مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasser360 نمایش پست ها
    سلام.
    امروز دقيقا يه هفته ميشه كه تي تي اومده خونمون.هم با اسباب بازي هاش بازي مي كنه و هم غذا خوب مي خوره.(هم تخمه هم سيب هم حبوبات پخته)فقط مشكلي كه دارم اينه كه غير وقتايي كه مي خواد غذا بخوره يا بازي كنه بقيه اوقات رو كف قفس مي مونه و چرت مي زنه.
    يعني كلا سه چهار ساعت از روز رو كه مشغول خوردن و بازيه روي چوب هاي قفسه و بقيشو كف قفس.
    اون يكي دو ساعتم كه بالاست رو مدام يا داره سوت هاي مختلف مي زنه يا صدا هاي مختلف در مياره كه اين عاليه.هيچ علائمي از مريضي هم نشون نميده.فضله اسهالي نيست.عطسه و آب ريزش بيني و ... هم نداره.هيچ پري هم تو قفس نديدم تا حالا كه كنده شده باشه.
    .به نظرتون مشكلي وجود داره؟ و اصلا غير عادي نيست كه اينقدر كف قفس مي مونه؟

ديگه اينكه كي ببرمش حموم؟
    سلام .به نظر من که مشکلی نداره . هم غذا خوردنش خوبه هم بازی کردن .حالا شما به این سوالا دقیقا جواب بده .

هر وقت پایین باشه دقیقا فقط چرت می زنه ؟ کار دیگه ای انجام نمیده مثلا کف قفس بشینه و میله های قفس رو بالا و پایین ببره یا سر و صدا ایجاد کنه یا اصلا هرکاری غیر از چرت زدن ؟

وصعیت اتاق شما از نظر ساکت یا شلوغ بودن چطوره ؟رفت و آمد تو اتاقه شما کمه ؟تلوزیونی روشن نیست یا موزیک، رادیو ، هرچی که یکم اتاق رو شلوغ بندازه ؟

زمانی که کف قفس چرت میزنه تا حالا شده بری سمتش ولی همونجور بخوابه یا عکس و العملی نشون نده ؟

وقتی سمتش میری چه خواب باشه چه نباشه عکس و العملش چیه ؟

وقتی کف قفس چرت میزنه اتاق کاملا ساکته ؟

بهتره تا یه ماه اول نبریش حموم .به خاطر استرسی که ممکنه ایجاد کنه در طوطی .بذار یکم به محیط خونه و شما بیشتر عادت کنه .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamalicool نمایش پست ها
    سلام

عسل من کلمه های بابا و بیا و بیا بابا رو وقتی میگم بگو همین کلماتو بصورت سوت جواب میده . وقتی تو حال خودش صدا در میاره سعی میکنه همین کلماتو از تو حلقش بگه اما هنوز نتونسته بصورت درست بگه.
    البته به همون طریق که سپیده خانم گفتن باهاش تمرین میکنم .آیا این واسه سن کمشه ؟ آخه وقتی عسلو خریدم دامپزشک و فروشنده میگفتن حدود 8 الی 9 ماهشه وبا حساب 6ماهی که من دارم حدودا 15 ماهشه.
    هنوزم انتهای دمش سیاهه و رنگ چشمشم دودی بود و الانم روشن تر شده تقریباطوسی روشن.معمولا تا چند ماهگی قدرت تقلید صداشون بهتر میشه ؟
    سلام .دوست گلم شما همینطور باهاش تمرین کن . ممکنه برای اولین کلماتی که داریم یاد میدیم تلاش بیشتری کنیم و وقت بیشتری بذاریم ولی به محض اینکه اولین کلمه رو یاد گرفت مطمئن باش بقیه کلمات رو خیلی راحت تر و زودتر یاد میگیره . اینکه کلمات رو از حلقش می گه یعنی به زودی به حرف میاد . شما سعی کن دوتا کلمه کوچیک رو باهاش کار کنی .دو جمله ای خیلی زوده . همون بابا و بیا رو مدام براش تکرار کن و باهم نگو مثلا نشه " بابا بیا " . اینجوری گیج میشه . عجله نکن . طوطی هایی بودن که اصلا کلمات رو به صورت سوت هم نمی گفتن ولی الان خیلی عالی صحبت می کنن . طوطی شما هم برای تمرین صحبت کردن و یاد دادن آموززشای دیگه تو سن خیلی خوبیه .طوطی شما به زودی با تمرین بیشتر به حرف میاد .

