کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15715
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    با کمک شما کاسکوی منم شروع به حرف زدن کرده و از دیروز ظهر کلمات ناواضح میگه.
    امروزم کلمه بیا را نا واضح گفت.
    چقدر طول میکشه تا واضح بشه؟؟
    بعد کاسکو ها هم میخونند مثل عروس هلندی؟؟

تبریک دوست عزیز
    میشه توضیح بدین کاسکتون چند سالشه و چند وقته که خریدین و مدت زمانی که باهاش کار کردین و ...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سپیده خانوم میشه شما هم درمورد فریز کردن جوانه رو بدید ممنون میشم.
    اقای معدن زاده عزیز تبریک میگم کاسکو منم صدای گنجیشک میشنوه و همیشه صدای گنجیشک داره درمیاره که خیلی بدم میاد بعضی وقتا یک تق میزنه زیر گلو ی چیزی میگه و بعضی وقتا ی تق میزنه صدای گنجیشک درمیاره صدای گنجیشک رو ظرف 2 روزه یاد گرفت که امیدوارم از یادش بره اینم اضافه کنم بعد زدن تق و دراوردن صدای گنجیشک یا زیر گلو ی چیزی گفتن کلشو بالا پایین میکنه جوری ک ادم فکر میکنه میخواد برقصه
    ویرایش توسط منصور : 10th July 2014 در ساعت 08:28 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    دوستان یک ماه شده کاسکو من همچنان قار میزنه و بی اعصابه بعضی وقتا ارومه قار نمیزنه بعضی وقتا چنان قار میزنه که اعصاب خودم خراب میشه ک چرا اینجوریه تنها پیشرفتی که داشتم اینه تونستم نزدیک قفسش بشینم و قار نکشه یعنی دقیقا نزدیک نزدیک قفسش میشینم که ارومه ولی تا بلند میشم قار میکشه فقط امروز باز خیلی عصبی بود و بدجور قار میکشید و نزدیک قفسش ک مینشستم میرفت بالا قفس اویزون میشد ولی دیرو پریروز کاملا اروم و ریلکس بود نزدیک قفسش بشینم غذاشو میخوره ولی با ترس به نظرتون چقد دیگه باید کنار قفسش بشینم تا قار نکشه دیگه کلا خیلی عصبیه
    ببخشید زیاد شد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrmaysen نمایش پست ها
    تبریک دوست عزیز
    میشه توضیح بدین کاسکتون چند سالشه و چند وقته که خریدین و مدت زمانی که باهاش کار کردین و ...
    فکر کنم بین 1 تا 1.5 سالش باشه.
    من 6 فروردین خریدم و چون از دوستم خریدم رام بود و اصلاً قار نمیکشید.
    تو ماه اول فقط جاشو عوض میکردم و بهش تخمه با دست میدادم و ماه دوم شروع کردم باهاش سخنگویی را تمرین کردن.
    و امروز هم بیا را دو بار گفت. البته هنوز واضح نشده و کلمه ای که گفت شبیه کلمه بیا بود.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط rend_ نمایش پست ها
    دوستان یک ماه شده کاسکو من همچنان قار میزنه و بی اعصابه بعضی وقتا ارومه قار نمیزنه بعضی وقتا چنان قار میزنه که اعصاب خودم خراب میشه ک چرا اینجوریه تنها پیشرفتی که داشتم اینه تونستم نزدیک قفسش بشینم و قار نکشه یعنی دقیقا نزدیک نزدیک قفسش میشینم که ارومه ولی تا بلند میشم قار میکشه فقط امروز باز خیلی عصبی بود و بدجور قار میکشید و نزدیک قفسش ک مینشستم میرفت بالا قفس اویزون میشد ولی دیرو پریروز کاملا اروم و ریلکس بود نزدیک قفسش بشینم غذاشو میخوره ولی با ترس به نظرتون چقد دیگه باید کنار قفسش بشینم تا قار نکشه دیگه کلا خیلی عصبیه
    ببخشید زیاد شد

سلام دوست عزیز.
    به نظر من 1 ماه زمانی نیست که بخواد کامل رام بشه.
    شما باید صبر کنی و همین تمرین و ادامه بدی و کاری نکنی که باعث قار کشیدنش بشه.
    باید کاسکوت بفهمه که نمیخوای اذیتش کنی.
    صبر کن و آب و دونشو عوض کن و وقتی میری پیشش میشینی باهاش با خوبی حرف بزن و اصلا پیشش خودتو عصبی نشون نده.

