صفحه 13 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 311

موضوع: سیکل ازت

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    دوستان از کجا می شه فهمید سیکل ازت طی شده یا نه؟
    برای تسریع عملکردش چه کارهایی می شه کرد؟
    سیفون کردن چه تاثیری تو سیکل داره؟
    و اصلا چطور می شه آب رو سیفون کرد؟(مخصوصا کف آک رو)
    با تشکر

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط lvloh3en نمایش پست ها
    دوستان از کجا می شه فهمید سیکل ازت طی شده یا نه؟
    برای تسریع عملکردش چه کارهایی می شه کرد؟
    سیفون کردن چه تاثیری تو سیکل داره؟
    و اصلا چطور می شه آب رو سیفون کرد؟(مخصوصا کف آک رو)
    با تشکر
    سلام دوست عزیز

صفحه اول رو بخونید - کامل جوابتون رو میگیرد

http://www.parsipet.ir/thread70.html#post71

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

صفحه اول رو بخونید - کامل جوابتون رو میگیرد

http://www.parsipet.ir/thread70.html#post71

موفق باشید
    مرسی از راهنماییتون
    در مورد سیفون کردم چطور؟
    تو فروم پیدا نکردم(روش سیفون کردن آکواریوم)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط lvloh3en نمایش پست ها
    مرسی از راهنماییتون
    در مورد سیفون کردم چطور؟
    تو فروم پیدا نکردم(روش سیفون کردن آکواریوم)

درود دوست عزیز اگه یه کم وقت بزارید و حوصله به خرج بدید میبینید که وجود داره ..

موفق باشید ..

http://www.parsipet.ir/thread11566.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    12083
    سلام خدمت دوستان گرامی
    دو تا سوال داشتم
    1_ در تانک های مخصوص سایز با توجه به اینکه تعداد ماهی ها نسبتا زیاده لازمه که هر دو روز یکبار یا حتی هر روز مقداری از آب تانک سیفون بشه. با توجه به این میخواستم ببینم این تعویض زیاد به چرخه ای که کامل شده باشه آسیبی میرسونه یا نه؟
    2_ گفته شد استفاده از آب کلر دار باعث آسیب رسیدن به چرخه میشه. با نگهداری آب به مدت 24 ساعت کلر آب از بین میره یا نه؟ و آیا آب آماده جایگزینی در تانک هست؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط emperatoor7 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گرامی
    دو تا سوال داشتم
    1_ در تانک های مخصوص سایز با توجه به اینکه تعداد ماهی ها نسبتا زیاده لازمه که هر دو روز یکبار یا حتی هر روز مقداری از آب تانک سیفون بشه. با توجه به این میخواستم ببینم این تعویض زیاد به چرخه ای که کامل شده باشه آسیبی میرسونه یا نه؟
    2_ گفته شد استفاده از آب کلر دار باعث آسیب رسیدن به چرخه میشه. با نگهداری آب به مدت 24 ساعت کلر آب از بین میره یا نه؟ و آیا آب آماده جایگزینی در تانک هست؟

درود دوست عزیز این در موردی صدق میکنه که شما مدیاهاتون داخل فیلتر سطلی باشه و به اصطلاح سرامیک و سابسترات ها خشک نشند ... باید کامل زیر آب باشند ..

فقط در مورد فیلترهای اینترنال که داخل اکواریوم هستند میتونه آسیب ببینه سیکل چون آب پایین میاد .. اگه شما بتونید مدیاهاتون رو توی تاپ فیلتر یا فیلترهای هنگ ان و

یا در فیلتر سطلی بریزید امکان سیفون 100% وجود داره .. و به سیکل هیچ آسیبی وارد نمیشه ..

