کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام
    چه جوری میشه به کاسکو یاد داد رو زمین فضله نندازه؟
    سلام
    خانم شهرزاد و خانم سپیده به شما توضیح کامل دادند
    بهتره از خیر این یکی آموزش بگذرید دفع کردن یک عمل غیر ارادی در پرنده است اگر نتونه به راحتی عمل دفع را انجام بده به شدت مشکل پیدا می کنه در اروپا و آمریکا این آموزش مدتهاست که منسوخ شده
    به هر حال نگهداری حیوان این مسائل را هم داره برخی از چیزها هم اجتناب ناپذیره،
    سر وصدا کردن و سوت زدن، دفع غیر ارادی، گرد طوطی و ... هم از جمله مواردی است که خریدار طوطی باید قبل از خرید بهش توجه بکنه :smile (263):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بپرسم میشه برای سیلور یه اویز با پر کبوتر درست کنم که حرص شو بریزه رو پر ها تا باخودش کاری نداشته باشه و یا این موضوع باعث تشدید پرکنیش میشه ؟؟؟و راستی امروز سیلور فضلش اسهال مانند بود که فقط اب بود و یکم سبز رنگ بود نه طوری که فضلش ابکی باشه و بعد چند ساعت مدفوعش به حالت عادی برگشت این مشکل ساز نیست؟؟؟
    سلام
    من هم مثل سایر دوستان معتقدم که بهتره از پر برای درست کردن اسباب بازی استفاده نکنید

سلام من خودم براش اسباب بازی چوبی هر روز درست میکنم و همیشه هم متنوع هست و خیلی هم سر گرمش میکنه و امروز با اضافه کردن میوه ی کاج(قبلش جوشوندمش)استفاده کردم و امروز اصلا سراغ پراش نرفته و در مور مدفوعش من هر روز 1تا2سیب میدم و نارنگی وذرت و هویج میدم ممکنه از این میوه ها باشه در ضمن براش چوب مورب براش گذاشتم امروز رفته بود سر چوب و در بالا رو با نوک میخواست باز کنه منم دلم سوخت درو براش باز کردم ولی با داخل قفس بردنش یکم مشکل دارم وبعد از 30دقیقه با میوه گذاشتن روی چوب پایین و اومد داخل قفس . دیشب با دست بش غذا دادم یه بار ازم گرفت ولی دفعات دیگه هر کاری کردم البته بدون غار کشیدن با نوک پسش میزد این رفتارش چه معنی داره؟؟؟ وچطور میشه راحت بزارمش تو قفس ؟؟؟
    ممنون
    من همچنان معتقدم که نباید طوطی تون را از قفس میاوردید بیرون شما نهایتا چند بار می تونید با غذا دادن گولش بزنید و بعد از مدتی این روش جواب نمیده از اونجا که پرکن هست دچار تنش میشه
    توی قفس رفتن یکی از مراحل آموزشی است که طوطی های سالم هم تمایل به انجام دادنش ندارن و باید با آرامش و صبر بهشون آموزش داد.... به هر حال امیدوارم سایر دوستان بتونند راهنمایی تون کنند با توجه به اینکه طوطی تون پرکن است من راهنمایی دیگه ای نمی تونم داشته باشم

