صفحه 9 از 173 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 1726
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    5624
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    به نظر من اگر سامپی با ظرفیت 150 لیتر داشته باشید که سیستم گردش آب و اورفلو و ... توش دقیق و حساب شده کار کنه ساده ترین مدیا مثل سرامیک یا حتی شن هم محیطی بسیار عالی برای باکتری سازی خواهد بود
    توجه داشته باشید که بزرگ ترین و قوی ترین فیلتر های سطلی حد اکثر حجمی در حدود 20 لیتر خواهند داشت و نه بیشتر

تو یه سامپ 150 لیتری بستری بسیار مناسب برای رشد و زندگی باکتری های نیتروزوموناس و نیترو باکتر فراهم میشه ... شما دیگه محدودیت جا نخواهید داشت و نیازی نیست که از مدیا های گران قیمت سرا و جی بی ال و ... استفاده کنید

در تمام نقاط دنیا برای آب شور از همین نخودی و مرجان و ... استفاده میکنند.من نمیدونم چرا تو ایران دوستان اینقدر علاقه دارن گران ترین محصول رو بخرن بدون در نظر گرفتن این موضوع که آیا واقعا بهش نیاز دارند یا خیر

دلیل اینکه سیپوراکس یا سابستریت گرانه اینه که سطح مقطع بسیار زیادی داره و به عنوان مثالی ساده هر یک عدد سیپوراکس سرا قابلیت پرورش باکتری هایی با میزان چند برابر یک سرامیک رو داره(به دلیل داشتن تخلخل بسیار بالا)
    ولی چون تو سامپ شما مشکل جا و حجم ندارید همون سرامیک عالیه و خیلی خوب عمل میکنه

موفق باشی
    بابک آژیده
    ممنون بابک جان
    ولی واقعیتش رو بخوای من اونقدر وضعم خوب نیست که بخوام هزینه زیادی کنم برای سامپ. سر گرفتاری هایی که تازه پیدا کردم الان 1000 تومن هم برام خیلی ارزش داره. دستم بر مشکلاتی که برام پیش اومده خیلی خالی شده. بخواطر همین هست که اسرار دارم یه سامپ خوب و کارآمد و ارزون برای تانکم خودم درست کنم. چون خیلی بصرفه تر در میاد.ممنون میشم راهنماییم کنی که چطور این سامپ رو بسازم..و چه موادی رو بخرم که بریزم توش.چون الان دیکه فیلتر 2128 ایهام که دارم جواب تانک رو نمیده

