کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . اون نقطه های مشخص رو دیگه فراموش کنید . با توجه به شناختی که ازش پیدا کردین . تمرین روی دست آوردن یا باید بیرون قفس باشه یا داخل قفس

من پیشنهادم اینه که بیرون از قفس باشه . چون طوطی داخل قفس ممکنه بیشتر از دست شما بترسه چون راه فراری هم نداره .. حالا باز تصمیم با شماست .

اگه خارج از قفس میخواید تمرین کنید فردا صبح غذاشو بردارید . تا ظهر بمونید و بعد در قفس رو باز کنید و اجازه بدین بیاد بیرون ، آروم بهش نزدیک بشید و غذایی که دوست داره رو بهش بدین . سعی کنید لباستون رنگی نباشه که طوطی شما ازش بترسه . همین تمرین دنبال کردن دست رو بیرون قفس هم انجام بدین .. تا کاملا بیرون قفس هم به دست شما اعتماد کنه ... و بعد میتونید تمرین روی دست آوردن رو شروع کنید
    lسلام مثل همیشه با صبر و حوصله توضیح و راهنمایی کردید یک دنیا ممنون

با توجه به اینکه قبلا داخل قفس سعی کردم باهاش تمرین روی دست اوردن کنم و فقط فرار میکرد و بیرون قفس راحتر بود همون بیرون قفس باهاش تمرین کنم بهتره تو این مدت اصلا هم از قفس بیرون نیومده با توجه به توضیحات شما چنتا سوال برام پیش اومد

وقتی کاسکو رفت بالای قفس خوراکی ک دوست داره رو از فاصله های مختلف بگیرم تا بیاد دنبال خوراکی و بگیره ؟ مثلا وقتی بالا قفسه خوراکی رو یکم با فاصله بگیرم بعد از سمت راست بگیرم بیاد بگیره بعد چپ یعنی جهاد مختلف بگیرم خوراکی رو تا بیاد بگیره؟چند وقت این تمرین رو ادامه بدم و هروقت چه حالاتی داشت این تمرین رو متوقف کنم و روی دست اوردن باهاش تمرین کنم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    lسلام مثل همیشه با صبر و حوصله توضیح و راهنمایی کردید یک دنیا ممنون

با توجه به اینکه قبلا داخل قفس سعی کردم باهاش تمرین روی دست اوردن کنم و فقط فرار میکرد و بیرون قفس راحتر بود همون بیرون قفس باهاش تمرین کنم بهتره تو این مدت اصلا هم از قفس بیرون نیومده با توجه به توضیحات شما چنتا سوال برام پیش اومد

وقتی کاسکو رفت بالای قفس خوراکی ک دوست داره رو از فاصله های مختلف بگیرم تا بیاد دنبال خوراکی و بگیره ؟ مثلا وقتی بالا قفسه خوراکی رو یکم با فاصله بگیرم بعد از سمت راست بگیرم بیاد بگیره بعد چپ یعنی جهاد مختلف بگیرم خوراکی رو تا بیاد بگیره؟چند وقت این تمرین رو ادامه بدم و هروقت چه حالاتی داشت این تمرین رو متوقف کنم و روی دست اوردن باهاش تمرین کنم؟
    سلام . خواهش میکنم . بله وقتی بالای قفس هست با دست غذا بدین بهش . غذا رو تا فاصله ای به طوطی نزدیک کنید که خیلی راحت بتونه بگیره . یعنی تو فاصله های مختلف نگه ندارید . دست رو کاملا بی حرکت نگه دارید . و اگه دور رفت با دست دنبالش نکنید . اگه دیدین دور شد یکم منتظر بمونید ببینید چه کار میکنه . اگه نزدیک نیومد دست رو خیلی آروم تو یه فاصله مناسب به طوطی حرکت بدین . ( یعنی حالت دنبال کردن نداشته باشه ) . سعی کنید خودتون هم حرکات اضافه ای نداشته باشید . بعد از هربار گرفتن غذا تشویق کلامی یادتون نره .