در ضمن
    درخت کاج و تمام سوزنی برگها ماده ای توی چوبشون دارند که بهش میگن رزین .. وجود این ماده در چوب سوزنی برگان مانند کاج و غیره باعث میشه که حتی موریانه هم چوبش را نخوره چون می میره .. این ماده می تونه طوطی را مسموم کنه
    هر چند جوشاندن می تونه تا حد زیادی ماده را از بین ببره اما من به شخصه ترجیح میدم که از میوه کاج استفاده نکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    راستی دوستان سیلور من رقص یاد گرفته چطور میشه وقتی اهنگ پخش میشه این کارو انجام بده اخه هر وقت شنگوله
    بال هاش رو باز میکنه سرشو بالا پایین میکنه.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام من خودم براش اسباب بازی چوبی هر روز درست میکنم و همیشه هم متنوع هست و خیلی هم سر گرمش میکنه و امروز با اضافه کردن میوه ی کاج(قبلش جوشوندمش)استفاده کردم و امروز اصلا سراغ پراش نرفته و در مور مدفوعش من هر روز 1تا2سیب میدم و نارنگی وذرت و هویج میدم ممکنه از این میوه ها باشه در ضمن براش چوب مورب براش گذاشتم امروز رفته بود سر چوب و در بالا رو با نوک میخواست باز کنه منم دلم سوخت درو براش باز کردم ولی با داخل قفس بردنش یکم مشکل دارم وبعد از 30دقیقه با میوه گذاشتن روی چوب پایین و اومد داخل قفس . دیشب با دست بش غذا دادم یه بار ازم گرفت ولی دفعات دیگه هر کاری کردم البته بدون غار کشیدن با نوک پسش میزد این رفتارش چه معنی داره؟؟؟ وچطور میشه راحت بزارمش تو قفس ؟؟؟
    ممنون
    حانم شیکرا کاملا توضیح دادن و منم موافقم .گفتنی ها گفته شد یزدان عزیز.چه تو این تاپیک چه تاپیک سیلور .چه درباره اسباب بازی چه درباره بیرون آوردنش از قفس.میل خودته .
    راستی دوستان سیلور من رقص یاد گرفته چطور میشه وقتی اهنگ پخش میشه این کارو انجام بده اخه هر وقت شنگوله
    بال هاش رو باز میکنه سرشو بالا پایین میکنه.
    این حرکت رو وقتی خوشحالن انجام میدن .برای رقص یاد دادن باید آهنگ بذاری سرتو تکون بدی (البته اگه بشه اسمشو رقص گذاشت )به مرور یاد میگیره .من که اینجوری یاد دادم به طوطیم .البته تکمیل مراحل رام کردن خیلی مهمتر از موارد کم اهمیتی مثل رقص و حرف زدنه .چون اینا رو بعد هم میشه یاد داد.ولی باز تصمیم با خودته .

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    با سلام

دوستان عزیز مطالبی که بین عزیزان بحث شده رو بنده در 2 مورد بطور کلی بیان میکنم ...

1- درباره مسئله پرجوی ....

بین پرجوی و پرکنی تفاوت بسیار زیادی هست ... بنده جسارتا با عزیزانی که جویدن پر پرنده دیگر رو بی ایراد میدونن کاملا مخالفم ...

پرکنی یک عادته (مثل ناخن جویدن در انسانها ) که دلایل بسیار زیادی داره که دربارش بحث هم زیاد شده و عزیزان فرمودند که باید دلیلش پیدا بشه ، تا بشه درمان کرد ... پس اگر جویده شدن بخشی از پر بواسطه بیماریه پرکنی باشه باید بدنبال درمان باشید...

اما پرجوی بحث دیگریست ، اصولا پرجوی بخاطر کمبود مواد مورد نیاز بدن اعم از مواد معدنی و یا ویتامینها اتفاق میوفته که برای درمانش باید غذاییش رو تنظیم کنید ... اگر به کاسکویی که پرجوی داره اجازه بدید که بکارش ادامه بده (چه با پر خودش و یا پرهای دیگر) نه تنها مشکلش حل نمیشه ، بلکه به مرور زمان به جویدن پر عادت میکنه و این مشکل هم به مشکل قبلیش اضافه میشه و باعث بروز پرکنی هم میشه ...

پس نباید بهی وجه اجازه بدید که کاسکو با پرهای افتاده بازی کنه و یا اونها رو بجوه و هر وقت که این حالت رو میبینید حتما پر رو ازش بگیرید و با وسیله دیگه سرگرمش کنید و مهمتر اینکه غذاییش رو اصلاح کنید...

2-میوه کاج ...

