مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    با سلام دوستان کاسکوی من بعد اینکه دیگه هرروز یکم با آبپاش حمومش میکنم دیگه پراشو نمیکنه.راستی کاسکو من رام نیست نیمه رامه از دست غذا میگیره و کاملا از قار افتاده. دوستان چندتا سوال داشتم. 1.کاسکوی من وقتی پرهای گردنشو میکند بعد انتهای پرهاشو میجوید یا میخورد چرا اینکارو میکرد به نظرتون من خودم اینکارو دیدم انتهای پر ؟ البته من براش کف دریا یک مدت نذاشتم ولی الان دوباره گذاشتم. 2.دوستان فرق پرکنی با پرجوی در چی هست؟ 3.کدومش راحت تر درمان میشه؟ 4. پری که کنده میشه اگه کاسکو دوباره نکنه چند ماه طول میکشه اون پر دوباره در بیاد؟ با تشکر ار شما
    نمی فهمم شما چرا عکس نمیذارید از طوطی خودتون . تا حالا چندین بار گفتم

نقل قول نوشته اصلی توسط nafas. نمایش پست ها
    سلام.کاسکوی من دیشب همینجور که داشتم تخمه بهش میدادم یه دفه سرشو خاروند ،بعد سرشو خم کرد که براش بخارونم.ولی حالا دوباره میخواستم سرشو بخارونم نمیزاره.چقد طول میکشه تا خودش بیاد سرشو خم کنه؟الان خیلی خیلی بهتر شده ولی هنوووز از دست یه کمی انگار میترسه، یه مورد دیگه هم اینکه از تو قفسش بیرون نمیاد،وقتی هم میاد مثل وحشی هااا میپره بیرون بعدشم دیگه با بدبختی باید بکنیمش تو قفسبه نظرتون چیکارش کنم که مثل بچه آدم بیاد بیرون بعدشم بره توی قفسش؟؟؟؟؟؟؟
    کاسکوی من گردو خیلی دوست داره.هر وقت میخوام بره تو قفس براش گردو میزارم ولی فایده نداره.خیلی هم نگاش میکنه ،بعضی وقتا تا نصفه هم میره ولی دوباره بر میگرده بالای سر قفسش.راههایی که سپیده جوون هم پیشنهاد دادن امتحان کردم ولی بی فایده هست.
    ارتباطتتون الان در چه حده ؟ فقط از دست غذا میگیره ؟ نزدیکش که میرید فرار نمیکنه ؟ جر غذا دادن با دست و تلاش برای سر خاروندن تمرین دیگه ای انجام ندادین ؟ با بدیختی میره قفس یعنی چی ؟ شما با چه روشی به داخل قفس هدایتش میکنید و واکنشش چیه ؟