شما تمرین رو شروع کنید و واکنشش رو اینجا اعلام کنید که ببینیم تمرین رو باید چطور ادامه داد .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802

کاسکو

بازم سلام.
    کاسکوم سلام رو ناواضح میگه.
    تنها سوالم اینه که یکم بد اخلاق شده گاز میگیره.
    چیکار کنم بیشتر باهام رفیق شه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    بازم سلام.
    کاسکوم سلام رو ناواضح میگه.
    تنها سوالم اینه که یکم بد اخلاق شده گاز میگیره.
    چیکار کنم بیشتر باهام رفیق شه؟
    سلام . الان تا چه حد رامه؟ چه مواقعی گاز میگیره ؟ .. واکنش شما چی بوده ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    سلام . خواهش میکنم . بله وقتی بالای قفس هست با دست غذا بدین بهش . غذا رو تا فاصله ای به طوطی نزدیک کنید که خیلی راحت بتونه بگیره . یعنی تو فاصله های مختلف نگه ندارید . دست رو کاملا بی حرکت نگه دارید . و اگه دور رفت با دست دنبالش نکنید . اگه دیدین دور شد یکم منتظر بمونید ببینید چه کار میکنه . اگه نزدیک نیومد دست رو خیلی آروم تو یه فاصله مناسب به طوطی حرکت بدین . ( یعنی حالت دنبال کردن نداشته باشه ) . سعی کنید خودتون هم حرکات اضافه ای نداشته باشید . بعد از هربار گرفتن غذا تشویق کلامی یادتون نره .

شما تمرین رو شروع کنید و واکنشش رو اینجا اعلام کنید که ببینیم تمرین رو باید چطور ادامه داد .
    امروز طبق گفته های شما من صبح بهش چیزی ندادم و در قفس رو باز گذاشتم ولی تا عصر حدود ساعت 5 از قفس بیرون نیومد خواستم با روش دنبال کردن دست بیرون بیارمش ولی میترسید بیرون نیومد منم انجیر خشک ( که عاشقشه ) روی میله های قفس چسپوندم اونم اومد بیرون و گرفت.

بعد طبق گفته های شما تمرین رو باهاش شروع کردم خوشبختانه خوراکی رو هرجا میگیرفتم اروم اروم قدم زنان میومد و میگرفت و میرفت یک گوشه میخورد این تمرین رو بالای قفس انجام دادم و خوراکی رو در زاویه های مختلف میگرفتم کاسکو هم قدم زنون رو قفس میومد و میگرفت با فاصله میگرفتم خم میشد و میگرفت البته زیاد فاصله نمیدادم چون بالای قفس تعادل نداشت ولی خم میشد برای گرفتن خوراکی چندوقته به همین منوال پیش رفتم و هربارم خودم به قفس نزدیک تر میشدم تا اینکه این اقا کاسکو قبل اینکه اصلا خوراکی بگیرم و نشونش بدم اومد سمتم لبه های قفس و خیره شد به من و منم خوراکی بهش دادم بدون تکون خوردن و جابه جا شدن همونجا خوراکی رو نوش جان کرد

روش تمرینم درس بوده اشکالی توش نبوده و به همین منوال ادامه بدم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    سلام .
    کاسکوی منو که میشناسید
    جدیدا کمتر قار میزنه و فقط خرخر داره
    دقت که کردم بیشتر از لجش قار میزنه البته بعضی موارد میترسه اونم خیلی کم
    و وقتی هم نزدیکش میشم و با احتیاط فتار میکنم بیشتر قار میزنه ولی وقتی عادی و بی تفاوت هستم حتی قار هم نمیزنه فقط خرخر رو داره به خاطر مثلا اگه دارم غذاشو بر میدارم اگه اهسته اهسته برم سمتش قار میزنه ولی اگه عادی برم اصلا قار نمیزنه پس بعد از اون دیگه کلا عادی ام یا وقتی دارم دور و برشو جارو میکنم دیگه خسته شه یه قار بلند میزنه که بهش نگاه کنم و برم اون ور ولی اگه یه نیم نگاه بهش کنم و به کارم ادامه بدم درست میشه
    کارهایی که گفتید رو هم انجام دادم چی کارکنم ولی تاثیر نداره چی کارکنم ؟
    کم کم دارم روانی میشم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    امروز طبق گفته های شما من صبح بهش چیزی ندادم و در قفس رو باز گذاشتم ولی تا عصر حدود ساعت 5 از قفس بیرون نیومد خواستم با روش دنبال کردن دست بیرون بیارمش ولی میترسید بیرون نیومد منم انجیر خشک ( که عاشقشه ) روی میله های قفس چسپوندم اونم اومد بیرون و گرفت.

