کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان و اساتید عزیز.
    الان 3 هفته هست که کاسکو (مانی) رو خریدم. تو این 3 هفته مجبور شدم چند بار جاشو تو مغازه عوض کنم.به همین خاطر هر وفت نزدیکش میشم میترسه و قار میزنه.با شرایطی که دارم لطفا راهنمایم کنید.
    امکان نگه داریشو در منزل ندارم چون از 7 صبح تا 11 شب سر کار هستم.تو این مدت فقط بهش غذا دادم ، میل به غذاش خوبه و میوه هم میخوره ( سیب و هویج ).
    در مطلب کاسکو طوطی خاکستری قسمت اول یک موضوعی بود که چه طور کاسکو دیگه غار نزنه، اما توضیحی پیدا نکردم. اگه ممکنه راهنمایم کنید.
    بسیار ممنون میشم
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوست من
    رنگ چشماش چه رنگی هست؟
    کاسکو که قار میزنه را خیلی سخت میشه در مغازه نگه داشت چون هر دفعه یک شخص تازه وارد میاد و اگر بره طرفش شروع میکنه به قار زدن و میترسه و خودشو اینطرف اونطرف میزنه
    پیشنهاد من این هست کاسکو را بگذار یک جای بلند اگه میتونین که به همجا مسلط باشه اگه هم که میتونین عوض کنید و یک کاسکو که قار نمیزنه بگیرین

بهترین کاری که میتونید انجام بدید این هست که اول شرایط نگهداری یک طوطی رو فراهم کنید و بعد اون رو به اون جو وارد کنید..
    ببینید سن طوطی برای رام شدن و عدم انجام عادت های تدافعی مانند غار زدن یک عامل تاثیر گذاره و بسیار مهمه که شما با یه طوطی بالغ ( با تجربه های گوناگون ) سر و کار دارید یا یک جوجه ( غیر بالغ ) .. در مواقعی که حریف یک پرنده بالغ است شرایط دشوار تری حاکم میشه حالا اگه این پرنده کاسکو بالغ هم باشه دیگه بدتر چرا که ممکنه شکار در آفریقا رو تو تجربیاتش داشته باشه و بخشی از خاطرات طبیعت و زندگی در گله که هنوز از ذهنش پاک نشده باشه...
    فارق از سن طوطی شما٫ رام کردن یک طوطی یا از غار انداختن یک کاسکو در محلی با حد اقل رفت و آمد ۵۰ نفر در روز کار بس دشوار و تقریبا نشدنیه.. مگر اینکه کلا صبوری پیشه کنید و به غار هایی که میکشه یکی دو ماهی توجه نکنید.
    نظر شخصی من اینه که شما پرنده تون رو به منزل انتقال بدین... درسته که فرمودین ساعات زیادی در منزل نیستین اما این خیلی بهتر از حضور دست کم ۵۰ نفر در دوران برقراری آرامش یک طوطیه..
    شما کاسکو تون رو برای سپری کردن دوران آرامش و بدست آوردن حس امنیت نسبت به خودتون به منزل انتقال بدین ٫ صبح ساعت ۷ که تشریف میبرید آب تازه و غذاش رو در اختیارش بزارید و زیرش رو عوض کنید و برید... قفسش رو در ارتفاع بالای ۹۰ سانتی متر از سطح زمین قرار بدید و یک سمتش رو به دیوار بچسبونید و حتما از پنجره دور نگه دارید به طوری که اصلا دید به منظره بیرون و احیانا پرندگان در حال پرواز نداشته باشه..
    اگر فرد دیگری در منزل حضور دارند ساعت ۴ - ۵ بعد از ظهر عمل ساعت ۷ شما رو تکرار کنند ... اگر نه دو راه دارید.. یک گشنگی دادن به پرنده تون تا ساعت ۱۱ شب که بر میگردید ( با اینکه زمان خواب پرنده است ). دو قرار دادن غذای زیاد در ظرف صبحگاهیش که البته بنا بر شرایط کاسکو شما من به شخصه راه اول رو انتخاب میکنم و با کمی گشنگی دادن به پرنده ام خودم رو ناجی اون نشون میدادم .. این کار به نزدیک شدن شما و پرندتون کمک زیادی میکنه و برای شرطی شدن اون مفیده.. سعی کنید غذای ساعت ۱۱ شب اون رو با دست بهش یدید و به صدا هاش توجه نکنید و تا زمانی که غذا رو نگرفت تو ظرفش نزارید و برید... صبور باشید...

