صفحه 34 از 53 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 331 به 340 از 528
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    این یک اتفاق نادر محسوب میشه . شما اینکه 3 الی 4 روز بعد قرار بر باز شدن تخمهای کبوتر بود رو شما اطمینان دارید ؟
    تمام این موارد به محیط نگهداری و روش نگهداری فرد پرورش دهنده بستگی داره . بطور مثال گاهی در زمان جوجه کشی جفتهایی هستند که به جوجهای خودشون که دون میدند هیچ در حضور جفتهای دیگر به جوجهای اونها هم دون میدند و هیچ چیز نشدنی نیست .
    اره تقریبا سه چهار روز مونده بود چون حساب کردم این جفت بعد 10 تا 12 روز بعد اون یکی جفت که جوجه دارن تخم کردن منم فقط واسه ازمایش زمانی که کبوتر ها داشتن دان میخوردن و ماده از رو تخم ها بلند شده بود من جا تخم جوجه گذاشتم بعد خوردن دان ماده رفت رو جوجه ها خوابید و چند لحظه بعد بهشون دان داد فرداش هم روشون خوابیده بود و بهشون دان میداد البته این جفت حمال نیستن ولی چون طوق الماسی اینجا ارزش بیشتری داره اینکارو کردم بیشتر بخاطر ازمایش بود بازم این روش رو امتحان میکنم و اینجا میگم جوجه ها گوشتی نبودن دارن پر درمیارن ولی هنوز سیخک هستن و تازه شروع به رشد کردن
    ویرایش توسط منصور : 18th September 2015 در ساعت 11:01 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    13808
    سلام
    کمک فوری میخام راجبه قمری چینی
    قمری چینی نر من الان یه چندروزه گه یه جوری پف کرده و میلرزه و بیمار شده
    مشکلش چیه راهنمایی فوری میخام

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط marshal38 نمایش پست ها
    سلام
    کمک فوری میخام راجبه قمری چینی
    قمری چینی نر من الان یه چندروزه گه یه جوری پف کرده و میلرزه و بیمار شده
    مشکلش چیه راهنمایی فوری میخام
    سلام
    خودتون میفرمایید بیمار شده مشکلش بیماریش هستش بهتره به یه دامپزشکی ببرید پرنده رو تا بهتر تشخیص بدند و درمان کنند
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    سلام دوستان کسی عکس از کبوتر موشی دوکت زرد یا سرخ یا موشی طوقی زرد یا سرخ نداره بیبنم چ شکلی هستش نمیدونم اینجا جاش هستش یا نه ولی اگ عکسی ازش داره بزاره ممنون میشم از موشی طوق الماسی و طوق طلاییی هم عکس بزارید از بزرگان که تجربه و اطلاعات درباره کبوتر دارن لطف کنن حدود قیمت جفت این کبوترهایی که گفتم بگن ممنون

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی عکس از کبوتر موشی دوکت زرد یا سرخ یا موشی طوقی زرد یا سرخ نداره بیبنم چ شکلی هستش نمیدونم اینجا جاش هستش یا نه ولی اگ عکسی ازش داره بزاره ممنون میشم از موشی طوق الماسی و طوق طلاییی هم عکس بزارید از بزرگان که تجربه و اطلاعات درباره کبوتر دارن لطف کنن حدود قیمت جفت این کبوترهایی که گفتم بگن ممنون
    سلام
    اسم لاتین این نوع کبوتر . اورینتال فریل هست که به کبوتر موشی . نوک قناری . چین دار شرقی .. معروف هست .
    قیمت هم بستگی به نژاد و اصالت پرنده دارد از 20000 هزار تومن شروع میشه تا به دو ملیون شایدهم بالاتر .
    هرچی سروکله پرنده درشتر و نوکی کوچیکتر داشته باشه قیمتی بالاتر داره .

ویرایش توسط مهدی خلیلی : 8th October 2015 در ساعت 09:51 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    سلام دوستان یک سوالی داشتم درباره تخم و جوجه بیشتر وقتا از دوتا تخم فقط یکی از تخما جوجه میشن و تخم دوم جوجه نمیشه وقتی هم میشکنی و نگاش میکنی میبینی جوجه توش مرده خود تخم هم سیاه میشه تابستون فکر میکردم بخاطر گرما هوا هستش ولی الان هوا عالی هستش ولی بازم یکی از تخما خراب میشه یکی جوجه میشه بخاطر رطوبت پایین هستش؟اگه بخاطر رطوبت پایین هستش چرا تخم اولی جوجه میشه همیشه؟سوال دومم هم اینه چرا من هرچی حمال میارم دو روز بعدش میبینم نر خودشو ول کرده و رفته سراغ نرها دیگه من ک خودشون جفت دارن؟

