همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    ببخشید بابت کدوم سوال؟من برای زخم نمیتونم دارویی تجویز کنم بابت زخم پای پرندتون.اون زخم نیاز به پانسمان و معاینه داره.
    اینو میگم آقای اسکندری

ممنون آقای اسکندری لطف میکنین اینم راهنمایی کنین که نر رو از کدوم نژاد بگیرم خوبه همون خاکستری بگیرم یا اونیکه نژادا؟
    اگه از اون نژاد سفید بگیرم اسم نژادشو نمیدونم میشه جفت بخورن بچه هاشون بد نشه از لحاظ قیافه؟
    کدوم نژاد بنظرتون بهتره اونو بخرم؟نگینا سلیقه ای هستش خواهشا بگین ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    اینو میگم آقای اسکندری

ممنون آقای اسکندری لطف میکنین اینم راهنمایی کنین که نر رو از کدوم نژاد بگیرم خوبه همون خاکستری بگیرم یا اونیکه نژادا؟
    اگه از اون نژاد سفید بگیرم اسم نژادشو نمیدونم میشه جفت بخورن بچه هاشون بد نشه از لحاظ قیافه؟
    کدوم نژاد بنظرتون بهتره اونو بخرم؟نگینا سلیقه ای هستش خواهشا بگین ممنون
    به نظر من چون ماده ی شما کم سن و سال هست و تازه هم جفت خوردن اگر یه نر همرنگ همین نر بخرید خیلی بهتره و سریعتر جواب میگیرید.ولی اگر یک نر لوتینو یا رنگ دیگه بگیرید ممکنه دیرتر جفت بخورن ولی در حالت کلی اگر ماده آماده بشه سریع جفت میخورن.رنگ جوجه ها هم به والدین میره و به نظرم جفت خاکستری و لوتینو جفت زیبایی میشن.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    به نظرم جفت خاکستری و لوتینو جفت زیبایی میشن.
    منظورتون نر لوتینو بگیرم با ماده خاکتری خوبه بچه هشون زیبا میشه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    منظورتون نر لوتینو بگیرم با ماده خاکتری خوبه بچه هشون زیبا میشه؟
    بله هرچند بیشتر جوجه هاشون خاکستری خواهد شد ولی اگر نر خاکستری جفت بندازین مجدد باهاش سریعتر جفت میخورن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251

خیر دوست عزیز این از محالاته ممکنه که جفت قبل از تخم گذاری دو سه بار جفت گیری کنن و بعد تخم گذاری کنن و همه هم نطفه داشته باشه.قبل از هر تخم گذاری باید باید باید جفت گیری انجام بشه.هر جفت گیری قبل از هر تخم گذاری ضمانت نطفه دار شدن و جوجه شدن تخم هست و این از بیخ و بن باطله که همون جفت گیری های قبل از تخم گذاری کافیه.شما مطمئن باش قبل از هر تخم گذاری اینا اگر شده توی لونه هم جفت گیری میکنن بعد تخم گذاری میکنن.اسپرم چند ساعت بیشتر توی بدن ماده زنده نخواهد موند چه برسه به اینکه چند روز زنده بمونه.پرنده ی ماده بدنش فریزر که نیست که اسپرم توش زنده بمونه.مدتم نداره که بگید مثلا تا یک هفته الی ده روز میتونه تخم های نطفه دار بذاره.اگر اینجور باشه باید تا آخرین روزی که پرنده ی ماده زنده هست و تخم میذاره دیگه به جفت گیری نیاز نباشه چون قبلا با نر جفت گیری داشته و اگر قراره باشه تا چند روز تخم نطفه دار بذاره و اسپرم از بین نره چرا تا چند سال نمونه؟پس حتما بعد از مدتی اسپرم در بدن ماده به دلیل حرارت بدنش از بین خواهد رفت.واسه همینم هست که میبینید که یک جفت پنج تا تخم میذارن و سه تاش یا چهارتاش جوجه میشه و یکی پوچ هست.علتش اینه که اگر تخم ها زیاد بشه نسبت به قبل در بعضی مواقع دیگه جفت از لونه خارج نمیشن و ماده از روی آمادگیش تخم یا تخم های آخر رو میذاره ولی پوچ هست که این مورد رو کم ندیدین توی تخم گذاری های دوستان که اگر صحبت شما یا نویسنده ی کتاب صادق بود هیچ وقت نباید تخم بدون نطفه در بین تخم های نطفه دار یک جفت باشه که خیلی زیاد دیده شده که بین تخم ها،هم تخم نطفه دار هست و هم تخم بدون نطفه.پس این قضیه کلا منسوخه.
    والا من تو کتاب خوندم و به گونه ای نقل کردم. یه کتاب دگه هم خوندم با 2-3 بار جفتگیری عروس نر و ماده ماده برور میشه و از 4 الی 10 روز نسبت به اماده بودن و شرایط بدنی ماده تخم خواهد گذاشت... نمیدونم شاید اونایی که کتاب مینویسن اشتباه میکنند اما بچه های انجمن همسایه هم خیلی ها این حرفو میزنند که با 2-3 بار جفتگیری عروسا تخم میزارند قبل از تخم هم جفتگیری نکنند مشکلی نیست تخما بارور شده اند

