کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    ریکی رو کی میتونم حموم ببرم سینی و کفی کشویی رو که هر روز اگه نکنم ولی هر دو روزی 1 بار تمیز میکنم ولی کل قفس ریز ریز بهش غذا میچسبه دیگه این باعث بیماری نمیشه ؟ ازطرفی هم شما گفتید ک تا رام شدن کامل نباید تکونش بدم ؟ نمیدونم بعضیا میگن با حموم بردن باعث رام شدن میشه بعضیا هم میگن ن باعث ترس بیشتر میشه. خودم با دومی بیشتر موافقم ولی پسر عموم چند وقت پیش خونمون بود میگفت ک پرندمو حموم ک بردم باهام بیشتر انس گرفت و ...... شاید اون اشتباه کنه
    راستی ی چیز دیگه این درسته ک بعضی ها ب زور کاسکو ها رو میگیرن و اونقدر نوازشش میکنن ک رامم یشه و ترسش ریخته میشه ؟
    سلام

دوست عزیز من تجربه خودم از پرنده ام رو میتونم بگم و یا تجربه دوستام که پرنده دارن .

به نظر من نمیشه به طور قطعی گفت که پرنده با حموم رفتن رام میشه یا نه . رفتار پرنده ممکنه فرق کنه . بعضی پرنده ها هستن که وقتی میرن حموم بعدش کلی آروم میشن و نشون میدن که حموم رو دوست دارن مثل پرنده خودم. بعضی ها بعد حموم عصبی میشن مثل پرنده دوستم .

اما من به شما یه پیشنهاد دارم . شما یکی از ظرف های آب پاش تهیه کنین و بذارین جلوی دیدش باشه تا باهاش آشنا بشه . بعد که رابطه بهتری با پرنده بر قرار کردین طوری که از دست شما نترسید میتونین حموم بگیرینش ( اما اول باید توی قفس باشه و از بیرون قفس اسپری کنین و مواظب باشین که سر و صورتش خیس نشه . ترجیحا بالای گردنش رو خیس نکنین) .

اینکه انتقال بدین توی حموم یا بیرون حموم و اینکه ممکنه دچار استرس بشه باید بگم شما اگه بعد مدت ها هم پرنده رو به جای جدید ببرین استرس داره . ( مگر اینکه کلی به شما اعتماد داشته باشه که این هم ممکنه بیش از یک سال زمان ببره )

پس کلا نمیشه به خاطر استرس حموم نبرد چون کلا استرسی هستن . من خودم بردم حموم . اما چند دقیقه گذاشتم تا با محیط آشنا بشه . دفعه اول هم خیلی خیلی آروم بهش آب پاشیدم . خوشبختانه با اسپری آشنا شده بود و ازش خیلی نمیترسید و حالت دفاعی نداشت نسبت بهش . پرنده منم اول شروع کرد به بالا و پایین رفتن از قفسش اما وقتی دید من بهش توجهی ندارم و خیلی آروم کار خودم رو میکنم اومد رو چوب نشیمنش ایستاد و دیگه تکون نخورد . بعدش هم آوردمش از حموم بیرون و سریع با سشوار خشکش کردم .
    ممکنه وقتی آب میپاشید شروع به غر غر کردن کنه که باز هم نباید توجه کنین . و آروم به خیس کردنش ادامه بدین .

به نظر من وقتی ترسش از دست شما نسبتا از بین رفت . از دست شما راحت غذا میگرفت . میتونین حموم ببرین .

حالا نظر سپیده خانوم و آقای وکیلی رو هم بپرسین . اخلاق چندین پرنده رو مشاهده کردن و حتما میتونن نظر بهتر و قطعی تر و علمی تری به شما بدن که برای پرنده تون مشکلی نباشه .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    اسباب بازی داره تو قفسش ولی گیر داده ب این میترسم درش بیارم ناراحت شه
    نه مشکلی پیش نمیاد . شما اسباب بازی های جدید براش بذارید . طوطی به اسباب بازی های چوبی برای جویدن نیاز داره . یا با باقی مونده اسباب بازی های قبلیش و همون زنجیر براش یه اسباب بازی جدید درست کنید .

