صفحه 8 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 189
    همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    ممنون مجید جان. فعلا موفق شدم یکیشون رو با تله بگیرم ولی اون یکی خیلی زبله. به هیچ عنوان نمیره تو تله که بندازمش تو رف. قطعا اگر موفق بشم٬ اطلاعات ناچیزم رو به اشتراک میگذارم.
    سلام ایمان عزیز
    شما میتونید با یه تیکه میگوی کوچیک البته خوراکی براحتی بگیریدش ، حتی با دست
    ولی بهتره یک تکه کوچیک میگوی خوراک داخل تور بذارید و نزدیک سطح آب نگه دارید خودش سریع میاد و اون موقع شکارش کنید

میگوی من وقتی به مرجانها غذا میدم میاد از دهنشون میکشه بیرون مخصوصا زمانی که تکه های کوچیک میگو را میدم ، بابت این کارش خیلی عصبی میشم
    و یه بار باهمین روشی که گفتم با دست گرفتمش ، فقط یه کمی آسیب میبینه ، منظورم از آسیب کنده شدن شاخکهاش هست
    ایمان جان منتظریم ببینیم چکار میکنید
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام ایمان عزیز
    شما میتونید با یه تیکه میگوی کوچیک البته خوراکی براحتی بگیریدش ، حتی با دست
    ولی بهتره یک تکه کوچیک میگوی خوراک داخل تور بذارید و نزدیک سطح آب نگه دارید خودش سریع میاد و اون موقع شکارش کنید

میگوی من وقتی به مرجانها غذا میدم میاد از دهنشون میکشه بیرون مخصوصا زمانی که تکه های کوچیک میگو را میدم ، بابت این کارش خیلی عصبی میشم
    و یه بار باهمین روشی که گفتم با دست گرفتمش ، فقط یه کمی آسیب میبینه ، منظورم از آسیب کنده شدن شاخکهاش هست
    ایمان جان منتظریم ببینیم چکار میکنید
    موفق باشید
    گفته های شما کاملا صحیح هست مجید جان. میگو قبلی که داشتم همینجوری بود و قثط کافی بود دستم رو بکنم تو آب تا بیاد رو دستم. ولی این ۲تا میگو زرنگن. باز اولی که گرفتم خنگتر بود ولی این یکیرو با میگو و غذا و همه چیز امتحان کردم. ولی بالاخره دیروز چون میخاستم سنگ جدید بچینم و سنگها رو تکون دادم تونستم گیرش بندازم. به هرحال ممنون داداش. اگه خبری شد حتما اعلام میکنم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    دیروز ۱۵ کیلو سنگ مرده بعد از شستن و جوشوندن به تانک اضافه کردم. یک مقدار تانک شلوغ شد و در کل نسبت به قبل از چیدن سنگای جدید ازش راضی نیستم. ولی چاره دیگه ای هم نداشتم و سنگام خیلی کم بود.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    بهترین کار ایده گرفتن از آکواریومهای دیگرانه
    برای این مدل چیدن آکواریوم امیر خان رو نگاه کنید نمونه خوبیه

send by tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    دیروز ۱۵ کیلو سنگ مرده بعد از شستن و جوشوندن به تانک اضافه کردم. یک مقدار تانک شلوغ شد و در کل نسبت به قبل از چیدن سنگای جدید ازش راضی نیستم. ولی چاره دیگه ای هم نداشتم و سنگام خیلی کم بود.

سلام اقا ایمان
    بنظر من بد نیست خیلی هم خوبه
    فقط سنگهای جدید فعلا رنگشون با سنگهای دیگه تانک فرق داره که زمان حلش میکنه
    یه خورده هم خلوت هست که با اضافه کردن مرجانهای جدید حل میشه

پیداست از تانکها خارجی الگو برداری کردید
    اما اون تانکها عرض بیشتری دارن
    ولی در کل جای تقدیر داره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    دوستان ۳-۴ روز پیش ۱۶ کیلو سنگ مرده به تانک اضافه کردم و الان که تست زدم دیدم نیتریت اومده رو ۰.۰۵
    میدونم که گذاشتن سنگ تو تانک روی پارامترها تاثیر داره. ولی یادم نیست روی چه پارامترهایی. فکر میکنید اوضاع میخاد بدتر از این بشه ؟ اگر آره سنگها رو در بیارم یا باکتری زنده بخرم ؟ در ضمن تانکم از نظر مدیا اور دوز هست و تو فکر کم کردنشونم. مقدار سنگهای قبلیم حدود ۴۵ کیلو بود و الان حدود ۶۰ شده. در ضمن یکی دو روز بعد از گذاشتن سنگ یه سیفون ۲۰٪ هم زدم. ممنون
    ویرایش توسط imaan : 24th November 2014 در ساعت 10:42 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام ایمان جان ، آکواریومت هر روز بهتر و باشکوهتر میشه ، ما که از دیدنش لذت میبریم ، امیدوارم بهتر از اینهام بشه ،موفق و سر بلند باشی

