کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    سلام دوستان
    چندتا سوال
    -عمر مفید مهتابی چقدر است و از کجا میشه تشخیص داد که عمر مهتابی تموم شده؟

-آیا دارویی محلولی هست واسه پایین آوردن نیترات و فسفات؟ اگر هست چیه و محصول کدوم شرکته؟ چون یکی از دوستام داره استفاده میکنه و آکواریوم فروشی دستی تو بطری دیگه بهش داده و خودشم نمیدونه چیه.کنجکاو شدم بدونم اصلا همچین چیزی وجود داره؟

-آیا کسی از nps bioguard استفاده کرده مال شرکت spanish dolphin که هم فسفات و سیلیکات و نیترات رو کاهش میده بصورت چشمگیر؟ اگر استفاده کردین تجربیاتتون رو بفرمایید

-شقایق ها معمولا چند وقت به چند وقت دفع دارن؟ چون شقایق وقتی بهش میگو میدم کم کم جمع میشه نه خیلی اما بعد دوروز به حالت عادی برمیگرده
    با تشکر
    ویرایش توسط amiroscar : 2nd February 2015 در ساعت 12:12 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    یک سال وبهتره سر سال عوض کرد واز روی بازشقایقها ومرجانها میشه فهمید
    اره هست وشرکتهای مختلف دارند مپثلneophosبرایتول که برای فسفات هست من استفاده کردم جواب هم داده ولی بنظر من برای همیشگی خوب نیست وبهتره توفکر یه چیز همیشگی باشید ویا حداقل سالی یکبار بیشتر نخواد عوض کرد
    بستگی به مقدار غذایی داره که بهشون میدید ,برای من میشه یک روز هم بشه که بسته وجمع بشن
    ویرایش توسط شادکامی : 2nd February 2015 در ساعت 12:27 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چندتا سوال

-آیا دارویی محلولی هست واسه پایین آوردن نیترات و فسفات؟ اگر هست چیه و محصول کدوم شرکته؟ چون یکی از دوستام داره استفاده میکنه و آکواریوم فروشی دستی تو بطری دیگه بهش داده و خودشم نمیدونه چیه.کنجکاو شدم بدونم اصلا همچین چیزی وجود داره؟

-آیا کسی از nps bioguard استفاده کرده مال شرکت spanish dolphin که هم فسفات و سیلیکات و نیترات رو کاهش میده بصورت چشمگیر؟ اگر استفاده کردین تجربیاتتون رو بفرمایید

-شقایق ها معمولا چند وقت به چند وقت دفع دارن؟ چون شقایق وقتی بهش میگو میدم کم کم جمع میشه نه خیلی اما بعد دوروز به حالت عادی برمیگرده
    با تشکر
    من nps دارم ولي واسه حجم اك من خيلي كمه ونمتونم نظر بدم ولي خيلي از دوستانم استفاده كردن خيلي راضين و تا ٥٠٠بار ميشه شارژش كرد البته اقاي فربودنظرش چيزه ديگه بود و ميگفت كه خيلي ملو هستش وكار اصليش نيتراته نه فسفات و سليكات حالا بقيه هم ميتونن نظر بدن كه بهتر بفهميم

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.kargari نمایش پست ها
    دوستان متاسفانه با زدن تست نیترات متوجه شدم که نیترات من به حد خیلی فجیع بالا رفته حدود 80 .آخه چطور نیترات 20 در عرض 2 هفته میشه 80؟آیا امکان داره دلیل وجود جلبک ها همین نیترات بالا باشه؟
    احتمال مرگ و میر هستش ، آبزیانتون رو چک کنید کم نشده باشن ، غذا دهی زیاد هم باعث بالا رفتن نیترات میشه ، خراب شدن تستر نیترات و یا استفاده کردن از تستر تترا نتیجه رو خراب نشون میده
    به وجود اومدن جلبک یکی از عواملش نیتراته

نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام جناب نوروزی
    بله لایوراک ها رو پریروز گرفتم، تازه هست، البته یه مقدار محلول برای کورولاین ریختم و بعد چند ساعت تست زدم که نتیجه رو 14.5 بود !!!
    البته بعدش با دوز مناسب یه سطل آب نمک درست کردم و بعد 5 دقیقه هم زدن و وقتی نمک حل شده بود تست زدم که باز 14.5 بود !!!
    میتونید حدودا بگید این لایوراک ها مثلا در عرض 1 هفته چقدر ممکنه این سختی رو پایین بیارن ؟ 15 کیلو لایوراک هست در 100 لیتر آب.
    یا اینکه به جز Ro، چه راه حل دیگه ای هست ؟ تانک من فعلا ماهی هم حتی نداره : ) 2 هفته هست استارت زدم...
    سلام
    محلولهای کرولاین باعث بالا رفتن سختی میشن ، آب نمکی که تازه درست میکنید تست سختی اون در ابتدای مخلوط کردن بالاتر نشون میده و بعد 24 ساعت باید تست بزنید
    از حالا هم زوده برای محلول ریختن باید سیکل طی بشه بعد اضافه کنید ، سختی هم فرمول خاصی نداره که کی پایین میاد ولی با توجه به تازه بودن تانک شما چند هفته طول میکشه
    اگه تانک ریف میخوای داشته باشی و از کورالها (شقایق و مرجان ) میخوای نگهداری کنی حتما باید دستگاه تصفیه بخری و یا آب تصفیه و یا آب مقطر تهیه کنی که راحت ترینش همون دستگاه تصفیه هستش

send by tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish
    شماره عضویت
    6315
    منظور از KH و GH (ميدونم كه تو بحث ريف خيلي مهمه )چيه و چه ارتباطي با هم دارن من مقالات اين دو موضوع رو چند بار خوندم ولي يكي به زبان ساده ميتونه منو شيرفهم كنه ؟
    ویرایش توسط hjkesler : 2nd February 2015 در ساعت 07:36 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام
    ظاهرا این جلبک مویی هست که واقعا میشه گفت بدترین آفت تانک شور بحساب میاد
    احتمالا از طریق مرجان یا سخره آلوده وارد تانک شده و خلاصی از دستش کار خیلی سخته

ولی در کل کارهایی که باید انجام بدید :
    1- فسفات و سیلیکاد باید صفر باشه (در صورت صفر بودن هم این جلبک میزان لازم برای زنده بودن را ذخیره میکنه و زنده میمونه پس با صفر نگه داشتن این دو مورد دوره زندگی این جلبک کوتاه تر میشه )
    2- خارج کردن این جلبک بصورت فیزیکی ( مثلا با مسواک یا هر ابزاری که دارید اونا رو از روی سخره ها بکنید و سیفون کنید ، میتونید با بستن پد به دور موج ساز اون قستهایی که تو آب پخش میشه را جمع کنید )
    3- نگهداری نیترات نزدیک صفر یا حداقل زیر 10
    4- کم کردن تایم نور دهی (مخصوصا نور سفید) به مدت یکی دو ماه مجموع نور دهی 5 تا 6 ساعت
    5-تعویض پدها بجای شستن
    6- استفاده از سنگ هوا که هوای تمیز بدون co2 را ساکشن کنه ( پمپ هوا بیرون از ساختمان یا نزدیک پنجره باشه ) حتی لوله ورودی اسکیمر هم همین شرایط را داشته باشه
    7- راه اندازی ای تی اس
    8- استفاده از آب با تی دی اس صفر یا حداقل زیر 8 برای سیفون کردن
    9- تعویض سیستم نور در صورت تمام شدن عمر لامپ

من خودم به مدت یکسال و جند ماه درگیر این جلبک شدم که خیلی خیلی اذیت شدم ، حتی جندین بار خواستم کل تانک را جمع کنم و با رعایت نکات بالا بصورت 99 درصد از شرش خلاص شدم
    اون یک درصد هم هوز هم بعضی از جاها دیده میشن ولی قابل اغماض هست
    موفق باشید
    در کنار همه اینها دو تا توتیا خارکوتاه بگیر در عرض یک هفته همشون رو واستون نابود می کنن. فقط توتیا ممکنه باعث نابود شدن کرولاینهای صخره ها بشن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چندتا سوال