اما در مورد آب کلر دار .. 24 ساعت باید اب هوادهی قوی و یه پاورهد داخلش جریان داشته باشه .. اگه از فیلتر تصویه های خونگی آب بریزید بدون نگرانی و بدون هیچ کلری میتونید بهره ببرید ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش دیسکس آنجل 🐠🐟
    شماره عضویت
    12300
    سلام و عرض خسته نباشید خدمت مدیران محترم
    من عضوی جدید هستم ک برای آکواریم و ماهیا(کلا)ارزش زیادی قایلم
    در این ک آکواریومهای ما آرامشبخش لحظه لحظه های ماست شکی نیست اما آیا ماهم تونستیم آرامش رو به ماهیامون هدیه بدیم...
    من 2سال پیش ی تانک کوچیک(40)از تو ی اسباب کشی نسیبم شد(صاحبش ازش خسته شده بود) البته شکسته بود ک حالا...
    اون موقع رفتم چندتا ماهی گوپی خریدم ک مدتی بعد مردن(به هر دلیل)
    سال پیش(واسه عید) چندتا "ماهی گلی" خریدمو اونارو مهمون خونمون کردم ک البته الان نسبتا بزرگتر شدنو خوشگلتر
    تو این ی سال منو خانوادم مخصوصا مادر پیرم خیلی باهاشون اونس گرفتیم ک در نهایت صرفنظر از هزینه سنگینش
    امسال یه تانک بزرگتر(30*50*80)واسشون تهیه کردم و البته چندتا هم تانکی خوشگل(چندتا گلدفیش ردکپ کالیکو اوراندا و بلک مور)
    الان 15تا ماهی ریزو درشتن از یه فیلتر نسبتا قوی تکنیک 750L/h و ی فیلتر کناری ک با پمپ کار میکنه و توش به ترتیب الیاف ابر ریز و درشت شن زرد ریز و تعدادی سرامیک هست استفاده میکنم
    البته طبقه زیری تکنیکم سرامیک گذاشتم وبغل فیلتر ی تور شامل سرامیک ریزو درشت بیوبال بزرگ آویزونه ک نمیدونم تاثیری واسه شکل گیری باکتری داره یا نه...
    24 ساعت بعد از آبگیری تانک به ترتیب بخاریو فیلترو پمپو فعال و آکواسیف گلدفیش و باکتوزیم اضافه و 24 ساعت بعدم ماهیارو البته یدونه یدونه وارد کردم
    الان حدود12روز میگذره جو عمومی تانک به دید چشمی خودم خوبه و ماهیا سرحالنو خوب غذا میخورن ولی
    ی تست تترا هم (no2) دارم ک تا امروز قرمز(البته روشنتر از روزای اوله)
    حال با این همه اول عذرخواهیه منو به خاطر متن طولانیم بپذیرید و در صورت امکان پاسخ بدین به اینکه
    اول:سیکل کامل شده یا نه؟ (راستی باکتوزیم به مقدار توصیه شده مصرف کردم 2کپسول)
    2وم:باکتوزیم واقعا و طبق تجربه شما از کیفیت مطلوب برخوردار هست؟(کلا محصولات تترا غذاها کاندیشرها)
    3وم: اینکه نگرانی من به جاست یا در حقیقت همه ماهی های من به نوعی استارتر و متحمل این دوره اند؟

بازم منو ببخشید و ممنون از سایت خوبتون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayeasa نمایش پست ها
    در این ک آکواریومهای ما آرامشبخش لحظه لحظه های ماست شکی نیست اما آیا ماهم تونستیم آرامش رو به ماهیامون هدیه بدیم...
    من 2سال پیش ی تانک کوچیک(40)از تو ی اسباب کشی نسیبم شد(صاحبش ازش خسته شده بود) البته شکسته بود ک حالا...
    سال پیش(واسه عید) چندتا "ماهی گلی" خریدمو اونارو مهمون خونمون کردم ک البته الان نسبتا بزرگتر شدنو خوشگلتر
    تو این ی سال منو خانوادم مخصوصا مادر پیرم خیلی باهاشون اونس گرفتیم ک در نهایت صرفنظر از هزینه سنگینش
    امسال یه تانک بزرگتر(30*50*80)واسشون تهیه کردم و البته چندتا هم تانکی خوشگل(چندتا گلدفیش ردکپ کالیکو اوراندا و بلک مور)
    الان 15تا ماهی ریزو درشتن از یه فیلتر نسبتا قوی تکنیک 750L/h و ی فیلتر کناری ک با پمپ کار میکنه و توش به ترتیب الیاف ابر ریز و درشت شن زرد ریز و تعدادی سرامیک هست استفاده میکنم
    البته طبقه زیری تکنیکم سرامیک گذاشتم وبغل فیلتر ی تور شامل سرامیک ریزو درشت بیوبال بزرگ آویزونه ک نمیدونم تاثیری واسه شکل گیری باکتری داره یا نه...
    24 ساعت بعد از آبگیری تانک به ترتیب بخاریو فیلترو پمپو فعال و آکواسیف گلدفیش و باکتوزیم اضافه و 24 ساعت بعدم ماهیارو البته یدونه یدونه وارد کردم
    الان حدود12روز میگذره جو عمومی تانک به دید چشمی خودم خوبه و ماهیا سرحالنو خوب غذا میخورن ولی
    حال با این همه اول عذرخواهیه منو به خاطر متن طولانیم بپذیرید و در صورت امکان پاسخ بدین به اینکه
    2وم:باکتوزیم واقعا و طبق تجربه شما از کیفیت مطلوب برخوردار هست؟(کلا محصولات تترا غذاها کاندیشرها)
    3وم: اینکه نگرانی من به جاست یا در حقیقت همه ماهی های من به نوعی استارتر و متحمل این دوره اند؟