ولی نکته اخر میخواستم بگم اقا فلاح عزیز من باز امتحان کردم همون موضوع رو که گفتید امکان نداره کبوتر جوجه بقیه رو قبول کنه موشی من تخم کرده بود و جوجه شده بود ولی تخم ها کربلایی من بی نطفه بودن و هنوزم رو تخم خوابیده بودن منم جوجه موشی یک روزه رو برداشتم زیر کربلایی ها گذاشتم و تخم ها کربلایی هارو انداختم دور دیدم ماده رفت رو جوجه خوابید الان سه چهار روزه و خداروشکر واسه جوجه اتفاقی نیوفتاده و موشی ها هم دارن جفتگیری میکنن اون جوجه قبلی هم که زیر کبوتر دیگه گذاشته بودم جوجه کوچکتر مرد دلیلشو نمیدونم ولی جوجه بزرگتره هنوز زندس و به دون خوردن افتاده پس به نظرم کبوتر جوجه بقیه کبوترهارو قبول میکنه الان براساس همین میخوام جوجه زیر حمال ها بزارم بجا اینکه تخم ها جفت اصلی و جفت حمال رو تنظیم کنم.

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام دوستان یک سوالی داشتم درباره تخم و جوجه بیشتر وقتا از دوتا تخم فقط یکی از تخما جوجه میشن و تخم دوم جوجه نمیشه وقتی هم میشکنی و نگاش میکنی میبینی جوجه توش مرده خود تخم هم سیاه میشه تابستون فکر میکردم بخاطر گرما هوا هستش ولی الان هوا عالی هستش ولی بازم یکی از تخما خراب میشه یکی جوجه میشه بخاطر رطوبت پایین هستش؟اگه بخاطر رطوبت پایین هستش چرا تخم اولی جوجه میشه همیشه؟سوال دومم هم اینه چرا من هرچی حمال میارم دو روز بعدش میبینم نر خودشو ول کرده و رفته سراغ نرها دیگه من ک خودشون جفت دارن؟

ولی نکته اخر میخواستم بگم اقا فلاح عزیز من باز امتحان کردم همون موضوع رو که گفتید امکان نداره کبوتر جوجه بقیه رو قبول کنه موشی من تخم کرده بود و جوجه شده بود ولی تخم ها کربلایی من بی نطفه بودن و هنوزم رو تخم خوابیده بودن منم جوجه موشی یک روزه رو برداشتم زیر کربلایی ها گذاشتم و تخم ها کربلایی هارو انداختم دور دیدم ماده رفت رو جوجه خوابید الان سه چهار روزه و خداروشکر واسه جوجه اتفاقی نیوفتاده و موشی ها هم دارن جفتگیری میکنن اون جوجه قبلی هم که زیر کبوتر دیگه گذاشته بودم جوجه کوچکتر مرد دلیلشو نمیدونم ولی جوجه بزرگتره هنوز زندس و به دون خوردن افتاده پس به نظرم کبوتر جوجه بقیه کبوترهارو قبول میکنه الان براساس همین میخوام جوجه زیر حمال ها بزارم بجا اینکه تخم ها جفت اصلی و جفت حمال رو تنظیم کنم.
    سلام
    دلایل زیادی میتونه داشته باشه باز نشدن تخم کبوتر که یکی رطوبت و پوست تخم سخت شدن و همینطور که خودتون هم گفتید یکی از جوجها باز میشه احتمال کمتری به رطوبت باید داد دلایلی دیگری مثل کم سن بودن جفت , جوجه کشی بی وقفه و خسته شدن جفت از روی تخم خوابیدن بیشتر از حد معمول به هر دلیلی از روی تخم بلند شدند و دلایلی دیگه
    اینکه جفت ها یکدیگر رو رها میکنند باید شما قبل از اینکه نر و ماده هارو بصورت گروهی در کنار هم قرار بدید 3 الی 4 روز هر جفت رو در داخل یک جفت کن یا یک جای جدا نگهداری کنید تا بصورت کامل جفت بخورند و هم دیگرو بشناسند و بعد به گروه اضافه کنید
    شما قبل گفتید هنوز زمان باز شدن تخم کبوتر هام نیست و قصد دارید جوجه جای تخم بزارید که این کار نشدنی هستش شاید یکبار بصورت اتفاقی بشود ولی همیشگی نیست . بازهم بهتون پیش نهاد میکنم اینکارو نکنید از هر 30 جفت شاید یک جفت قبول کنند که تخمی رو کخ خودشون باز نکردن و جوجه شده دان بدهند
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    دلایل زیادی میتونه داشته باشه باز نشدن تخم کبوتر که یکی رطوبت و پوست تخم سخت شدن و همینطور که خودتون هم گفتید یکی از جوجها باز میشه احتمال کمتری به رطوبت باید داد دلایلی دیگری مثل کم سن بودن جفت , جوجه کشی بی وقفه و خسته شدن جفت از روی تخم خوابیدن بیشتر از حد معمول به هر دلیلی از روی تخم بلند شدند و دلایلی دیگه
    اینکه جفت ها یکدیگر رو رها میکنند باید شما قبل از اینکه نر و ماده هارو بصورت گروهی در کنار هم قرار بدید 3 الی 4 روز هر جفت رو در داخل یک جفت کن یا یک جای جدا نگهداری کنید تا بصورت کامل جفت بخورند و هم دیگرو بشناسند و بعد به گروه اضافه کنید
    شما قبل گفتید هنوز زمان باز شدن تخم کبوتر هام نیست و قصد دارید جوجه جای تخم بزارید که این کار نشدنی هستش شاید یکبار بصورت اتفاقی بشود ولی همیشگی نیست . بازهم بهتون پیش نهاد میکنم اینکارو نکنید از هر 30 جفت شاید یک جفت قبول کنند که تخمی رو کخ خودشون باز نکردن و جوجه شده دان بدهند
    دو دفعه اینکارو کردم و خوشبختانه هر دو دفعه جواب گرفتم و الانم چند روز میگذره جوجه تازه به دنیا اومده رو دادم به جفت دیگه و داشتن بزرگش میکردن ولی دوباره جوجه رو گذاشتم زیر پدر و مادرش چون هم دفعه اولشون بود پیشم تخم کردن گفتن قهر نکنن دلیل گذاشتنم زیر یک جفت دیگه این بود گفتم تخما اون بی نطفه بودن یکی از جوجه هارو این جفت بزرگ کنه یکی رو پدر و مادرشون که جوجه ها بهتر تغذیه بشن و قد بکشن.