با تشکر
    nps bioguard در ابتدا خوب عمل میکنه ولی هر بار که شارژ میشه از کاراییش کاسته میشه(نظر شخصی)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    سلام، دوستان من بعد از حل کردن نمک در آب که 2 هفته ازش میگذره، سختی 14.5 kh دارم !!! آیا اگه صبر کنم افت میکنه یا باید کار دیگه ای کنم ؟ سختی آب منطقه رو امروز دقیق با api تست کردم و 8.5 یا 9 بود اما بعد از حل شدن نمک به 14.5 میرسه !!! اضافه شدن 6 واحد سختی با اضافه شدن نمک طبیعی هست ؟
    از نمک aquarium munster آلمان استفاده کردم که مخصوص ریف بود.
    ممنون میشم راهنمایی کنید و راهکار ارائه کنید. به کلی نا امید شدم
    لطفا مقدار کلسیم، پی هاش و منیزیم رو اعلام کنید

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام، دوستان من بعد از حل کردن نمک در آب که 2 هفته ازش میگذره، سختی 14.5 kh دارم !!! آیا اگه صبر کنم افت میکنه یا باید کار دیگه ای کنم ؟ سختی آب منطقه رو امروز دقیق با api تست کردم و 8.5 یا 9 بود اما بعد از حل شدن نمک به 14.5 میرسه !!! اضافه شدن 6 واحد سختی با اضافه شدن نمک طبیعی هست ؟
    از نمک aquarium munster آلمان استفاده کردم که مخصوص ریف بود.
    ممنون میشم راهنمایی کنید و راهکار ارائه کنید. به کلی نا امید شدم
    دوست عزیز در شروع راه اندازی مشکلات زیاد هست مخصوصا اگه اک اشور اولتون باشه وبرای همه این مشکلات بوده
    شما از همین اول اصولی کار کنیدکه مشکلاتتون کمتر بشه اگه از اب شهری استفاده کردید بنظر من فایده ای نداره وهمین حالا ابش را خالی کنید این ضررش کمتر از اینه که کلی تلفات بدید بعدش مجبور باشید این کار را بکنید,اگه میتونید تسفیه ابroبگیرید یا اگه فعلا مقدورنیست از کسی یا جایی ابro بگیرید وبعدا خریداری کنید ,در طول زمانی که شما اک شور دارید اب ro لازم هست.
    نمیخوام نا امیدتون کنم ولی اگه نمیتونید ابroگیر بیارید فعلا راه اندازی نکنید تا هر وقت که گیر اوردید فقط تنها کاری که میتونید بکنید با همین اب سیکلتون طی بشه بعدش قبل از اینکه ماهی به اک اضافه کنیدسیفون با ابroبزنیدبعدش ماهی اضافه کنید قبل از اینکه ماهیهای حساس اضافه کنید هم چند بار سیفون بزنیدتا وقتی که ریف هم اضافه میکنید باید اینقدر سیفون زده باشید که دیگه هیچ اثری از این اب نباشه.
    یه نکته ای که باید بگم شاید بشه توی این اب ماهی نگه داشت ولی خیلی مشکل هست مخصوصا برای کسی که تازه میخواد از این ماهیها نگه داری کنه وتجربه کافی را نداشته باشه ,

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط hjkesler نمایش پست ها
    منظور از KH و GH (ميدونم كه تو بحث ريف خيلي مهمه )چيه و چه ارتباطي با هم دارن من مقالات اين دو موضوع رو چند بار خوندم ولي يكي به زبان ساده ميتونه منو شيرفهم كنه ؟
    تمام املاح موجود در آب رو سختی کل (gh ) میگن و عددش در حدود 300~400 هستش و سختی بی کربنات در آب رو kh میگن که شامل مقدار بافرهایی مثل کلسیوم و منزیوم و ... میشه که همین kh برای ما مهمه در آب شور
    برای یه تانک آب شور باید سختی کل رو به صفر نزدیک کنیم به وسیله دستگاه تصفیه و رزین میتونیم مقدار اون رو کم کنیم و با اضافه کردن نمک میشه kh مورد نظر رو که باید بین 8 الی 12 باشه بدست بیاریم

send by tapatalk

صفحه 874 از 1093 نخستنخست ... 374774824855856857858859860861862863864865866867868869870871872873874875876877878879880881882883884885886887888889890891892893924974 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)