کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    دوستان آیا میشه چوب دارچین به کاسکو داد؟؟؟
    الان کاسکو من بیرون از قفس خیلی رام تر بنظر میاد ، حتی میگذاره هرچقدر بخوام ( فقط وقتی کاسکو بیرون از قفس باشه) سرش رو بخارونم ، ولی با این حال روی دست نمیاد وقتی هم دستمو میبرم میبرم تو قفس تقریبا نمیترسه ولی نمیگذاره سرش رو بخارونم ، زیاد هم بیرون نمیارمش (دو بار در هفته) حالا بنظرتون باید چکار کنم ؟
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    دوستان آیا میشه چوب دارچین به کاسکو داد؟؟؟ الان کاسکو من بیرون از قفس خیلی رام تر بنظر میاد ، حتی میگذاره هرچقدر بخوام ( فقط وقتی کاسکو بیرون از قفس باشه) سرش رو بخارونم ، ولی با این حال روی دست نمیاد وقتی هم دستمو میبرم میبرم تو قفس تقریبا نمیترسه ولی نمیگذاره سرش رو بخارونم ، زیاد هم بیرون نمیارمش (دو بار در هفته) حالا بنظرتون باید چکار کنم ؟ ممنون
    درمورد چوبدارچین باید بگم:دارچین برای طوطی ها مفید هست و میتونه بازیچه خوبی هم براشون باشه دارچین همچنین ضد باکتری علیه باکتری استرپتوکوک و استاف است. فقط قبل از مصرف چوب دارچین رو خوب تمیز کنید و چند دقیقه ای جلوی آفتاب بذارید... مورد بعدی هم چون کاسکو شما هنوز دستی نیست و برای همین روی دست نمیاد و همینطور که گفتید از شما ترس هم داره پس کاملا اهلی نشده و همین که میذاره در بیرون از قفس بهش دست بزنید خوبه ما یک نکته بگم که تا وقتی طوطی از شما ترس داره اون رو از قفس بیرون نیارید.......باتشکر

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دوستان آیا میشه چوب دارچین به کاسکو داد؟؟؟
    الان کاسکو من بیرون از قفس خیلی رام تر بنظر میاد ، حتی میگذاره هرچقدر بخوام ( فقط وقتی کاسکو بیرون از قفس باشه) سرش رو بخارونم ، ولی با این حال روی دست نمیاد وقتی هم دستمو میبرم میبرم تو قفس تقریبا نمیترسه ولی نمیگذاره سرش رو بخارونم ، زیاد هم بیرون نمیارمش (دو بار در هفته) حالا بنظرتون باید چکار کنم ؟
    ممنون
    سلام .شما باید بقیه تمرینات رو بیرون از قفس انجام بدین چون دوست نداره که دستتون رو داخل قفس ببرید . قفس رو قلمرو خودش میدونه و به شما اجازه نمیده سرش رو بخارونید . پس طبیعتا ادامه تمرینات در داخل قفس امکان پذیر نیست .

اگه تا این حد رام هست که بیرون قفس اجازه میده که سرش رو بخارونید و از دستتون به راحتی غذا میگیره و از شما نمیترسه ، از نظر من میتونید روزانه 2 3 ساعت بیرون بیاردیش و باهاش روی دست آوردن رو تمرین کنید . برای نتیجه بهتر قبل از شروع تمرینات مقالات این 3 بخش رو بخونید :

اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی

روانشناسی و رفتار شناسی طوطی سانان

آموزش به طوطی سانان

در داخل همین بخش ها مقالاتی مربوط به روی دست آوردن هست که میتونید با توجه به شرایط طوطیتون یه روش مناسب انتخاب کنید . از این تاپیک هم میتونید استفاده کنید :

http://www.parsipet.ir/thread5375.html

درباره دارچین هم قبلا تحقیق کردم :

میشه به طوطی داد تنها خاصیتی که من دیدم اینه که به هضم غذاشون کمک می کنه .

