کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    من استفاده نکردم و خبر ندارم ولی رو خود ارو گفته همونطور مصرف کنید
    چند خریدید؟
    ممنونم. پس دوستانی که استفاده کردن لطفا راهنمایی کنن.
    والا دونه ای 10 هزار تومن شد.
    با تشکر....

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    با سلام.
    امروز به مرکز خرید و فروش آزادگان رفتم و می خواستم از داروخانه دامپزشکی ویتاسید یا مولتی ویتامین شرکت داملران رازک رو بگیرم. بین این دوتا مونده بودم و میخواستم بدونم کدومش برای تقویت برای تولید مثل و پرریزی خوبه که گفت مولتی ویتامین بگیر که خودش یکی داد بهم به اسم آمینو ویت که بهش هم گفتم این که مولتی ویتامین نیست و یه داروی دیگه از این شرکته و گفت همونه و آمینو یعنی آمینو اسید ها و ویت هم یعنی ویتامین ها. گفت این تقویتشون میکنه و برای پرریزی هم خوبه. برای تقویت برای تولید مثل هم پرسیدم ad3e داد. حالا میخوام بدونم الان ماده من تو پرریزیه این داروی آمینو ویت که داده خوبه براش؟ دستور مصرفش برای ریختن تو ظرف استوانه ای ها به چه شکله؟ میتونم برای تقوی برای تولید مثل هم استفاده کنم به جز AD3E؟
    در ضمن تو سایتش هم چک کردم داروی آمونو ویت اصلا پودر بود و کلا اون چیز هایی که من میخواستم رو نداشت. نمیدونم این چیه و مال چه شرکتیه اصلا. ممنون میشم راهنماییم کنید.
    اینم عکسشون:

با تشکر فراوان...
    سلام بهتره کلا این ها رو استفاده نکنید.برای خرید دارو همیشه چندتا نکته رو درنظر بگیرید : اینکه دارو بسته بندی مناسب داشته باشه.محل تولید،تاریخ تولید وتاریخ انقضا وهمینطور ترکیبات ودوز ترکیبات استفاده شده مشخص باشه . این دارویی که به شما دادند اصلا هیچ چیز خاصی ننوشته فقط یه اسم داره ویه تاریخ انقضا که اونم به یهک برچسب بهش چسبانده شده!

ضمنا داروهایی که تو پست بعدیتون گفتید مخصوص طوطی سانان نیست شما میتونید برای پرریزی مکمل مودا شرکت تابرنیل رو از سایت بگیرید .بابت تقویت هم مکمل های توتال تابرنیل ،نکتون اس و..
    برای کلسیم کلسیم لاتاک،تابرنیل و همینطور نکتون ام اس آ خوب هستند
    برای نطفه دار شدن بهتر هم نکتون ای مناسب هست پیشنهاد میکنم درصورت امکان نکتون اس وای رو به همراه یک کلسیم بگیرید. وتا قبل از زمان لونه گذاریتون نکتون اس وکلسیم رو استفاده کنید وزمان لانه گذاری هم نکتون ای رو اضافه کنید وکلسیم دیگه ندین.
    اقاپوریا مکمل هایی که گفتید درسته قیمت خاصی ندارند وشاید فکر کنید هزینه ی خاصی نداره ومیتونید با هزینه ی کم جفتتون رو تقویت کنید.اما اینو درنظر بگیرید که اون ها برای طیور بالانس شدن نه طوطی ها.شما دوبار تابحال پرند هاتون رو از دست دادین.بهتون پیشنهاد میکنم با گرفتن برند وداروی معتبر خیال خودتون رو راحت کنید جای اینکه داروی ایرانی که هیچ چیزیش معلوم نیست رو بگیرید وبازم دست ودلتون بلرزه که خداکنه پرندم چیزیش نشه و...یکبار هزینه کنید ودرعوض خیال خودتون رو راحت کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    سلام بهتره کلا این ها رو استفاده نکنید.برای خرید دارو همیشه چندتا نکته رو درنظر بگیرید : اینکه دارو بسته بندی مناسب داشته باشه.محل تولید،تاریخ تولید وتاریخ انقضا وهمینطور ترکیبات ودوز ترکیبات استفاده شده مشخص باشه . این دارویی که به شما دادند اصلا هیچ چیز خاصی ننوشته فقط یه اسم داره ویه تاریخ انقضا که اونم به یهک برچسب بهش چسبانده شده!