بعد از ۱۰ - ۱۵ روز که تونستید پرنده رو به خودتون عادت بدید و آرامش رو در منزل به رخش بکشید میتونید از سر ناجاری اون رو به مغازه منتقل کنید..
    دو هفته اول رو جایی بزاریدش که کسی رو اگر میبینه در بیشترین فاصله ممکن باشه.. ارتفاع محل نصب قفس و شرایطش رو هم مانند منزل تنظیم کنید...
    بعد از اون دو هفته پرنده شما با وجود اینکه ممکنه هنوزم غار بکشه به جو مغازه شما عادت کرده و میتونید اگر تمایل دارید به مشتریانتون نزدیک تر کنیدش و بهش فرصت بدبد تا به حضور آدم های زیاد در فاصله کمی از قفسش عادت کنه...
    باز هم توصیه پایانی من اینه که پرنده تون رو تا پایان مراحل رام و شرطی شدن به منزل منتقل کنید...

موفق باشید..

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    نقل قول نوشته اصلی توسط آیدین عامری نمایش پست ها
    بهترین کاری که میتونید انجام بدید این هست که اول شرایط نگهداری یک طوطی رو فراهم کنید و بعد اون رو به اون جو وارد کنید..
    ببینید سن طوطی برای رام شدن و عدم انجام عادت های تدافعی مانند غار زدن یک عامل تاثیر گذاره و بسیار مهمه که شما با یه طوطی بالغ ( با تجربه های گوناگون ) سر و کار دارید یا یک جوجه ( غیر بالغ ) .. در مواقعی که حریف یک پرنده بالغ است شرایط دشوار تری حاکم میشه حالا اگه این پرنده کاسکو بالغ هم باشه دیگه بدتر چرا که ممکنه شکار در آفریقا رو تو تجربیاتش داشته باشه و بخشی از خاطرات طبیعت و زندگی در گله که هنوز از ذهنش پاک نشده باشه...
    فارق از سن طوطی شما٫ رام کردن یک طوطی یا از غار انداختن یک کاسکو در محلی با حد اقل رفت و آمد ۵۰ نفر در روز کار بس دشوار و تقریبا نشدنیه.. مگر اینکه کلا صبوری پیشه کنید و به غار هایی که میکشه یکی دو ماهی توجه نکنید.
    نظر شخصی من اینه که شما پرنده تون رو به منزل انتقال بدین... درسته که فرمودین ساعات زیادی در منزل نیستین اما این خیلی بهتر از حضور دست کم ۵۰ نفر در دوران برقراری آرامش یک طوطیه..
    شما کاسکو تون رو برای سپری کردن دوران آرامش و بدست آوردن حس امنیت نسبت به خودتون به منزل انتقال بدین ٫ صبح ساعت ۷ که تشریف میبرید آب تازه و غذاش رو در اختیارش بزارید و زیرش رو عوض کنید و برید... قفسش رو در ارتفاع بالای ۹۰ سانتی متر از سطح زمین قرار بدید و یک سمتش رو به دیوار بچسبونید و حتما از پنجره دور نگه دارید به طوری که اصلا دید به منظره بیرون و احیانا پرندگان در حال پرواز نداشته باشه..
    اگر فرد دیگری در منزل حضور دارند ساعت ۴ - ۵ بعد از ظهر عمل ساعت ۷ شما رو تکرار کنند ... اگر نه دو راه دارید.. یک گشنگی دادن به پرنده تون تا ساعت ۱۱ شب که بر میگردید ( با اینکه زمان خواب پرنده است ). دو قرار دادن غذای زیاد در ظرف صبحگاهیش که البته بنا بر شرایط کاسکو شما من به شخصه راه اول رو انتخاب میکنم و با کمی گشنگی دادن به پرنده ام خودم رو ناجی اون نشون میدادم .. این کار به نزدیک شدن شما و پرندتون کمک زیادی میکنه و برای شرطی شدن اون مفیده.. سعی کنید غذای ساعت ۱۱ شب اون رو با دست بهش یدید و به صدا هاش توجه نکنید و تا زمانی که غذا رو نگرفت تو ظرفش نزارید و برید... صبور باشید...

