کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آنجل فیش
    شماره عضویت
    17621
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    به نظر من سفیدک نیست...سفیدک کل بدن رو میگیره یا اگر هم موضعی باشه دونه های خیلی خیلی ریز هست...نه مثل این توده ها!
    این یکم شبیه مخملک نیست؟ اونم همچین مدلی میشد ها ... نگا به یه نمونه بیماری مخملک :

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak.ds نمایش پست ها
    این یکم شبیه مخملک نیست؟ اونم همچین مدلی میشد ها ... نگا به یه نمونه بیماری مخملک :

بیماری مخملک از آبشش ماهی شروع میشه و تقریبا بیشتر روی قسمت سر هست بعد دونا هاش به رنگ آبیه تیره مایل به سفید هست ولی این دونه های کت اتو سفیده مایل به زرد هستند اطرف آبشش هم این دونه ها زیاد نیست و تجمع نداره .
    زیاد هم خودشو به شیشه و کف تانک نمیماله

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17331

4

سلام
    دو تا گورامی dwarf یکی فیروزه ای و یکی قرمز 1 ماه دارمشون اولش سر حال بودن تا اینکه قرمزه اون یکی رو میزد و فیروزه ای جبران می کرد خلاصه بالاهای هم رو کوتاه کردند .
    الان چند وقتیه که فیروزه ای گوشه ی بالای فیلتر کز کرده و درگیری ندارند.
    دیشب دیدم که فیروزه ای یه وری شده و تلو تلو می شه واسه چند دقیقه این شکلی بود صبح دوباره گوشه بالای فیلتر بود دیدم خیلی کز کرده و انتهای باله هاش هم قهوه ای روشن شده یه حمام نمک 2 3 دقیقه اش دادم .
    تاثیری فکر کنم نداشت

دو تا بالا مثل مو داره گورامی از وسط یه نقطه سیاه شد و نصفش ریخت هر دو ماهی هر دو باله ی موییشون نصف شد.

بابت کیفیت پایین عکس ها عذر خواهی میکنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak.ds نمایش پست ها

ممکنه باشه ممکنه هم نباشه، باز هم عرض میکنم، انگل های تک یاخته ای معمولا علائم مشابهی در آکواریوم و ماهی از خودشون نشون میدن. میتونه ار کدوم از اون تاژک داران باشه...و فرقی هم خیلی نداره دارو هاشون معمولا مشترکه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط shoresh نمایش پست ها
    سلام
    دو تا گورامی dwarf یکی فیروزه ای و یکی قرمز 1 ماه دارمشون اولش سر حال بودن تا اینکه قرمزه اون یکی رو میزد و فیروزه ای جبران می کرد خلاصه بالاهای هم رو کوتاه کردند .
    الان چند وقتیه که فیروزه ای گوشه ی بالای فیلتر کز کرده و درگیری ندارند.
    دیشب دیدم که فیروزه ای یه وری شده و تلو تلو می شه واسه چند دقیقه این شکلی بود صبح دوباره گوشه بالای فیلتر بود دیدم خیلی کز کرده و انتهای باله هاش هم قهوه ای روشن شده یه حمام نمک 2 3 دقیقه اش دادم .
    تاثیری فکر کنم نداشت

دو تا بالا مثل مو داره گورامی از وسط یه نقطه سیاه شد و نصفش ریخت هر دو ماهی هر دو باله ی موییشون نصف شد.
    لطفا راهنمایی بفرمایید.

بابت کیفیت پایین عکس ها عذر خواهی میکنم

با توجه به مواردی که فرمودید، احتمالا بیماری حادی وجود نداره، یا اصلا مریض نیست و فقط از ترس کز کرده یک گوشه، یا به دلیل استرس ناشی از رفتار تهاجمی گورامی دیگر، سیستم ایمنیش ضعیف شده و بیماری هایی که در حالت عادی کارگر نیتسند بیمارش کردند. به هر حال من احتمال بیشتر رو استرس میدم. جداشون کنید و حمام نمک هم ندیدی چون لازم نیست. میتونید به میزان یک قاشق سر خالی به ازای هر ۲۰ لیتر نمک به آب اضافه کنید و دما رو هم کمی بالا ببرید . یک هفته صبر کنید و بعد نتیجه رو گزارش کنید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    14441

سلام خدمت اساتيد.
    ماهي اسکار من چند وقتيه علائم ناجوري روي بدنش پيدا شده.
    اول بال کناريش بود که سوراخ شد من صبر کردم که شايد خوب بشه اما نشد.
    الان کنار بدنش يه حالت بلند شدن پوست ايجاد شده و سمت ديگه بدنش چند تا پولک ريخته.
    سرش هم همونجور که تو عکسا معلومه انگار زخم شده.
    سعي ميکنم هفته اي يک بار سيفون کنم.
    غذا هم علاوه بر غذاهاي رايج بازار دل مرغ بهش ميدم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2284 نمایش پست ها

