کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    خواهش میکنم وظیفست . روشتون خیلی خوب بود اما اینجوری خوب نیست که طوطی این همه مدت بیرون باشه .. زمان مشخص کنید ... روزی 2 3 ساعت بیرون باشه کافیه ..
    قبول دارم اما نمیره تو قفس هرترفندی ک میزنم نمیره جای ابشو غذا میزارم ک برای خوردنش مجبور شه بره بخور نمیره الان ساعت 2:30 شبه تازه به زور بردمش تو قفس اونم اینجوری شد ک از قفس پر زد رفت رو کمد منم قفس چسپوندم بهش به مجبوری رفتش ورگرنه من از خدامه بعد 2 ساعت بره یا بتونم ببرمش
    ویرایش توسط منصور : 20th December 2014 در ساعت 02:07 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    قبول دارم اما نمیره تو قفس هرترفندی ک میزنم نمیره جای ابشو غذا میزارم ک برای خوردنش مجبور شه بره بخور نمیره الان ساعت 2:30 شبه تازه به زور بردمش تو قفس اونم اینجوری شد ک از قفس پر زد رفت رو کمد منم قفس چسپوندم بهش به مجبوری رفتش ورگرنه من از خدامه بعد 2 ساعت بره یا بتونم ببرمش
    سلام . امیدوارم این اتفاق باعث ترسش نشده باشه ..و روی تمرین امروزش تاثیری نذاره .

واکنشش رو امروز ببینید . اگه تاثیری نداشت مهم نیست . جایی هم پرواز کنه که شما بتونید قفس رو نزدیکش کنید خوبه ..

اگه ارتفاع بالاتری از طوطی باشید احتمال اینکه بتونید هدایتش کنید داخل قفس ، خیلی بیشتره ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    دوست من چیزی که میخوام بدونم اینه که چقدر نگه داشتن این طوطی براتون مهمه .. و اصلا دلیل اینکه تا الان نگهش داشتید چیه ؟ و اینکه اگه نتونید رامش کنید می فروشید این طوطی رو ؟

من و مطمئنا بقیه دوستان سعی میکنیم از راه هایی که میدونیم کمکتون کنیم .. ولی قبلش باید جواب 3 تا سوال بالا رو بدونم و اینکه مطمئن بشم شما کارهایی که اینجا میگیم رو دقیقا و بدرستی انجام میدین و نظرات افراد دیگرو وارد روش هایی که اینجا گفته میشه نمیکنید ..

مثلا یکی بگه "چرا سختش میکنی از این روش نرو .. با فلان روش نتیجه میگیری " شما چیزی که اینجا گفته شده رو قطع کنید و روش اون شخص رو پیش بگیرید و نتیجه بخش نباشه و بعد بیاین بگین به پیشنهاد اون شخص روش رو تغییر دادم .. طوطیم هنوز بهم اعتماد نداره و حالا چی کار کنم .. اینجوری نمیشه .. اینجا افراد زیادی اومدن که اکثرا با تمرین هایی که گفته شده نتیجه گرفتن .. البته بودن افرادی که نتونستن اعتماد طوطی رو جلب کنن حتی با روش هایی که ما بهشون پیشنهاد دادیم . پس به شما قولی نمیدم که طوطی شما 100 درصد رام میشه .. چون جدا از سنش که فکر میکنم بالای 4 سال هست ، در ابتدای ورود طوطی به خونتون روش هایی رو امتحان کردین که خوشایند طوطی نبوده و باعث شده طوطی به شما کاملا بی اعتماد بشه و شاید کینه هم به دل گرفته باشه . این طوطی کلا نزدیک شدن شما به قفس رو یه تهدید میدونه برای خودش و من نظرم اینه که یکی دیگه میتونه مراحل رام شدن طوطی رو انجام بده تا طوطی حداقل به مرحله ای برسه که از قار بیفته ، بتونه یکی دو ساعت در روز بیاد بیرون و به یکی از اعضای خونواده اعتماد داشته باشه .. اون وقت شما میتونید کم کم اعتمادش رو بدست بیارید .. که میگید کسی نیست باهاش کار کنه ..