بعد از ۱۰ - ۱۵ روز که تونستید پرنده رو به خودتون عادت بدید و آرامش رو در منزل به رخش بکشید میتونید از سر ناجاری اون رو به مغازه منتقل کنید..
    دو هفته اول رو جایی بزاریدش که کسی رو اگر میبینه در بیشترین فاصله ممکن باشه.. ارتفاع محل نصب قفس و شرایطش رو هم مانند منزل تنظیم کنید...
    بعد از اون دو هفته پرنده شما با وجود اینکه ممکنه هنوزم غار بکشه به جو مغازه شما عادت کرده و میتونید اگر تمایل دارید به مشتریانتون نزدیک تر کنیدش و بهش فرصت بدبد تا به حضور آدم های زیاد در فاصله کمی از قفسش عادت کنه...
    باز هم توصیه پایانی من اینه که پرنده تون رو تا پایان مراحل رام و شرطی شدن به منزل منتقل کنید...

موفق باشید..

با سلام و تشکر از همه دوستان.
    فردا شب عکس مانی رو میزارم.الان جاش تو ارتفاع بالا هستش( تو بالکن مغازه) شیرین کاری میکنه صوت میزنه اما وقتی برای تعویض ظرف غذاش میرم غار میزنه و کولی بازی در میاره.
    تو خونه هم مشکلم همین غاااار زدنشه.خانوادم نمیتونن تحمل کنن(غار زدن) . بازم از راهنمایتتون ممنونم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    فردا شب عکس مانی رو میزارم.الان جاش تو ارتفاع بالا هستش( تو بالکن مغازه) شیرین کاری میکنه صوت میزنه اما وقتی برای تعویض ظرف غذاش میرم غار میزنه و کولی بازی در میاره.
    تو خونه هم مشکلم همین غاااار زدنشه.خانوادم نمیتونن تحمل کنن(غار زدن) . بازم از راهنمایتتون ممنونم.

خوبه باید بهش فرصت بدبد... زمان لازمه.. صبور باشید.. موفق میشید.