وقتی داخل قفس هست میتونید دست رو داخل قفس ببرید ؟ اجازه میده بهتون ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    با سلام دوستان کاسکوی من بعد اینکه دیگه هرروز یکم با آبپاش حمومش میکنم دیگه پراشو نمیکنه.راستی کاسکو من رام نیست نیمه رامه از دست غذا میگیره و کاملا از قار افتاده. دوستان چندتا سوال داشتم. 1.کاسکوی من وقتی پرهای گردنشو میکند بعد انتهای پرهاشو میجوید یا میخورد چرا اینکارو میکرد به نظرتون من خودم اینکارو دیدم انتهای پر ؟ البته من براش کف دریا یک مدت نذاشتم ولی الان دوباره گذاشتم. 2.دوستان فرق پرکنی با پرجوی در چی هست؟ 3.کدومش راحت تر درمان میشه؟ 4. پری که کنده میشه اگه کاسکو دوباره نکنه چند ماه طول میکشه اون پر دوباره در بیاد؟ با تشکر ار شما
    سلام دوست عزیز . من یادم نیست به شما یا شخص دیگه ای گفتم برای خشکی پرها از آبپاش استفاده کنید ولی درآخر تاکید کردم فقط 5 6 بار اسپری بشه که فقط یکم نم بگیره پر ها دوباره مرطوب بشه مس اشتباه نکنید و حموم نکنیدش و شدیدا مراقب دما باشید که به هیچوجه سردش نشه . هرچی خونه گرمتر باشه براش بهتره . درباره تفاوت هم که دوستان توضیح دادن . درباره جویدن انتهای پر کمبود کلسیم هست . تنها سنگ دریا کلسیم رو تهیه نمیکنه که . شما باید از مواد غذایی کلسیم دار مثل کلم بروکلی یا تخمه مرغ و ... استفاده کنید بهش بدین البته نه زیاد درضمن کنار اون به ویتامین D که منبع اصلیش نور خورشید هست نیاز داره تا کلسیم جذب بدن بشه یادتون نره . موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    کاسکوی من گردو خیلی دوست داره.هر وقت میخوام بره تو قفس براش گردو میزارم ولی فایده نداره.خیلی هم نگاش میکنه ،بعضی وقتا تا نصفه هم میره ولی دوباره بر میگرده بالای سر قفسش.راههایی که سپیده جوون هم پیشنهاد دادن امتحان کردم ولی بی فایده هست.
    کاسکوی منم عاشق اناره اما به هیچ وجه حاضر نیست بره تو قفس وقتی بیرونه . در اوایل که میان بیرون چون هم میترسن و دفعه های اول هست که با محیط جدید روبرو میشن و از طرف راه برگشت رو بلد نیست واسه همین به همین حالتی که گفتی در میان . کاسکو من لاکی وقتی میاد میره بالای قفس برای پایین آوردنش یک راه بیشتر نداشتم اینکه دستمو ببرم نزدیکش و وقتی میترسید فرار میکرد و پر میزد یه جایی دیگه منم قفس رو میبردم نزدیکش میرفت تو . الان وقتی روی قفسه کمتر از دستم میترسه حتی امشب اولین شبی بود که سرشو خم کرد و سرشو کشوند به انگشتم .من این روش رو فعلا استفاده کردم و الان که دستمو میبرم کمتر میترسه و هدف من اینه رفته رفته ترسش میریزه و میاد روی دستم تا اینطوری ببرمش داخل . این یه آزمایشی بود که خودم کردم فعلا هم جواب داده امتحانش ضرری نداری شما امتحان کن منتها توی تمام کاری که میکنی بهش فشار نیار . سعی کن زیاد نترسه و غار یا جیغ نکشه . درضمن به سوال های سپیده خانوم هم جواب بدین تا بهتر راهنماییتون کنیم .این راهنمایی برای وقتی بود که بیرون میاد . ولی طبق گفته شما پرندتون هنوز ترس داره . پس زوده برای بیرون اومدنش . بهتره بیشتر بهش اجازه بدین بهتون اعتماد کنه . الان چند وقته پیشتونه ؟
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    نمی فهمم شما چرا عکس نمیذارید از طوطی خودتون . تا حالا چندین بار گفتم

اینم دوتا عکس برای سپیده خانم و دوستان. لطفا نظرتون بگبد. من هنوز نمیتونم تشخیص بدم کاسکوم پرکنی داره یا پرجوی با توجه به اینکه هنوز کاملا رام نیست. یکم از پرهای گردنشو کنده. ولی از وقتی که با آبپاش حمومش میکنم و براش کف دریا گذاشتم دیگه نمیکنه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    اینم دوتا عکس برای سپیده خانم و دوستان. لطفا نظرتون بگبد. من هنوز نمیتونم تشخیص بدم کاسکوم پرکنی داره یا پرجوی با توجه به اینکه هنوز کاملا رام نیست. یکم از پرهای گردنشو کنده. ولی از وقتی که با آبپاش حمومش میکنم و براش کف دریا گذاشتم دیگه نمیکنه.

