صفحه 68 از 246 نخستنخست ... 18495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687118168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 671 به 680 از 2454
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    سلام دوستان.
    من دارم تدارک یه تانک گیاهیو میبینم ابعاد تانک 80*40*45 هستش.از قبل یه فیلتر اکسترنال رو تانکی داشتم میتونم از همون استفاده کنم؟ مدیا داخلش؟ برا جریانی از ریخته شدن اب از بالا پیش میاد چی کار کنم؟
    ممنون از اینکه تجربیاتتون در اختیارم میگذاردد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من دارم تدارک یه تانک گیاهیو میبینم ابعاد تانک 80*40*45 هستش.از قبل یه فیلتر اکسترنال رو تانکی داشتم میتونم از همون استفاده کنم؟ مدیا داخلش؟ برا جریانی از ریخته شدن اب از بالا پیش میاد چی کار کنم؟
    ممنون از اینکه تجربیاتتون در اختیارم میگذاردد.
    سلام
    اگه اطلاعات تاپ فیلترتون رو بگید بهتر میشه نظر داد.
    منظورم قدرت - مقدارآبی که در یک ساعت جابجا میکنه و ارتفاعی که جوابگو هستش و ....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    اگه اطلاعات تاپ فیلترتون رو بگید بهتر میشه نظر داد.
    منظورم قدرت - مقدارآبی که در یک ساعت جابجا میکنه و ارتفاعی که جوابگو هستش و ....
    چیزی که ازش تو ذهنمه: 2100 لیتر در ساعت و تا ارتفاع 1.3 متر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    چیزی که ازش تو ذهنمه: 2100 لیتر در ساعت و تا ارتفاع 1.3 متر
    با ابعادی که شما از آکواریمتون گفتید حجم کل آب آکواریمتون 144 لیتره که در عمل چیزی حدود 130 تا 140 لیتر هستش .
    تاپ فیلتری که شما دارید میتونه آب همچین آکواریمی رو در عرض 1 ساعت حدود 15 بار بطور کامل جابجا کنه که مقدار زیادی هستش و از اونجایی که شما هدفتون راه اندازی یه آکواریم گیاهی هستش آین حجم از جابجایی میتونه جریان نسبتا زیادی رو ایجاد کنه و استایل قرار گیری مناسب گیاه هاتون رو به هم بزنه .
    در مورد مواد داخل تاپ فیلتر هم میتونید از دو تا سه لایه پد و سرامیک استفاده کنید البته مواد داخل فیلتر میتونه متنوع باشه اما در تاپ فیلتر کارایی بعضی از متریال ها در حد مطلوب نیست.
    برای کنترل خروجی بالای تاپ فیلتر هم کار خاصی نمیشه انجام داد مگر اینکه خودتون بطور ابتکاری با قرار دادن چیزی در مسیر خروجی سرعت خروج آب رو محدود کنید .
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    با ابعادی که شما از آکواریمتون گفتید حجم کل آب آکواریمتون 144 لیتره که در عمل چیزی حدود 130 تا 140 لیتر هستش .
    تاپ فیلتری که شما دارید میتونه آب همچین آکواریمی رو در عرض 1 ساعت حدود 15 بار بطور کامل جابجا کنه که مقدار زیادی هستش و از اونجایی که شما هدفتون راه اندازی یه آکواریم گیاهی هستش آین حجم از جابجایی میتونه جریان نسبتا زیادی رو ایجاد کنه و استایل قرار گیری مناسب گیاه هاتون رو به هم بزنه .
    در مورد مواد داخل تاپ فیلتر هم میتونید از دو تا سه لایه پد و سرامیک استفاده کنید البته مواد داخل فیلتر میتونه متنوع باشه اما در تاپ فیلتر کارایی بعضی از متریال ها در حد مطلوب نیست.
    برای کنترل خروجی بالای تاپ فیلتر هم کار خاصی نمیشه انجام داد مگر اینکه خودتون بطور ابتکاری با قرار دادن چیزی در مسیر خروجی سرعت خروج آب رو محدود کنید .
