صفحه 26 از 43 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 430
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    این ستاره کلا نیستششششششش اصلا نمیبینیمش تست نیترات هم زدم بالا نرفته یعنی چی شده؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهیان ابشور
    شماره عضویت
    16622
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas69 نمایش پست ها
    این ستاره کلا نیستششششششش اصلا نمیبینیمش تست نیترات هم زدم بالا نرفته یعنی چی شده؟؟؟
    ستاره ها معمولا کم حرکت هستن گاهی اوقات تا چند روز در یک مکان حرکت نمیکنن نگران نباشید ستاره شما سالمه اگر مرده بود قطعا شما تیکه هاش رو میدیدید خودم ستاره آبی دارم الان حدود یه هفتست ندیدمش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    سلام ستاره دریایی که کلا محو شد تو تانک و ندیدمش!!!! ماهیام هم همش پشت سنگا هستن ، حتی کرمیس ها هم بیرون نمیان ، فقط غذا که می دم میان غذا میخورن و باز پشت سنگا مخفی می شن ، الان چن ماهه که با این وضعیت مواجه هستم !!!!! نمی دونم شاید لایوراک ها خیلی هستن؟؟؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام ستاره دریایی که کلا محو شد تو تانک و ندیدمش!!!! ماهیام هم همش پشت سنگا هستن ، حتی کرمیس ها هم بیرون نمیان ، فقط غذا که می دم میان غذا میخورن و باز پشت سنگا مخفی می شن ، الان چن ماهه که با این وضعیت مواجه هستم !!!!! نمی دونم شاید لایوراک ها خیلی هستن؟؟؟

سلام
    آنچه مسلمه عامل مخفی شدن آبزیان استرسه و عامل استرس رو شما خودت باید پیدا کنی
    با یه فازمتر آب داخل آکواریوم رو تست کن ببین برق نداره ؟
    چراغها آیا یه باره خاموش و روشن میشه یعنی وقتی تاریک مطلقه به یه باره تانک روشن میشه یا نه ؟
    یه سری تست کامل بگیرید مخصوصا آمونیاک و نیتریت رو و جوابش رو بزارید
    الان دقیقا چه ابزیانی دارید ؟
    به هیچ عنوان به لایوراکها دست نزنید و یا جابجا نکنید و غذا رو به یه باره در اختیارشون نزارید و برای هر بار غذا دادن یه ربع وقت بزارید و غذا رو دونه دونه در اختیارشون بزارید

send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    سلام
    فاز متر ندارم ولی خودم دست کردم داخل چیزی احساس نمی کنم
    نور مون همیشه روشنه و 17 تا ال ای دی (یه دونه سبز، یه دونه قرمز، کاغذ چسیوندم روشون که شدتشون کم تر شه ، 15 تای ما بقی 3 به 2 سفید و آبی) با تایمر روشن و خاموش میشن . قبلا هم به همین شکل بوده
    نیترات با تست api زیر 10 هست
    نیتریت 0 با تست api
    تقریبا هر یه هفته ، 10 روز میل دنیترول میدم و 2 ماهی یک بار 30 لیتر سیفون می زنم
    موج ساز رو عوض کردم چون به دونه پرش شکسته بود و گردش آب پایین بود که رو سنگا جلبک زده بود الان موج ساز سوبو 300 گرفتم که گردش اب رو بالا برده ولی تاثیری برا ماهیا نداشت
    ماهیام:دو تا دلقک اسالاریس ، جراح زرد، بلو تانک ، ماندارین،دوتا کرمیس سبز
    ریف: شقایق سنگ سبز، شقایق بابل، کرم لوله ای
    چن ماه پیش برای گرفتن دو تا ماهی مجبور شدم سنگا رو بهم بریزم ولی از اون موقع به بعد دیگه دست نزدم، تقریبا از همون موقعه اینطوری شدن ، البته بلوتانک رو بعد بهم زدن سنگا اضاف کردم که اونم خیلی میل به شنا کردن نداره ولی رنگ و اشتهاش خوبه و رشدم کرده