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوستان ۳-۴ روز پیش ۱۶ کیلو سنگ مرده به تانک اضافه کردم و الان که تست زدم دیدم نیتریت اومده رو ۰.۰۵
    میدونم که گذاشتن سنگ تو تانک روی پارامترها تاثیر داره. ولی یادم نیست روی چه پارامترهایی. فکر میکنید اوضاع میخاد بدتر از این بشه ؟ اگر آره سنگها رو در بیارم یا باکتری زنده بخرم ؟ در ضمن تانکم از نظر مدیا اور دوز هست و تو فکر کم کردنشونم. مقدار سنگهای قبلیم حدود ۴۵ کیلو بود و الان حدود ۶۰ شده. در ضمن یکی دو روز بعد از گذاشتن سنگ یه سیفون ۲۰٪ هم زدم. ممنون
    دوست عزیز کلا لایوراک اضافه کردن ویا جابجا کردن, پارامترهای اب را هم میزنه وباعث بالا رفتن امونیاک ,نیتریت ,فسفات ,نیترات وحتی تا حدودی سیلیکات میشه به این صورت که مواد اضافه ,اجسادی که داخل لایوراک هستند ,وفضولات ومواد زاؤدی که داخل ویا زیرلایوراکها وشنها هستند وارد چرخه اب شده وزودتر به امونیاک ومواد دیگر تبدیل میشن.بالا رفتن نیتریت هم به این دلیل هست که بر اثر یکدفعه وارد شدن مواد اضافی وتبدیل شدن به نیتریت ,باکتریهایی که نیتریت را به نیترات تبدیل میکنند جوابگو اینقدر نیستند به همین خاطر نیتریت بالا میره وچند روز میشه که تعداد باکتریها بیشتر بشه تا نیتریت راصفر کنند البته شما با اضافه کردن باکتری به این عمل میتونید سرعت بدید,بعد از این مرحله هم نیترات وفسفات هم بالا میره.نه دیگر به سنگها دست نزنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز کلا لایوراک اضافه کردن ویا جابجا کردن, پارامترهای اب را هم میزنه وباعث بالا رفتن امونیاک ,نیتریت ,فسفات ,نیترات وحتی تا حدودی سیلیکات میشه به این صورت که مواد اضافه ,اجسادی که داخل لایوراک هستند ,وفضولات ومواد زاؤدی که داخل ویا زیرلایوراکها وشنها هستند وارد چرخه اب شده وزودتر به امونیاک ومواد دیگر تبدیل میشن.بالا رفتن نیتریت هم به این دلیل هست که بر اثر یکدفعه وارد شدن مواد اضافی وتبدیل شدن به نیتریت ,باکتریهایی که نیتریت را به نیترات تبدیل میکنند جوابگو اینقدر نیستند به همین خاطر نیتریت بالا میره وچند روز میشه که تعداد باکتریها بیشتر بشه تا نیتریت راصفر کنند البته شما با اضافه کردن باکتری به این عمل میتونید سرعت بدید,بعد از این مرحله هم نیترات وفسفات هم بالا میره.نه دیگر به سنگها دست نزنید
    ممنون بابت پاسختون دوست عزیز. من هم برای اینکه این میزان رو به حداقل برسونم و از طرفی مواردی مثل میکروبها و جلبکها و ... وارد تانک نشن سنگها رو با فرچه شستم و یک ساعت جوشوندم و بعد آب کشیدم. با این کارها فکر نکنم خیلی به سیستم شک وارد بشه. ولی به هر حال باید سیستم رو زیر نظر بگیرم.

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    ممنون بابت پاسختون دوست عزیز. من هم برای اینکه این میزان رو به حداقل برسونم و از طرفی مواردی مثل میکروبها و جلبکها و ... وارد تانک نشن سنگها رو با فرچه شستم و یک ساعت جوشوندم و بعد آب کشیدم. با این کارها فکر نکنم خیلی به سیستم شک وارد بشه. ولی به هر حال باید سیستم رو زیر نظر بگیرم.
    بله دوست عزیز شما درست میفرمایید ولی همون تغییرمکان لایوراک ها میتونه تاحدودی مشکل پیش بیاره وهمینجور که خودتون میگید باید سیستم را تحت کنترل داشته باشید چونواقعا اک زیبایی هست ومنتظر صادرات میگو کلینر هستیم

صفحه 8 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516171819 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)