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام دوست عزیز
    این مشکل شما را من هم هشت ماه پیش داشتم ، بطوریکه از رام کردن جوجو کاملا ناامید شده بودم و از خرید همچین کاسکویی پشیمان شدم ، اما به کمک آقای آژیده و دیگر دوستان تونستم این بحران را پست سر بگذارم ، الان طوری شده که هیچ کس باورش نمی شه این همان کاسکو است ، روی دستم می آید ، بوس می ده ، سلام و مامان و بوس بده را می گه ، خیلی سالم و شاداب و شیطون شده .
    من وقتی جوجو را گرفتم حدود یک هفته توی یک اتاق اونو تنها گذاشتم و اطرافش را با ملحفه پوشاندم فقط از قسمت جلوی قفس باز بود . حدود یک ماه اصلا وجودش را ندید بگیرید و کاری بهش نداشته باشید . می دونم دل آدم طاقت نمی آورد ولی اجازه بدهید بهتون اعتماد کنه . توی مغازه اطراف قفس را بپوشانید تا رفت و آمدها را نبیند فقط از قسمت جلوی قفس باز بگذارید تا شما را از دور ببیند . صبر ، صبر ، صبر رمز موفقیت شما فقط همین است امیدوارم طاقت سپری کردن این دوران را داشته باشید . حدود سه ماه طول کشید تا جوجوی من از قار افتاد البته توی خانه که رفت و امدی وجود نداشت مطمئن باشید توی مغازه زمان بیشتری می برد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این مشکل شما را من هم هشت ماه پیش داشتم ، بطوریکه از رام کردن جوجو کاملا ناامید شده بودم و از خرید همچین کاسکویی پشیمان شدم ، اما به کمک آقای آژیده و دیگر دوستان تونستم این بحران را پست سر بگذارم ، الان طوری شده که هیچ کس باورش نمی شه این همان کاسکو است ، روی دستم می آید ، بوس می ده ، سلام و مامان و بوس بده را می گه ، خیلی سالم و شاداب و شیطون شده .
    من وقتی جوجو را گرفتم حدود یک هفته توی یک اتاق اونو تنها گذاشتم و اطرافش را با ملحفه پوشاندم فقط از قسمت جلوی قفس باز بود . حدود یک ماه اصلا وجودش را ندید بگیرید و کاری بهش نداشته باشید . می دونم دل آدم طاقت نمی آورد ولی اجازه بدهید بهتون اعتماد کنه . توی مغازه اطراف قفس را بپوشانید تا رفت و آمدها را نبیند فقط از قسمت جلوی قفس باز بگذارید تا شما را از دور ببیند . صبر ، صبر ، صبر رمز موفقیت شما فقط همین است امیدوارم طاقت سپری کردن این دوران را داشته باشید . حدود سه ماه طول کشید تا جوجوی من از قار افتاد البته توی خانه که رفت و امدی وجود نداشت مطمئن باشید توی مغازه زمان بیشتری می برد.

ممنون از پست مفیدی که زدین... شنیدین این حرفها از زبون کسی که دقیقا همین شرایط رو داشته برای دوست عزسزمون که این مشکل رو داره بسیار مفیده... برای پرنده اون هم همین طور چرا که همین دلگرمی ها آدم رو از گرفتن خیلی از تصمیمات باز میداره....

به همه دوستانم و اعضای محترم پارسی پت این نوع هم دردی ها رو پیشنهاد میکنم... اتفاقا به نظر من نه تنها این جور پست ها تکراری نیست بلکه در بسیاری از مواقع باعث پیشرفته..
    خوبه که گرفتاری رو با انتقال تجربیات خودمون از نگرانی رها کنیم..

ازتون سپاسگذارم...

ارادتمند شما
    آیدین عامری

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    سلام به همه دوستان و اساتید عزیز.
    ممنون از همگی برای دلگرمی و راهنمایی مفیدتون. راستش عکس انداختم اما جالب نشده. فردا دوباره مندازم و حتما براتون میزارم.
    1 سوال داشتم.
    الان با این شرایط که هست برا حمام باید بیارمش خونه ( الان 3 هفته شده) صلاح میدونین برا حمام بیارمش یا صبر کنم تا وضعیتش بهتر بشه بعد برا حمام کردن انتقالش بدم؟
    1 راهنمایی دیگه.
    چون منو میبنه میترسه. صلاح میدونین که برا غذا و تمیز کردنش شخص دیگه رو مامور این کار کنم؟
    بازم از همگیتون ممنونم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    سلام به همه دوستان و اساتید عزیز.
    ممنون از همگی برای دلگرمی و راهنمایی مفیدتون. راستش عکس انداختم اما جالب نشده. فردا دوباره مندازم و حتما براتون میزارم.
    1 سوال داشتم.
    الان با این شرایط که هست برا حمام باید بیارمش خونه ( الان 3 هفته شده) صلاح میدونین برا حمام بیارمش یا صبر کنم تا وضعیتش بهتر بشه بعد برا حمام کردن انتقالش بدم؟
    1 راهنمایی دیگه.
    چون منو میبنه میترسه. صلاح میدونین که برا غذا و تمیز کردنش شخص دیگه رو مامور این کار کنم؟
    بازم از همگیتون ممنونم
    دوست عزیزم.. بنا بر شرایطی که فرمودین.. پرنده بعد از حمام باید در مجاورت کولر یا پنجره نباشه.. اگر میتونین تو همچین فضایی حمامش کیند .. بله و انجام بدین...
    اگر پرهاش رو نچیدین هم همین ابتدا اقدام کنین تا در آینده دوباره به مشکل مخورین..
    در مورد غذا همیشه صاحب پرنده به اون غذا باید بده چرا که اون رو ناجی خودش میدونه و بهش عادت میکنه...
    برای شستشو هم از اسپری استفاده کنید و اصلا رو بینیش آب نریزید...