اگه شما میخواید ادامه بدین .. باید اعتماد از دست رفته رو بدست بیارید . من روشی رو پیشنهاد میکنم که هم نیاز به صبر زیادی داره و هم یکی باید به شما کمک کنه .. اما قبل اینکه این روش رو بگم :

1. جواب سوالات بالا رو بدین
    2. مطمئنم کنید که روش شخص دیگه ای رو وارد این تمرین نمی کنید ( اینکه از روش یه شخص موفق استفاده کنید ایرادی نداره اما اگه اون روش ، نتیجه بخش نباشه و تمرین ما رو خراب کنه .. دیگه نمیتونم کمکی کنم)
    3. قبل از انجام هر کاری خارج از تمرین که مطمئن نیستید طوطی چه واکنشی نشون میده و یا نمیدونید درسته یا غلط ، تو فروم اعلام کنید .
    4. اینطور نباشه که بعد از هربار راهنمایی کردن یک ماه کلا هیچ خبری از تمرین ها و واکنش های طوطی شما به ما نرسه و بعد از یک ماه بگید من همه کارهایی که گفته شده و انجام دادم حالا چیکار کنم ؟.. یعنی مدام باید در فروم از پیشرفتش بگید .. پست دادن شما تنها سودی که برای من داره اینه که میدونم هر لحظه چی داره اتفاق میفته ..
    5. با جزئیات بگید که برنامه و غذای روزانه طوطی چیه
    6. یه عکس از مکان قفس بذارید ... طوری که هم ارتفاعش معلوم باشه هم وسایل دور و برش .. و هم اینکه اونقدر نزدیک نباشه که طوطی رو بترسونه..

در آخر هم اضافه کنم ..من جدا از اینکه دوست دارم دوستانی که اینجا سوال میپرسن نتیجه بگیرن ، دلم میخواد طوطی تو خونه جدیدش راحت باشه تا اگه خدای نکرده اتفاقی هم افتاد براش تا حدی اعتماد داشته باشه به صاحبش که وقتی برای کمک بهش نزدیک میشه ، نترسه امیدوارم حرفای من شما رو ناراحت نکرده باشه و فکر نکنید دارم به روش هایی که میگم افتخار میکنم . این روش ها واقعا معمولیه و همه زحمات و سختی هاش به عهده صاحب طوطیه.. شما میتونید از هر شخصی که دوست دارید راهنمایی بگیرید فقط یا قبل این تمرین باشه یا بعدش .. تصمیم با شماست .. .. پس خبرش رو بهم بدین