چوب دارچین رو هم به طوطی میدن به عنوان اسباب بازی باهاش بازی می کنه یا در حین بازی هم ممکنه بخوره

فقط نکته ای که تو چندتا از منابع دیدم این بود که از بین دو نوع دارچین معروف سیلان و دارچین کاسیا . از دارچین سیلان برای طوطی استفاده می کنن .چون دارچین کاسیا حاوی سطح بالایی از کومارین هست که نباید بدون تجویز دکتر مصرف بشه . کومارین اگه زیاد مصرف بشه باعث آسیب کبدی میشه . دارچین سیلان حاوی سطوح پایین تری از این ترکیب هست و مصرفش مشکلی ایجاد نمی کنه ولی به صورت مدیریت شده باید استفاده بشه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .شما باید بقیه تمرینات رو بیرون از قفس انجام بدین چون دوست نداره که دستتون رو داخل قفس ببرید . قفس رو قلمرو خودش میدونه و به شما اجازه نمیده سرش رو بخارونید . پس طبیعتا ادامه تمرینات در داخل قفس امکان پذیر نیست .

اگه تا این حد رام هست که بیرون قفس اجازه میده که سرش رو بخارونید و از دستتون به راحتی غذا میگیره و از شما نمیترسه ، از نظر من میتونید روزانه 2 3 ساعت بیرون بیاردیش و باهاش روی دست آوردن رو تمرین کنید . برای نتیجه بهتر قبل از شروع تمرینات مقالات این 3 بخش رو بخونید :

اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی

روانشناسی و رفتار شناسی طوطی سانان

آموزش به طوطی سانان

در داخل همین بخش ها مقالاتی مربوط به روی دست آوردن هست که میتونید با توجه به شرایط طوطیتون یه روش مناسب انتخاب کنید . از این تاپیک هم میتونید استفاده کنید :

http://www.parsipet.ir/thread5375.html

درباره دارچین هم قبلا تحقیق کردم :

میشه به طوطی داد تنها خاصیتی که من دیدم اینه که به هضم غذاشون کمک می کنه .

چوب دارچین رو هم به طوطی میدن به عنوان اسباب بازی باهاش بازی می کنه یا در حین بازی هم ممکنه بخوره

فقط نکته ای که تو چندتا از منابع دیدم این بود که از بین دو نوع دارچین معروف سیلان و دارچین کاسیا . از دارچین سیلان برای طوطی استفاده می کنن .چون دارچین کاسیا حاوی سطح بالایی از کومارین هست که نباید بدون تجویز دکتر مصرف بشه . کومارین اگه زیاد مصرف بشه باعث آسیب کبدی میشه . دارچین سیلان حاوی سطوح پایین تری از این ترکیب هست و مصرفش مشکلی ایجاد نمی کنه ولی به صورت مدیریت شده باید استفاده بشه .

فقط یه مشکلی دارم اینه که وقتی بیش از حد واسه روی دست آوردن تلاش کنم و دستمو خیلی با اصرار به پاهاش نزدیک کنم باعث میشه که کاسکوم بپره ، الانم در دوراهی موندم که آیا بالش رو بچینم یا نه؟
    میترسم بعد این همه وقت که صرفش کردم و باهامون اخت شده ، ناراحت بشه و بخوام دوباره از نو شروع کنم شما پیشنهادتون چیه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    فقط یه مشکلی دارم اینه که وقتی بیش از حد واسه روی دست آوردن تلاش کنم و دستمو خیلی با اصرار به پاهاش نزدیک کنم باعث میشه که کاسکوم بپره ، الانم در دوراهی موندم که آیا بالش رو بچینم یا نه؟
    میترسم بعد این همه وقت که صرفش کردم و باهامون اخت شده ، ناراحت بشه و بخوام دوباره از نو شروع کنم شما پیشنهادتون چیه؟
    روش شما اشتباهه دوست عزیز . به زور که نباید طوطی رو بیارید روی دست . اگه با همین روش ادامه بدین تاثیر بدی روی رام شدنش میذاره . با میل خودش باید بیاد روی دست . شما مقالاتی که گفتم رو بخونید همه چی توضیح داده شده و روش های مختلف گفته شده. باید مرحله به مرحله اعتمادش رو جلب کنید .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    دوستان چرا میگن تمرین سخنگویی رو بعد از رام شدن انجام بدید یعنی جدی تر مگه نمیشه کاسکو رام نباشه و حرف بزنه ؟ من که زیاد دیدم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    دوستان چرا میگن تمرین سخنگویی رو بعد از رام شدن انجام بدید یعنی جدی تر مگه نمیشه کاسکو رام نباشه و حرف بزنه ؟ من که زیاد دیدم
    سلام .تمرین سخنگویی ربطی به رام شدن نداره . شما از هر زمان که طوطی رو گرفتید میتونید باهاش تمرین سخنگویی کنید .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .تمرین سخنگویی ربطی به رام شدن نداره . شما از هر زمان که طوطی رو گرفتید میتونید باهاش تمرین سخنگویی کنید .
    یعنی به حرف میاد ؟ قبل از اینکه رام شه ؟ بعد به طور معمول چه مدت طول میکشه 1 کلمه رو یاد بگیرن ؟ و چجور باهاش حرف بزنیم روش خواصی داره ؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    دوست عزیز کی گفته شما باید تمرین سخنگویی رو بعد از رام شدن انجام بدید؟؟؟؟!!!!
    اینجا کسی به شما همچین حرفی زده؟؟؟؟؟؟؟؟اگر اینجا کسی بهتون گفته لطف کنید لینک بدید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    یعنی به حرف میاد ؟ قبل از اینکه رام شه ؟ بعد به طور معمول چه مدت طول میکشه 1 کلمه رو یاد بگیرن ؟ و چجور باهاش حرف بزنیم روش خواصی داره ؟
    سلام دوست عزیز