سلام کاسکو شما پرجوی داره دوست عزیز .ان شالله برطرف میشه ..تمرین سخنگویی کنین باهاش

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

سلام

طوطی کاسکو شما مشخصا داره شروع به بازی با پر ها میکنه . ممکنه با رسیدگی به موقع و توجه شما در همین مقطع متوفف بشه و به پرکنی جدی و حاد نرسه

به دور پاهای طوطی نگاه کنید . پر های دور پای کاسکو شما کاملا غیر طبیعی هستند....از طرفی پا ها یکی از اولین قسمت هاییست که طوطی شروع به کندن یا دفرمه کردن پر هاش میکنه . زیر گردن هم که دیگه کاملا مشخصه....

وقت بزارید باهاش . عوامل استرس زا رو کاملا دور کنید . به هیچ عنوان کاری بر خلاف میلیش انجام ندید . اسباب بازی براش فراهم کنید . البته من اصلا پستای قبلی رو نخوندم و نمیدونم این کاسکو الان اوضاعش چطوره....سایر دوستان و مدیران با شناختی که ازش دارن بهتر راهنمایی میکنند ولی به هر حال پرکنیش رو جدی بگیرید

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 11th February 2014 در ساعت 02:10 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

خب اینکه میگید پر نمیکنه واقعا خوشحال کنندست .باز وقتی داره پر آرایی میکنه دقت کنید بهش ( بدون اینکه خودش متوجه بشه ) اما سعی کنید حساس نشید به این موضوع . حساسیت زیاد طوطی رو تو شرایط بدتری قرار میده . یه توضیح درباره ارتباطتون با کاسکو بدین . ارتباطش با شما و اعضای خونواده . غذا میگیره از دست ؟ کلا تا چه چه حد رامه ؟ دیگه از شما فرار نمیکنه ؟ اگه داخل قفس دستتون رو ببرید واکنشش چیه ؟ محل قفسش ؟ ارتفاع قفسش ؟ چند ساعت بیرون قفسه ؟ چند ساعت داخل قفس ؟ کلا چجوری سرگرم میشه ؟ باهاش کلمات رو تمرین میکنید ؟چند بار در روز و چجوری ؟

توضیحات کامل کمک میکنه که بهتر بشه راهنمایی کرد . پس کامل و با جزئیات توضیح بدین

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    خب اینکه میگید پر نمیکنه واقعا خوشحال کنندست .باز وقتی داره پر آرایی میکنه دقت کنید بهش ( بدون اینکه خودش متوجه بشه ) اما سعی کنید حساس نشید به این موضوع . حساسیت زیاد طوطی رو تو شرایط بدتری قرار میده . یه توضیح درباره ارتباطتون با کاسکو بدین . ارتباطش با شما و اعضای خونواده . غذا میگیره از دست ؟ کلا تا چه چه حد رامه ؟ دیگه از شما فرار نمیکنه ؟ اگه داخل قفس دستتون رو ببرید واکنشش چیه ؟ محل قفسش ؟ ارتفاع قفسش ؟ چند ساعت بیرون قفسه ؟ چند ساعت داخل قفس ؟ کلا چجوری سرگرم میشه ؟ باهاش کلمات رو تمرین میکنید ؟چند بار در روز و چجوری ؟
    توضیحات کامل کمک میکنه که بهتر بشه راهنمایی کرد . پس کامل و با جزئیات توضیح بدین
    با سلام. هنگام پرآرایی مقداری از پرهاشو محکم با نوک میکیشه به شکلی که امگار دوست داره بکنه. 3ونیم هست دارمش الان از دست غذا میگیره روزی 2ساعت میارمش بیرون. از دست غذا میگیره و میذاره نوکشو دست بزنی بیشتر البته بیرون قفس میزاره ولی جاهای دیگشو نمیزاره روزی یک ساعت هم تمرین سخنگویی میکنم. میشه گفت نیمه رامه. من یک مدت 1هفته فقط با امتحانات درگیر بودم باهاش کار نکردم وفقط براش آب وغذا عوض میکردم تو همین یک مدت پرهای گردنشو کند. البته اشتباه من این بود تو این3ماه با آبپاش حمومش نکردم چون میترسیدم سرما بخوره ولی همیشه رو بخاری آب میذاشتم که رطوبت اتاق تامین بشه. سپیده خانم با توجه به عکس ها کاسکوی من پرکنی داره یا پرجوی اینو میشه میگید؟ اون موقع که پرهاشو میکند با انتهای پر بازی میکرد انگار میخوردش ولی الان براش کف دریا گذاشتمش. دوستان الان واسه اینکه اینکار فراموش کنه چیکار کنم؟ براش اسباب بازی گذاشتم بکم با اون مشغول میشه و اینکه آوردمش تو سالن تا یکم همه دورش باشن. با تشکر

