همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    نظر من اینه که کافیه طوطی کلمات تشویقی رو یاد بگیره . بعضیها همراه با استفاده از کلیکر از کلمات تشویقی هم استفاده میکنن . چجوریه که اصلا توصیه نمیشه؟ مقصود دقیقا چیه ؟انجام درست ترفند یا کاری که ما از طوطی میخوایم . من خودم تمام ترفندهایی که به طوطیم یاد دادم بدون کلیکر بوده و کاملا میدونه بعد از دو تا کلمه آفرین یا ماشالا جایزه میگیره و به مقصود رسیدم خوشبختانه .البته اینو نمیگم که همه از من تبعیت کنن زمانی که من به طوطیم ترفند یاد میدادم کلیکری نبود .الان اومده باشه استفاده کنن اگه میتونن .نتیجه هم مطمئنا بهتر خواهد بود ولی بدون کلیکر هم میشه .طوطی ها باهوش تر از چیزی هستن که ما فکر میکنیم .

کار اصلی رو در اموزش همون کلیکر انجام میده؛البته شاید بد نباشه بدونید بنده بدون به کار برد کلیکر یا کلمه تشویقی هم به طوطی اموزشهایی دادم ولی چند نمونه آموزش دلیل بر دست بودن کار نمیشه؛ما میخوایم آموزش رو درست و اصولی به کار ببریم و بهتره به دوستان روش درست و علمی و تست شده رو اموزش بدیم.
    اون کلمه تشویقی هم که در فیلمها یاموزشی میبیدی تقریبا اثر خاصی نداره؛مطئولین اصلی به عهده هموون کلیکریه که مربی کلیک میکنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    سپیده خانم کلام شما کاملا متین ولی روش تشویق کلامی اصلا توصیه نمیشه و سالهایت که تعلیم دهندگان بزرگ اون رو رد کردند چون ما نمیتونید هر بار کلمه رو درست مثل دفعه قبل تکرار کنید پس طوطی اون کلمه رو با کلمه ای که دفعات بعدی تکرار میشه جدا فروض میکنه و ما به مقصود نمیرسیم

سلام

میشه چند لینک معتبر بزارید از تعلیم دهنده های بزرگی که تشویق کلامی رو رد کردند؟

با سپاس
    ویرایش توسط بابک آژیده : 22nd April 2013 در ساعت 12:18 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها

کار اصلی رو در اموزش همون کلیکر انجام میده؛البته شاید بد نباشه بدونید بنده بدون به کار برد کلیکر یا کلمه تشویقی هم به طوطی اموزشهایی دادم ولی چند نمونه آموزش دلیل بر دست بودن کار نمیشه؛ما میخوایم آموزش رو درست و اصولی به کار ببریم و بهتره به دوستان روش درست و علمی و تست شده رو اموزش بدیم.
    اون کلمه تشویقی هم که در فیلمها یاموزشی میبیدی تقریبا اثر خاصی نداره؛مطئولین اصلی به عهده هموون کلیکریه که مربی کلیک میکنه
    متاسفانه شما تو تعریف روش درست و علمی و تست شده بسیار خودرای هستید و این موضوع من رو یاد یکی از مدیرای سابقمون میندازه که شما هم ایشون رو خوب میشناسید . روشهای علمی وتوصیه شده شما برای غذا دادن با دست هم بد نیست یه اشاره ای بهش بکنم .چیزی که ما اینجا کامـــلا رد میکنید

مطمئن باشید اگه من یا دوستان دیگه از روشی مطمئن نباشیم اینجا عنوان نمیکنیم

روشی که من برای طوطی خودم استفاده میکنم بدون کلیکر هست و این روش پیشنهادی خانم تانی روبر تربیت کننده طوطی هست که استفاده از کلیکر رو رد کرده .کاملا هم در آموزش ترفندها موفق بوده . کتاب ایشون روبخونید خالی ازلطف نیست . شاید روش درست آموزش طوطی بدون کلیکر که کاملا تست شدست رو یاد بگیرید .

باید بگم طوطی موقع تمرین با هیجان ما برای درست بودن کارش تشویق میشه شما چجوری این موضوع رو رد میکنید. چجوری با صدای یک کلیک ساده میخواید که طوطی بفهمه شما از انجام درست یه ترفند خوشحال شدین . خانم تانی از روش پاداش مثبت یا تشویق مثبت استفاده می کنن بدون نیاز به کلیکر به نظر ایشون استفاده از کلیکر اتلاف وقت در انجام ترفندهاست که منم کاملا با ایشون موافقم . نقش اصلی رو تو تمرین همون تشویق مثبت ایفا میکنه و شما کاملا در اشتباه هستید و جالبه روشهایی که با تشویق کلامی هست رو غیر علمی هم میدونید .من استفاده از کلیکر رو هم رد نمیکنم و اگه شخصی مثل شما پیشنهاد استفاده از کلیکر رو داد نظر و تجربه خودم که البته تائید شده توسط تربیت کننده حرفه ای طوطی هست رو به کاربرا انتقال میدم . پس قبل اینکه روش پیشنهادی من رو غیر علمی تست نشده و نادرست شده بدونید قبلش مطالعه کنید
    ویرایش توسط sepideh : 22nd April 2013 در ساعت 12:26 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    سلام به همه
    برای حمام کردن کاسکو نیازی هست سرشم بشورم؟
    الان که سر مانی رو میخاروندم،سرشو مالید به شلوارم. شلوارم سفید شد.این گرد سفید رو باید چه جوری پاک کنم؟منظورم سر مانی .به خاطر اینکه اب تو بینیش نره تا حالا سرشو نشوستم.
    ممنون میشم راهنمایی کنین