خواهش میکنم وظیفست . روشتون خیلی خوب بود اما اینجوری خوب نیست که طوطی این همه مدت بیرون باشه .. زمان مشخص کنید ... روزی 2 3 ساعت بیرون باشه کافیه ..
    خودم واقعا طوطی ها رو دوست دارم و تصمیم داشتم عوضش کنم ولی چون بهش وابسته شدم پشیمون شدم . در ضمن در دام پزشکی دکتر گفت که طوطی حدود 2 الی 3 سال داره
    غذای طوطی من که فعلا تخمه است و غذای اماده طوطی (ویتا کرافت ) که به تازگی تموم شد البته بیشتر تخمه هاشو میخورد
    و میوه هم چندین بار امتحان کردم نمیخوره
    و درمورد عکس الن متاسفانه نمیتونم ولی فردا حتما قرار میدم
    و کار دیگه ای که کردم این بود که اسباب بازی گذاشتم تو قفسش چون همیشه کارش شده ضربه زدن با منقار به قسمت بالایی قفس و باز کردن اون ( هر چند وقت یه بار بعد تلاش های زیادش باز میشه ) البته قبلا یه نردبان تو قفس بود که کثیف شد و فعلا برداشتم و تمیزش کردم و هنوز نذاشتم سر جاش
    از راهنماییتون ممنون حالا باید چی کارکنم ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    خودم واقعا طوطی ها رو دوست دارم و تصمیم داشتم عوضش کنم ولی چون بهش وابسته شدم پشیمون شدم . در ضمن در دام پزشکی دکتر گفت که طوطی حدود 2 الی 3 سال داره
    غذای طوطی من که فعلا تخمه است و غذای اماده طوطی (ویتا کرافت ) که به تازگی تموم شد البته بیشتر تخمه هاشو میخورد
    و میوه هم چندین بار امتحان کردم نمیخوره
    و درمورد عکس الن متاسفانه نمیتونم ولی فردا حتما قرار میدم
    و کار دیگه ای که کردم این بود که اسباب بازی گذاشتم تو قفسش چون همیشه کارش شده ضربه زدن با منقار به قسمت بالایی قفس و باز کردن اون ( هر چند وقت یه بار بعد تلاش های زیادش باز میشه ) البته قبلا یه نردبان تو قفس بود که کثیف شد و فعلا برداشتم و تمیزش کردم و هنوز نذاشتم سر جاش
    از راهنماییتون ممنون حالا باید چی کارکنم ؟
    سلام . توضیحاتتون که خیلی کم بود اما اگه درست متوجه شده باشم در هر صورت میخواید طوطی رو نگه دارید .. پس میشه بدون عجله تمرین کنید . خوبه . مهم نیست که در نهایت چه نتیجه ای میگیریم در هر صورت شما امیدوار باشید . فقط الان میخوایم اعتمادش به شما بیشتر بشه . قصد نداریم رام بشه ..

یه شخصی تو خونه باید به شما کمک کنه . چون قراره یه مدت شما کاری انجام ندین . از الان با یکی صحبت کنید . برنامه ریزی و اینکه چه کاری انجام بشه با شماست ( طبق چیزایی که میگیم اینجا ) اما اجرا شدنش با یکی دیگست .. شما فقط یه بخش کوچیک کار رو باید انجام بدین که بعد از گذاشتن عکس کاملتر میگم بهتون . به اون شخص هم بگید که زیاد مزاحمش نمیشید شما هم کمکش میکنید اما از دور .

تخمه باید در اولین فرصت کم بشه . خودم میگم از چه روشی اینکار رو انجام بدین بعد از تهیه این موارد : یا غذای ویتاکرافت تهیه کنید یا مخلوط دونه های مختلف رو بگیرید و خودتون قاطی کنید ( ترکیبش رو پایین میگم ) . مولتی ویتامین و کلسیم محلول در آب حتما باید داشته باشید . طوطی شما به شدت به اینا نیاز داره . پوست تخم مرغ آب پز رو هم پودر کنید . برای پاشیدن روی غذاش لازمه . سنگ مینرال هم میتونید بگیرید نه برای نصب تو قفسش . برای پودر کردن روی مخلوط دونه ها ( اگه خودتون تهیه کرده باشید )

این دستور رو یکی از دوستان من که قبلا تو همین سایت بوده نوشته . میتونید برای مخلوطی که می خواید درست کنید ، این ها رو تهیه کنید :

تخم آفتابگردان ریز سفید رنگ ( اگر نبود از همین تخمه قهو ه ای ها ) دو پیمانه
    تخم کتان یک سوم پیمانه
    جو دوسر ( اگر پیدا نکردی جو پوست دار و اگر پیدا نکردی جو پوست کنده ) یک دوم پیمانه
    گندم پوست دار یک دوم پیمانه
    ماش یک چهارم پیمانه
    پاپ کرن ( بدون نمک که خودت درست کردی) یک پیمانه
    ذرت خام یک پیمانه
    تخم کدو (تریحا تخم کدو حلوایی می تونی خودت بگیری تخمش را در بیاری بشوری خشک که شد بریزی ، یک پیمانه
    دانه جارو ( این یه قلم سخت پیدا میشه اگر پیدا نکردی مهم نیست می ترسم بری یه چیزی پیدا کنی اشتباه باشه هر کسی نمیشناسه ) نصف پیمانه
    انواه میوه های خشک شده یک پیمانه
    عناب و انجیر خشک شده نصف پیمانه