    ویرایش توسط مانی 039 : 1st December 2014 در ساعت 01:04 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    من آکواریومم مدل شماست دقیقا ولی گردش آبشو اصلاح کردم tl 550 گردش آب خیلی ضعیفی داره اگه ماهیاتون پشت سنگ ها جمع میشن و استرتشون خیلی بالاست و سنگین نفس می کشن و طول آکواریومو سریع شنا می کنند یکی از دلایل اصلیش وجود آمونیاک توی آب آکواریومتون هست حتی 0.01 آمونیاک ماهیا رو اذیت میکنه من عکس آکواریوممو به زودی میگذارم و اصلاحاتی رو که روش انجام دادم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    سلام
    فاز متر ندارم ولی خودم دست کردم داخل چیزی احساس نمی کنم
    نور مون همیشه روشنه و 17 تا ال ای دی (یه دونه سبز، یه دونه قرمز، کاغذ چسیوندم روشون که شدتشون کم تر شه ، 15 تای ما بقی 3 به 2 سفید و آبی) با تایمر روشن و خاموش میشن . قبلا هم به همین شکل بوده
    نیترات با تست api زیر 10 هست
    نیتریت 0 با تست api
    تقریبا هر یه هفته ، 10 روز میل دنیترول میدم و 2 ماهی یک بار 30 لیتر سیفون می زنم
    موج ساز رو عوض کردم چون به دونه پرش شکسته بود و گردش آب پایین بود که رو سنگا جلبک زده بود الان موج ساز سوبو 300 گرفتم که گردش اب رو بالا برده ولی تاثیری برا ماهیا نداشت
    ماهیام:دو تا دلقک اسالاریس ، جراح زرد، بلو تانک ، ماندارین،دوتا کرمیس سبز
    ریف: شقایق سنگ سبز، شقایق بابل، کرم لوله ای
    چن ماه پیش برای گرفتن دو تا ماهی مجبور شدم سنگا رو بهم بریزم ولی از اون موقع به بعد دیگه دست نزدم، تقریبا از همون موقعه اینطوری شدن ، البته بلوتانک رو بعد بهم زدن سنگا اضاف کردم که اونم خیلی میل به شنا کردن نداره ولی رنگ و اشتهاش خوبه و رشدم کرده
    آمونیاک خطرناکتر از نیتریته و بعدشم دوماه یه بار سیفون واسه آکواریوم شما خیلی دیره واسه آکواریومایه نانو سایز شما حداقل دو هفته ای 20 لیترشو عوض کنید اگه میخواین آکواریوم بهتری داشته و عناصر کمیاب و سایره پارامترا بهتر تامین بشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام . من تصویر آک و موقعیته قرار گیریشو دیدم . ای کاش اون دوستمون که این آکواریورو راه اندازی کرده یه آکوازیومه مناسبتر و با فیلتراسیونه مناسبتر بهتون پیشنهاد میکردش ، چون تو عکسا مشخصه که فضایه کافی بوده که یک آکواریومه با حجمه بیشتر براتون تهیه کنن، این آکواریوم برخلافه اینکه راه اندازیش خیلی راحت و آسونه ولی نگهداریش خیلی خیلی سخته ، چون حجمش کمه و فیلتراسیونه درست و درمون نداره ، شما بهتر هر هفته یه مقدار سیفون کنی این حجم سیفون چون کم هستش زیاد موجبه استرس نمیشه و همیشه شرایط نرمالتر میمونه البته مقدار سیفونتون در هفته میتونه 5درصد باشه که در ماه میشه 20. سیفون با حجمه بالا بدترین شوکرو به ماهیاتون وارد میکنه ، موجسازتونم سایزش بیشتر از حد مورد نیازتون هستش ، و نکته بسیار مهم این هستش که شما نباید در این آکواریوم ماهی زیاد نگهداری کنید و البته سایز ماهیاهم خیلی مهمه و تغذیشون از همه مهمتر ، پس شما بهتر هستش اگر میخایید ریف