شاد باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام
    دارم با کاسکو تمرین روی دست اومدن انجام میدم از چوب میترسه به هیچ وجه روی چوب نمیاد پیشنهادتون چی هست از دیشب تا حالا چوبو گذاشتم توی قفس میشینه روش اما تا میخوام تمرین باهاش انجام بدم میره کنار خودشو برعکس از قفس اویزون میکنه چه پیشنهادی دارین؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    سلام
    دارم با کاسکو تمرین روی دست اومدن انجام میدم از چوب میترسه به هیچ وجه روی چوب نمیاد پیشنهادتون چی هست از دیشب تا حالا چوبو گذاشتم توی قفس میشینه روش اما تا میخوام تمرین باهاش انجام بدم میره کنار خودشو برعکس از قفس اویزون میکنه چه پیشنهادی دارین؟
    اول از همه اینکه صبور باشید.. دلیل واکنش اون فقط ترسه ..
    احتمالا یا تجربه بدی از چود در دست دیدن داره یا به طور غریضی از این عمل میترسه...
    این عمل رو باید به صورت شرطی کردن آغاز کنید و زمانی که کاسکوتون احساس گرسنگی میکنه تمرین رو شروع کنید.. اول از همه فقط چوب رو نشونش بدید و بعد بهش تشویقیش رو بدید و به مرور حضور چوب در صحنه رو بیشتر کنید و جایزه رو بدید تا اینکه ترسش کامل از چوب بریزه و اون رو زیر سینه اش ببرید و تشویقیش رو اون ور چوب نشونش بدید..
    چوب رو طوری زیر سینه اش قرار بدید که یه پله از جایی که نشسته بالاتر باشه و وقتی میخواد بیاد روش پاهاش رو مثل قدم برداشتن برای پلا بالا بیاره.. طوطی ها ذاتا علاقه دارن در ارتفاع بالاتر بشینند و با این حرکت شما تمایل پرنده به چوب دست شما بیشتر از جایی میشه که روش نشسته...

من این نکات رو تیتر وار عرض کردم .. برای کسب اطلاعات بیشتر .. دیدن کلیپ روی دست آوردن طوطی رو که توسط دوستان خوبم تو تیم مترجمین ترجمه شده رو بهتون پیشنهاد میکنم...

نکته ای که در مورد شرطی کردن وجود داره اینه که اول از همه پرنده از خود شما نترسه و دست کم از دست شما غذا بگیره..

موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    سلام . توضیحات آقای عامری کامل بود فقط منم این نکته رو اضافه کنم که برای روی دست آوردن طوطی هم میشه از روشی که آقای عامری توضیح دادن استفاده کنید و با چوب تمرین کنید و هم میشه بدون چوب و فقط با دست باهاش تمرین کرد .

این مقاله که همراه با کلیپ هست رو بخونید شاید کمکتون کنه

http://www.parsipet.ir/thread12052.html

صفحه 525 از 1238 نخستنخست ... 254254755065075085095105115125135145155165175185195205215225235245255265275285295305315325335345355365375385395405415425435445756251025 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)