نقل قول نوشته اصلی توسط mohabbat نمایش پست ها
    سلام به همه الآن حدود 5هفتست كه طوطيم رو دارم و با دست از داخل قفس بهش غذا ميدم و اينكه ديگه از اعضاي خانواده نميترسه و اگه كسي نزديكش باشه غار نميكشه بالهاش كوتاه و وضعيت مناسبي داره فكر ميكنيد ميتونم از قفس بيارمش بيرون؟
    چه عالی که نمیترسه :smile (4):نه فعلا بیرون نیارش .حالا بگو راحت از دستت غذا می گیره ؟؟ یعنی وقتی غذا رو بین میله ها نگه میداری بدون ترس میاد ازت بگیره ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    sسلام دوستان
    من کاسکوم را دادم به مغازه دار که بفروشه اما میگه اصلا نمیشه دورش برن از بس جیغ میزنه دلمم واسش تنگ شده نمیدونم داره دروغ میگه میگین چیکار کنم؟
    سلام . آخی چقدر ناراحت کنندست واقعا :smile (57):. خب اگه می خوای بدونی راست می گه یا نه برو همون مغازه و کنار قفسش برو ببین جیغ می زنه یا نه:smile (111): .
    ببین شما اون طور که خودت گفتی همه کارا رو درست انجام دادی ولی نتونستی از قار بندازیش:smile (165): . اگه تحملش رو داری و می تونی بیشتر براش وقت بذاری و دوباره امتحان کنی پس برش گردون . ولی اگه نمی تونی به فکر یه کاسکوی دیگه باش .امیدوارم طوطیه بعدی زود رام بشه :smile (15):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4299
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .به نظر من که مشکلی نداره . هم غذا خوردنش خوبه هم بازی کردن .حالا شما به این سوالا دقیقا جواب بده .

هر وقت پایین باشه دقیقا فقط چرت می زنه ؟ کار دیگه ای انجام نمیده مثلا کف قفس بشینه و میله های قفس رو بالا و پایین ببره یا سر و صدا ایجاد کنه یا اصلا هرکاری غیر از چرت زدن ؟

وصعیت اتاق شما از نظر ساکت یا شلوغ بودن چطوره ؟رفت و آمد تو اتاقه شما کمه ؟تلوزیونی روشن نیست یا موزیک، رادیو ، هرچی که یکم اتاق رو شلوغ بندازه ؟

زمانی که کف قفس چرت میزنه تا حالا شده بری سمتش ولی همونجور بخوابه یا عکس و العملی نشون نده ؟

وقتی سمتش میری چه خواب باشه چه نباشه عکس و العملش چیه ؟

وقتی کف قفس چرت میزنه اتاق کاملا ساکته ؟

بهتره تا یه ماه اول نبریش حموم .به خاطر استرسی که ممکنه ایجاد کنه در طوطی .بذار یکم به محیط خونه و شما بیشتر عادت کنه .

سلام.معمولا وقتي كف قفسه كاري نمي كنه و يه جا ثابت مي مونه و چرت مي زنه.
    در طول روز من تو خونه تنهام ولي tv معمولا هميشه تو پذيرايي روشنه كه فاصله tv تا محل قرار گيريش تو اتاق پنج تا شش متره.تو اتاقي كه هست رفت و آمد نيست ولي درش بازه و من تو پذيرايي پشت ميز كامپيوتر توي ديدش نشستم.
    زماني كه كف قفسه بلا استثنا وقتي به سمتش حركت مي كنم متوجه مي شه وخودشو جمع و جور مي كنه و رو به من قرار مي گيره و جلو عقب مي كنه.حتا اگه سعي كنم بي صدا برم سمتش بازم متوجه ميشه.
    وقتي كف قفس چرت مي زنه ته صداي tv رو هميشه ميشنوه.tv تا 2.5 شب هم روشنه ولي شبا صداش پايينه.