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    ممنون بابک جان
    ولی واقعیتش رو بخوای من اونقدر وضعم خوب نیست که بخوام هزینه زیادی کنم برای سامپ. سر گرفتاری هایی که تازه پیدا کردم الان 1000 تومن هم برام خیلی ارزش داره. دستم بر مشکلاتی که برام پیش اومده خیلی خالی شده. بخواطر همین هست که اسرار دارم یه سامپ خوب و کارآمد و ارزون برای تانکم خودم درست کنم. چون خیلی بصرفه تر در میاد.ممنون میشم راهنماییم کنی که چطور این سامپ رو بسازم..و چه موادی رو بخرم که بریزم توش.چون الان دیکه فیلتر 2128 ایهام که دارم جواب تانک رو نمیده
    جناب منصوری شاید این آکواریوم فروشی ها از بابت پست آقای آژیده خوششون نیاد ولی این بنده خدا لپ کلام رو گفت.
    اگر سیستم گردش آب و تانکت رو با یک پمپ درست فراهم کنی، والله مواد داخل اینقدرها هم که شما سخت می گیری مهم نیست.
    نمیگم که سیپوراکس و سابستارت پرو خوب نیست ولی همین شن های کف تانک هم جوابت رو میده.
    فقط شنی رو سعی کن استفاده کنی که زیاد سطح صاف و صیقلی نداشته باشه و تورفتگی و عمق داشته باشه بهتره، این یک.
    دو حواست باشه که سنگی رو انتخاب کنی که مثل سیلیکات و آهکی ها و اینطور کانی ها سیتم فاکتورهای آبت رو بالا نبره.
    بقیه اش با ما. دوست من آسوده بخواب که ما بیداریم.
    میونی من خودم ایهایم پروفشنال 3 دارم، بابک راست میگه فرقش فقط گردش حجم آب رد ساعته، مگرنه هیچ توفیری نداره بخدا. اون هم فقط با پمپ توی سامپ تامین میشه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    5624
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    جناب منصوری شاید این آکواریوم فروشی ها از بابت پست آقای آژیده خوششون نیاد ولی این بنده خدا لپ کلام رو گفت.
    اگر سیستم گردش آب و تانکت رو با یک پمپ درست فراهم کنی، والله مواد داخل اینقدرها هم که شما سخت می گیری مهم نیست.
    نمیگم که سیپوراکس و سابستارت پرو خوب نیست ولی همین شن های کف تانک هم جوابت رو میده.
    فقط شنی رو سعی کن استفاده کنی که زیاد سطح صاف و صیقلی نداشته باشه و تورفتگی و عمق داشته باشه بهتره، این یک.
    دو حواست باشه که سنگی رو انتخاب کنی که مثل سیلیکات و آهکی ها و اینطور کانی ها سیتم فاکتورهای آبت رو بالا نبره.
    بقیه اش با ما. دوست من آسوده بخواب که ما بیداریم.
    میونی من خودم ایهایم پروفشنال 3 دارم، بابک راست میگه فرقش فقط گردش حجم آب رد ساعته، مگرنه هیچ توفیری نداره بخدا. اون هم فقط با پمپ توی سامپ تامین میشه.
    ممنون سیاوش جان
    با توجه به بررسی هایی که من کردم و خوندن مطالب خیلی مفید داخل سایت و راهنمایی های شما .و مخصوصا آقا بابک تصمیم گرفتم که خودم یه سامپ بسازم.
    امروز یکی از دوستانم که به قول خودمون آکواریوم باز هست یه طراحی از به سامپ برام ایمیل کرد. که این عکسش هست.
    [IMG][/IMG]

با دیدن این طراحی یه چندتا سوال برام پیش اومد . اول اینکه اگر مشکلی داخل این طراحی میبینید بهم بگید؟
    سوال بدی اینکه اندازه تانکی که میخوام این سامپ رو بسازم باید چقدر باشه؟و فاصله بین خونه ها ی 1 تا 8 ح؟دودا باید چقدر باشه؟
    سوال سوم اینکه میشه برای ورود و خروج آب داخل سامپ شیشه رو سوراخ نکرد و با استفاده از 2 عدد پاور هد این کار رو کرد؟
    سوال چهارم اینکه موادی که داخل سامپ استفاده شده و طرز چیدمانشون آیا خوب و درست هست؟آیا احتیاج به جابه جایی یا تعویض مواد نداره
    و سوال آخر اینکه میشه برای این سامپ یه در درست کرد و اون رو با چسب به سامپ چسبوند با از سرازیر شدن احتمالی آب جلوگیری کنه؟
    شرمنده که تعداد سوال هام زیاد شد
    ممنون و تشکر فراوان از شما

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    5624
    ممنون سیاوش جان
    با توجه به بررسی هایی که من کردم و خوندن مطالب خیلی مفید داخل سایت و راهنمایی های شما .و مخصوصا آقا بابک تصمیم گرفتم که خودم یه سامپ بسازم.
    امروز یکی از دوستانم که به قول خودمون آکواریوم باز هست یه طراحی از به سامپ برام ایمیل کرد. که این عکسش هست.
    [IMG][/IMG]

با دیدن این طراحی یه چندتا سوال برام پیش اومد . اول اینکه اگر مشکلی داخل این طراحی میبینید بهم بگید؟
    سوال بدی اینکه اندازه تانکی که میخوام این سامپ رو بسازم باید چقدر باشه؟و فاصله بین خونه ها ی 1 تا 8 ح؟دودا باید چقدر باشه؟
    سوال سوم اینکه میشه برای ورود و خروج آب داخل سامپ شیشه رو سوراخ نکرد و با استفاده از 2 عدد پاور هد این کار رو کرد؟
    سوال چهارم اینکه موادی که داخل سامپ استفاده شده و طرز چیدمانشون آیا خوب و درست هست؟آیا احتیاج به جابه جایی یا تعویض مواد نداره
    و سوال آخر اینکه میشه برای این سامپ یه در درست کرد و اون رو با چسب به سامپ چسبوند با از سرازیر شدن احتمالی آب جلوگیری کنه؟
    اساتید محترم خواهش میکنم که جواب من رو بدن.
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ممنون سیاوش جان
    [IMG][/IMG]