نگهداری کنید از ماهیهایه زیبا در سایزهایه کوچک و تعداد کم استفاده کنید و بیشتر از ریفهاتون لذت ببرید ، در آخر آکواریومه آبشور حساس هستش و نباید زیاد دستکاری کنید و به موجوداتتون استرس وارد کنید ، و همیشه هر کاری خواستید انجام بدید اول با دوستان مشورت کنید تا در ادامه راه به مشکل بر نخورید. ، و در خرید موجودات و ماهیی خیلی خیلی دقت کنید تا بعدا از دیدنشون لذت ببرید ، امیدوارم شرایطه آکواریوتون نرمال بشه و ماهم از دیدنه تصاویرش لذت ببریم . موفق و پیروز باشید ،

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام . من تصویر آک و موقعیته قرار گیریشو دیدم . ای کاش اون دوستمون که این آکواریورو راه اندازی کرده یه آکوازیومه مناسبتر و با فیلتراسیونه مناسبتر بهتون پیشنهاد میکردش ، چون تو عکسا مشخصه که فضایه کافی بوده که یک آکواریومه با حجمه بیشتر براتون تهیه کنن، این آکواریوم برخلافه اینکه راه اندازیش خیلی راحت و آسونه ولی نگهداریش خیلی خیلی سخته ، چون حجمش کمه و فیلتراسیونه درست و درمون نداره ، شما بهتر هر هفته یه مقدار سیفون کنی این حجم سیفون چون کم هستش زیاد موجبه استرس نمیشه و همیشه شرایط نرمالتر میمونه البته مقدار سیفونتون در هفته میتونه 5درصد باشه که در ماه میشه 20. سیفون با حجمه بالا بدترین شوکرو به ماهیاتون وارد میکنه ، موجسازتونم سایزش بیشتر از حد مورد نیازتون هستش ، و نکته بسیار مهم این هستش که شما نباید در این آکواریوم ماهی زیاد نگهداری کنید و البته سایز ماهیاهم خیلی مهمه و تغذیشون از همه مهمتر ، پس شما بهتر هستش اگر میخایید ریف نگهداری کنید از ماهیهایه زیبا در سایزهایه کوچک و تعداد کم استفاده کنید و بیشتر از ریفهاتون لذت ببرید ، در آخر آکواریومه آبشور حساس هستش و نباید زیاد دستکاری کنید و به موجوداتتون استرس وارد کنید ، و همیشه هر کاری خواستید انجام بدید اول با دوستان مشورت کنید تا در ادامه راه به مشکل بر نخورید. ، و در خرید موجودات و ماهیی خیلی خیلی دقت کنید تا بعدا از دیدنشون لذت ببرید ، امیدوارم شرایطه آکواریوتون نرمال بشه و ماهم از دیدنه تصاویرش لذت ببریم . موفق و پیروز باشید ،
    مدل آکواریوم خانم نفس یکی از مدل های قدیمی boyo tl 550 که به اسم ماهیران میشناسنش کلا هم گردش آبش ضعیف هم پمپش و هم اسکیمرش و هم متریال های توی سامپش که 3 الی 4 بسته نخودیه و احتیاج به اصلاحات خیلی زیادی از جمله تقویت پمپ آب و تعویض مدیاهای توی سامپ داره که من همه این کارا رو انجام دادم توی مدل های جدید ماهیران همه این اشکالات برطرف شده در ضمن تا 20 درصد تعویض آب هر دو هفته هیچ گونه شکی به ماهیا نمیده اگه تعویض آب اصولی انجام بشه چون اکثر آکواریوم های نانو احتیاج به سیفون کردنای هفتگی دارن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    ممنون از همه دوستان ، موج ساز سئو 530 داشتم که یه پرش شکسته ولی کار می کنه می خواین همونو بزارم؟ اگه بخوام سوبو بگیرم چه سایزش مناسبه؟
    تست هم کامل انجام می دم خدمتتون عرض می کنم
    مدیاهای سامپ رو کامل عوض کردم ، پد نیترات گیر و فسفات گیر و سلیکات گیر دارم تو سامپ

صفحه 26 از 43 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)