چند مورد كه به ذهنم مي رسه: وقت خواب شب اصلا رو كف قفس نمي خوابه فقط روزا مياد پايين چرت مي زنه.
    صبح ها با اينكه كاورش رو 9بر مي دارم چند ساعت قبلش بيداره و مشغول سوت و صدا و... هست.
    توي يه هفته زده يكي از اين اسباب بازيهاي آدكي چوبي جنس خوب رو نابود كرده.
    من معمولا كل روز غير از دو ساعت ظهر از يك تا سه و دو ساعت شب از 9.5 تا 11.5 خونه هستم.خونه هم غير من كسن نيست توش غير شبا.
    در طول روز گاهي ميشه پنجاه بار هم ميرم بهش سر مي زنم جلوش مي شينم ،براش سوت مي زنم،اسمشو مدام تكرار مي كنم(تي تي)
    اگه بگيم روز از هشت صبح تا 11 شب پانزده ساعته ،پنج ساعت رو داره قفس نوردي مي كنه و سرو صدا در مياره و سوت مي زنه يا با اسباب بازي ،بازي مي كنه يا غذا مي خوره.كلا اين مدت رو حسابي پر تحركه.بقيش رو كف قفسه.
    قفسش حسابي بزرگه.دو چوب برا غذا داره.و يه نشيمنگاه هم بالاتر.يعني اين:
    ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    سلام
    خواستم بپرسم بعد از اینکه در داخل قفس تونستم به خاکستریم غذا بدم برای رام کردنش باید چکار کنم؟آیا باید به بدنش سعی کنم دست بزنم یا نه؟
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasser360 نمایش پست ها
    سلام.معمولا وقتي كف قفسه كاري نمي كنه و يه جا ثابت مي مونه و چرت مي زنه.
    در طول روز من تو خونه تنهام ولي tv معمولا هميشه تو پذيرايي روشنه كه فاصله tv تا محل قرار گيريش تو اتاق پنج تا شش متره.تو اتاقي كه هست رفت و آمد نيست ولي درش بازه و من تو پذيرايي پشت ميز كامپيوتر توي ديدش نشستم.
    زماني كه كف قفسه بلا استثنا وقتي به سمتش حركت مي كنم متوجه مي شه وخودشو جمع و جور مي كنه و رو به من قرار مي گيره و جلو عقب مي كنه.حتا اگه سعي كنم بي صدا برم سمتش بازم متوجه ميشه.
    وقتي كف قفس چرت مي زنه ته صداي tv رو هميشه ميشنوه.tv تا 2.5 شب هم روشنه ولي شبا صداش پايينه.

چند مورد كه به ذهنم مي رسه: وقت خواب شب اصلا رو كف قفس نمي خوابه فقط روزا مياد پايين چرت مي زنه.
    صبح ها با اينكه كاورش رو 9بر مي دارم چند ساعت قبلش بيداره و مشغول سوت و صدا و... هست.
    توي يه هفته زده يكي از اين اسباب بازيهاي آدكي چوبي جنس خوب رو نابود كرده.
    من معمولا كل روز غير از دو ساعت ظهر از يك تا سه و دو ساعت شب از 9.5 تا 11.5 خونه هستم.خونه هم غير من كسن نيست توش غير شبا.
    در طول روز گاهي ميشه پنجاه بار هم ميرم بهش سر مي زنم جلوش مي شينم ،براش سوت مي زنم،اسمشو مدام تكرار مي كنم(تي تي)
    اگه بگيم روز از هشت صبح تا 11 شب پانزده ساعته ،پنج ساعت رو داره قفس نوردي مي كنه و سرو صدا در مياره و سوت مي زنه يا با اسباب بازي ،بازي مي كنه يا غذا مي خوره.كلا اين مدت رو حسابي پر تحركه.بقيش رو كف قفسه.
    قفسش حسابي بزرگه.دو چوب برا غذا داره.و يه نشيمنگاه هم بالاتر.يعني اين:
    ممنون

