کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    با تشکر از شما ، خودم هم احساس کردم زیادی بهش رسیدگی می کنم ، به همین دلیل دو سه روز از توجه ام کم کردم ، کمتر بیرون می آورمش ، ولی متاسفانه دیروز و پریروز شروع کرد به کندن پرهاش ، از ترس اینکه پرکن نشه دوباره شروع کردم به کارهای قبلی .
    سودابه جان شما توجه تون رو چطوری کم کردین ؟
    مثلا ساعت بیرون اوردنش رو چه مدتی کم کردین ؟ یا نوازش کردن و بیرون اوردن و ... رو با هم کم کردین؟
    میشه بگید الان چطوری بهش محبت میکنید( مثلا سر خاروندن و رو دست اوردن و مقدارش)؟ چه تایمی بیرونه؟

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام
    با راهنمایی سپیده خانم کاسکومو فروختم و یک کاسکو رام خریدم وای که چه حالی میده قار نمیزنه :smile (88):
    صاحبش میگفت حرف میزنه میگه اقا و صبح ها هم سلام میکنه اما ما که ندیدیم دیشب تا حالا پیشمونه
    عکسشو میگذارم کیفیتشم پایین هست ببخشید میشه بگین سنش چقدر هست ؟
    سرشو میگذاره بخارونم اما به بدنش نمیگذاره دست بزنم الان اومده از قفس بیرون چه جوری بکنمش تو قفس ؟ تا میخواهم بیاد رو دستم منقارشو میاره طرف دستم دهنشو باز میکنه که گاز بگیره از دستم غذا میگیره اما میندازه میشه کمی راهنمایی کنید چیکار الان باید انجام بدم؟ جسارت نباشه عکس wc میگذارم چرا اینطوری هست؟
    راستی خیلی کم سرو صدا هست فقط بالا قفسش میشینه و کاری نمیکنه این عادی هست ؟

سلام
    ورود طوطی جدید رو تبریک میگم .
    خب با توجه به رنگه چشمش که من زرد میبینم بالای 4 سال سن داره اما با توجه به اینکه میگید سخنگو هست و از دستتون هم غذا میگیره رنگ چشم و سنش مهم نیست.
    شما بهتر بود که این چند روز اول رو دورا دور باهاش ارتباط برقرار میکردید تا با محیط و افراد جدید اشنا بشه .
    مسلما چون 1 روزه که پیش شماست حرف نمیزنه و به همین زودی هم نمیاد رو دستتون همونطور که گفتم باید یه چند روزی فرصت بدید برای اشنایی و بعد کم کم بهش نزدیک بشید.
    حالت اسهالی بودن فضله ، کم اشتهایی و کم سرو صدایی در 2-3 روز اول ورود کاسکو به خونه عادی هست ( معمولا اگر کاسکویی رام و سخنگو باشه و قبلا هم صاحب داشته باشه ممکنه بیشتر طول بکشه) اما کم کم عادی میشه.
    برای فضله ش بهتره بهش سیب بدید تا نرمال بشه.
    و برای کم سر و صداییش بهتره بیشتر باهاش صحبت کنید تا زودتر به محیط عادت کنه و سر و صدا کنه.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohabbat نمایش پست ها
    چه عالی که نمیترسه :نه فعلا بیرون نیارش .حالا بگو راحت از دستت غذا می گیره ؟؟ یعنی وقتی غذا رو بین میله ها نگه میداری بدون ترس میاد ازت بگیره ؟؟

سلام در جوابتون بايد بگم بله خيلي راحت، حتي از تمام اعضاي خانواده غذارو ميگيره خود من هم از داخل قفس بهش غذا ميدم به نظرتون بايد ار اين مرحله به چه مرحله اي برم؟
    چه مدته که پیشتونه؟ از قفس میارینش بیرون؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4295

سلام الآن حدود 5هفتست كه دارمش و سؤالم اينه كه :71:ميتونم بيارمش بيرون يا نه؟آخه سپيده خانم نظرش اينه كه نيارمش بيرون!
    دوم اينكه اول رو دست اوردن رو يادش بدم يا سر دادن و چه جوري اين كارو انجام بدم؟

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847

سلام الآن حدود 5هفتست كه دارمش و سؤالم اينه كه :71:ميتونم بيارمش بيرون يا نه؟آخه سپيده خانم نظرش اينه كه نيارمش بيرون!
    خب حتما سپیده جون نمیدونسته که طوطیتون انقدر راحت از دستتون غذا میگره چون معمولا میگیم که تا وقتی طوطی راحت نیومده از دستتون غذا بگیره نباید خارجش نکنید و به همین خاطر پرسیده که ازدستتون راحت غذا میگیره؟ ، الان که طوطیتون راحت میاد از دستتون غذا میگیره دیگه میتونید از قفس بیارینش بیرون.
    شاه پرهاش رو کوتاه کردید؟
    این مسئله سر خاروندن و رو دست اوردن یه مسئله سلیقه اییه ، شما هر کدوم رو که دوست داری میتونی باهاش کار کنی.

