کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    دوستان سلام.بعد مدت ها فرصتی نصیبم شد که بتونم دوتا عکس به درد بخور بگیرم تا جواب خیلی از دوستانی که کندلینگ میکنن و در روزهای آخر احساس میکنن که قسمتی از تخم سیاه هست ولی از قسمتی دیگه نور راحت رد میشه و خالی هست رو توی این عکس ها که نفیسه خانم زحمت آماده شدنش رو کشیدن بدم.متاسفانه توی عکس های زیر جوجه ی عروس هلندی رو میبینید که به دلیل تغییر دمای ناگهانی تهران هفته ی پیش والدین از روی تخم بلند شدن شبونه و جوجه تلف شده.اگر به عکس اول دقت کنید فضای خالی زیر جوجه کاملا مشخصه و این همون فضای خالی هست که نور به راحتی ازش عبور میکنه تا روز هفدهم و در بالای عکس دوم زرده ی تخم که جوجه ازش تغذیه میکنه کاملا واضحه و هیچ جای سوالی رو نمیگذاره.البته با رشد جوجه تا روز نوزدهم اون فضای خالی باید کمی کوچکتر میشد که دیگه قسمت نبودجوجه بیشتر از این رشد کنه.

سلام ببخشید یک سوال برام پیش اومد،مگه اینطوری نبود که اگر یکی دو روز آخرهم والدین روی تخم نخوابن باز هم تخم جوجه میشه؟این جوجه که تقریبا رشدش کامل شده،درسته؟اگر والدین هم روش میخوابیدن ولی این دمای صفر درجه بهشون اجازه نمی داد که بتونند تخم ها رو گرم کنن بازهم همین وضع براشون پیش میومد؟منظورم اینه که افت دما تا چند درجه باشه برای جوجه ای که یکی دو روز مونده متولد شه مشکلی بوجود نمیاره؟سوال آخرم :امکان نداشت که وقتی چنین وضعیتی پیش اومد شما تخم بدون نطفه بزارید زیر جفت واین ها رو ببرید تو خونه یه جای گرم تر تاگرم بمونن بعد که مجددا خواستن برگردن رو تخم ها با یه ترفندی تخم ها رو تعویض کنید وهمین تخم ها رو بذارید زیرشون؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام آريالا چرا این جوجه ی ما پر در نمیاره؟؟؟سن24روز.پرهای دمش چند روزه دراومدن ولی اصلا رشد ندارن!!!کاکلش هم همینطور.روی بالش هم یه جوونه هایی زده ولی رشدش بیش از حد کمه.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    ماده پر های اصلی بالهاشو ریخته کلا و باز هم پرهاش کلا میریزه پر ریزی میکنه ولی باز جفت گیری میکنن حتما تخم میزاره؟ اگه تخم نمیزاره از هم جداشون کنم؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام من یه جوجه عروس دارم که خیلی دستی و فضول هست از بس شیطون هست هنوز دون خور نشده و گاهی با ارزنا بازی میکنه حدود 55 روز داره یه ارزن دونه ریز رفته تو یکی از سوراخ های دماغش... ایا مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ خودش بیرون میاد ؟ از بس شر و شیطون هست این بلا سرش اومده.... به نظرتون ارزن رو چطوری بیرون بیارم ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    [IMG][/IMG]