سلام .من باز نظرم اینه که مشکلی نیست . من یه پیشنهاد میدم شاید دوستان دیگه نظرشون فرق کنه .ولی شما جاشو عوض کن .بذار تو همون پذایرایی که خودت هستی . اینجور که شما می گی فقط در طول روز خودتی و طوطیت .پس تحرک زیادی تو خونه نیست مخصوصا اینکه اون تو اتاقیه که شما نیستی ( بگذریم که مرتب میری پیشش ) کم تحرکی توی خونه هم باعث میشه طوطی بیشتر وقتش رو به چرت زدن بگذرونه .یه روز امتحان کن .قفس رو به پذیرایی منتقل کن . تمام روز هم موزیک نمی دونم تلوزیون روشن باشه . فقط بعضی وقتا خاموش کن و خودت باهاش حرف بزن . به همون اندازه که قفس بزرگتر میشه تنوع و تعداد اسباب بازی هم باید بیشتر باشه . اگه کف قفس میره و شما اسباب بازی اضافی داری ، یکی دوتا رو اون پایین نصب کن ( علاوه بر اونایی که بالا هست . معمولا خود من میگم که مکان قفس رو تغییر ندین که بهش استرس وارد نشه ولی شما اینکارو بکن . اگه باز هم همین حالت ادامه داشت بد نیست با یه دکتر مشورت کنی . چون طوطی من هم این حالت ها رو بعضی وقتا داره و اونم به خاطر کم تحرکی یا سکوت خونه ( منظورم تلوزیون یا موزیک نیست ) می گم این راه رو هم امتحان کن .
    دوستان دیگه هم اگه نظری دارن خواهشا بگن .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    خواستم بپرسم بعد از اینکه در داخل قفس تونستم به خاکستریم غذا بدم برای رام کردنش باید چکار کنم؟آیا باید به بدنش سعی کنم دست بزنم یا نه؟
    ممنون
    اگه از بیرون میله ها می تونی غذا بدی و راحت قبول می کنه باید در قفس رو آروم باز کنی و با احتیاط دستت رو ببری داخل قفس و بدون حرکت اضافه دستت رو ثابت نگه داری و بهش غذا رو نشون بدی اگه دور شد از دستت نباید با دست دنبالش کنی .باید بذاری خودش آروم آروم به دستت نزدیک شه .چون بیرون از قفس از دستت غذا گرفته پس داخل قفس هم کم کم قبول می کنه .

اما اگه داخل قفس هم راحت از دستت غذا میگیره و نمی ندازه غذا رو و هرجا دستت رو حرکت میدی میاد ازت می گیره، می تونی وارد مرحله بعد بشی .من همیشه می گم اول بهتره روی دست آوردن رو با طوطی کار کنیم .این مرحله باعث میشه طوطی به دست اعتماد بیشتری پیدا کنه .همینکه اونقدر جرات میده به خودش که روی دست بمونه یعنی کلی اعتماد کرده به شما .پس نوازش کردن سر یا بال یا زیر گردن و ... برای شما راحت تر میشه و چون به دست شما اطمینان داره راحت تر این اجازه رو به شما میده .

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام
    با راهنمایی سپیده خانم کاسکومو فروختم و یک کاسکو رام خریدم وای که چه حالی میده قار نمیزنه :smile (88):
    صاحبش میگفت حرف میزنه میگه اقا و صبح ها هم سلام میکنه اما ما که ندیدیم دیشب تا حالا پیشمونه
    عکسشو میگذارم کیفیتشم پایین هست ببخشید میشه بگین سنش چقدر هست ؟
    سرشو میگذاره بخارونم اما به بدنش نمیگذاره دست بزنم الان اومده از قفس بیرون چه جوری بکنمش تو قفس ؟ تا میخواهم بیاد رو دستم منقارشو میاره طرف دستم دهنشو باز میکنه که گاز بگیره از دستم غذا میگیره اما میندازه میشه کمی راهنمایی کنید چیکار الان باید انجام بدم؟ جسارت نباشه عکس wc میگذارم چرا اینطوری هست؟
    راستی خیلی کم سرو صدا هست فقط بالا قفسش میشینه و کاری نمیکنه این عادی هست ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي كاسكو دم قرمز
    شماره عضویت
    4295
    چه عالی که نمیترسه :نه فعلا بیرون نیارش .حالا بگو راحت از دستت غذا می گیره ؟؟ یعنی وقتی غذا رو بین میله ها نگه میداری بدون ترس میاد ازت بگیره ؟؟