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    اگه از بیرون میله ها می تونی غذا بدی و راحت قبول می کنه باید در قفس رو آروم باز کنی و با احتیاط دستت رو ببری داخل قفس و بدون حرکت اضافه دستت رو ثابت نگه داری و بهش غذا رو نشون بدی اگه دور شد از دستت نباید با دست دنبالش کنی .باید بذاری خودش آروم آروم به دستت نزدیک شه .چون بیرون از قفس از دستت غذا گرفته پس داخل قفس هم کم کم قبول می کنه .

اما اگه داخل قفس هم راحت از دستت غذا میگیره و نمی ندازه غذا رو و هرجا دستت رو حرکت میدی میاد ازت می گیره، می تونی وارد مرحله بعد بشی .من همیشه می گم اول بهتره روی دست آوردن رو با طوطی کار کنیم .این مرحله باعث میشه طوطی به دست اعتماد بیشتری پیدا کنه .همینکه اونقدر جرات میده به خودش که روی دست بمونه یعنی کلی اعتماد کرده به شما .پس نوازش کردن سر یا بال یا زیر گردن و ... برای شما راحت تر میشه و چون به دست شما اطمینان داره راحت تر این اجازه رو به شما میده .
    سلام
    خوب خوشبختانه از داخل قفس از دستم غذا میگیره و نمیندازه.تمرین روی دست آمدن را باید در داخل قفس انجام بدم یا باید بیاد بیرون؟
    (امروز هم که در قفس باز بود پرید بیرون و رفت سراغ صندلیهای میز ناهارخوری و شروع کرد به صندلی نوردی.قفس را بردم نزدیکش و رفت روی قفس.حیوونی فکر کرد میتونه پرواز کنه اومد پرواز کنه ولی چون پرهاش قیچی بود از روی قفس به روی فرش سقوط کرد و بعد رفت توی قفس.نمیدونم بهش خوش گذشت یا ترسید؟)

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها

مسلما چون 1 روزه که پیش شماست حرف نمیزنه و به همین زودی هم نمیاد رو دستتون همونطور .
    حرف نمیزنه ولی 100 درصد روی دست میاد من امتحان کردم 100 درصد عملیه بنده حرفم رو از جیبم در نیاوردم استناد دارم و با مدرک این حرف رو میزنم اتفاقا وقتی که بیاد رو دست با آدم رفتارش کم کم بهتر میشه من یادمه یه طوطی رفیقم تازه خریده بود با همین شرایط متاسفانه رو دستش نمیومد همون روز اول نه دوم خریدش من رفتم خودنشون در جا طوطی اومد رو دستم بعد هم دست صاحبش این کار صد در صد عملیه

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام
    ممنون از دوستان بابت راهنمایی هاشون چنتا سوال داشتم
    600 گرفتمش دوست عزیز راستی چشماشم اینقدر زرد نیست اینجا پرنگ افتاده خیلی کمرنگ تر هست
    تا میکنمش توی قفس میره تو لک هیچ کاری نمیکنه هیچ عکس العملی نداره هیچی نمیخوره اما وقتی بیرون میاد معمولی میشه خوسحال میشه صاحب قبلیشم گفت همش توی خونه ازاد بوده درضمن یک عادتی که داره خیلی بدجنس هست میگم بیا بالا میاد روی دستم که بگذارمش جاهای با ارتفاع زیاد اما تا رفت بالا دیگه نمیاد رو دستم و دستمو میخواهد گاز بگیره از دستمم چیز میگیره و میخوره شاید گرسنش بوده حتی از دست مادرم هم غذا گرفت :smile (119):
    راستی شاهپرهاش هست اما بقیه پرهاش کوتاه شده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4299
    سلام.ديروز رفتم براي تي تي كلي ميوه كاج جمع كردم از اينايي كه دونه خودشونو پخش كردند و زير درخت ريختن.آوردمش خونه و يه ساعت جوشوندمشون.امروز هم رفتم و يه قرقره نخ كتان گرفتم و توي هر رشته 15 سانتي متري پنج شش تا ميوه رو بستم و آويزون كردم به قفسش.
    اينقدر خوشش اومد كه نگو.بلافاصله رفت و شروع كرد به جويدن و بازي باهاشون و تا وقتي كه همه ميوه ها رو به پودر تبديل نكرد دست برنداشت.كلي داشت باهاشون حال مي كرد و همراه با بازي انواع و اقسام سوت و سر وصدا رو در مياورد.فكر كنم تو محل زندگيشون قطعا درخت كاج وجود داره،چون كاملا با ميوه اش آشنا بود.
    بهتون پيشنهاد مي كنم حتما اين اسباب بازي رو براي كاسكوتون درست كنيد.
    در مورد نشستنش كف قفس در زمان بيكاري هم امروز متوجه نكته اي شدم.به توصيه يكي از دوستان چوب ظرف تكي قفس رو آوردم پايين و تو ظرف هم حبوبات پخته ريختم گذاشتم كف قفس.اصلا روي چوب پايين ننشست ولي ديدم ظرف گوشه كف قفس رو جابه جا كرده وپشتش واسه خودش يه چيزي شبيه لونه درست كرده.دوباره ظرف رو بردم گوشه بازم اينكار رو تكرار كرد.به نظر ميرسه احساس مي كنه گوشه هاي كف قفس شبيه لونه هست و واسه همين اونجا آرومه.
    منو عاشق خودش كرده اين تي تي