خدمت دوست گرامی shikra عرض کنم که ماده ای که فرمودید ، روزین (Rosin ) ، همان صمغ درخت کاج هست که مصارف بسیار زیادی داره(این ماده تقریبا در تمام درختان وجود داره ولی بیشترین مقدارش در درختان سوزنی هست) و در کشورهای پیشرفته بعنوان یکی از مواد بسیار مهم و تاثیر گذار استفاده میشه ... این ماده صرفا در چوب و شاخه درختان سوزنی برگ(و درختان حاویه کائوچو) موجوده ودر میوه درخت کاج وجود نداره ...
    از طرفی چون ماده ایست محلول در آب ، روش خارج کردنش از درخت هم ،جوشاندن شاخه درخت در آب جوش هست ... با جوشاندن شاخه های درختان صمغشون کاملا خارج میشه و دیگه ضرری نداره ....
    باز هم عرض میکنم این ماده در میوه کاج موجود نیست و میوه کاج بی خطره ، فقط برای از بین بردن آلودگیهای احتمالی بد نیست که میوه کاج رو هم قبل از استفاده ضدعفونی کنید...

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    سلام
    بالاخره دادم پرهای کاسکورو کوتاه کردن حالا خوبه از کجا شروع کنم از روی دست اومدن چه جوره
    امروز بردمش حموم و بعد در قفسو باز کردم اومده رو قفس ولی هیچی نمیخوره موقعی که داشتن پرشو کوتاه میکردن رفتم بیرون وقتی تموم شد اومدم که دو تا صوت هم زد و بردمش نکنه ازم دلگیر شده باشه
    ولی ارومتر شده راستی برا اینکه بیارمش رو دست ولی از روش چوب نشانگر استفاده نکنم چه کار کنم
    چون باید دوباره بعد از چوب انگشتمو بش بفهمونم.تا دستمو میبرم طرفش فرار میکونه و گاز نمیگیره برا این چه کار کنم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوستان عزیز مطالبی که بین عزیزان بحث شده رو بنده در 2 مورد بطور کلی بیان میکنم ...

1- درباره مسئله پرجوی ....

بین پرجوی و پرکنی تفاوت بسیار زیادی هست ... بنده جسارتا با عزیزانی که جویدن پر پرنده دیگر رو بی ایراد میدونن کاملا مخالفم ...

پرکنی یک عادته (مثل ناخن جویدن در انسانها ) که دلایل بسیار زیادی داره که دربارش بحث هم زیاد شده و عزیزان فرمودند که باید دلیلش پیدا بشه ، تا بشه درمان کرد ... پس اگر جویده شدن بخشی از پر بواسطه بیماریه پرکنی باشه باید بدنبال درمان باشید...

اما پرجوی بحث دیگریست ، اصولا پرجوی بخاطر کمبود مواد مورد نیاز بدن اعم از مواد معدنی و یا ویتامینها اتفاق میوفته که برای درمانش باید غذاییش رو تنظیم کنید ... اگر به کاسکویی که پرجوی داره اجازه بدید که بکارش ادامه بده (چه با پر خودش و یا پرهای دیگر) نه تنها مشکلش حل نمیشه ، بلکه به مرور زمان به جویدن پر عادت میکنه و این مشکل هم به مشکل قبلیش اضافه میشه و باعث بروز پرکنی هم میشه ...

پس نباید بهی وجه اجازه بدید که کاسکو با پرهای افتاده بازی کنه و یا اونها رو بجوه و هر وقت که این حالت رو میبینید حتما پر رو ازش بگیرید و با وسیله دیگه سرگرمش کنید و مهمتر اینکه غذاییش رو اصلاح کنید...

2-میوه کاج ...

خدمت دوست گرامی shikra عرض کنم که ماده ای که فرمودید ، روزین (Rosin ) ، همان صمغ درخت کاج هست که مصارف بسیار زیادی داره(این ماده تقریبا در تمام درختان وجود داره ولی بیشترین مقدارش در درختان سوزنی هست) و در کشورهای پیشرفته بعنوان یکی از مواد بسیار مهم و تاثیر گذار استفاده میشه ... این ماده صرفا در چوب و شاخه درختان سوزنی برگ(و درختان حاویه کائوچو) موجوده ودر میوه درخت کاج وجود نداره ...
    از طرفی چون ماده ایست محلول در آب ، روش خارج کردنش از درخت هم ،جوشاندن شاخه درخت در آب جوش هست ... با جوشاندن شاخه های درختان صمغشون کاملا خارج میشه و دیگه ضرری نداره ....
    باز هم عرض میکنم این ماده در میوه کاج موجود نیست و میوه کاج بی خطره ، فقط برای از بین بردن آلودگیهای احتمالی بد نیست که میوه کاج رو هم قبل از استفاده ضدعفونی کنید...