به این سوالا به ترتیب جواب بدین :

1. چندتا ظرف داره تو قفس ؟

2. پس الان چندتا اسباب بازی برای بازی کردن داره تو قفس ؟ اصلا باهاشون بازی میکنه ؟

3. کلا روزش چطور میگذره ؟ چی کار میکنه ؟ چطور خودش رو سرگرم میکنه . یکی از کارهایی که انجام میده اینه که وقتی شما نزدک میشید قار بزنه.. جز این چی کار میکنه وقتی شما ازش دور هستید ؟

4. تا حالا از قفس اومده بیرون ؟ اگه آره چطور رفته داخل قفس ؟ به سختی یا راحت ؟

5 .تا حالا حمومش کردین ؟ با چه روشی ؟ واکنشش به حموم کردن چیه ؟

6. چه غذاهای چربی رو جز تخمه و بادوم زمینی (که قرار بود دیگه بهش ندین ) دوست داره ؟ مثلا پسته گردو فندق و .. هر چندتا که هست . به ترتیب علاقه بگید ..

فعلا همین سوالات به ذهنم رسید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    سلام . توضیحاتتون که خیلی کم بود اما اگه درست متوجه شده باشم در هر صورت میخواید طوطی رو نگه دارید .. پس میشه بدون عجله تمرین کنید . خوبه . مهم نیست که در نهایت چه نتیجه ای میگیریم در هر صورت شما امیدوار باشید . فقط الان میخوایم اعتمادش به شما بیشتر بشه . قصد نداریم رام بشه ..

یه شخصی تو خونه باید به شما کمک کنه . چون قراره یه مدت شما کاری انجام ندین . از الان با یکی صحبت کنید . برنامه ریزی و اینکه چه کاری انجام بشه با شماست ( طبق چیزایی که میگیم اینجا ) اما اجرا شدنش با یکی دیگست .. شما فقط یه بخش کوچیک کار رو باید انجام بدین که بعد از گذاشتن عکس کاملتر میگم بهتون . به اون شخص هم بگید که زیاد مزاحمش نمیشید شما هم کمکش میکنید اما از دور .

تخمه باید در اولین فرصت کم بشه . خودم میگم از چه روشی اینکار رو انجام بدین بعد از تهیه این موارد : یا غذای ویتاکرافت تهیه کنید یا مخلوط دونه های مختلف رو بگیرید و خودتون قاطی کنید ( ترکیبش رو پایین میگم ) . مولتی ویتامین و کلسیم محلول در آب حتما باید داشته باشید . طوطی شما به شدت به اینا نیاز داره . پوست تخم مرغ آب پز رو هم پودر کنید . برای پاشیدن روی غذاش لازمه . سنگ مینرال هم میتونید بگیرید نه برای نصب تو قفسش . برای پودر کردن روی مخلوط دونه ها ( اگه خودتون تهیه کرده باشید )

این دستور رو یکی از دوستان من که قبلا تو همین سایت بوده نوشته . میتونید برای مخلوطی که می خواید درست کنید ، این ها رو تهیه کنید :

تخم آفتابگردان ریز سفید رنگ ( اگر نبود از همین تخمه قهو ه ای ها ) دو پیمانه
    تخم کتان یک سوم پیمانه
    جو دوسر ( اگر پیدا نکردی جو پوست دار و اگر پیدا نکردی جو پوست کنده ) یک دوم پیمانه
    گندم پوست دار یک دوم پیمانه
    ماش یک چهارم پیمانه
    پاپ کرن ( بدون نمک که خودت درست کردی) یک پیمانه
    ذرت خام یک پیمانه
    تخم کدو (تریحا تخم کدو حلوایی می تونی خودت بگیری تخمش را در بیاری بشوری خشک که شد بریزی ، یک پیمانه
    دانه جارو ( این یه قلم سخت پیدا میشه اگر پیدا نکردی مهم نیست می ترسم بری یه چیزی پیدا کنی اشتباه باشه هر کسی نمیشناسه ) نصف پیمانه
    انواه میوه های خشک شده یک پیمانه
    عناب و انجیر خشک شده نصف پیمانه

