کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام دوستان.
    چی میشه که کاسکو دیر به حرف میاد با تمام آموزش های انجام شده ؟
    آیا ممکنه که اصلا حرف نزنه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    چی میشه که کاسکو دیر به حرف میاد با تمام آموزش های انجام شده ؟
    آیا ممکنه که اصلا حرف نزنه؟
    سلام.دلیل خاصی نداره چون به حرف اومدن زمان خاص یا مقیاسی برای زود یا دیر به حرف اومدن نداره.
    زبان باز کردن طوطی ناگهانی هست و ممکنه اصلا با کلماتی که شما باهاش تمرین کردید زمین تا آسمون متفاوت باشه.
    در تمام موجودات زنده ممکنه لال هم باشه.چیز عجیبیم نیست.اما خیلی کم پیش میاد که طوطیی از جوجگی باهاش کار بشه اما زبون باز نکنه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.دلیل خاصی نداره چون به حرف اومدن زمان خاص یا مقیاسی برای زود یا دیر به حرف اومدن نداره.
    زبان باز کردن طوطی ناگهانی هست و ممکنه اصلا با کلماتی که شما باهاش تمرین کردید زمین تا آسمون متفاوت باشه.
    در تمام موجودات زنده ممکنه لال هم باشه.چیز عجیبیم نیست.اما خیلی کم پیش میاد که طوطیی از جوجگی باهاش کار بشه اما زبون باز نکنه.
    سنی که من دارم با طوطیم کار میکنم فکر کنم مناسبه و طبق گفته دوستان بین 1 تا 1.5 سال باید باشه.
    به نظر شما سنش خوبه؟
    و اگه لال باشه ، سوت یا از تو گلوش حرفایی در میاره؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو .عروس . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15983
    سلام از حبوبات همانند نخود .لوبیا و.... هر چند وقت به طوطی کاسکوی خود بدهیم و چگونه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سنی که من دارم با طوطیم کار میکنم فکر کنم مناسبه و طبق گفته دوستان بین 1 تا 1.5 سال باید باشه.
    به نظر شما سنش خوبه؟
    بله سنش مناسبه.اصولی که به شما گفته شده چارچوبی هست که باید با طوطی کاربشه تا بحرف بیاد.ولی هیچ زمانی نداره.معمولا اگر قرار باشه حرف نزنن صدایی هم در نمیارن.اما ممکنه حتی شش ماه هم باهاش کار بشه و ماه هفتم زبان باز کنه.پس منتظر تعیین زمان نباشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    به نظر شما سنش خوبه؟
    سلام دوست عزیز .
    سن کاسکو شما قبلا هم گفته شد بهترین سن برای آموزش هست و شکی نیست . اینکه یک طوطی حرف نزنه عامل های مختلفی داره . اولیش آموزش صاحب هست که فکر میکنه کامل انجام داده و هیچ نقصی نداشته ولی دراصل اشتباهاتی داشته .دوم خوده پرنده ممکنه علاقه به حرف زدن نداشته باشه یا اصلا خوشش نیاد از اینکار یا به قول معروف لال باشه . سوم سن پرنده هست ، طی شدن مسیر تکامل حنجره پرنده یه زمان خاصی داره مثلا جوجه کاسکو چشم مشکی رو هرچقدر هم باهاش تمرین کنید تکرار نمیکنه چون حنجرش برای تقلید صدا کامل نشده .
    طوطی سانان برای تقلید صدا مثل انسان ها نیستند . در انسان تن صدا از حنجره خارج میشه و انسان با حرکت لب ها و دهان اون رو به صورت کلمات در میاره اما کاسکو ها برای تقلید صدا نیاز به حرکت دهان ندارند بلکه تقلید کلمه رو به طور کامل از حنجره خودشون انجام میدن . اگر دقت کرده باشید دیدین موقع حرف زدن حرکت خاصی بین منقارشون نیست و بیشتر اندام ناحیه زیر منقار حرکت میکنه تا حرف بزنه . حالا اگه حنجره پرنده طی هر مشکلی مثل پایین بودن سن یا هر استثنایی که باعث بشه حنجرش کامل نشه پرنده رو از حرف زدن میندازه و فقط میتونه یک صدای یکنواخت (سوت و جیغ ) رو خارج کنه از خودش . به نظرم حدود سن کامل شدن حنجره همین سن 1 سال به بالاست (البته دقیق نمیدونم )
    (خیلی به ندرت این قضیه کامل نشدن حنجره پیش میاد )
    درضمن بعضی پرنده ها بنا به شرایط محیطی یا هرچی ممکنه زمان سخنگویشون فرق کنه و هیچ معیاری وجود نداره برای زمان بندی حرف زدن ممکنه یکماهه به حرف بیاد ممکنه دو سال بعد به حرف بیاد اون هم با یک نوع آموزش .