بعد طبق گفته های شما تمرین رو باهاش شروع کردم خوشبختانه خوراکی رو هرجا میگیرفتم اروم اروم قدم زنان میومد و میگرفت و میرفت یک گوشه میخورد این تمرین رو بالای قفس انجام دادم و خوراکی رو در زاویه های مختلف میگرفتم کاسکو هم قدم زنون رو قفس میومد و میگرفت با فاصله میگرفتم خم میشد و میگرفت البته زیاد فاصله نمیدادم چون بالای قفس تعادل نداشت ولی خم میشد برای گرفتن خوراکی چندوقته به همین منوال پیش رفتم و هربارم خودم به قفس نزدیک تر میشدم تا اینکه این اقا کاسکو قبل اینکه اصلا خوراکی بگیرم و نشونش بدم اومد سمتم لبه های قفس و خیره شد به من و منم خوراکی بهش دادم بدون تکون خوردن و جابه جا شدن همونجا خوراکی رو نوش جان کرد

روش تمرینم درس بوده اشکالی توش نبوده و به همین منوال ادامه بدم؟
    سلام . عالــــــی بود . خیلی خوبه حداقل 30 درصد احتمال میدادم که وقتی نزدیکش برید بترسه و فرار کنه . چون طوطی شما جزء کاسکو های محتاط و حساس پارسی پت به شمار میره برای همین روشی که برای غذا دادن با دست به شما پیشنهاد کردم خیلی محتاطانه بود . خیلی خوشحالم که بیشتر از چیزی که فکر میکردم با شما همکاری کرده . به همین روش ادامه بدین تا یکی دو هفته . با صبری هم که از شما سراغ دارم فکر نمیکنم این مدت برای شما زیاد باشه . هر وقت احساس کردین که دیگه کاملا به دست اطمینان داره که حتی تو فاصله های دور هم میاد و از دست غذا میگیره .. با شناختی که از روحیاتش دارید یکی از تمرین های روی دست آوردن رو میتونید انتخاب کنید

فقط الان باید ببینیم موقع برگشتن به قفس چی کار میکنه

یه تاپیک هم برای معرفیش ایجاد کنید که بیشتر باهاش آشنا بشیم .

نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    سلام .
    کاسکوی منو که میشناسید
    جدیدا کمتر قار میزنه و فقط خرخر داره
    دقت که کردم بیشتر از لجش قار میزنه البته بعضی موارد میترسه اونم خیلی کم
    و وقتی هم نزدیکش میشم و با احتیاط فتار میکنم بیشتر قار میزنه ولی وقتی عادی و بی تفاوت هستم حتی قار هم نمیزنه فقط خرخر رو داره به خاطر مثلا اگه دارم غذاشو بر میدارم اگه اهسته اهسته برم سمتش قار میزنه ولی اگه عادی برم اصلا قار نمیزنه پس بعد از اون دیگه کلا عادی ام یا وقتی دارم دور و برشو جارو میکنم دیگه خسته شه یه قار بلند میزنه که بهش نگاه کنم و برم اون ور ولی اگه یه نیم نگاه بهش کنم و به کارم ادامه بدم درست میشه
    کارهایی که گفتید رو هم انجام دادم چی کارکنم ولی تاثیر نداره چی کارکنم ؟
    کم کم دارم روانی میشم
    سلام . این سوال رو فکر میکنم قبلا پرسیدم ولی جوابش رو یادم نمیاد ! قار زدنش فقط برای شماست یا برای بقیه اعضای خونواده هم همین طوره ؟ اگه کسی غیر از شما ظرف غذا رو برداره یا کنار قفس بشینه یا نزدیک قفس باشه واکنشش چیه ؟

جز شما کسی تو خونواده هست که بتونه باهاش کار کنه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    سلام . عالــــــی بود . خیلی خوبه حداقل 30 درصد احتمال میدادم که وقتی نزدیکش برید بترسه و فرار کنه . چون طوطی شما جزء کاسکو های محتاط و حساس پارسی پت به شمار میره برای همین روشی که برای غذا دادن با دست به شما پیشنهاد کردم خیلی محتاطانه بود . خیلی خوشحالم که بیشتر از چیزی که فکر میکردم با شما همکاری کرده . به همین روش ادامه بدین تا یکی دو هفته . با صبری هم که از شما سراغ دارم فکر نمیکنم این مدت برای شما زیاد باشه . هر وقت احساس کردین که دیگه کاملا به دست اطمینان داره که حتی تو فاصله های دور هم میاد و از دست غذا میگیره .. با شناختی که از روحیاتش دارید یکی از تمرین های روی دست آوردن رو میتونید انتخاب کنید

