صفحه 7 از 105 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252657 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 1046
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    CAT
    شماره عضویت
    14211
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    با یه سرچ می تونید به صورت اینترنتی خریداری کنید . سایت های زیادی برای این منظور هست. اما به علت مغایرت داشتن با قوانین نمی تونم اسم ببرم.
    البته من توصیه می کنم که خرید اینترنتی نداشته باشید . معمولا کلاهبرداری انجام می گیره. قرص ضد انگل با توجه به وزن گربه و فصل به گربه داده می شه. باید حتما با دکتر دامپزشک مشورت کنید.
    دوز دارو فرق می کنه. این دارو تمام انگل های داخلی رو از برای مدتی فلج می کنه . که اون انگل ها دفع می شه . بعد از دفع شما باید مدفوع گربه رو از محل زندگی گربه و خودتون دور کنید.

به بچه گربه ها می تونید غذای آماده بدید . یا بعد از 1 ماهگی می تونید از گوشت مرغ آب پز شده بدون ادویه و پیاز و نمک و فلفل . با سبزیجاتی مثل جعفری . لوبیا سبز . هویج بدید تا بخوره
    بااجازه منم استفاده کردم.ممکنه بپرسم بعداز مصرف داروی ضدانگل به صورت قرص و... تاچند وقت انگل دفع میشه وباید مدفوع رو ازمحل زندگی پیشی وخودمون دورکنیم ؟واینکه ایا انگل فقط از طریق مدفوع دفع میشه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط FARSHAD PERSIAN نمایش پست ها
    بااجازه منم استفاده کردم.ممکنه بپرسم بعداز مصرف داروی ضدانگل به صورت قرص و... تاچند وقت انگل دفع میشه وباید مدفوع رو ازمحل زندگی پیشی وخودمون دورکنیم ؟واینکه ایا انگل فقط از طریق مدفوع دفع میشه؟
    راه دیگری جز مدفوع وجود نداره!!!!
    چند روزش رو با ید از یک دامپزشک سوال کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    بستگی داره چه نوع قرصی باشه که تا چند روز بهش بدین و هر چند وقت یکباری تمدید باید بشه
    ممکن هست استفراغ هم بکنن کرم دفع کنن اینم همون انگلاس که دفع شده

کاربر ویژه انجمن
    (همکار قدیمی سرپرست کل)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
    شماره عضویت
    22
    بستگی به سن گربتون هم داره و نوع انگل
    آلودگی با انگلی مثل توکسوپلاسما میتونه تا 3 ماه تو بدن گربه باشه و گربه ناقل این بیماری به انسان باشه
    تو سن 6هفتگی هر سه هفته یکبار باید ضدانگل بخوره تا 3 ماهگی
    انگل دفع شده در مدفوع گربه قرار داره که همونطور که دوستای دیگه گفتن از محل زندگی خودتون و گربه دورش کنید
    اروهای ضد انگلی مناسب برای حیوانات خانگی باید توسط دامپزشک با دوز مناسب برای حیوان مورد نظر تجویز شود. هیچ وقت خودسرانه به حیوون خونگیتون دارو ندید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    CAT
    شماره عضویت
    14211
    ممنون از لطف دوستان
    مثلا من یه پیشی پرشین سفید رنگ با چشمای سبز یک سال و3 ماهرو که قبلا به جای خونه تو باغچه گذاشته بودنش حیوونکیرو و کنه همه جاش چسبیده بود و موهاش نمد شده بودو می لنگید و همه جاش زخم شده بود وقارچ داشت و بدنش می لرزید رو خریدم بردم درمان کردم شناسنامه گرفتم واکسن زدن و یه دونه قرص ضدانگل بهش دادن وبعدیش افتاد واسه 3 ماه بعد
    بنابراین نمیدونم توکسوپلاسماز داشته یانه .توکسوپلاسماز علاعمش چین؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    ممنون از لطف دوستان
    مثلا من یه پیشی پرشین سفید رنگ با چشمای سبز یک سال و3 ماهرو که قبلا به جای خونه تو باغچه گذاشته بودنش حیوونکیرو و کنه همه جاش چسبیده بود و موهاش نمد شده بودو می لنگید و همه جاش زخم شده بود وقارچ داشت و بدنش می لرزید رو خریدم بردم درمان کردم شناسنامه گرفتم واکسن زدن و یه دونه قرص ضدانگل بهش دادن وبعدیش افتاد واسه 3 ماه بعد
    بنابراین نمیدونم توکسوپلاسماز داشته یانه .توکسوپلاسماز علاعمش چین؟
    وقتی انگل داشته باشن اشتهاشون زیاد میشه ولی چاق نمیشن برعکس وزن هم کم میکنن
    وقتی قرص رو خورده ولی کرم دفع نکرده یعنی نداشته انگل