ضمنا داروهایی که تو پست بعدیتون گفتید مخصوص طوطی سانان نیست شما میتونید برای پرریزی مکمل مودا شرکت تابرنیل رو از سایت بگیرید .بابت تقویت هم مکمل های توتال تابرنیل ،نکتون اس و..
    برای کلسیم کلسیم لاتاک،تابرنیل و همینطور نکتون ام اس آ خوب هستند
    برای نطفه دار شدن بهتر هم نکتون ای مناسب هست پیشنهاد میکنم درصورت امکان نکتون اس وای رو به همراه یک کلسیم بگیرید. وتا قبل از زمان لونه گذاریتون نکتون اس وکلسیم رو استفاده کنید وزمان لانه گذاری هم نکتون ای رو اضافه کنید وکلسیم دیگه ندین.
    اقاپوریا مکمل هایی که گفتید درسته قیمت خاصی ندارند وشاید فکر کنید هزینه ی خاصی نداره ومیتونید با هزینه ی کم جفتتون رو تقویت کنید.اما اینو درنظر بگیرید که اون ها برای طیور بالانس شدن نه طوطی ها.شما دوبار تابحال پرند هاتون رو از دست دادین.بهتون پیشنهاد میکنم با گرفتن برند وداروی معتبر خیال خودتون رو راحت کنید جای اینکه داروی ایرانی که هیچ چیزیش معلوم نیست رو بگیرید وبازم دست ودلتون بلرزه که خداکنه پرندم چیزیش نشه و...یکبار هزینه کنید ودرعوض خیال خودتون رو راحت کنید
    خیلی ممنون از پاسخ کاملتون.
    فرمایشات شما کاملا درسته ولی باید به جیب خودمون هم نگاه کنیم. امروز همونجا نکتون اس رو داشت و گفت 260 هزار تومان. خوب اگر این و چند تا داروی دیگه ی نکتون رو بخوام بخرم کم کم 500 تومانی باید براشون خرج کنم. من واقعا وسعم اینقدر نیست که فقط 500 تومن پول مکمل بدم و حالا بقیه چیز ها بماند. اگر بشه که بهترین دارو هارو براشون میگیرم و معلومه که منم دوست ندارم پرنده هام رو از دست بدم و هیچ کس دوست نداره. حالا به نظرتون بهتر نیست اینارو بدم بهشون تموم شد از مارک تابرنیل استفاده کنم؟ البته اینم بگم کاملا فرمایشات شما درسته ولی اگر دستم باز تر بود حتما خارجی میگرفتم.
    یا علی...

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    فرمایشات شما کاملا درسته ولی باید به جیب خودمون هم نگاه کنیم. امروز همونجا نکتون اس رو داشت و گفت 260 هزار تومان. خوب اگر این و چند تا داروی دیگه ی نکتون رو بخوام بخرم کم کم 500 تومانی باید براشون خرج کنم. من واقعا وسعم اینقدر نیست که فقط 500 تومن پول مکمل بدم و حالا بقیه چیز ها بماند. اگر بشه که بهترین دارو هارو براشون میگیرم و معلومه که منم دوست ندارم پرنده هام رو از دست بدم و هیچ کس دوست نداره. حالا به نظرتون بهتر نیست اینارو بدم بهشون تموم شد از مارک تابرنیل استفاده کنم؟ البته اینم بگم کاملا فرمایشات شما درسته ولی اگر دستم باز تر بود حتما خارجی میگرفتم.
    یا علی...
    نه نیازی نیست این همه هزینه کنیدادم کمرش میشکنه
    نکتون وزن های مختلفی داره.حتی بسته بندی های 40گرمی نکتون اس هم هست که فکر میکنم نهایت 40هزارتومان باشه . یا 75گرمیش 60هزارتومان و...یا اگر تابرنیل بگیرید تابرنیل هم فکر نمیکنم دیگه بیشتر از 50تومن باشه.که تو فروشگاه سایت هست .
    بابت اینکه ا این ها استفاده کنید هم هرجور صلاح میدونید ولی من به شخصه اصلا دارویی رو که هیچ چیزیش مشخص نیست چیه رو استفاده نمیکنم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16198
    نه نیازی نیست این همه هزینه کنیدادم کمرش میشکنه
    نکتون وزن های مختلفی داره.حتی بسته بندی های 40گرمی نکتون اس هم هست که فکر میکنم نهایت 40هزارتومان باشه . یا 75گرمیش 60هزارتومان و...یا اگر تابرنیل بگیرید تابرنیل هم فکر نمیکنم دیگه بیشتر از 50تومن باشه.که تو فروشگاه سایت هست .
    بابت اینکه ا این ها استفاده کنید هم هرجور صلاح میدونید ولی من به شخصه اصلا دارویی رو که هیچ چیزیش مشخص نیست چیه رو استفاده نمیکنم.
    با تشکر از شما.
    تابرنیل هم خیلی ارزون نیست. حداقل سه چهار تا قطره باید خرید که میشه حدود 200 تومن. ولی خوب دیگه چاره ای نیست.
    فکر کنم این داروها همون داروهای شرکت داملران رازک هست که تو بسته بندی های کوچیک ریختن که هزینش کمتر بشه. چون یک بار از همون جا میخواستم پودر تی ان تی برای قناری بخرم مقدار کمی تو ظرف کوچیک ریخته بودن برای مصارف خانگی که الکی قیمت نره بالا. من فکر کنم این ها هم همین باشن. حالا الان 3 قطره آمینو ویت ریختم تو آبشون برای ماده که داره پرمیریزه حداقل یکم کمکش کنه.
    بازم ممنونم از لطفتون...