سلام . این سوال رو فکر میکنم قبلا پرسیدم ولی جوابش رو یادم نمیاد ! قار زدنش فقط برای شماست یا برای بقیه اعضای خونواده هم همین طوره ؟ اگه کسی غیر از شما ظرف غذا رو برداره یا کنار قفس بشینه یا نزدیک قفس باشه واکنشش چیه ؟

جز شما کسی تو خونواده هست که بتونه باهاش کار کنه ؟
    بله حساسیتش فقط رو منه
    یه مبل هس زندیک قفس دوستم که اصلا تا حالا فندق ندیده بودتش نشست اون جا اصلن هیچ عکس العملی نشون نداد البته رفت کنار قفسش قار زد
    ولی من میشینم رو اون مبل یا تو دور و بر قفسشم یا یکم دور تر باز هم خر خر میکنه
    متاسفانه کسی هم نیس که باهاش کار کنم .
    در کل با من لج داره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023

ممنونم همه این پیشرفت ها به کمک راهنمایی بچه های اینجا بخصوص شما بوده چشم سرفرصت تایپک هم ایجاد میکنم اقا راجو رو به همه معرفی میکنم بله من نه 2 هفته 1 ماه هم صبر میکنم فقط اگه این اقا راجو رو دست ما بیاد و همکاری کنه باهامفکر هم نکنم اصلا بخواد بره تو قفس بالای قفس میچرخه سوت میزنه کیف میکنه نزدیک های وقت خوابش ظرف غذاشو برمیدارم و توش غذا میزارم بلکه از گشنگی بره داخل
    اینم اضافه کنم وقتی بالا قفس بود وقتی رفتم سمتش ترسید چون از زمانی ک بیرون بوده خیلی وقته میگذره بخاطر همین من زیاد نزدیک نشدم و خیلی اهسته اهسته بهش نزدیک میشدم الانم ک میرم نزدیکش نمیترسه حتی یکبار پشتشو به من کرد و بالا قفس قدم میزد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    بله حساسیتش فقط رو منه
    یه مبل هس زندیک قفس دوستم که اصلا تا حالا فندق ندیده بودتش نشست اون جا اصلن هیچ عکس العملی نشون نداد البته رفت کنار قفسش قار زد
    ولی من میشینم رو اون مبل یا تو دور و بر قفسشم یا یکم دور تر باز هم خر خر میکنه
    متاسفانه کسی هم نیس که باهاش کار کنم .
    در کل با من لج داره
    دوست من چیزی که میخوام بدونم اینه که چقدر نگه داشتن این طوطی براتون مهمه .. و اصلا دلیل اینکه تا الان نگهش داشتید چیه ؟ و اینکه اگه نتونید رامش کنید می فروشید این طوطی رو ؟

من و مطمئنا بقیه دوستان سعی میکنیم از راه هایی که میدونیم کمکتون کنیم .. ولی قبلش باید جواب 3 تا سوال بالا رو بدونم و اینکه مطمئن بشم شما کارهایی که اینجا میگیم رو دقیقا و بدرستی انجام میدین و نظرات افراد دیگرو وارد روش هایی که اینجا گفته میشه نمیکنید ..

مثلا یکی بگه "چرا سختش میکنی از این روش نرو .. با فلان روش نتیجه میگیری " شما چیزی که اینجا گفته شده رو قطع کنید و روش اون شخص رو پیش بگیرید و نتیجه بخش نباشه و بعد بیاین بگین به پیشنهاد اون شخص روش رو تغییر دادم .. طوطیم هنوز بهم اعتماد نداره و حالا چی کار کنم .. اینجوری نمیشه .. اینجا افراد زیادی اومدن که اکثرا با تمرین هایی که گفته شده نتیجه گرفتن .. البته بودن افرادی که نتونستن اعتماد طوطی رو جلب کنن حتی با روش هایی که ما بهشون پیشنهاد دادیم . پس به شما قولی نمیدم که طوطی شما 100 درصد رام میشه .. چون جدا از سنش که فکر میکنم بالای 4 سال هست ، در ابتدای ورود طوطی به خونتون روش هایی رو امتحان کردین که خوشایند طوطی نبوده و باعث شده طوطی به شما کاملا بی اعتماد بشه و شاید کینه هم به دل گرفته باشه . این طوطی کلا نزدیک شدن شما به قفس رو یه تهدید میدونه برای خودش و من نظرم اینه که یکی دیگه میتونه مراحل رام شدن طوطی رو انجام بده تا طوطی حداقل به مرحله ای برسه که از قار بیفته ، بتونه یکی دو ساعت در روز بیاد بیرون و به یکی از اعضای خونواده اعتماد داشته باشه .. اون وقت شما میتونید کم کم اعتمادش رو بدست بیارید .. که میگید کسی نیست باهاش کار کنه ..