    موفق باشید
    بسیار ممنونم محمد جان از راهنماییت.پس در کل تاپ فیلتر میتونه نیاز آک گیاهیو تامین کنه.واسه قدرتش میتونم از یه واتر پمپ ضعیفتر استفاده کنم.
    ممنون میشم در مورد تسریع سیکل ازت قبل از اضاف کردن گیاه راهنمایی کنی،اخه جایی از تایپیک گفته شد مقداری آبگیری سپس کاشتن گیاه،جاییه دیگه گفته شده اول کامل شدن سیکل و بعد اضاف کردن گیاه!!!
    و اینکه برا ثابت کردن گیاهانی که تو تایپیک میگن باید بسته بشن به سنگ و چوب،از چی واسه بستن استفاده میشه؟
    ممنون.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    بسیار ممنونم محمد جان از راهنماییت.پس در کل تاپ فیلتر میتونه نیاز آک گیاهیو تامین کنه.واسه قدرتش میتونم از یه واتر پمپ ضعیفتر استفاده کنم.
    ممنون میشم در مورد تسریع سیکل ازت قبل از اضاف کردن گیاه راهنمایی کنی،اخه جایی از تایپیک گفته شد مقداری آبگیری سپس کاشتن گیاه،جاییه دیگه گفته شده اول کامل شدن سیکل و بعد اضاف کردن گیاه!!!
    و اینکه برا ثابت کردن گیاهانی که تو تایپیک میگن باید بسته بشن به سنگ و چوب،از چی واسه بستن استفاده میشه؟
    ممنون.
    سلام دوست عزیز
    بهترین گزینه برای فیلتراسیون آکواریم های با حجم مشابه آکواریم شما فیلتر های اکسترنال سطلی هستن که نسبت به انواع فیلتر ها از جمله تاپ فیلتر و فیلتر های اینترنال و ... بهتر عمل میکنه و بازدهی متریال ها در فیلتر های سطلی خیلی خوب هستش .
    اما در مورد تاپ فیلتر هم باید بگم که اگه دوست ندارید هزینه مجدد کنید همین تاپ فیلتر البته همنطور که خودتون فرمودید با یه پاور هد ضعیفتر میتونه پاسخگوی نیاز هاتون باشه. البته نا گفته نمونه که اگه بهترین فیلتر رو هم داشته باشید بدون انجام سیفونهای مرتب و اصولی نتیجه ی مطلوبی نخواهید گرفت و همیشه سیفون کردن رو در دستور کارتون داشته باشید.
    در مورد زمان اضافه کردن گیاه هم اصولی تر این هستش که اول سیکل طی بشه و بعد اقدام به اضافه کردن گیاه کنید و برای تسریع سیکل هم معمولترین روشها این دوتا راه هستش :
    1 - استفاده از ماهی های مقاوم به آمونیاک و نیترات مثل زبرا دانیو و گلدفیش ها
    2- استفاده از محصولات شرکتی تسریع کننده ی سیکل مثل محصولات شرکتهای تترا - جی بی ال و سرا
    برای بستن گیاه هم میتونید از همین نخهای معمولی برای دوختن لباس استفاده کنید البته بهتره که از رنگ سفیدش استفاده کنید .
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    سلام دوستان.
    امروز مقداری از وسایلو تانکو خریدم. یه سوال واسم پیش اومده که ماسه ایی که به نام شکری که میشناسیم آهکی که نیست؟ میخوام مقداری با کود بستر ترکیب کنم. چطور میتونم کاملا مطمئن شم؟
    ممنون.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    سلام دوست عزیز سما میتونید با یه لیوان سرکه امتحان کنید مقداری از شن رو بریزید داخل سرکه اگه حباب داد اهکی هستش اگرم نه که نیستش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    دوستان نظرتون با یه moss wall کامل شیشه عقب تانک چیه؟ دوستان کسی تجربشو داره؟جالب میشه؟
    ممنون.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    دوستان نظرتون با یه moss wall کامل شیشه عقب تانک چیه؟ دوستان کسی تجربشو داره؟جالب میشه؟
    ممنون.
    جالبیش که فوق اعاده زیبا میشه .. اما یکم نگهداریش سخته و مشکل ..

صفحه 68 از 246 نخستنخست ... 18495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687118168 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)