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    با تشکر از شما.
    تابرنیل هم خیلی ارزون نیست. حداقل سه چهار تا قطره باید خرید که میشه حدود 200 تومن. ولی خوب دیگه چاره ای نیست.
    فکر کنم این داروها همون داروهای شرکت داملران رازک هست که تو بسته بندی های کوچیک ریختن که هزینش کمتر بشه. چون یک بار از همون جا میخواستم پودر تی ان تی برای قناری بخرم مقدار کمی تو ظرف کوچیک ریخته بودن برای مصارف خانگی که الکی قیمت نره بالا. من فکر کنم این ها هم همین باشن. حالا الان 3 قطره آمینو ویت ریختم تو آبشون برای ماده که داره پرمیریزه حداقل یکم کمکش کنه.
    بازم ممنونم از لطفتون...
    سلام اقای پویای عزیز
    بسته های ویتامینت و مولتی ویتامین + اسید امینه ها و مولتی ویتامین + الکترولیت اون شرکت خوب هستن و روی عروس های خودم خوب جواب دادن
    این 3 تا بسته رو بگیر اگه درست مصرف کنید همه نیازهای پرنده هاتون تامینه
    تو تابرنیل ها هم اگه خواستید بگیرید توتال بی نظیره
    و نکتون اس + نکتون ای هم که دیگه معجزه هستن که به قول شما گرون میافته
    همونطور که گفته شد از اون داروها بهتره استفاده نشه چون ممکنه اثری نداشته باشه که هیچ دوز بالاش یا ماده غیر اصولیش باعث ضرر یه پرندتون بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276

12

یا علی...
    دوستان عزیز من نمیدونم چرا ما ایرانی ها اینقدر خارجی پسندیم. حتی جنس های بنجل چینی رو بهتر از جنسهای وتنی که گاها خوب هستند میخریم. ما محصوصلات دام پزشکی خیلی خوبی داریم که سالهاست توسط استادان پرورش قناری ایران داره استفده میشه و اگر برای قناری که انقدر حساس و ظریفه کاربرد داره پس چرا به کار طوطی ها نیاد. من اینرو دیدم که میگم چون یکی از آشنایان ما قناری بلند کشیده پرورش میده که هر کدوم 2-3 ملیون قیمت دارن پس بیاید و انقدر زحمات متخصصان داخلی رو بی ارج نکنید.
    در ضمن خود پرورش دهنده های خارجی هم از مواد مختلف استفده میکنند من در یک مقاله دیدم کپسولهای ویتامین E که به صورت ژله ای هستند با رنگ زرد و احتمالا اکثر دوستان دیدند رو برای تقویت نطفه طوطی های پرورشیشون اعلام کرده بود که استفاده میکنند. و علاوه بر اون در چندین مورد دعاوی مختلفی دیدم که بر علیه شرکت های تولیدی مکمل و داروی پرندگان زینتی خارجی انجام گرفته بود ( لطفا نگید لینک که ندارم کافیه خودتون یه سرچ در گوگل بزنید ). پس فکر نکنید چون هر جنسی برچسب خارجی داره بهترینه ...
    پاینده باشید.
    ویرایش توسط بی تا : 12th February 2015 در ساعت 09:27 AM