کاسکو ها به سه صورت صدا رو تقلید میکنن . یا صدای دشمن خودشون رو برای جلب متوجه مهاجمانه یا صدای دوست خودشون رو جلب توجه دوستانه یا از روی عادت مثل بقیه سوت هایی که یاد میگیرن. هیچ شرطی قرار نداره که کاسکو برای سخنگویی باید رام باشه . سخنگویی دو حالت داره یا شما میخوای مدتها از پرنده نگهداری کنید و یا میخوایید بحرف بیاد و بفروشید (کاسبی کنید ) . درباره اون پرنده هایی که بیرون میفروشند و سخنگو هست و رام نشده فقط جنبه کاسبی کردن برای طرف داشته یعنی برده خونه که پرنده فقط حرف بزنه بفروشه که میشه حالت سوم و پرنده بدون دوست شدن و ارتباط برقرار کردن صدای ضبط شده رو از روی عادت تکرار میکنه . اما برای نگهداری طولانی مدت نیاز هست با پرنده ارتباط برقرار بشه رابطه ای که پرنده بدونه شما دوستش هستید و بهتون علاقه پیدا کنه اینطوری میشه مورد دوم که از روی دوستی با حرف زدن میخواد شمارو به خودش نزدیک کنه و دوستیش رو انتقال بده . حالا این وسط یکی رو هم توی وجودش خوشش نمیاد و دشمن خودش میبینه خب صدای اونم برای جلب توجه دشمنیش تکرار میکنه . روش درست آموزش اینه پرنده با محبت و عشقش حرف بزنه نه از روی عادت عینه ضبط صوت حرف بزنه . (البته هر سه مورد باز از عادت حاصل میشن ولی روش بکار گیریشون فرق میکنه )
    از ابتدا که پرنده وارد منزل میشه باید باهاش حرف زد از جایی که نترسه تا صداتون براش عادی بشه و بعدا که تمرین جدی تر شد سریع تر پاسخ بده . برای اینکه پرنده از روی دوستی و علاقه بتونه حرف شمارو تکرار کنه نیاز به این هست که از نزدیک با زبون خوده انسان بشنوه ولی وقتی کاسکو میترسه از نزدیک شدن شما به قفس هیچوقت توجهش به کلمه ای که تکرار میکنید نیست بلکه دائم حواسش به محدوده ای هست که شما هستی دائم میترسه خطر ایجاد کنید براش اینطوری فقط لحن صداتو براش آشناست وگر نه کلمه اصلا توی ذهنش نمیره . درصورتیکه پرنده رام باشه و نترسه از حضور شما و حرکاتتون دیگه کمتر یا میشه گفت اصلا ترسی نداره از نزدیک بودن شما ، دیگه دائم نگاه نمیکنه شما براش خطر داری یا نه بهش نزدیک میشی یا نه ... حواسش دقیقا به اون کلمه ای هست که شما تکرار میکنی و کم کم یادت میگیره و سعی میکنه با شما هم زبون بشه . از این جهت هست که میگن بهتره مراحل جدی تمرین رو بعد وقتی ترسش ریخت انجام بدین ولی نگفتن تمرین سخنگویی نکنید . شما توی دوران رام نبودن هم همون تمرین سخنگویی رو در زمان کوتاه در و مکان دور تر انجام بدید . شایدم زودتر از رام شدن به حرف اومد .
    (تمام گفته ها استثنا داره و 100 درصد نیست و درحد امکان هست )
    ببخشید زیاد شد
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

صفحه 846 از 1238 نخستنخست ... 346746796827828829830831832833834835836837838839840841842843844845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865896946 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)