موفق باشید
    سلام .ممنون از توضیح کاملتون :smile (3):.البته اول پستتون گفتید من با افرادی که جویدن پر پرنده های دیگه رو بدون ایراد می دونن مخالفم .که خدا رو شکر همه مخالف بودیم :smile (259):.اما درباره طوطی های پرکن که من گفتم این یه اسباب بازی عالیه براشون .حرف خودم نیست تجربه ای هم ندارم و خودم همیشه پرای طوطیمو ازش گرفتم که باهاش بازی نکنه چون همیشه ترس این رو داشتم که ممکنه این رفتار تقویت بشه .ولی این روشیه که تو یه مرکز درمان پرکنی و پرجویه طوطی استفاده میشه و موفقیت آمیز هم بوده (استفاده از پرهای خود طوطی به عنوان وسیله بازی )من خودم این رو نمی دونستم .یه سایتیه که راجع به پرکنیه و یکی از کارمندای این مرکز روش کارشون رو توضیح می داد .یکی از روشهای عالی واسه جلوگیری از پرکنی و پرجوی رو استفاده از اسباب بازی هایی که با پرخود طوطی ساخته شده بودن معرفی کرد .البته من گفتم چون اونجا مرکز درمانی بوده علاوه بر راه های مختلفی که امتحان می کردن از لحاظ امکانات پزشکی هم کامل بودن و محیطی که اونا برای طوطی های پرکن فراهم می کنن اون محیطه بسته خونه یا محیط کوچیکی و تقریبا استرس آوری که ما طوطی هامون رو نگهداری می کنیم نیست .من خودم چون همیشه این پرا رو از طوطیم گرفتم به همه میگم که نذارید با پرش بازی کنه .پس در نتیجه حرفهای همه ما و چون هیچکدوم این راه رو تجربه نکردیم و چون پرای قابل استفاده برای اسباب بازی فقط در زمان تو لک رفتن میریزه و چون ما نمی تونیم شرایط اون مرکز رو برای طوطی های پرکن فراهم کنیم .بهتره بیخیال شیم و راههای دیگرو امتحان کرد .:smile (259):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    یکی از رههایی که من تو ویدیوهاشون برای درمان پرکنی دیدم و البته اشاره هم بهش نمی کنن مثلا برای یک کاسکو این هست که کاسکو تنها نیست براتون ویدیوهاشون رو می زارم چه کاسکو چه کاکاتو می بینین که 1 یا چند کاسکو و کاکاتو دیگه هم هست و اینها هم بازی هستن خوب وقتی کاسکویی همبازی از همنوع خودش داره مشخص هست که سریعتر خوب می شه به خصوص اگر دلیلش عصبی و ناهنجاری رفتاری باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری، قورباغه درختی
    شماره عضویت
    894
    2-میوه کاج ...

موفق باشید
    [/QUOTE]

سلام
    اطلاعات من در مورد کمتر از شما است یقینا
    و در مورد طوطی ها هم بسیار کم تجربه هستم
    ولی با همه کم تجربه و نا آگاه بودنم جسارتا این را میدانم که همه گیاهها صمغ دارند اما ترکیب صمغشون با هم فرق می کنه همه اونها رزین ندارند مثلا صمغ درخت گیلاس و خانواده گیاهان رزاسه اصلا ماده رزین نداره و حتی در طب سنتی برای درمان سرفه استفاده میشه اما صمغ درختان سوزنی برگ اینطور نیست
    صمغ گیاه در تمام اندامهای گیاهی وجود داره حالا در بعضی اندامها کمتر و در بعضی اندامها بیشتر است ..... در واقع صمغ در گیاهان همون شیره پروده است که حاوی مواد مغذی برای گیاهه ....
    صمغ گیاه کائوچو که ترکیبش کاملا متفاوت است و اصلا با سایر گیاهان قابل مقایسه نیست
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    سلامی گرم به تمامی دوستان و دوستداران طوطیهای خاکستری

صفحه 207 از 1238 نخستنخست ... 1071571881891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262573077071207 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)