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Cat
    شماره عضویت
    16014
    ببخشيد يه سوال داشتم ، بهترين سن براى عقيم كردن گربه ى ماده چند ماهگيه؟؟؟
    و اينكه عقيم كردنش جراحى سختى داره؟؟منظورم اينه درد زيادى ميكشه؟؟
    بعد از اون تا كِى نياز به مراقبت زياد داره؟؟؟
    ممنون

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    نقل قول نوشته اصلی توسط Maedeh نمایش پست ها
    ببخشيد يه سوال داشتم ، بهترين سن براى عقيم كردن گربه ى ماده چند ماهگيه؟؟؟
    و اينكه عقيم كردنش جراحى سختى داره؟؟منظورم اينه درد زيادى ميكشه؟؟
    بعد از اون تا كِى نياز به مراقبت زياد داره؟؟؟
    ممنون
    معمولا بهترين سن براي عقيم كردن ماده گربه‌ها بين 4 تا 6 ماهگي است. دلیل اینکه بهتره در سنین پایین عقیم بشه جلوگیری از سرطان رحم ،تخمدان و سرطان پستان هست.هر جراحی سختی خودش را دارد و هر زخم و بریدگی درد دارد ،اما بعد از جراحی گربه نیاز به مراقبت زیاد دارد و باید از آلوده شدن محل جراحی کاملا جلوگیری شود و مرتب به محل جراحی رسیدگی شود و بهتره برای جلوگیری از لیسیدن محل جراحی از گردنبندالیزابت استفاده شود.و زمان خوب شدن بستگی به نوع عمل و بخیه و .. داره اما هر چقدر از گربه مراقبت های بیشتر و رسیدگی بیشتر بشه زودتر خوب میشه .

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    نقل قول نوشته اصلی توسط Maedeh نمایش پست ها
    من نميدونم جطوري ببرمش حموم ميترسم
    تا الان نرفته حموم؟ یعنی اگه خریدیش قبلا کسی نشستتش؟

اول یه تشت بزرگ بردار اندازش جوری باشه که هانی خوب توش جابشه و تحت فشار نباشه و راحت توش بتونه بشینه.اگه نمیتونی خوب کنترلش کنی و ممکنه که تو گوشش آب بره یه پنبه رو با مقدار خیلی کمی روغن زیتون آغشته کن بذار تو گوشش.( حتما به اندازه ای باشه نره تو گوشش)

بعد دمای آب رو تنظیم کن ، چون هانی کوچولوئه آبش ولرم باشه چون گربه ها به دمای زیاد حساس هستن دیگه این بچه که خیلی کوچولوئه. وان یا تشت رو پر آب کن .
    وقتی میخوای ببریش تو حموم اگه خودت تنهایی نمیتونی ، یکی هم همراه خودت ببر که مواظب باشه فرار نکنه