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی تا نمایش پست ها
    دوستان عزیز من نمیدونم چرا ما ایرانی ها اینقدر خارجی پسندیم. حتی جنس های بنجل چینی رو بهتر از جنسهای وتنی که گاها خوب هستند میخریم. ما محصوصلات دام پزشکی خیلی خوبی داریم که سالهاست توسط استادان پرورش قناری ایران داره استفده میشه و اگر برای قناری که انقدر حساس و ظریفه کاربرد داره پس چرا به کار طوطی ها نیاد. من اینرو دیدم که میگم چون یکی از آشنایان ما قناری بلند کشیده پرورش میده که هر کدوم 2-3 ملیون قیمت دارن پس بیاید و انقدر زحمات متخصصان داخلی رو بی ارج نکنید.
    در ضمن خود پرورش دهنده های خارجی هم از مواد مختلف استفده میکنند من در یک مقاله دیدم کپسولهای ویتامین E که به صورت ژله ای هستند با رنگ زرد و احتمالا اکثر دوستان دیدند رو برای تقویت نطفه طوطی های پرورشیشون اعلام کرده بود که استفاده میکنند. و علاوه بر اون در چندین مورد دعاوی مختلفی دیدم که بر علیه شرکت های تولیدی مکمل و داروی پرندگان زینتی خارجی انجام گرفته بود ( لطفا نگید لینک که ندارم کافیه خودتون یه سرچ در گوگل بزنید ). پس فکر نکنید چون هر جنسی برچسب خارجی داره بهترینه ...
    پاینده باشید.
    سلام میشه بفرمایید طوطی سانان چندواحد از ویتامین های مختلف نیاز دارند؟ وهمینطور طیور چند واحد ؟
    وقتی برای مثال توی نکتون اس 50واحد ویتامین ای هست و توی ویتالین 1000واحد واز طرفی ویتامین آ 300واحد در اس ودر ویتالین 50واحد . چجوری میشه این دوز رو دقیق استفاده کرد؟ میدونید بالانس نبودن مکمل میتونه چه اثراتی روی پرنده بگذاره؟
    اینجا ایرانه سرکار خانم.چندتا شرکت میشناسید که مکل مخصوص طوطی سانان ساخته باشه وما بگیم که استفاده نکنید؟
    بله محصولات خوب وقویی هستند مثل آدسه ای که لیتریش هم هست.به پرنده میدی .یک دوره دو دوره...یک سال دوسال خیلی خوب وبا هچ بالا بهت جوجه میده اما یکروز میبینید پرندتون تو لونه افتاده مرده...چرا؟؟؟عدم استفاده ی درست واصولی از ویتامین ها.یک ویتامین بیش از حد زیاد ویک ویتامین بیش از حد کم...اگر اینطور باشه که خیلی راحت بشه مکمل طیور رو به طوطی هاهم داد چرا اینهمه شرکت معتبر خارجی واینهمه پرورش دهنده میان و به جای استفاده از مکمل طیور مکمل مخصوص طوطی میسازن؟متابولسیم ونیازهای بدن یک طوطی با طیور فرق داره .ما نمیگیم استفاده نکنید..استفاده کنید و نتیجه وضررش روهم ببینید.اما اگر روزی تو ایران هم مکمل مخصوص طوطی ساخته شد استفاده کنید .چه اشکالی داره.خیلی هم خوب هست..حالا شما مکمل طیور استفاده کنید وبگید من تو 5 دوره 6دوره استفاده ام به هیچ مشکلی نخوردم اما بدونید که تو بلند مدت ممکنه اثرات خیلی بدی بذاره.پرنده ی ماده ای که میتونه 20سال عمر کنه با اینکار 10سال عمر میکنه و...تصمیم باخودتون.
    بابت پرورش دهنده های خارجی.استفاده میکنند بله اما با دوز مشخص وحساب شده با ترکیب غذاییی که اثر اون دارو رو تعدیل کنه. وهمینطور علم دارن که به چی نیاز داره وبه چی نه...لطفا لینک بدین وبگین که کجا از ویتامین ای وقرص ژله ای انسانی که مدنظرتون هست استفاده شده وهمینطور چندقرص در چند میلیگرم آب...وچندبار درهفته یا ماه و..دونستن همه ای این ها برای استفاده مهم هست.لطف کنید وبفرمایید تا ماهم استفاده کنیم وپولمون رو الکی دور نریزیم...بابت اینکه تو گوگل سرچ کنیم لطفا زحمت سرچ رو بکشید ولینک بدین تا همه استفاده کنند وبه یک گفته بسنده نکنید.
    پ.ن: واحد ویتامین ها در نکتون اس یاو تیالین که بالا زدم صرفا مثال بود.واعداد دقیق نیست
    ضمنا ممنون میشم لینک شکایات از شرکت نکتون رو هم بدین که ببینیم وهمینطور محکوم شدن این شرکت.چون از نظر بنده بهترین مارک موجود داخل کشور هست اگر اشتباه میکنم باید به فکر مکمل دیگه ای برای پرنده هام باشم.
    ویرایش توسط hearth_brocken : 12th February 2015 در ساعت 12:19 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11501
    سلام
    دو روزی هست این عروس ما یک صدای پیس میده که فکر کنم عطسش باشه هردفه هم دو بار صدا میده (پیس پیس) قبلا هم ازش دیده بودم ولی زیاد نبود جدیدا بیشتر شده ممکنه مریض شده باشه؟
    چشاش ترشحی نکرده بینیش هم همینطور و رنگ طبیعی خودش رو داره,فقط یه عطسه می کنه که دلیلش رو نمی دونم مخصوصا بعد از تمیز کردن خودش
    مشکل چیه؟
    تو روز هم مدتاییش رو برای خودش چرت می زنه البته سعی می کنه بخوابه اما کامل نمی خوابه , مثلا همین الن کنار ظرف غذاش نشسته چرت میزنه بعد چندتا دون می خوره بعد دوباره چرت می زنه
    این حالتش می تونه به عطسه کردنش مربوط باشه یا عادیه؟؟؟؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276