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    با سلام. هنگام پرآرایی مقداری از پرهاشو محکم با نوک میکیشه به شکلی که امگار دوست داره بکنه. 3ونیم هست دارمش الان از دست غذا میگیره روزی 2ساعت میارمش بیرون. از دست غذا میگیره و میذاره نوکشو دست بزنی بیشتر البته بیرون قفس میزاره ولی جاهای دیگشو نمیزاره روزی یک ساعت هم تمرین سخنگویی میکنم. میشه گفت نیمه رامه. من یک مدت 1هفته فقط با امتحانات درگیر بودم باهاش کار نکردم وفقط براش آب وغذا عوض میکردم تو همین یک مدت پرهای گردنشو کند. البته اشتباه من این بود تو این3ماه با آبپاش حمومش نکردم چون میترسیدم سرما بخوره ولی همیشه رو بخاری آب میذاشتم که رطوبت اتاق تامین بشه. سپیده خانم با توجه به عکس ها کاسکوی من پرکنی داره یا پرجوی اینو میشه میگید؟ اون موقع که پرهاشو میکند با انتهای پر بازی میکرد انگار میخوردش ولی الان براش کف دریا گذاشتمش. دوستان الان واسه اینکه اینکار فراموش کنه چیکار کنم؟ براش اسباب بازی گذاشتم بکم با اون مشغول میشه و اینکه آوردمش تو سالن تا یکم همه دورش باشن. با تشکر
    کاسکو شما پر کنی داره،در پر جوی طوطی پررها رو میجوه و ریشه پر کنده نمیشه ولی در پر کنی طوطی پر رو از ریشه میکنه
    حتما براش مواد غذایی حاوی کلسیم بزارید تا کلسیم بدنش تامین بشه،اسباب بازی جوبی رنگی و توجه بیشتر و روزی 1-2 تا پیست آب بهش اسپری کنید
    اگر دیگه پر ها رو نمیکنه ان شالله که مشکل حل میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15057
    با سلام خدمت اساتید.سپیده جوون رابطه نفس (کاسکو) با من تقریبا خوبه.توی قفس که باشه تخمه رو از دست میگیره،بوس میده،یه دو سه روزی هست که یه دفه جو گیر میشه سر میده،یه چند باریه که برای اینکه تخمه رو از دست من بکشه بیرون از پاهاش هم کمک میگیره،کنارش که نشستم خیلی راحته و دست هم که تو قفسش میکنم فکر میکنه میخوام بهش تخمه بدم نوکشو میاره نزدیک که تخمه بگیره.ولی همه اینا مال زمانیه که تو قفسشه.وقتی میخوام بیارمش بیرون اول که اصلا نمیاد بیرووون وقتی هم که میاد یهوو مثل وحشی هااا میپره بیرون بعدشم که دیگه اصلا نمیره توی قفسش.وقتی هم که بیرونه خیلی تحویلم نمیگیرهراستی یه چند مدتیه که بوس بده و مامان رویه چند باری گفته.ببخشید خیلی طولانی شد.راستی یادم رفت که بگم الان حدود دو ماه ونیم هست که پیش ما هست

صفحه 716 از 1238 نخستنخست ... 2166166666976986997007017027037047057067077087097107117127137147157167177187197207217227237247257267277287297307317327337347357668161216 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)