به این سوالا به ترتیب جواب بدین :

1. چندتا ظرف داره تو قفس ؟

2. پس الان چندتا اسباب بازی برای بازی کردن داره تو قفس ؟ اصلا باهاشون بازی میکنه ؟

3. کلا روزش چطور میگذره ؟ چی کار میکنه ؟ چطور خودش رو سرگرم میکنه . یکی از کارهایی که انجام میده اینه که وقتی شما نزدک میشید قار بزنه.. جز این چی کار میکنه وقتی شما ازش دور هستید ؟

4. تا حالا از قفس اومده بیرون ؟ اگه آره چطور رفته داخل قفس ؟ به سختی یا راحت ؟

5 .تا حالا حمومش کردین ؟ با چه روشی ؟ واکنشش به حموم کردن چیه ؟

6. چه غذاهای چربی رو جز تخمه و بادوم زمینی (که قرار بود دیگه بهش ندین ) دوست داره ؟ مثلا پسته گردو فندق و .. هر چندتا که هست . به ترتیب علاقه بگید ..

فعلا همین سوالات به ذهنم رسید.
    2 تا ظرف بیشتر نداره
    قبلا که دوتا داشت بعد از قفلش شلستش افتاد کف قفس کثیف شد دراوردمش شستمش الان یکی بیشتر نداره باهاش بازی میکنه
    میره کف قفس هر وقت هم خونه خلوت شه یکم از قفس بالا پایین میره و همون طور که گفتم به ملیه ها ضربه میرنه که چن سری درقفسو باز کرد
    نه از قفس بیرون نیاوردمش . تصمیم داشتم ولی سریع پشیمون شدم
    نه گفتم رام شه بعد حمومش کنم . الان نمیتونم حموم کنم ؟
    همون غذای مخلوت دانه ها رو میدادم بهش ولی فقط تخمه هاشو میدیم میخورد میوه هم چند بار سعی کردم بدم نخورد حتی ذرت اب پز شده
    بعد سنگ مینرال توی قفسش گذاشتم که سراغش نمیره
    سوال دیگه به نظرتون بهتره که با یه کاسکوی رام تعویضش کنم ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    اینم عکس کاسکوم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16120
    سلام.کاسکوی من چند ماهه که صدای جیغ بچه هارو یاد گرفته وبعضی وقتا همینجوری پشت سر هم جیغ میکشه اعصابه هممون رو خورد میکنه.حالا کارایی که تا الان انجام دادم که این عادت از سرش بیفته اینا بوده: اولین کار از انداختن پارچه رو قفسش شروع کردم مثلا پارچه سیاه مینداختم که قفسش تاریک شه بفهمه کار بدی کرده اما اون از این کار خوشش اومده وقتی روش پارچه میندازیم اروم میشه واروم حرف میزنه دیگه جیغ نمیزنه اما همیشه که نمیشه پارچه انداخت!!!دومین کار یه مدت تو قفس کوچیک میذاشتم بعد میبردم تو اتاق خلوت درم میبستم اما بازم فایده نداشت .یک روزم تصمیم گرفتم اب وغذاشو بردارم ولی بازم فایده نداشت.سومین کار این بود که وقتی جیغ میزد داخل قفسش چوبای باریک میزارم ولی وقتی برمیدارم بازم جیغ میکشه .چهارمین کارم این بود که یه مدت وقتی جیغ میزد میرفتم جلوش و صداهای مختلف درمی اوردم یا باهاش حرف میزدم اما بازم فایده نداشت!!!دیگه نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟؟با تشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ناننی نمایش پست ها
    سلام.کاسکوی من چند ماهه که صدای جیغ بچه هارو یاد گرفته وبعضی وقتا همینجوری پشت سر هم جیغ میکشه اعصابه هممون رو خورد میکنه.حالا کارایی که تا الان انجام دادم که این عادت از سرش بیفته اینا بوده: اولین کار از انداختن پارچه رو قفسش شروع کردم مثلا پارچه سیاه مینداختم که قفسش تاریک شه بفهمه کار بدی کرده اما اون از این کار خوشش اومده وقتی روش پارچه میندازیم اروم میشه واروم حرف میزنه دیگه جیغ نمیزنه اما همیشه که نمیشه پارچه انداخت!!!دومین کار یه مدت تو قفس کوچیک میذاشتم بعد میبردم تو اتاق خلوت درم میبستم اما بازم فایده نداشت .یک روزم تصمیم گرفتم اب وغذاشو بردارم ولی بازم فایده نداشت.سومین کار این بود که وقتی جیغ میزد داخل قفسش چوبای باریک میزارم ولی وقتی برمیدارم بازم جیغ میکشه .چهارمین کارم این بود که یه مدت وقتی جیغ میزد میرفتم جلوش و صداهای مختلف درمی اوردم یا باهاش حرف میزدم اما بازم فایده نداشت!!!دیگه نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟؟با تشکر
    سلام. همه ی رفتاری که شما درقبال صدای جیغش داشتید به نوعی باعث سرگرمیش شده و با این کار احساس میکنه بیشتر جلب توجه میکنه پس بیشتر در کارش استمرار پیدا میکنه. ضمن اینکه اگر تا الان پرکن نشده با این کارها خیلی شانس آوردید. برداشتن غذا بعد از جیغ زدن میتونست واکنش خوبی باشه بشرط اینکه نسبت به جیغش کاملا بی تفاوت بودین و میفهمید با این کارجلب توجهی نمیکنه.