سلام دوست عزیز به پارسی پت خوش آمدید .. تبریک میگم راه اندازی تانکتون رو ..

باکتوزیم نسبت به بقیه شرکتها مثل سرا .. اوشن فری و غیره برند مناسبی به حساب نمیاد اما خود من همیشه ازش جواب گرفتم ..

پس نمیتونه انقدر بد باشه ..

تست تترا هم انقدر دقیق و مشخص نیست .. اما رنج رنگش رو نمیدونم از چه رنگ با چه مقداری شروع میشه و به عددی با چه رنگی پایان پیدا میکنه ..

اگه تونستید از کیت برامون عکس بزارید ..

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayeasa نمایش پست ها

سلام . البته حمید عزیز راهنمایی لازم رو فرمودند من یه مطالبی رو بهش اضافه می کنم .

من هم خوش آمد میگم حضورتون رو در پارسی پت و هم علاقه و ارزشی که به ماهیهاتون قائلید رو تبریک می گم . مراحل رو بسیار خوب و مناسب طی کردید ولی ...

اول اینکه باکتازیوم به صرفه ترین و مناسب ترین استارتر تانک هست . سالهاست من ازش حتی در آب شور ازش استفاده می کنم . فقط مشکلش اینه که دید ما نسبت به اون با محصولات دیگه یکسان هست . باکتازیوم محرک تولید مثل باکتری هست . بنا براین اسن که داره رنگ تستر شما روشن تر میشه نشان از اینه که باکتازیوم خوب داره کار می کنه . سیکل شما طی نشده و زمانی می تونید مطمئن بشید که سیکل طی شده که کاملا نیتریت از تانک شما حذف بشه . اونم زیر یکماه نیست . بنا براین پیشنهاد من به شما یک سیفون 50 % و تجدید دوز باکتازیوم به تانک هست .
    اگر نگران ازیت شدن ماهیها هستید دفعات سیفون رو بیشتر کنید . آمونیاک و نیتریت مثل صابون چشم ماهیها و آبشش اونها رو آزار میده . رقیق کردن آب این مشکل رو رفع می کنه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش دیسکس آنجل 🐠🐟
    شماره عضویت
    12300
    سلام به شما سروران عزیز حامد عزیز و فرشادجان
    ممنون از اینک پاسخ دادین
    اتفاقا همین دیروز سیفون کردم و دقیقا 50% از کف ک خوب خدارا شکر به موقع هم بود چون هم کف وهم فیلتر خیلی کثیف بودن....
    به هرحال من بیش از حد حساس شدم و به فکر تهیه دنیترول هستم
    لطفا نظرتونو راجبش بگید و میشه الان ک از باکتوزیم استفاده شده از دنیترولم استفاده کرد؟؟
    و یه سوال دیگه ک ممنون میشم اینو هم جواب بدید
    نظرتون راجبه محصولات برایت ول مخصوصا مولتی ویتامینش که در 4لیتری سیاه رنگ هستند و یه جورایی بصورت فله میفروشن(بصورت میلی) چی هست؟
    بازم ممنون از راهنماییتون دوستان

صفحه 13 از 32 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)