کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fench
    شماره عضویت
    15191
    علیرضا جان 1 جفت از فنچهای من دقیقا مثل اون جفتی که تخم گذاشتن هست
    در ضمن 2 تا نرهای من همش
    نوكشونو بازو بسته ميكنن ولی فعلا که جداشون کردم تو لونه هاشون خوابیدن
    دلیلش چی بوده؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid11 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من فنچ ماده رو عوض کردم و یک جفت دیگه هم خریدم یعنی الان 2 جفت فنچ دارم
    ولی هر 4 فنچم تو 1 لونه میخوابن

میشه راهنماییم کنید که چرا اینجوری شده؟
    اقا وحید سلام ناراحتش نباش چیزه خاصی نیست این جفتی که شما گرفتی جوجه اند همین
    این خاصیت نرسیدن به سن بلوغه
    الان گیج میزنند کم کم خوب میشه عجله نکن
    انتظار نداشته باش جفت فنچی رو که از پرنده فروشی ها میگیری سن دارو با تجربه باشند
    در مورد اون ماده هم که عوضش کردی مختاری هر کاری کنی ولی به یقین روند تخم گزاری رو حداقل 2ماه عقب انداختی تا این ماده ات با اون نر قبلیت که جفت خورده بود جفت بشه و باقیه ماجرا...
    البته چون نر سابقت با تجربه و سن داره جای امیده زیادی است که ...
    پیشنهادم اینه جفتها رو جدا کنید در قفسهای مجزا و فعلا فقط خوب تغذیه یشند

اقا وحید ببین سمت چپ صفحه نوشته شده پاسخ نقل قول از اون استفاده کن جوری که پستهات به هم بچسبند بشه همه سوالاتو قشنگ جواب داد!
    الان 2 تا سواله دیگه تو دیدم
    اره خوب کردی جدا کردی قفس هارو
    فنچ ها به دو دلیل گرما و عصبانیت دهانشون رو باز میکنند و چند ثانیه نگه میدارند چیزی نیست نرها دارند اعلام وجود بهم میکنند
    الان منتظر تخم گذاشتن نباش واسه علی رضا اتفاقی فنچ ماده اش اماده ومسته و اماده تخم گزاری که یک تخم مستی گذاشته و هرزه تخمه
    (((پیشنهادم اینه جفتها رو جدا کنید در قفسهای مجزا و فعلا فقط خوب تغذیه یشند)))
    موفق باشی

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    جمعه 6تا فنچ ديگه خريدم كه يكي از جفت ها همون روز اول تخم گذاشتن.يه جفت ديگه دارن لونه سازي ميكنن.يه جفت هم هنوز جفت نشدن

اين جفتي كه تخم گذاشتن.تو عكس اول اون حالت تكون دادن دم قبل از جفتگيري معلومه

اينام جفتگيري كردن و دارن لونه ميسازن.

اينم جفتي كه جفت نخوردن انگار.يكم با هم درگيرن.نره مدام نوكشو بازو بسته ميكنه و مظطرب نشون ميده
    سلام
    سلام اون ماده ات که تخمه مستی گذاشته بایک نر خوب جفتش کن (اواز زیاد میخونه)و خوب تغذیه اش کنی زودی تخم و جوجه های زیاد خواهی داشت
    علی رضا چرا انقد فنچ میخری 3 ماه دیگه انقد زیاد میشن کچل میشی؟
    همینهارو که داشتی بچه هاشون زیاد میشند میتونستی با هم جفت بندازی
    البته اگه جا و قفس زیاد داری که اینطوری حالش عالیه؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid11 نمایش پست ها
    علیرضا جان 1 جفت از فنچهای من دقیقا مثل اون جفتی که تخم گذاشتن هست
    در ضمن 2 تا نرهای من همش
    نوكشونو بازو بسته ميكنن ولی فعلا که جداشون کردم تو لونه هاشون خوابیدن
    دلیلش چی بوده؟
    دوست خوبمون همه ي گفتني ها رو گفتن.من فقط ميتونم اضافه كنم كه بازوبسته كردن مداوم نوك (سريع)نشونه اعلام وجوده.شايدم يكم اضطراب.اگه فقط نوكش بازه نشونه گرماس.كار خوبي كردي جدا كردي؟الان جفت جديدا جدا از قديميان ديگه؟
    اگه در طول روز نر بيشتر داخل لونست يعني داره لونه رو آماده ميكنه.يكم بايد صبور باشي.جفت اول من 2ماه طول كشيد تخم بزاره.با اين توصيفاتت يه مدت صبر كن.چون كم تجربن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    سلام
    سلام اون ماده ات که تخمه مستی گذاشته بایک نر خوب جفتش کن (اواز زیاد میخونه)و خوب تغذیه اش کنی زودی تخم و جوجه های زیاد خواهی داشت
    علی رضا چرا انقد فنچ میخری 3 ماه دیگه انقد زیاد میشن کچل میشی؟
    همینهارو که داشتی بچه هاشون زیاد میشند میتونستی با هم جفت بندازی
    البته اگه جا و قفس زیاد داری که اینطوری حالش عالیه؟؟؟
    اين جفت اولي سابقه جوجه دادن داره.از يكي از بچه هاي سايت خريدم.(دستش درد نكنه)جوجه هاشون رو هم ديدم.واسه همين گرونتر از فنچهاي خودم خريدم.اينا انگار زياد با تجربن.همون لحظه كه قفس رو آوردم خونه گذاشتم رو زمين نره جفتگيري كرد.تقريبا هر روز چند بار اينكارو ميكنه.در واقع دوتا از جفتا سابقه جوجه دادن دارند.البته اگه تو عكس به پاهاش نگاه كني متوجه سنش ميشي.
    يه خبر خوب ديگه از شماله.اون فنچ سفيده كه جفت قبليش مرده بود با يه ماده زبرا كه تنها بود جفت شده بود رو نميكرد.الان تو لونشون 5تا تخمه.چون كسي فكرش رو نميكرد تخم بزاره به لونش نگاه نميكردن.يعني الان در مجموع 9تا تخم.تقريبا ديگه درگيري با هم ندارن.مامانم هم هر روز صبح زنگ ميزنه با خوشحالي ميگه يه تخم ديگه گذاشتن.بعد ميگه چطور ميخواي خرج اين همه بچه رو بدي