سلام میشه بفرمایید طوطی سانان چندواحد از ویتامین های مختلف نیاز دارند؟ وهمینطور طیور چند واحد ؟
    وقتی برای مثال توی نکتون اس 50واحد ویتامین ای هست و توی ویتالین 1000واحد واز طرفی ویتامین آ 300واحد در اس ودر ویتالین 50واحد . چجوری میشه این دوز رو دقیق استفاده کرد؟ میدونید بالانس نبودن مکمل میتونه چه اثراتی روی پرنده بگذاره؟
    اینجا ایرانه سرکار خانم.چندتا شرکت میشناسید که مکل مخصوص طوطی سانان ساخته باشه وما بگیم که استفاده نکنید؟
    بله محصولات خوب وقویی هستند مثل آدسه ای که لیتریش هم هست.به پرنده میدی .یک دوره دو دوره...یک سال دوسال خیلی خوب وبا هچ بالا بهت جوجه میده اما یکروز میبینید پرندتون تو لونه افتاده مرده...چرا؟؟؟عدم استفاده ی درست واصولی از ویتامین ها.یک ویتامین بیش از حد زیاد ویک ویتامین بیش از حد کم...اگر اینطور باشه که خیلی راحت بشه مکمل طیور رو به طوطی هاهم داد چرا اینهمه شرکت معتبر خارجی واینهمه پرورش دهنده میان و به جای استفاده از مکمل طیور مکمل مخصوص طوطی میسازن؟متابولسیم ونیازهای بدن یک طوطی با طیور فرق داره .ما نمیگیم استفاده نکنید..استفاده کنید و نتیجه وضررش روهم ببینید.اما اگر روزی تو ایران هم مکمل مخصوص طوطی ساخته شد استفاده کنید .چه اشکالی داره.خیلی هم خوب هست..حالا شما مکمل طیور استفاده کنید وبگید من تو 5 دوره 6دوره استفاده ام به هیچ مشکلی نخوردم اما بدونید که تو بلند مدت ممکنه اثرات خیلی بدی بذاره.پرنده ی ماده ای که میتونه 20سال عمر کنه با اینکار 10سال عمر میکنه و...تصمیم باخودتون.
    بابت پرورش دهنده های خارجی.استفاده میکنند بله اما با دوز مشخص وحساب شده با ترکیب غذاییی که اثر اون دارو رو تعدیل کنه. وهمینطور علم دارن که به چی نیاز داره وبه چی نه...لطفا لینک بدین وبگین که کجا از ویتامین ای وقرص ژله ای انسانی که مدنظرتون هست استفاده شده وهمینطور چندقرص در چند میلیگرم آب...وچندبار درهفته یا ماه و..دونستن همه ای این ها برای استفاده مهم هست.لطف کنید وبفرمایید تا ماهم استفاده کنیم وپولمون رو الکی دور نریزیم...بابت اینکه تو گوگل سرچ کنیم لطفا زحمت سرچ رو بکشید ولینک بدین تا همه استفاده کنند وبه یک گفته بسنده نکنید.
    پ.ن: واحد ویتامین ها در نکتون اس یاو تیالین که بالا زدم صرفا مثال بود.واعداد دقیق نیست
    ضمنا ممنون میشم لینک شکایات از شرکت نکتون رو هم بدین که ببینیم وهمینطور محکوم شدن این شرکت.چون از نظر بنده بهترین مارک موجود داخل کشور هست اگر اشتباه میکنم باید به فکر مکمل دیگه ای برای پرنده هام باشم.