طبق مطالعاتی که انجام دادم وقتی انسان عصبی یا خوشحال میشه از خودش یه هورمونی ترشح میکنه که کاسکو اینو میفهمه و روش تاثیر میذاره.

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    ببخشید زیاد شد
    عزیز اول اینکه فک نکنم 1 ماه شده باشه از خریدتون مطمنید ؟ دوم اینکه کاسکوتون سنش از ماله من ک بیشتره من الان 3 ماه دارمش با وجود اینکه نیمه رام بود یعنی قار نمیکشید و ترسش نسبت ب ی کاسکو وحشی خیلی کمتره با این وجود الان 3 ماه دقیق شده تا رو نشیمن ازم غذا رو میگیره ولی بازم هنوز ترس داره یکم دوست عزیز شما هنوز زمانی نیست که سعی کنید اگه با دست غذا میخوره و از دست میگیره سعی کنید در روز زیاد بهش بدید اگه هم نمیگیره روش کار کن تا بگیره چون تاثیر خیلی خیلی زیادی داره در ریختن ترسش
    ویرایش توسط attacker9626 : 11th July 2014 در ساعت 01:45 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سپیده خانوم میشه شما هم درمورد فریز کردن جوانه رو بدید ممنون میشم.
    اقای معدن زاده عزیز تبریک میگم کاسکو منم صدای گنجیشک میشنوه و همیشه صدای گنجیشک داره درمیاره که خیلی بدم میاد بعضی وقتا یک تق میزنه زیر گلو ی چیزی میگه و بعضی وقتا ی تق میزنه صدای گنجیشک درمیاره صدای گنجیشک رو ظرف 2 روزه یاد گرفت که امیدوارم از یادش بره اینم اضافه کنم بعد زدن تق و دراوردن صدای گنجیشک یا زیر گلو ی چیزی گفتن کلشو بالا پایین میکنه جوری ک ادم فکر میکنه میخواد برقصه
    ببخشید زیاد شد
    چیزی که میتونید همیشه براش درست کنید نیازی نیست فریز کنید . به نظر منم بهتره تازه مصرف بشه

از صداهایی که درمیاره نباید بدتون بیاد چون تو شرایطی قرار گرفته این صداها رو میشونه و طبیعیه که تقلید کنه ... کلا وقتی طوطی میخرید باید تمرین کنید که بدتون نیاد از چیزی ، عصبی نشید از کارهاش ، چون فایده ای نداره و فقط خودتون روز به روز خسته تر میشد، فقط باید با صبر و حوصله این رفتارها رو تا جایی که میتونید کم کنید که کار یکی دو ماه نیست .

همین که بعضی وقتا آرومه خیلی خوبه . به قار هاش واکنش نشون ندین و دستپاچه نشید طوری که طوطی بفهمه و هربار سعی کنه شما رو با این روش دور کنه . وقتی هم که کنار قفس هستید مستقیم نگاش نکنید .

میتونید غذای شبش رو کمتر کنید و صبح ظرف غذاشو بردارید و سعی کنید با دست بهش غذا بدین از بیرون قفس و از پشت میله ها . دست رو بی حرکت نگه دارید که بیاد ازتون غذا بگیره ...