    موفق باشید.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Friendly Parrot نمایش پست ها
    سلام از حبوبات همانند نخود .لوبیا و.... هر چند وقت به طوطی کاسکوی خود بدهیم و چگونه؟
    سلام.حبوبات میتونن جزوی از غذای اصلی و روزانه ی طوطی باشن.مثلا سه بار در هفته بجای قرار دادن تخمه در قفس از وعده های حبوبات آبپز مثل لوبیا،عدس و ماش و ذرت استفاده بشه.البته قبلش باید 24 ساعت خیس بخورن تا ایجادنفخ در طوطی نکنن.به نظر من از دادن نخود خودداری کنید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.حبوبات میتونن جزوی از غذای اصلی و روزانه ی طوطی باشن.مثلا سه بار در هفته بجای قرار دادن تخمه در قفس از وعده های حبوبات آبپز مثل لوبیا،عدس و ماش و ذرت استفاده بشه.البته قبلش باید 24 ساعت خیس بخورن تا ایجادنفخ در طوطی نکنن.به نظر من از دادن نخود خودداری کنید.
    سلام آقای اسکندری .
    چرا شما با دادن نخود مخالف هستید ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز .
    سن کاسکو شما قبلا هم گفته شد بهترین سن برای آموزش هست و شکی نیست . اینکه یک طوطی حرف نزنه عامل های مختلفی داره . اولیش آموزش صاحب هست که فکر میکنه کامل انجام داده و هیچ نقصی نداشته ولی دراصل اشتباهاتی داشته .دوم خوده پرنده ممکنه علاقه به حرف زدن نداشته باشه یا اصلا خوشش نیاد از اینکار یا به قول معروف لال باشه . سوم سن پرنده هست ، طی شدن مسیر تکامل حنجره پرنده یه زمان خاصی داره مثلا جوجه کاسکو چشم مشکی رو هرچقدر هم باهاش تمرین کنید تکرار نمیکنه چون حنجرش برای تقلید صدا کامل نشده .
    طوطی سانان برای تقلید صدا مثل انسان ها نیستند . در انسان تن صدا از حنجره خارج میشه و انسان با حرکت لب ها و دهان اون رو به صورت کلمات در میاره اما کاسکو ها برای تقلید صدا نیاز به حرکت دهان ندارند بلکه تقلید کلمه رو به طور کامل از حنجره خودشون انجام میدن . اگر دقت کرده باشید دیدین موقع حرف زدن حرکت خاصی بین منقارشون نیست و بیشتر اندام ناحیه زیر منقار حرکت میکنه تا حرف بزنه . حالا اگه حنجره پرنده طی هر مشکلی مثل پایین بودن سن یا هر استثنایی که باعث بشه حنجرش کامل نشه پرنده رو از حرف زدن میندازه و فقط میتونه یک صدای یکنواخت (سوت و جیغ ) رو خارج کنه از خودش . به نظرم حدود سن کامل شدن حنجره همین سن 1 سال به بالاست (البته دقیق نمیدونم )
    (خیلی به ندرت این قضیه کامل نشدن حنجره پیش میاد )
    درضمن بعضی پرنده ها بنا به شرایط محیطی یا هرچی ممکنه زمان سخنگویشون فرق کنه و هیچ معیاری وجود نداره برای زمان بندی حرف زدن ممکنه یکماهه به حرف بیاد ممکنه دو سال بعد به حرف بیاد اون هم با یک نوع آموزش .
    موفق باشید.

خیلی ممنون دوست عزیز.
    من 4 کلمه را باهاش کار کنم روزی 3 بار هر مرتبه 15 دقیقه خوبه.
    به این صورت که مثلا کلمه سلام و بهش بیست تا سی بار بهش میگم و بعد میرم سراغ کلمه بعدی و وقتی 4 کلمه تموم شد دوباره برمیگردم از اول. بعضی اوقات هم که خونه نیستم یا کار دارم صدامو که ضبط کردم براش میذارم.
    کاسکوی منم خیلی قشنگ و کنجکاو گوش میده .
    به نظرتون این روش خوبه؟
    و آیا لازمه که 4 کلمه را تغییر بدم. کلماتی که میگم عبارتند از : سلام - بیا - الو - عسل.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام آقای اسکندری .
    چرا شما با دادن نخود مخالف هستید ؟

سلام.نخود علاوه بر نفخ زیادی که داره بسیار دیده شده که باعث مسمویت در چینه دان طوطی شده به دلیل دیر هضم تر بودنش نسبت به سایر حبوبات.

صفحه 867 از 1238 نخستنخست ... 367767817848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872873874875876877878879880881882883884885886917967 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)