اگه شما میخواید ادامه بدین .. باید اعتماد از دست رفته رو بدست بیارید . من روشی رو پیشنهاد میکنم که هم نیاز به صبر زیادی داره و هم یکی باید به شما کمک کنه .. اما قبل اینکه این روش رو بگم :

1. جواب سوالات بالا رو بدین
    2. مطمئنم کنید که روش شخص دیگه ای رو وارد این تمرین نمی کنید ( اینکه از روش یه شخص موفق استفاده کنید ایرادی نداره اما اگه اون روش ، نتیجه بخش نباشه و تمرین ما رو خراب کنه .. دیگه نمیتونم کمکی کنم)
    3. قبل از انجام هر کاری خارج از تمرین که مطمئن نیستید طوطی چه واکنشی نشون میده و یا نمیدونید درسته یا غلط ، تو فروم اعلام کنید .
    4. اینطور نباشه که بعد از هربار راهنمایی کردن یک ماه کلا هیچ خبری از تمرین ها و واکنش های طوطی شما به ما نرسه و بعد از یک ماه بگید من همه کارهایی که گفته شده و انجام دادم حالا چیکار کنم ؟.. یعنی مدام باید در فروم از پیشرفتش بگید .. پست دادن شما تنها سودی که برای من داره اینه که میدونم هر لحظه چی داره اتفاق میفته ..
    5. با جزئیات بگید که برنامه و غذای روزانه طوطی چیه
    6. یه عکس از مکان قفس بذارید ... طوری که هم ارتفاعش معلوم باشه هم وسایل دور و برش .. و هم اینکه اونقدر نزدیک نباشه که طوطی رو بترسونه..

در آخر هم اضافه کنم ..من جدا از اینکه دوست دارم دوستانی که اینجا سوال میپرسن نتیجه بگیرن ، دلم میخواد طوطی تو خونه جدیدش راحت باشه تا اگه خدای نکرده اتفاقی هم افتاد براش تا حدی اعتماد داشته باشه به صاحبش که وقتی برای کمک بهش نزدیک میشه ، نترسه امیدوارم حرفای من شما رو ناراحت نکرده باشه و فکر نکنید دارم به روش هایی که میگم افتخار میکنم . این روش ها واقعا معمولیه و همه زحمات و سختی هاش به عهده صاحب طوطیه.. شما میتونید از هر شخصی که دوست دارید راهنمایی بگیرید فقط یا قبل این تمرین باشه یا بعدش .. تصمیم با شماست .. .. پس خبرش رو بهم بدین

ممنونم همه این پیشرفت ها به کمک راهنمایی بچه های اینجا بخصوص شما بوده چشم سرفرصت تایپک هم ایجاد میکنم اقا راجو رو به همه معرفی میکنم بله من نه 2 هفته 1 ماه هم صبر میکنم فقط اگه این اقا راجو رو دست ما بیاد و همکاری کنه باهامفکر هم نکنم اصلا بخواد بره تو قفس بالای قفس میچرخه سوت میزنه کیف میکنه نزدیک های وقت خوابش ظرف غذاشو برمیدارم و توش غذا میزارم بلکه از گشنگی بره داخل
    اینم اضافه کنم وقتی بالا قفس بود وقتی رفتم سمتش ترسید چون از زمانی ک بیرون بوده خیلی وقته میگذره بخاطر همین من زیاد نزدیک نشدم و خیلی اهسته اهسته بهش نزدیک میشدم الانم ک میرم نزدیکش نمیترسه حتی یکبار پشتشو به من کرد و بالا قفس قدم میزد
    خواهش میکنم وظیفست . روشتون خیلی خوب بود اما اینجوری خوب نیست که طوطی این همه مدت بیرون باشه .. زمان مشخص کنید ... روزی 2 3 ساعت بیرون باشه کافیه ..

صفحه 1069 از 1238 نخستنخست ... 69569969101910501051105210531054105510561057105810591060106110621063106410651066106710681069107010711072107310741075107610771078107910801081108210831084108510861087108811191169 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)