خیر طراحی فوق هیچ مشکل اساسی نداره...بخشی از موضوع به سلیقه و تجربه های شخصی افراد بر میگرده
    در مورد حجم و اندازه هم سامپ باید حد اقل 20% حجم تانک اصلی رو داشته باشه.من شخصا اگر بخوام برای خودم طراحی کنم 30% از حجم کلی رو اختصاص میدم به سامپ
    بله میتونید شیشه رو سوراخ نکنید
    چیدمان مدیا از نظر من خوب نیست...دلیلی نداره که این همه ابر و ذغال و الیاف به کار ببرید.رزین هم کابرد زیادی نداره که اون همه جا بهش اختصاص داده شده
    جای سرامیک و سایر مدیا های باکتری ساز خالیه که انتخابش با خودتونه

نمیتونید در بزارید برای سامپ چون 1001 مشکل به وجود میاد...

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    دوست ازاین یک تاپ قیلتر دست ساز هست
    نحو بکار گیری سامپ باید شبیه به سامپ تانک های ابشور باشه
    این مدلی که شما عکسش رو گذاشتید برای تانکی با حجم تانک شما مناسب نیست
    به یک ماهی فروشی مراجعه کنید و نحو بکار گیری سامپ ( ورود اب به داخل تانک - نحو چیدمان تیغه های سامپ-خروج اب از سامپ به داخل تانک ) رو ببینید نحو ساخت و اجرا دست تون میاد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    5624
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    خیر طراحی فوق هیچ مشکل اساسی نداره...بخشی از موضوع به سلیقه و تجربه های شخصی افراد بر میگرده
    در مورد حجم و اندازه هم سامپ باید حد اقل 20% حجم تانک اصلی رو داشته باشه.من شخصا اگر بخوام برای خودم طراحی کنم 30% از حجم کلی رو اختصاص میدم به سامپ
    بله میتونید شیشه رو سوراخ نکنید
    چیدمان مدیا از نظر من خوب نیست...دلیلی نداره که این همه ابر و ذغال و الیاف به کار ببرید.رزین هم کابرد زیادی نداره که اون همه جا بهش اختصاص داده شده
    جای سرامیک و سایر مدیا های باکتری ساز خالیه که انتخابش با خودتونه

نمیتونید در بزارید برای سامپ چون 1001 مشکل به وجود میاد...
    ممنون بابک جان
    یه سوال دیگه. میشه بین جریان آب خروجی سامپ یه لامپ uv بزارم؟ مشکلی برای ماهی ها پیش نمیاد . چون در تلاش هستم که داخل تانکم هم گیاه بریزم هم دیسکس؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    بله میتونید از uv هم استفاده کنید...کلا ربطی به سامپ نداره!!میتونید بین خروجی سامپ و آکواریوم نصب کنید....یا اینکه یه مدار جداگونه از بالای تانک براش درست کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام طرح اقای منصوری اشکالاتی داره به نظر بنده که عرض میکنم.
    1- ورودی اب نیز به تیغه اول نیست و در عوض تیغه دوم باید کامل باشه تا محیطی بزرگتری را اب ورودی اشغال کنه تا املاح ته نشین بشن
    2- در این سامپ عملا بیوبال استفاده نداره چراکه بصورت غرق ابی قرار میگیره و باید به جای ان از انواع سرامیک بهره برد

3- دو خانه اخر هم نیازی به تیغه ئداره باید سطح بزرگ داشته باشه تا واتر پمپ به راحتی درونش قرار بگیره

اینطوری که من میدانم اقای منصوری سامپ را برای دیسکس میخواهند و ایشان نیاز به پشم شیشه زیاد و سرامیک دارند

ارادتمند

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    5624
    ممنون جناب فائقی نزاد. مطلبتون مفید بود

صفحه 9 از 173 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859109 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)