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام به همه
    برای حمام کردن کاسکو نیازی هست سرشم بشورم؟
    الان که سر مانی رو میخاروندم،سرشو مالید به شلوارم. شلوارم سفید شد.این گرد سفید رو باید چه جوری پاک کنم؟منظورم سر مانی .به خاطر اینکه اب تو بینیش نره تا حالا سرشو نشوستم.
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    نیازی به شستن سر طوطی نیست و اون گرد طبیعیه ولی اگر دوست دارید سرش رو بشورید با یک آب پاش؛آب ولرم رو از پپشت سر(طوری که آب داخل بینی ره)روش اسپری کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ملنگو
    شماره عضویت
    8518
    سلام.وقت همگی بخیر.کف قفس دنی حدود ده تا پر ریخته. ندیدمش در حال پر کندن باشه البته ثانیه به ثانیه روش دقیق نشدم. از کجا بفهمم این از پر کنیه یا پراش ریخته؟ هنوز هیچ جای بدنش خالی از پر نشده.

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط voroojak90 نمایش پست ها
    سلام.وقت همگی بخیر.کف قفس دنی حدود ده تا پر ریخته. ندیدمش در حال پر کندن باشه البته ثانیه به ثانیه روش دقیق نشدم. از کجا بفهمم این از پر کنیه یا پراش ریخته؟ هنوز هیچ جای بدنش خالی از پر نشده.
    سلام
    تو این فصل با گرم شدن هوا طوطی ها تو لک میرن و به احتمال زیاد این پرهای ریخته شده به دلیل همون تو لکی باید باشه
    شما بهش دقت کنید؛ببینید پرها رو خودش میکنه یا نه؟اگر تو لک باشه تمامی پرها از ریشه کنده میشن و از تمامی نقاط بدن هم پر ریخته میشه ولی در پرکنی ممکنه طوطی پرها رو بجوه و نصفه نصفه کنه و معمولا هم از یک نقطه شروع میشه و اون نقطه از بدن لخت میشه و بعد میره سراغ قسمتهای دیگه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    10658
    با سلام، من حدود 5 ماهي هست كه يه كاسكو دارم، الان ديگه رام شده و به راحتي سر ميده، ولي هيچ جوري نميتونم روي دست بيارمش، هر وقت دستمو جلوش ميبرم سرشو مياره پايين تا نازش كنم. اگر هم دستمو جلوش نگهدارم، پشتشو ميكنه، با استفاده از ميله چوبي هم امتحان كردم، موفقيت آميز نبود، از ميله چوبي ميترسه و نمياد روش، خلاصه نميدونم چجوري بيارم روي دست

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nothingelse Matter نمایش پست ها
    با سلام، من حدود 5 ماهي هست كه يه كاسكو دارم، الان ديگه رام شده و به راحتي سر ميده، ولي هيچ جوري نميتونم روي دست بيارمش، هر وقت دستمو جلوش ميبرم سرشو مياره پايين تا نازش كنم. اگر هم دستمو جلوش نگهدارم، پشتشو ميكنه، با استفاده از ميله چوبي هم امتحان كردم، موفقيت آميز نبود، از ميله چوبي ميترسه و نمياد روش، خلاصه نميدونم چجوري بيارم روي دست
    سلام روشهای زیادی برای روی دست آوردن هست؛
    شما چند ساعتی گرسنه نگهش دارید و بعد یک دست رو بگیرید جلوی پاهاش و با دست دیگه غذا رو دورتر نگه دارید که برای خوردن غذا بیاد روی دستتون،بنده معمولا از این روش نتیجه میگیرم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nothingelse Matter نمایش پست ها
    شما باید از غذایی که از همه بیشتر دوست داره تو تمرین روی دست آوردن استفاده کنید .

کجا باهاش تمرین می کنید ؟ داخل قفس یا بیرون قفس ؟ وقتی میخواین بیارینش روی دست ارتفاعش از شما بیشتره یا کمتر ؟یکم بیشتر توضیح بدین

صفحه 571 از 1238 نخستنخست ... 714715215525535545555565575585595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895906216711071 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)