ریکی رو کی میتونم حموم ببرم سینی و کفی کشویی رو که هر روز اگه نکنم ولی هر دو روزی 1 بار تمیز میکنم ولی کل قفس ریز ریز بهش غذا میچسبه دیگه این باعث بیماری نمیشه ؟ ازطرفی هم شما گفتید ک تا رام شدن کامل نباید تکونش بدم ؟ نمیدونم بعضیا میگن با حموم بردن باعث رام شدن میشه بعضیا هم میگن ن باعث ترس بیشتر میشه. خودم با دومی بیشتر موافقم ولی پسر عموم چند وقت پیش خونمون بود میگفت ک پرندمو حموم ک بردم باهام بیشتر انس گرفت و ...... شاید اون اشتباه کنه
    راستی ی چیز دیگه این درسته ک بعضی ها ب زور کاسکو ها رو میگیرن و اونقدر نوازشش میکنن ک رامم یشه و ترسش ریخته میشه ؟
    از جیغ افتاده ها الان راحت با دست دارم خیلی وقته غذا میدم بهش ولی دستمو ببرم تو قفس میترسه و با ترس ازم میگیره .
    اون روش ک گفتم یعنی واقعا رام میشه ؟ ک بعضی ها استفاده میکنن ازش ؟ دوس ندارم اینو فقط میخوام بدونم
    توضیحات دوستان کامل بود . طوطی شما نیم رام هست . اما هنوز از دست شما میترسه . به نظر منم اجازه بدین ترسش کمتر بشه و بعد با اسپری حمومش کنید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16120
    کاسکوی من بعضی وقتا که توی قفسه منقارشو با عصبانیت به میله های قفس میکوبه .کاریشم نمی کنیم ولی نمیدونم چرا اینجوری میکنه؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ناننی نمایش پست ها
    کاسکوی من بعضی وقتا که توی قفسه منقارشو با عصبانیت به میله های قفس میکوبه .کاریشم نمی کنیم ولی نمیدونم چرا اینجوری میکنه؟؟
    اسباب بازی براش گذاشتید تو قفس ؟ یکم بیشتر از شرایط نگهداریش بگید ، قفسش چه مدلیه ؟ کجا نگهش میدارید ؟ تو چه ارتفاعی قفس رو قرار دادین ؟ ارتباطش با شما چطوره ؟ روی دست میاد ؟ بیرون قفس میاد ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام جابه جا کردن جزیی قفس کاسکو با کاور یعنی بلند کردن قفس و گذاشتن به زمین و بعد چند ثانیه گذاشتنش سرجاش رام کردن کاسکو رو به عقب میندازه؟یا باعث میشه بیشتر از قبل از صاحبش بترسه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط rend_ نمایش پست ها
    سلام جابه جا کردن جزیی قفس کاسکو با کاور یعنی بلند کردن قفس و گذاشتن به زمین و بعد چند ثانیه گذاشتنش سرجاش رام کردن کاسکو رو به عقب میندازه؟یا باعث میشه بیشتر از قبل از صاحبش بترسه؟
    سلام
    بی تاثیر نیست
    اگر خیلی این کار ضروری نیست بهتره انجام ندید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام دوستان.
    امروز داشتم با کاسکوم تمرین سخنگویی میکردم که برای اولین بار خودش اومد جلو و خیلی خیلی با دقت به حرفام گوش میداد و پرهای سرشو هی پف میکرد و از پف در میاورد و چشماشو هی کوچک و بزرگ میکرد.
    اولین بار بود اینکارو میکرد. البته قبلاً چشاشو کوچک و بزرگ میکرد ولی سرشو اولین بار بود اینکارو میکرد.
    خیلی جالب بود ، چون قبلا سرجاش مینشست و گوش میداد ولی اندفعه قشنگ اومد کنار قفس پیش من و پراشو پف میکرد.

به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    امروز داشتم با کاسکوم تمرین سخنگویی میکردم که برای اولین بار خودش اومد جلو و خیلی خیلی با دقت به حرفام گوش میداد و پرهای سرشو هی پف میکرد و از پف در میاورد و چشماشو هی کوچک و بزرگ میکرد.
    اولین بار بود اینکارو میکرد. البته قبلاً چشاشو کوچک و بزرگ میکرد ولی سرشو اولین بار بود اینکارو میکرد.
    خیلی جالب بود ، چون قبلا سرجاش مینشست و گوش میداد ولی اندفعه قشنگ اومد کنار قفس پیش من و پراشو پف میکرد.

به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه؟
    ممنون
    سلام
    دلیلش اینه که داره اعتماد میکنه
    و وقتی اعتماد میکنه بهتر توجه میکنه و ترسی نداره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    من هروقت شروع میکنم به حرف زدن با ریکی بعد از گفتن کلمه ای ک بهش میگم مثلا سلام اون سوت میزنه چرا این کارو میکنه ؟
    البته بعضی وقتا هم میشه ک میرم پیشش خودش سوت میزنه بدون اینکه چیزی بگم و خیلی خیلی کم میشه ک کلمه ای رو بهش میگم ولی سوت نمیزنه
    ویرایش توسط attacker9626 : 6th July 2014 در ساعت 03:23 AM

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    من هروقت شروع میکنم به حرف زدن با ریکی بعد از گفتن کلمه ای ک بهش میگم مثلا سلام اون سوت میزنه چرا این کارو میکنه ؟
    البته بعضی وقتا هم میشه ک میرم پیشش خودش سوت میزنه بدون اینکه چیزی بگم و خیلی خیلی کم میشه ک کلمه ای رو بهش میگم ولی سوت نمیزنه
    نوعی بر قراری ارتباط حساب میشه
    میخواد باهاتون ارتباط برقرار کنه و پاسختون رو بده

صفحه 912 از 1238 نخستنخست ... 4128128628938948958968978988999009019029039049059069079089099109119129139149159169179189199209219229239249259269279289299309319621012 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)