازول اونهم سوئیسی یا آمریکایی انجام داد نه ایرانی.منم پیرو حرف فرشاد عزیز می گم که بدلیل عدم کارایی قرص مترو ایرانی از فلاجلول استفاده کنید می تونید برای خریدش با نمایندگی سرا تو نواب بنام آکوامارین آکواریوم، اکواریوم، آکواریوم ریف ، راه اندازی آکواریوم هماهنگ کنید
    خیلی خیلی از اینکه وقت گذاشتید ممنونم. امروز کل قزوین رو زیر پا گذاشتم و نتونستم فلاجلول پیدا کنم. از آکواریوم هایی که گفتید شما ره هم دارید ببینم میتونن با تیپاکس برام بفرستن. مرسی

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    خیلی خیلی از اینکه وقت گذاشتید ممنونم. امروز کل قزوین رو زیر پا گذاشتم و نتونستم فلاجلول پیدا کنم. از آکواریوم هایی که گفتید شما ره هم دارید ببینم میتونن با تیپاکس برام بفرستن. مرسی
    سلام :
    فلاجلول تو تهران به زور گیر میاد روی لینک زیر کلیک کنید تلفن هم داره:
    آکواریوم، اکواریوم، آکواریوم ریف ، راه اندازی آکواریوم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط metalmaster نمایش پست ها
    سلام

یکی از دیسکسهایی که گرفتم(نژاد کبالت) سوراخ در سر داشت روز اول متوجه نشدم ..
    با مترونیدازول طبق تجویز دارو عمل کردم ولی همچنان سوراخها رو سرش مونده...
    یکی دیگه که قبلا گزارش کردم همچنان گوشه گیره و غذا نمیخوره نمیدونم از تعداد کم ماهیه یا بیماری داخلی داره؟!!
    دیگه اعصاب برام نمونده خیلی وقته در گیر این اکواریوم شدم...چیکار باید کنم.؟
    مترونیدازول عامل بیماری سوراخ در سر یعنی Spironocleus رو از بین میبره ولی پر شدن سوراخ های ایجاد شده نیاز به صبر و غدایی بالانس و غنی داره

سوراخ ها برای ترمیم شدن نیاز به کلسیم و منیزیم و مواد معدنی دارن
    برای تسریع در ترمیم سوراخ های سر دیسکس از Sera Mineral یا محصولات مشابه استفاده کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12391
    با سلام خدمت دوستان
    یکی از دیسکس هام خیلی وقته که به انگل آبششی مبتلا شده چون آبششهای کاملا باز و داخل آبششهاش خیلی قرمز هستش و همیشه خیلی هم تند نفس میکشه.یک سالی میشه که به آکواریوم معرفی شده.تا حالا چند بار با قرص لورنسیت خواستم درمان کنم که به نتیجه نرسیدم.جدیدا هم سرا تریمازول استفاده کردم که باز هم موثر نبود.وضعیت ماهی از لحاظ های دیگه به نظرم خوبه.فقط همین آبشش اذیت میکنه.دمای آب روی 29 وتعداد ماهی ها فقط 5 عدد دیسکس. سرا کاستاپور هم دارم.غذا خوب میخوره.مدفوع مشکی.عکس هم گذاشتم
    لطفا راهنمایی کنین
    با تشکر

http://up.parsipet.ir/uploads/1369342981891.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/1369342982112.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/1369342982213.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/1369342982334.jpg

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    متاسفانه درمان انگلهای ابششی خیلی سخت و زمان بره از اونجایی که امکان تشخیص نوع انگل نیست.شما داروهای مناسبی انتخاب کردین ولی حتما باید دوره درمانو کامل کنید به عنوان مثال داروی لورنسیت یا همون پرازیکوانتل تخم انگلو از بین نمیبره.خود انگل میمیره ولی بعد از چند روز تخمهای انگل هچ میشن که در اینجا دوز دارو باید تکرار بشه.حالا چندتا سوال شما جواب بده تا دوستان بیان کامل راهنمایی کنن.1.ایا تک ابششی میزنه 2.پرازیکوانتل یا کاستاپور به چه میزان وچند روز استفاده کردید.دما رو هم تا 32 بیارید بالا.یک نکته شما وقتی ماهیرو درمان میکنی و به تانک اصلی بر میگردونی باید تانک و بقیه ماهیات سالم و استریل باشن برای این منظور ضد عفونی کردن تانک واجبه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_sarkhanpour نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    یکی از دیسکس هام خیلی وقته که به انگل آبششی مبتلا شده چون آبششهای کاملا باز و داخل آبششهاش خیلی قرمز هستش و همیشه خیلی هم تند نفس میکشه.یک سالی میشه که به آکواریوم معرفی شده.تا حالا چند بار با قرص لورنسیت خواستم درمان کنم که به نتیجه نرسیدم.جدیدا هم سرا تریمازول استفاده کردم که باز هم موثر نبود.وضعیت ماهی از لحاظ های دیگه به نظرم خوبه.فقط همین آبشش اذیت میکنه.دمای آب روی 29 وتعداد ماهی ها فقط 5 عدد دیسکس. سرا کاستاپور هم دارم.غذا خوب میخوره.مدفوع مشکی.عکس هم گذاشتم
    لطفا راهنمایی کنین
    با تشکر

http://up.parsipet.ir/uploads/1369342981891.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/1369342982112.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/1369342982213.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/1369342982334.jpg

سلام

ممکنه لزوما انگل آبششی نباشه و آبشش ها مشکل دیگری داشته باشند

به هر حال اولین احتمال همین انگل آبششیه و بهترین روش درمانی نیز فرمالین 37% آزمایشگاهی است

طبق تاپیک آموزش درمان انگل های آبششی با فرمالین درمان کنید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12391
    دوز درمان با لورنسیت 2 میلی گرم به ازای هر لیتر به مدت چهار روز و تریمازول هم مثل بروشور ریختم.چند بار با لورنسیت و یک بار با تریمازول اقدام به درمان کردم
    هر دو تا آبشش با هم باز میشه فقط بعضی وقتا تک میزنه.مهدی جان وقتی تو قرنطینه درمان میکنم حد اقل باید یه ذره خوب بشه که اون موقع میشه گفت وقتی میخوای بندازی تو تانک اصلی باید تانک استریل باشه ولی اصلا نشونه ای از خوب شدن دیده نمیشه.آرش جان کاستاپور هم میتونم به جای فرمالین استفاده کنم؟؟چون فکر میکنم توی کاستاپور فرمالین داشته باشه
    با تشکر از اونهایی که راهنمایی میکنن

صفحه 64 از 269 نخستنخست ... 14454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283114164 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)