درمورد سوالم که گفتم ماده جدیدا نرها خودشون رو ول میکنن و شما گفتید تو یک جفتگاه بزارم تا جفت بشن بعد کنار بقیه کبوترها ولشون کنم عرض کنم دقیقا همینکارو میکنم یک هفته کامل نر و ماده رو تو یک جفنگاه قرار میدم و بعد اطمینان که جفت شدن یعنی بعد اینکه با چشام بیبنم سرهمون میخارونن و غذا به هم دیگه میدن میارمشون تو جمع ک متاسفانه نرها من با دیدن ماده جدید مستی میکنن و ماده رو از نر میگیرن

یک سوال اخری ک داشتم اینه گرفتن مکرر جوجه یا تخم یک جفت و گذاشتن تخم زیر حمال ایا باعث میشه جفت اصلی قهر کنه و دیگه تخم نزاره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گیاه . باجی ، عروس
    شماره عضویت
    14664
    سلام
    اگر یک قفس بزرگ در حیاط داشته باشم و تعدادی کبوتر در آن نگه دارم ، برایشان آب و دان بگذارم و صبح ها آزادشان کنم ، خودشان اصطلاحا جلد میشوند؟
    یا باید عملیات خاص مثل بستن پر و چیدن پر و اینها باشد؟
    کبوتر روزی چه قدر رسیدگی میخواهد؟
    همین که هرروز صبح آزادشان کنم کافی نیست؟
    یک همسایه داریم که هرروز هفت صبح آزادشان میکند ، ظاهرا کار دیگری هم نمیکند!
    ممنون
    ویرایش توسط khansari : 30th December 2015 در ساعت 01:19 PM

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط khansari نمایش پست ها
    سلام
    اگر یک قفس بزرگ در حیاط داشته باشم و تعدادی کبوتر در آن نگه دارم ، برایشان آب و دان بگذارم و صبح ها آزادشان کنم ، خودشان اصطلاحا جلد میشوند؟
    یا باید عملیات خاص مثل بستن پر و چیدن پر و اینها باشد؟
    کبوتر روزی چه قدر رسیدگی میخواهد؟
    همین که هرروز صبح آزادشان کنم کافی نیست؟
    یک همسایه داریم که هرروز هفت صبح آزادشان میکند ، ظاهرا کار دیگری هم نمیکند!
    ممنون
    سلام
    نگهداری هر پت { حیوان خانگی }. به رسیدگی و مراقبتهای خودشو نیاز داره - نیازهای اولیه : مکان . تغذیه . آب . نظافت . دارو ...
    جلد کبوتر به تکنیکهای خاصی نیاز داره . یکی از مهمترین موارد مکان پرواز هست که ارتفاع بیشتری نسبت به اطراف باید داشته باشد . اگر محل سکونت شما پایینتر از اطراف باشه . توصیه نمیکنم از کبوتر نگهداری کنید . و اگر اطراف باز هست و ارتفاع بالاتر هست برای نگهداری و جلد کردن مناسب هست .
    انتخاب کبوتر خیلی مهم . پروازی - زینتی ..
    برای جلد سعی کنید کبوتری بگیرید که جوان باشه و هنوز به جای جلد نشده باشه یعنی تاز به پرواز افتاده باشن
    کبوترهای سندار که جلد باشن خیلی سخت میشه جلدشون کرد و یسرهاشون هم جلد نمیشن .

صفحه 34 از 53 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)