قبلا هم متوجه شده بودم اما چون رام نبود نمیشد از چشمش (ماده) عکس بگیرم.چشمش آسیب دیده.اشکالی پیش نمیاد؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام من یه جوجه عروس دارم که خیلی دستی و فضول هست از بس شیطون هست هنوز دون خور نشده و گاهی با ارزنا بازی میکنه حدود 55 روز داره یه ارزن دونه ریز رفته تو یکی از سوراخ های دماغش... ایا مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ خودش بیرون میاد ؟ از بس شر و شیطون هست این بلا سرش اومده.... به نظرتون ارزن رو چطوری بیرون بیارم ؟
    اگر ارزن کاملا رفته داخل بینی حتما حتما دامپزشک طیور ببر نشون بده یادت باشه طیور . بمونه داخل بینی حتما مشکل تفسی یا مشکلات دیگه ایجاد میکنه . سریعا دست بکار شید .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام یه مشکل دیگه.. دارم
    ایی که عروسا رو نگه میدارم شبا تاریک تاریک هست الان هم طبق معمول تاریکه جفتی که 3 تا جوجه داره و جوجه هاش 2 روز پیش و دیروز و امروز بیرون اومده الان نمیدونم جوه ها دارن طلب غذا میکنن جیک جیک میکنند یا پدر و مادر بهشون داره تو این تاریکی غذا میده ؟ ایا برم لامپ روشن کنم ؟ داره بهشون غذا میده یا خیر ؟ میترسم از گرسنگی جوجه ها بمیرن لطفا کمک کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11160
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام یه مشکل دیگه.. دارم ایی که عروسا رو نگه میدارم شبا تاریک تاریک هست الان هم طبق معمول تاریکه جفتی که 3 تا جوجه داره و جوجه هاش 2 روز پیش و دیروز و امروز بیرون اومده الان نمیدونم جوه ها دارن طلب غذا میکنن جیک جیک میکنند یا پدر و مادر بهشون داره تو این تاریکی غذا میده ؟ ایا برم لامپ روشن کنم ؟ داره بهشون غذا میده یا خیر ؟ میترسم از گرسنگی جوجه ها بمیرن لطفا کمک کنید
    لانه عروسهاتون هم در طول روز داخلش تاریک است نیازی به روشن کردن لامپ نیست اینطوری مولدهاتون استراحت نمیتونند بکنند . جوجه ها چه گرسنه باشند چه سیر باشند صداشون در میاد . هر جیک کردن جوجه ها دلیل بر گرسنگی آنان نیست . ودر همون تاریکی هم پدرمادر میتونند به جوجه ها غذا بدن . برای آسودگی خاطرتون یه شب خواب روشن کنید که 10 درصد نوردهی داشته باشد نه زیاد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11160
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo156 نمایش پست ها
    [IMG][/IMG] قبلا هم متوجه شده بودم اما چون رام نبود نمیشد از چشمش (ماده) عکس بگیرم.چشمش آسیب دیده.اشکالی پیش نمیاد؟
    قطره چشم درفروشگاهای دارویی پرنده موجود است . چشم فقط ورم کرده و پلک ها قرمز شده ؟؟؟؟ یا از چشم مایعی ترشح میکنه . سفید یا زرد ؟؟ در اثر میله های آلوده . غذای آلوده آب آشامیدنی مانده به وجود میاد . یا دراثر تماس شیعی با چشم پرنده ضربه یا مشاجره بین دوپرنده .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط پدربزرگ نمایش پست ها
    لانه عروسهاتون هم در طول روز داخلش تاریک است نیازی به روشن کردن لامپ نیست اینطوری مولدهاتون استراحت نمیتونند بکنند . جوجه ها چه گرسنه باشند چه سیر باشند صداشون در میاد . هر جیک کردن جوجه ها دلیل بر گرسنگی آنان نیست . ودر همون تاریکی هم پدرمادر میتونند به جوجه ها غذا بدن . برای آسودگی خاطرتون یه شب خواب روشن کنید که 10 درصد نوردهی داشته باشد نه زیاد .
    جوجه ها اگر سیر باشن امکان نداره صداشون دربیاد!!! و اتفاقا استثنائا جفت آقا ابوالفضل داخل لونش روشنه اگر نگاه کنید تو عکسی که تو تاپیک پرنده هاش گذاشته لونه 12تا سوراخ بزرگ داره واین یعنی روشنایی کامل لونه،من قبلا تو جایی (یک فروم خارجی )خوندم که تو طوطی های استرالیایی معمولا به روشن بودن نسبی لونه علاقه دارن البته نه روشنایی زیاد مثل بیرون، ولی آفریقایی ها نه،وهمون طول روز وشب استراحتشون رو تنظیم میکنه
    اما بقیه ی حرف هاتون درسته ودرست می فرمایید.
    یه خواهشی دارم که خودم هم سعی میکنم رعایت کنم:یا راهنمایی نکنیم یا اگر می کنیم حداقل اطلاع داشته باشیم وراهنمایی غلط نکنیم تا کسی گمراه نشه ،چون همه ی پرنده ها یکسان نیستن ممکنه یک موردی راجع به طوطی صادق باشه اما راجع به مینا صادق نباشه پس دلیل نمیشه که من که یه جفت مینا دارم بگم همه ی پرنده ها مثل مینا هستن
    ممنون

صفحه 367 از 1915 نخستنخست ... 2673173483493503513523533543553563573583593603613623633643653663673683693703713723733743753763773783793803813823833843853864174678671367 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 17 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 17 مهمان ها)