صفحه 82 از 82 نخستنخست ... 326364656667686970717273747576777879808182
نمایش نتایج: از 811 به 817 از 817
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kiiwii نمایش پست ها
    سلام من یه شاه طوطی چهار ماهه دارم از اونجایی که دوستم از سرلاکی بزرگش کرده و بعدش داده به من بلد نیست گاز بگیره میخوام یادش بدم وقتی یکی به جز من بهش نزدیک شد گازش بگیره چون بچه های فضول فامیلامون وقتایی که من نیستم به خونمون میان و دور از چشم خانواده میرن تو اتاق و ممکنه اذیتش کنن. راهی برای این کار هست؟
    این جوجه حلقه پا هست جدیدا میبینم وقتی داره پرآرایی میکنه دوس داره حلقه رو بکنه دوست ندارم اذیت بشه شنیده بودم اگه حلق پا باشه خروجش از کشور یا یک سری دیگه از مساعلش راحتتره. چطوری از پاش بازش کنم؟ ایا لازمه؟
    استفاده از شلیل هلو ذرت سیب تخمه مخصوص طوطی تنها در غذاییش کافیه؟ اخه سبزی هم نمیخوره تخمه هم میترسم زیاد بدم ببماری کبد چرب بگیره میترسمم دچار کمبود غذا تو ش بشه چه چیزی اضافه یا کم کنم؟
    سلام. معمولا صاحبان طوطی سعی میکنن مانع از گاز گرفتنش بشن ، خواسته شما برعکسه؟!!
    طوطیها در صورتی گاز میگیرن که تحت استرس قرار بگیرن. مثلا بترسن یا نسبت به کسی یا چیزی حس خوبی نداشته باشن. طبیعتا این خواسته شما فقط در این شرایطه که عملی میشه که در اینصورت این استرسها اصلا برای طوطی و سلامت روحیش خوب نیست.
    اگر توسط شخص غریبه اذیت بشه ، گاز گرفتن و واکنش نشان دادن در اون شرایط غریزیه. بالاخره یاد میگیره چطور از خودش دفاع کنه چون طوطی مثل سگ نیست که بتونید این مورد رو به راحتی بهش اموزش بدید.

برای تغذیه ، مطالب این تالار رو مطالعه بفرمایید

https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

بودن حلقه در پا مشکلی ایجاد نمیکنه ولی اگه واقعا داره اذیت میشه ببرید پرنده فروشی ، بچینن.

تاپیک شاه طوطی https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=94

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    22750
    ممنونم animal lover عزیز که همیشه کمک حال همه هستید
    داشتم تو یک سری سایتای اگهی میگشتم که چشمم به اگهی جوجه عروس فلجی افتاد
    چون خیلی دوست دارم کمکی در حق اینا بکنم میخواستم قبل از اوردنشون چن تا سوال بپرسم
    رفتار این جور طوطی ها که نمیتونن راه برن پرواز کنن و یا هرمشکل دیگه ای از نظر جسمانی دارن با بقیه طوطی سانان نرمال چه فرقی میکنه؟
    در جوجگی پرخاشگر میشن؟ در اینده چطور؟ باهاشون کنار اومدن سخته؟ مثلا اگه یک عروس که از نظر وابستگی میگن خیلی به صاحبش علاقه داره رو در نظر بگیریم ممکن هست که از صاحبشم خوشش نیاد و اذیت کنه؟
    ممکنه لج کنن غذا نخورن یا حالتای عجیب داشته باشن؟ چقدر زمان لازمه براشون استفاده بشه؟ توجه بیشتر بازی بیشتر ؟ کلا میخواستم با خصوصیات این فرشته های معصوم اشنا بشم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kiiwii نمایش پست ها
    ممنونم animal lover عزیز که همیشه کمک حال همه هستید
    داشتم تو یک سری سایتای اگهی میگشتم که چشمم به اگهی جوجه عروس فلجی افتاد
    چون خیلی دوست دارم کمکی در حق اینا بکنم میخواستم قبل از اوردنشون چن تا سوال بپرسم
    رفتار این جور طوطی ها که نمیتونن راه برن پرواز کنن و یا هرمشکل دیگه ای از نظر جسمانی دارن با بقیه طوطی سانان نرمال چه فرقی میکنه؟
    در جوجگی پرخاشگر میشن؟ در اینده چطور؟ باهاشون کنار اومدن سخته؟ مثلا اگه یک عروس که از نظر وابستگی میگن خیلی به صاحبش علاقه داره رو در نظر بگیریم ممکن هست که از صاحبشم خوشش نیاد و اذیت کنه؟
    ممکنه لج کنن غذا نخورن یا حالتای عجیب داشته باشن؟ چقدر زمان لازمه براشون استفاده بشه؟ توجه بیشتر بازی بیشتر ؟ کلا میخواستم با خصوصیات این فرشته های معصوم اشنا بشم
    سلام. خواهش میکنم عزیزم
    به شخصه با این موارد خاص روبرو نبودم. کلی عرض میکنم ، حیوانات خیلی زود خودشونو با شرایط موجود وفق میدن. گله و شکایتی ندارن. برای مشکلی که هست پرخاشگری نمیکنن. با ناتواناییهایی روبرو هستن ولی روال عادی زندگی رو طی میکنن. یک پرنده ای که به هر دلیلی ناتوانه ، فقط در یکسری فعالیتهاش محدود میشه که باید جای دیگه ای و به روش دیگه ای این کمبود جبران بشه.