خیلی بوسش کن و با مهربونی باهاش حرف بزن تا احساس آرامش و امنیت کنه .
    همینطوری که داری باهاش حرف میزنی و نازش میکنی آروم بذارش تو آب بعد با شامپو بچه یا اگرم که صابون یا شامپو مخصوص گربه داره ( چه بهتر ) ، اولش یکم با آب آروم آروم با مهربونی خیسش کن ( همین جوری باهاش حرف بزن و نازش بده احساس آرامش کنه )
    بعد اون صابون یا شامپو بریز رو تنش و خوب بشورش .
    بعد از اینکه خوب دست و پا هاشو شستی یه بار دیگه با دوش حموم همه بدنشو آب بکش . یه حوله مخصوصم براش بذار کنار و بذارش تو حوله خشکش کن .
    برای صورتشم از یه پنبه مرطوب فعلاً تا کوچولوئه استفاده کن.راستی شامپو بچه خیلی موهاشو لخت میکنه و ریزشش بیشتر میشه (ولی من خودم به پنگول صابون بچه فیروز میزنم خیلی براش خوب بوده و البته با تاییده دامپزشکش بود.) .

راستی عزیزم بازم سوالی داشتی همین جا بپرس تا جواب بدم.
    ویرایش توسط NahaL : 15th July 2014 در ساعت 11:26 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Cat
    شماره عضویت
    16014
    نقل قول نوشته اصلی توسط NahaL نمایش پست ها
    تا الان نرفته حموم؟ یعنی اگه خریدیش قبلا کسی نشستتش؟

اول یه تشت بزرگ بردار اندازش جوری باشه که هانی خوب توش جابشه و تحت فشار نباشه و راحت توش بتونه بشینه.اگه نمیتونی خوب کنترلش کنی و ممکنه که تو گوشش آب بره یه پنبه رو با مقدار خیلی کمی روغن زیتون آغشته کن بذار تو گوشش.( حتما به اندازه ای باشه نره تو گوشش)

بعد دمای آب رو تنظیم کن ، چون هانی کوچولوئه آبش ولرم باشه چون گربه ها به دمای زیاد حساس هستن دیگه این بچه که خیلی کوچولوئه. وان یا تشت رو پر آب کن .
    وقتی میخوای ببریش تو حموم اگه خودت تنهایی نمیتونی ، یکی هم همراه خودت ببر که مواظب باشه فرار نکنه

خیلی بوسش کن و با مهربونی باهاش حرف بزن تا احساس آرامش و امنیت کنه .
    همینطوری که داری باهاش حرف میزنی و نازش میکنی آروم بذارش تو آب بعد با شامپو بچه یا اگرم که صابون یا شامپو مخصوص گربه داره ( چه بهتر ) ، اولش یکم با آب آروم آروم با مهربونی خیسش کن ( همین جوری باهاش حرف بزن و نازش بده احساس آرامش کنه )
    بعد اون صابون یا شامپو بریز رو تنش و خوب بشورش .
    بعد از اینکه خوب دست و پا هاشو شستی یه بار دیگه با دوش حموم همه بدنشو آب بکش . یه حوله مخصوصم براش بذار کنار و بذارش تو حوله خشکش کن .
    برای صورتشم از یه پنبه مرطوب فعلاً تا کوچولوئه استفاده کن.راستی شامپو بچه خیلی موهاشو لخت میکنه و ریزشش بیشتر میشه (ولی من خودم به پنگول صابون بچه فیروز میزنم خیلی براش خوب بوده و البته با تاییده دامپزشکش بود.) .

راستی عزیزم بازم سوالی داشتی همین جا بپرس تا جواب بدم.
    نه خب دو ماهش بود خربدمش و از برورش دهنده خريدم.

حوله و شامبو مخصوص براش خريدم ولي جون كلاسيكه از فلت و سوبر فلت شيطون تره از اين ميترسم يهو قاطي كنه

بنجشنبه كار خاصي ندارم بايد بشورمش جون كم كم داره همرنك پنگول ميشه

راستي دندوناي پنگول رو مسواك ميزني؟اكه ميزني جطوري؟؟؟

واسه هاني مسواك خريدم ولي كازش ميزنه و نميزاره بكشم رو دندوناش

يكي هم اينكه شونه هم نميزاره بكشم از بس فوضوله هي برميكرده بشتشو نكاه ميكنه و با شونه بازي ميكنه

صفحه 7 از 105 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252657 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)