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

سلام . اگه گفتم نیارش بیرون واسه اینکه می خواستم مطمئن شم که راحت از دستت غذا می گیره یا نه . منم الان با هانی موافقم می تونی بیاریش بیرون . همونطور که هانی گفت سلیقه ایه که کدوم مرحله رو انتخاب کنی . من نظرم اینه همیشه ،که اول روی دست آوردن رو باهاش کار کنی که بیشتر به دستت اعتماد کنه . روش روی دست آوردن هم رو هم تو جواب پایینی میگم .

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    خوب خوشبختانه از داخل قفس از دستم غذا میگیره و نمیندازه.تمرین روی دست آمدن را باید در داخل قفس انجام بدم یا باید بیاد بیرون؟
    (امروز هم که در قفس باز بود پرید بیرون و رفت سراغ صندلیهای میز ناهارخوری و شروع کرد به صندلی نوردی.قفس را بردم نزدیکش و رفت روی قفس.حیوونی فکر کرد میتونه پرواز کنه اومد پرواز کنه ولی چون پرهاش قیچی بود از روی قفس به روی فرش سقوط کرد و بعد رفت توی قفس.نمیدونم بهش خوش گذشت یا ترسید؟)
    خب عالیه .پس شما هم می تونی طوطیت رو بیاری بیرون .اگه قفسش 1033 هست در بالای قفس رو باز کن .تا روی چوب نشیمن بشینه .

برای روی دست آوردن هم می تونی داخل قفس این تمرین رو انجام بدی هم خارج از قفس .اگه تو قفس ازت فرار نمی کنه و عصبی نمیشه پس می تونی داخل قفس باهاش تمرین کنی .

در هر دو صورت طوطی روی چوب نشیمنش میشینه و شما باید تو یه دستت جایزه باشه ( یا همون غذای مورد علاقش ) و اول برای یه مدت بیرون از قفس با دست بهش غذا بدی تا بدونه اینکه بندازه ازت قبول کنه . یعنی برای اینکه کم کم به دست شما عادت کنه اول باید با یه دست فقط تمرین کنی و بهش جایزه بدی .وقتی اینقدر براش عادی شد که دستتو رو با جایزه هر سمتی بردی ، میاد و میگیره پس می تونی وارد مرحله بعدی بشی .

مرحله بعدی . دست دومت رو هم وارد تمرین کن. اگه دستت رو بردی سمتش ترسید، فقط بدون حرکت بذار دستت روی چوب نشیمن بذار ( دور از طوطی ) احتمالا خودش یکم فاصله می گیره .اصلا دستت رو تکون نده . با دست دیگه مدام بهش جایزه بده .بدون اینکه خودش متوجه بشه آروم آروم دستت رو به سمته جایی که طوطی نشسته حرکت بده .اینقدر اینکار انجام بده تا به حضور دست دومت هم عادت کنه .

بعد می تونی دستی که روی چوب نشیمن گذشته بودی رو کنار چوب نشیمن نگه داری ( جایی که پاهاش هست ) . بعد جایزه رو طوری بالای دست دومت نگه دار که برای گرفتن جایزه مجبور شه حداقل یه پاشو بذاره روی دست شما . اول ممکنه بترسه و فرار کنه .شما اصلا واکنشی نشون نده و با دست دنبالش نکن . بذار خودش بیاد جایزه رو بگیره . بعد از چندبار تمرین کردن برای رسیدن به جایزه حتما پاش رو روی دست شما میذاره .ممکنه که وقتی پاش رو روی دست شما گذاشت فورا برگرده عقب ولی باز شما واکنشی نشون نده .هر پیشرفت کوچیکی جایزه داره .مراحل رو براش سخت نکن تا راحت به جایزه برسه .بعد که راحت یه پاش رو گذاشت روی دست یعنی اعتمادش بیشتر شده .پس می تونی جایزه رو دورتر نگه داری تا برای رسیدن به جایزه هردو پاش رو روی دستت بذاره .باز هم ممکنه با ترس اولش بیاد ولی بعد براش عادی میشه .این تمرین ممکنه یکی دو هفته ای طول بکشه ولی شما اصلا عجله نکن .فقط سعی کنید اعتمادشو جلب کنی . بازم میگم برای هر پیشرفت کوچیکی جایزه بده . تو مراحل این تمرین هم اصلا دستت رو تکون نده چون ممکنه بترسه و روی دست شما نیاد .این یکی از روش های روی دست آوردنه .اینجا رو هم مطالعه کن حتما :

آموزش روي دست آمدن طوطي ها يا step up

متاسفانه کلیپ هاش از بین رفته ولی از مواردی که تو این تاپیک ذکر شده می تونی استفاده کنی .

صفحه 332 از 1238 نخستنخست ... 232282313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351382432832 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)