نقص عضو مادرزادی بیماری نیست که حیوان رو پرخاشگر ، بی حوصله ، ضعیف ، بیمار و غیر قابل تحمل کنه ، یک ناهنجاری و اختلال ژنتیکیه غیر ارادیه. همونطور که بارها شاهد بودیم ، حیواناتی با این اختلال ، شاد و پر انرژی هستن و شاید خیلی بیشتر از همنوعانشون از زندگی لذت ببرن.

اگر عصبی میشن ، اونطور که انتظار داریم رفتار نمیکنن ، ریشه در مسائل دیگه و برخورد صاحبانشون داره نه صرفا برای مشکلی که باهاش روبرو هستن. با این محدویتها ، طبیعیه که به توجه و مراقبت بیشتری نیاز دارن نه ترحم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    23851
    سلام دوستان
    ملنگومو ۸ روزه خریدم ۱۰ ماهه هست هنوز میترسه و مثل روز اولشه.
    برای حمومش چیکار باید بکنم؟ یه ظرف آب تو قفس گذاشتم ولی سمتش نمیره لطفا راهنمایی بفرمایید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar.67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ملنگومو ۸ روزه خریدم ۱۰ ماهه هست هنوز میترسه و مثل روز اولشه.
    برای حمومش چیکار باید بکنم؟ یه ظرف آب تو قفس گذاشتم ولی سمتش نمیره لطفا راهنمایی بفرمایید
    سلام. دوست عزیز هر سوالیو در تاپیک مربوط به خودش بپرسید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    23851
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. دوست عزیز هر سوالیو در تاپیک مربوط به خودش بپرسید.
    خوب اینجا مگه تاپیک سوال پرسش در مورد طوطی سانان نیست؟
    من جایی پیدا نکردم که سوالمو بپرسم دیدم اینجا پرسش پاسخ در مورد طوطی سانان نوشته منم سوالمو پرسیدم!!!

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar.67 نمایش پست ها
    خوب اینجا مگه تاپیک سوال پرسش در مورد طوطی سانان نیست؟
    من جایی پیدا نکردم که سوالمو بپرسم دیدم اینجا پرسش پاسخ در مورد طوطی سانان نوشته منم سوالمو پرسیدم!!!
    شما مگه ملنگو نداريد ؟ تاپيك قبلي كه سوال كرده بوديد ادامه بديد . فراموش كرديد ؟!

تاپيك ملنگو https://www.parsipet.ir/showthread.p...5&goto=newpost

تا زماني كه رام نيست ، استحمام نشه و اگر هم لازم شد ، در گرم ترين ساعات روز ، ظرف بزرگ اب گرم بزاريد ، اگر دوست داشت استقبال ميكنه . اگر نه ، براي شروع كمي اب گرم به پشت بالها اسپري كنيد و جاي خنك نباشه .

صفحه 82 از 82 نخستنخست ... 326364656667686970717273747576777879808182

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)