فرستاده شده از ALCATEL ONE TOUCH 6040Dِ من با Tapatalk

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    2 تا ظرف بیشتر نداره
    قبلا که دوتا داشت بعد از قفلش شلستش افتاد کف قفس کثیف شد دراوردمش شستمش الان یکی بیشتر نداره باهاش بازی میکنه
    میره کف قفس هر وقت هم خونه خلوت شه یکم از قفس بالا پایین میره و همون طور که گفتم به ملیه ها ضربه میرنه که چن سری درقفسو باز کرد
    نه از قفس بیرون نیاوردمش . تصمیم داشتم ولی سریع پشیمون شدم
    نه گفتم رام شه بعد حمومش کنم . الان نمیتونم حموم کنم ؟
    همون غذای مخلوت دانه ها رو میدادم بهش ولی فقط تخمه هاشو میدیم میخورد میوه هم چند بار سعی کردم بدم نخورد حتی ذرت اب پز شده
    بعد سنگ مینرال توی قفسش گذاشتم که سراغش نمیره
    سوال دیگه به نظرتون بهتره که با یه کاسکوی رام تعویضش کنم ؟

اینم عکس کاسکوم
    سلام. همیشه جاش وسط اتاقه؟
    تغییر غذایی طوطی زمان میبره که باید حوصله بخرج داد.باتوجه به شناختی که از رفتارتون در نگهداری طوطی توی این چند وقت شما بسیارعلاقه مند به کاسکو وازطرفی عجول و کنجکاو هستید در تست راه های رام کردن. بهتره یک کاسکوی رام ودستی تهیه کنید تا این پرکن نشده.

فرستاده شده از ALCATEL ONE TOUCH 6040Dِ من با Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802
    مثلا رو دستم میاد و سر میده.بعضی موقع ها که میخوام سرشو بخارونم گاز میگیره.منم میذارم گاز بگیره.اصلا عکس العمل نشون نمیدم

صفحه 1070 از 1238 نخستنخست ... 70570970102010511052105310541055105610571058105910601061106210631064106510661067106810691070107110721073107410751076107710781079108010811082108310841085108610871088108911201170 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)