حرکاتتون موقعی که نزدیک قفس هستید باید آروم باشه . آروم بشینید ، آروم بلند شید . حرکات تند و سریع باعث ترسش میشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    سلام دوستان.
    دلیل حوله پیچ کردن کاسکو چیه؟؟
    و آیا منم میتونم کاسکومو حوله پیچ کنم؟؟؟
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    سلام دوستان.
    ممنون
    سلام حوله پیچ کردن استفاده های زیادی میشه مثلا بعد ار حمام.بیرون آوردن از قفس و.......که آموزشش در متن زیر هست دیگه خودتون میدونید چون کاسکو باید رام باشه تا بی قراری نکنه موقع حوله

پیچ شدن شما امتحان بکن ببین چه کاری انجام میده کاسکوت چون ریش و قیچی دست طوطی هاست دیگه..

آموزش
    :

حوله پیچ کردن یک روش برای خارج کردن طوطی از قفس است. شما در هنگام بیماری و یا کوتاه کردن بال و ناخن ، به حوله پیچ کردن طوطی نیاز خواهید داشت. گاهی اوقات ممکن است شما قادر نباشید که طوطی خود را با دست بگیرید و به راحتی جابه جا کرده و یا از چوب نشیمن جدا کنید.دلیل حوله پیچ کردن طوطی چندان مهم نیست اما شما به عنوان صاحب طوطی باید این روش را یاد بگیرید.

به منظورخارج کردن سریع طوطی از قفس، شما باید ظروف آب و غذا، اسباب بازی ها ، تاب ها، چوب های نشیمن ودرواقع هرشئی که ممکن است سر راحتان قرار داشته باشد را از قفس خارج کنید تا بتوانید به سرعت طوطی را حوله پیچ کرده و از قفس خارج کنید.در این روش شما باید سرعت عمل داشته باشید .

این مهم است که شما برای جلوگیری ازآسیب دیدن و یا زخمی شدن طوطی این کار را به درستی انجام دهید .اگرشما طوطی را به درستی نگه ندارید به راحتی میتوانید طوطی را خفه کنید. پرنده ها با عضلات شکم خود نفس می کشند بنابراین بسیار مهم است که این نواحی را خیلی محکم نگیرید. همچنین باید از حوله های دست و صورت استفاده کنید ، حوله های حمام خیلی ضخیم هستند و مزاحم کار ما خواهند شد.

هنگامی که تمام اسباب بازی ها و ظروف آب و غذا را از قفس خارج کرده و از سر راه برداشتید، در قفس را باز کنید.حوله را به آرامی و با هردو دست به درون قفس برده و یک دست خود را پشت سر و گردن طوطی قرار دهید. شما باید این کار را به آرامی و با ملایمت انجام دهید اما هنگامی که او را گرفتید نباید بیش از اندازه محتاط باشید.پرندگان غضروفی دارند که از حلق آنها محافظت می کند.گرفتن طوطی به این روش مانع از رسیدن هوا به او نخواهد شد و او را خفه نمی کند .

زمانی که سر طوطی را بصورت درست و بی خطر نگه داشته اید با دست دیگر خود که حوله بر روی آن قرار دارد پاهای او را بگیرید. اگر او با پاهای خود محکم به چوب نشیمن و یا میله های قفس چنگ زده آنها را به آرامی شل کنید.هرگز طوطی را نکشید.بعد از این مرحله طوطی خود را از قفس خارج کرده و مانند یک نوزاد تازه متولد شده در آغوش بگیرید.درضمن مطمئن شوید که سر طوطی خود را به درستی نگه داشته اید .

توجه داشته باشید چون شما اولین بار است که اقدام به یادگیری این روش کرده اید، ممکن است کمی طول بکشد تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. با تمرین بسیار شما قادر خواهید بود این کار را در عرض چند دقیقه انجام دهید.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام دوستان.
    ممنون
    سلام . درباره دلیلش که دوستمون توضیح دادن

این آموزش باید وقتی انجام بشه که طوطی رام باشه . حوله رو باید معرفی میکنید بعد باهاش بازی کنید که حوله رو دوست داشته باشه تا وقتی میخواید ازش استفاده کنید نترسه

صفحه 922 از 1238 نخستنخست ... 4228228729039049059069079089099109119129139149159169179189199209219229239249259269279289299309319329339349359369379389399409419721022 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)