صفحه 50 از 246 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869100150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 491 به 500 از 2454
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    سلام دوستان من میخوام یه اکواریم گیاهی یا اکواریم برای دیسکس راه اندازی کنم البته از هر دو مرود به صورت اماتور نیز استفاده کردم به نظر شما در کدام مورد بهتر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخوام یه اکواریم گیاهی یا اکواریم برای دیسکس راه اندازی کنم البته از هر دو مرود به صورت اماتور نیز استفاده کردم به نظر شما در کدام مورد بهتر
    درود عرفان جان 2 تا مقوله جدا هست .. خب اکواریوم گیاهی یه زیبایی و قشنگیه کلی هست .. اما اکواریوم دیسکس فقط ماهی قشنگه و محیط رو نمیشه خیلی جذاب کرد ..

اکواریوم گیاهی خیلی میتونه برای هر بیننده ای حذاب تر باشه ..

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8684
    خوب من فکر میکنم دیسکس رو با خرج کمتری نصبت به اکواریم گیاهی راه انداخت بعد هم ایا کدام از دو مورد جنبه اقتصادی داره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    خوب من فکر میکنم دیسکس رو با خرج کمتری نصبت به اکواریم گیاهی راه انداخت بعد هم ایا کدام از دو مورد جنبه اقتصادی داره
    بله عرفان جان دیسکس یه هزینه اولیه خرید ماهی داره و یه غذا .. به مراتب هزینه اش پایینتره ..

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8684
    حالا به نظر شما کدام جنبه اقتصادی بهتری داره چون نمیخوام اگه مثلا هزینه کردم برای هر کدام مشون پولم رو ریخته باشم توی چاه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    حالا به نظر شما کدام جنبه اقتصادی بهتری داره چون نمیخوام اگه مثلا هزینه کردم برای هر کدام مشون پولم رو ریخته باشم توی چاه
    درود به شما

با اجازه حامد جان باید بگم که دوست من منظورتون از صرفه اقتصادی چی هستش !؟ یعنی اینکه شما بخواین بعدا بفروشینشون ؟ یا اینکه کدام بصرفه تر هست در هزینه کردن ؟

ولی در کل باید بگم که تانک گیاه اگر درست کار بشه و از پایه اصولی بالا بیاین بعداٌ خیلتون از بابت گیاه هاتون راحت میشه زیرا که تانک گیاهی اگه جا بیوفته رشد گیاه هاتون بسیار چشم گیر میشه ! و اضافه هاشون رو میتونی بفروشی البته اگه به فکر فروختن باشی !

ولی تانک گیاهی غیر اصولی فقط خرج خراب شدن گیاه روی دستتون میزاره و دلسردتون میکنه !

حالا بریم سراغ دیسکس

تانک دیسکس هم برای اینکه اصولی جلو برین بسته به تعداد و نژاد های خریداری شده دسته کمی از مخارج گیاه نداره دوست من مثلا یک نمونه رو بهت بگ که یک دیسکس نژاد آلبینو 3 اینچ رو شما الان باید 100 تومان

براش هزینه کنی !

حالا اگه واقعا میخوای دیسکس داشته باشی باید حداقل 6 یا 7 تا داشته باشی !

بحث خرید ماهی سالم و قرنطینه به مدت 1 یا 2 ماه در ذهن داشته باشید !

حالا خودتون ببینین روحیتون با کدام موارد سازگار تر هستش

موفق باشی

داود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    یبا سلام خدمت همه دوستان ، لطفا یه توضیح کامل و جامع در ارتباط با سیفون کردن آکواریوم گیاهی بدین، ( مقدار آبی که باسد سیفون بشه ، اینکه بهترین مدت زمان برای سیفون کردن چند وقت یکبار هست و دیگه اینکه وقتی تازه تانک آب گیری میشه آیا دوره سیفون کردن متفاوته و مرد دیگه اینکه سیفون باید از کف بستر انجام بشه ، یعنی آب زیر بستر سیفون بشه یا بلعکس ، واسه حجمایه مختلف متفاونه ، واگه فیلتر سطلی داشته باشیم بادوره سیفون کردن فرقی میکنه یا نه)
    ممنون میشم اگه جواب بدین))))))))))

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamadyy نمایش پست ها
    یبا سلام خدمت همه دوستان ، لطفا یه توضیح کامل و جامع در ارتباط با سیفون کردن آکواریوم گیاهی بدین، ( مقدار آبی که باسد سیفون بشه ، اینکه بهترین مدت زمان برای سیفون کردن چند وقت یکبار هست و دیگه اینکه وقتی تازه تانک آب گیری میشه آیا دوره سیفون کردن متفاوته و مرد دیگه اینکه سیفون باید از کف بستر انجام بشه ، یعنی آب زیر بستر سیفون بشه یا بلعکس ، واسه حجمایه مختلف متفاونه ، واگه فیلتر سطلی داشته باشیم بادوره سیفون کردن فرقی میکنه یا نه)
    ممنون میشم اگه جواب بدین:
    درود به شما

ورودت رو به سایت پارسی خوشامد میگم

دوست من سیفون کردن تانک گیاهی بستگی به حجم تانک گیاهی و تعداد ماهی های و حتی نحوه غذا دهی هستش و نمیشه فرمول خاصی براش در نظر گرفت

ولی به صورت کلی باید بگم زمان معقول سیفون هفته ای یک بار و هر بار 20 % یا 30% از آب تانک رو سیفون کنید و اگر بستر تون کاملا پوشیده شده از گیاه هست نمیتونید از کف سیفون کنید و به همان آب اکتفا کنید

ولی اگر در زیر بسترتون کود ندارید یا اگر دارید ضخامت بسترتون بالار 5 سانت هست میتونید با احتیاج سیفون از کف هم داشته باشید

البته این نکته رو هیچ موقع فراموش نکنید که غذا دهی و کود دهی در تانک گیاهی به قدری با احتیاط باید عمل کنید که احتاجی به سیفون از کف نداشته باید !

موفق باشی

داود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    خیلی متشکـــــــــــــرم داود عزیز، برای یه تانک 50*45*100(50 ارتفاع) چه توصیه ای دارین؟ و اگه فیلتر سطلی داشته باشیم تفاوتی میکنه یا نه ؟و اگه این سیفون کردن خیلی بیشتر بشه ، مثلا یک ماه چه اتفاقی ممکنه بیوفته؟
    سوال دیگه اینکه بهترین ارتفاع برای یه تانک گیاهی چقدره؟؟؟!!!
    بازم از حسن برخوردتون و راهنمایی خوبتون ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8684
    سلام من برای اکواریم گوپی هام مقداری خزه کریبتون و کریسمس و یه نوع خزه دیگه خریدم برای اکواریم یه ال ای دی استفاده میکنم مب خوام فردار برم یه ال ای ادی دیگه هم بخرم به نظر شما خوبه ابعاد 80 طول 30 تا عرض ارتفاع 40

صفحه 50 از 246 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869100150 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)