سلام در جوابتون بايد بگم بله خيلي راحت، حتي از تمام اعضاي خانواده غذارو ميگيره خود من هم از داخل قفس بهش غذا ميدم به نظرتون بايد ار اين مرحله به چه مرحله اي برم؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4006
    سلام
    دوستان یک کمکی به من کنید
    دیروز پرنده ام رو آوردم بیرون که باهاش تمرین کنم . از روی قفس پرید زمین و روی زمین نزدیک میز چوبی شد و یک گاز گرفت اما میز چیزیش نشد و صدایی هم نیومد که فکر کنم بلایی سر منقارش اومده. من قفس رو بهش نزدیک کردم و گرفت و رفت داخل قفس .
    از دیروز ساعت19 تا الان فقط آب خورده . دندان قروچه هایی که می کرد الان صداش فرق کرده و انگار یک چیزی تو منقارش هست یا یک چیزی گیر کرده ( تق و توق می کنه). غذا میخوام بهش بدم اصلا نمیگیره . فقط یه کوچولو منقارشو بهم میزنه اما طبیعی نیست . تا دیروز دستم سمت سینه اش میرفت سعی میکرد گاز بگیره . اما الان هیچی . اصلا انگار گاز بلد نیست .
    تا صبح صبر کردم اما دیدم میره سمت غذا . حتی تخمه بر میداره اما نمیتونه بشکنه و میاندازه زمین . قسمت بالای منقارش که سالمه و پایینی هم قسمت جلوییش صاف شده .
    تمام علایم ظاهری نشون از سلامتی میده . الانم که دارم می نویسم داره سوت میزنه . اما غذا هیچی نخورده. هرچی که دوست داره جلوش گذاشتم
    از چی میتونه باشه ؟
    حتی یک کاغذ رو هم خورد نمی کنه .
    واسه اطلاع سریع توی هر دو فروم نوشتم.
    ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام
    با راهنمایی سپیده خانم کاسکومو فروختم و یک کاسکو رام خریدم وای که چه حالی میده قار نمیزنه :smile (88):
    صاحبش میگفت حرف میزنه میگه اقا و صبح ها هم سلام میکنه اما ما که ندیدیم دیشب تا حالا پیشمونه
    عکسشو میگذارم کیفیتشم پایین هست ببخشید میشه بگین سنش چقدر هست ؟
    سرشو میگذاره بخارونم اما به بدنش نمیگذاره دست بزنم الان اومده از قفس بیرون چه جوری بکنمش تو قفس ؟ تا میخواهم بیاد رو دستم منقارشو میاره طرف دستم دهنشو باز میکنه که گاز بگیره از دستم غذا میگیره اما میندازه میشه کمی راهنمایی کنید چیکار الان باید انجام بدم؟ جسارت نباشه عکس wc میگذارم چرا اینطوری هست؟
    راستی خیلی کم سرو صدا هست فقط بالا قفسش میشینه و کاری نمیکنه این عادی هست ؟

علی جان کاسکوی خوبیه چند گرفتی؟
    سنش والا چون سحنگو هست زیاد ملاکی نیست شما باهاش کار کن یکم طول میکشه باهات بیشتر عادت کنه رودستت میاد ولی شما باید این کار رو انجام بدی:
    من وقتی حتی طوطی های خودم رو دستم نمیان اغلب به خاطر ترس از دیگران اینطوری کار میکنم:
    یه دستت جلو اغلب ناحیه ی مفصل آرنج تا مچ دست برای این که نتونه گاز بگیره اونم گاز نمیگیره شما خیال میکنید میخواد گاز بگیره مطمئن باشید موفق میشید البته اگه طوطیتون رو دست اومدن رو یاد گرفته باشه
    همون ناحیه که گفتم جلوش و با یه دست دیگت از پشت تحریکش کن طوری که راهی جز اومدن بر روی دستت نداشته باشه حتما میاد بهش بگو بیا بالا شاید صاحب قبلیش باهاش اینطوری کار کرده باشه سوالی داشتی من در خدمتم ولی مطمئن باش اگه رو دست اومدن رو بلد باشه شما هم خوب عمل کنی 100 درصد میاد رو دستت باهاش حرف بزن تمرین کن

مدفوعش هم فقط به خاطر ترس آبکی هست البته معدش پر بود به بار مدفوعش رو ببین از ترس چون معدش خالیه بیشتر آب میده بیرون مهم اینه که معدش پر باشه اینطوری مدفوع کنه که اون دیگه قضیه داره و لطفا تو فروم اعلام کن

صفحه 331 از 1238 نخستنخست ... 231281312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350381431831 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)