    دوست عزیز آیا وقتی شما به پرندتون از طریق تغذیه مواد مورد نیاز رو میرسونید دوز اون رو امتحان میکنید. یا برای خودتون چی آیا مگر بدن انسان هم به ویتامین نیاز نداره آیا شما مطابق جدول معینی که وجود داره هر روز به بدن خودتون ویتامینهای مورد نیاز رو میرسونید...
    تمام ویتامینها به جز A , E که محلول در چربی هستند و در کبد ذخیره میشن ، محلول در آبند و هر چه شما مصرف کنید فقط بدنتون اونچه رو نیاز داره جذب و مابقی رو دفع میکنه. پس انقدر سخت نگیرید. نه به خودتون نه به دوستان و نه به پرنده هاتون. شما اگه ترس دارید از دوز زیاد خوب میتونید کم مصرف کنید و در عوض با تغذیه مناسب که حق پرندتونه اون رو تقویت کنید نه اینکه الان باب شده همه تا پرنده ضعیف میشه نسخه میپیچن برای طرف این ویتامینو بده اون ویتامینو بده به جای اینکه بگن دوست عزیز سبزیجات، صیفیجات، حبوبات و غلات رو به غذای پرنده ات اضافه کن.
    شما فکر میکنید فقط با دادن ویتامینها عمر پرندتون زیاد میشه. اگه اینطور بود الان نثل تمام موجودات منجمله خود انسانها از زمین پاک شده بود.
    هر کس مختاره و میتونه تصمیم گیرنده باشه که چطور از پرنده اش و حتی خودش مراقبت کنه هر چند گاهی به راهنمایی نیاز داره و یا مطالعه اما اجباری نیست حتما در این زمینه از مارک خاصی استفاده کنه ( اینها همش ترفندهای فروشنده جماعت است ) . در ضمن من اسمی از هیچ برندی نبردم در مورد اون شکایاتی که گفتم و خودتون هم میتونید برید در نت سرچ کنید کم نیستند شرکت های مدعی که کارشون به دادگاه رسیده.
    در کل و در 1 کلام من به شخصه هیچ وقت از مکمل استفاده نکرده و نمیکنم و دوستان زیادی رو همیشناسم که فقط و فقط با تغذیه درست در هر دوره تکثیر از کوتوله یا عروس هلندی و طوطی های بزرگتر 5-6 جوجه میگیرند که در همین انجمن هم عضو هستند. پس بهتره به جای اینکه بخوایم وجدانمون رو راحت کنیم و همینطور خودمون رو پرنده های بیچاره رو به مکمل نبتدیم و براشون وقت بگذاریم و ارزش قائل باشیم و همونطور که برای درست کردن یک وعده غذا برای خودمون زحمت میکشیم برای اونها هم وقت بگذاریم و انواع جوانه ها و سبزیجات و میوه جات استفاده کنیم به جای مکمل و ویتامین...
    پاینده باشید.

صفحه 1415 از 1915 نخستنخست ... 4159151315136513961397139813991400140114021403140414051406140714081409141014111412141314141415141614171418141914201421142214231424142514261427142814291430143114321433143414651515 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)