سلام خدمت اساتيد.
    ماهي اسکار من چند وقتيه علائم ناجوري روي بدنش پيدا شده.
    اول بال کناريش بود که سوراخ شد من صبر کردم که شايد خوب بشه اما نشد.
    الان کنار بدنش يه حالت بلند شدن پوست ايجاد شده و سمت ديگه بدنش چند تا پولک ريخته.
    سرش هم همونجور که تو عکسا معلومه انگار زخم شده.
    سعي ميکنم هفته اي يک بار سيفون کنم.
    غذا هم علاوه بر غذاهاي رايج بازار دل مرغ بهش ميدم
    سلام، موارد زیر رو کامل و دقیق اجرا کنید

۱.سرا امنیپور یک قطره هر یک لیتر
    ۲.سیپلوفلوکساسین ۲۵۰ میلیگرم هر ۳۵ لیتر
    ۳.مترونیدازول ۲۵۰ میلیگرم هر ۳۵ لیتر
    ۴.یک قاشق نمک هر ۳۰ لیتر

هر ۲۴ ساعت ۱۰۰٪ سیفون و تجدید هر ۴ مورد بالا به مدت ۷ روز

بعد از پایان درمان حتما از یک مولتی ویتامین مثل JBL Atvitol یا Sera Fishtamin استفاده کنید در آب یا غذای ماهی
    حتما از نمک Sera Mineral استفاده کنید
    و در نهایت حتما دل و غذای گوشتی رو کمتر کنید و به مرور با غذای خشک جایگزین کنید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17331
    تشکر از پاسختون
    اما گورامی آبیه (power blue) کف قرنطیه افتاد و بعد از چند ساعت حدود ساعت 11 مرد
    حالا برای red dwarf چیکار میتونم انجام بدم که هم باله ها ترمیم شوند و هم آیا تکی میشه نگه داشت؟!
    این قرمزه با دو تا تترای چشم قرمز ( گرد هستن فکر کنم ماده باشن) بعضی وقتا درگیرن!

راستی برای تغذیه شون از غذای کوپنز ( دانه های قرمز) و بیومار ( طبق گفته فروشنده) و غذای فایتر رو هم کوبیدم بهشون میدم ، غذا ها رو دوست دارن و مثل قحطی زده ها می خورن هفته ای هم یک روز ( جمعه ها ) غذا نمیدم.
    ویرایش توسط shoresh : 6th June 2015 در ساعت 12:09 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط shoresh نمایش پست ها
    تشکر از پاسختون
    اما گورامی آبیه (power blue) کف قرنطیه افتاد و بعد از چند ساعت حدود ساعت 11 مرد
    حالا برای red dwarf چیکار میتونم انجام بدم که هم باله ها ترمیم شوند و هم آیا تکی میشه نگه داشت؟!
    این قرمزه با دو تا تترای چشم قرمز ( گرد هستن فکر کنم ماده باشن) بعضی وقتا درگیرن!

راستی برای تغذیه شون از غذای کوپنز ( دانه های قرمز) و بیومار ( طبق گفته فروشنده) و غذای فایتر رو هم کوبیدم بهشون میدم ، غذا ها رو دوست دارن و مثل قحطی زده ها می خورن هفته ای هم یک روز ( جمعه ها ) غذا نمیدم.
    سلام، اینی که باقی مونده غذا میخوره؟ همونیه که مهاجم بود؟

در ضمن کوپنز رو کلا حذف کنید. در حالت عادی هم هضمش برای بیشتر ماهی های حساس سخته چه برسه به ماهی که تحت استرسه یا بیماره. از غذا های خشک برند های خارجی مثل تترا، سرا ، جی بی ال، اوشن نیوتریشن و ..... استفاده کنید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17331
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام، اینی که باقی مونده غذا میخوره؟ همونیه که مهاجم بود؟

در ضمن کوپنز رو کلا حذف کنید. در حالت عادی هم هضمش برای بیشتر ماهی های حساس سخته چه برسه به ماهی که تحت استرسه یا بیماره. از غذا های خشک برند های خارجی مثل تترا، سرا ، جی بی ال، اوشن نیوتریشن و ..... استفاده کنید

موفق باشید
    سلام
    اره همون مهاجم. امروز اونم به قسمت مکش فیلتر چسبیده بود و یه وری شده بود ، امکان میره که تا شب هم نمونه
    به هر روی سپاس از پاسختون

صفحه 105 از 130 نخستنخست ... 5558687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)