عارضم به حضورتون قراره تعدادي از اين فنچ هارو به كسي بدم.دوستان منتظر جوجن تا ازم بگيرن.از عمو و پسر عمو تا پسر خاله و.....ميخوام بهترين جوجه هارو جفت بزنم تانصل خوب بگيرم.بعدش اينكه هر نري يه صدا داره.ميخوام خوش صداترين نرهارو نگه دارم تا جوجه ها همون صدارو ياد بگيرن.
    پروژه بعدي ساخت يه خونه تو روستاهايه شماله كه پاسيو داشته باشه كه اين فنچهارو ببرم اونجا.بعد پرنده هاي ديگه اي هم اضافه كنم.تا ببينيم خدا چي ميخواد
    علت بعدي كثرت تعداد فنچ ها، علاقم به اين فسقلي هاست.شديدا صداشونو دوس دارم.نوع زندگيشون و رفتار هاشونو دوس دارم.و عاشق شكل نرهاي زبرام.و البته آواز بامزه ي نرها.شايد هر روز 6 7 ساعت كنارشونم.هربار كه صداي آوازشونو ميشنوم ذوق زده ميشم.كلا بيشتر از هر پرنده اي دوسشون دارم.از موجودات ريز خوشم مياد.البته قابل شمارو نداره
    وحيد جان تو اينطوري ناراحتي بابت جوجه نگرفتن سختمه.ميخواي من يكي از جفت هامو بهت بدم چون بالغن شايد زودتر با فنچات جفت بشن.اگه جوجه نداد بر گردونش يه جفت ديگه بگير ازم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14086
    با سلام
    میشه برای فنچ ها لونه مرغ عشق گذاشت

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminakbari نمایش پست ها
    با سلام
    میشه برای فنچ ها لونه مرغ عشق گذاشت
    سلام.خیر چون فنچ عادت به لونه سازی داره و باید لونش عمق داشته باشه درحالیکه عمق لونه ی مرغ عشق کم هست فنچ نمیتونه لونه سازی کنه.البته به نسبت فنچ بسیار بزرگ هم هست لونه مرغ عشق و اصلا مناسب تکثیر فنچ نیست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14086
    خودمون میتونیم با کارتن بسازم(البته مسئله مشکل مالی نیست) میگم بزرگتر بسازم
    الان من 5 جفت دارم
    جفت اصلیمو میخوام براشون با کارتن درست کنم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنج مرغ عشق عروس هلندی
    شماره عضویت
    15280
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.خیر چون فنچ عادت به لونه سازی داره و باید لونش عمق داشته باشه درحالیکه عمق لونه ی مرغ عشق کم هست فنچ نمیتونه لونه سازی کنه.البته به نسبت فنچ بسیار بزرگ هم هست لونه مرغ عشق و اصلا مناسب تکثیر فنچ نیست.
    حرفتون درسته البته من برای فنچ هام گذاشته بودم اونجا هم تخم کردن ولی انقدر کاغذ و... برده بودند داخل لونه تخم ها رو خودشونم پیدا نمی کردن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14086
    میتونم خودم با کارتن درست کنم

صفحه 106 از 348 نخستنخست ... 65687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125156206 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)