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    والا من تو کتاب خوندم و به گونه ای نقل کردم. یه کتاب دگه هم خوندم با 2-3 بار جفتگیری عروس نر و ماده ماده برور میشه و از 4 الی 10 روز نسبت به اماده بودن و شرایط بدنی ماده تخم خواهد گذاشت... نمیدونم شاید اونایی که کتاب مینویسن اشتباه میکنند اما بچه های انجمن همسایه هم خیلی ها این حرفو میزنند که با 2-3 بار جفتگیری عروسا تخم میزارند قبل از تخم هم جفتگیری نکنند مشکلی نیست تخما بارور شده اند
    نه عزیز قبلا هم گفتم این بحث از بیخ و بن باطله و اصلا جای بحث نداره.توی مطلب بالا هم نوشتم کامل دلایلم رو.اسپرم چند روز قراره توی بدن مونده زنده بمونه؟مگه مشخصه که پرنده قراره چندتا تخم بذاره که اسپرم ها تقسیم بشن؟چرا بعضی از تخم های یه جفت جوجه میشن و بعضی پوچ میشن؟منطق چی میگه؟اگر واقعا قرار نیست اسپرم توی بدن پرنده از بین بره بحث یک ماه و یک سال نیست و بدن پرنده نیاز به نر نداره دیگه و باید تا زنده هست بدون نر تخم نطفه دار بذاره.من به همه کار ندارم.به تجربه ی خودم و منطقم کار دارم و صرف اینکه یه سری بیان یه حرفهای کپی شده رو هی تکرار کنن منم تاییدشون کنم.هرکس هم میگه غیر از اینه لطف کنه جواب سوالای من رو بده و قانعم کنه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نه عزیز قبلا هم گفتم این بحث از بیخ و بن باطله و اصلا جای بحث نداره.توی مطلب بالا هم نوشتم کامل دلایلم رو.اسپرم چند روز قراره توی بدن مونده زنده بمونه؟مگه مشخصه که پرنده قراره چندتا تخم بذاره که اسپرم ها تقسیم بشن؟چرا بعضی از تخم های یه جفت جوجه میشن و بعضی پوچ میشن؟منطق چی میگه؟اگر واقعا قرار نیست اسپرم توی بدن پرنده از بین بره بحث یک ماه و یک سال نیست و بدن پرنده نیاز به نر نداره دیگه و باید تا زنده هست بدون نر تخم نطفه دار بذاره.من به همه کار ندارم.به تجربه ی خودم و منطقم کار دارم و صرف اینکه یه سری بیان یه حرفهای کپی شده رو هی تکرار کنن منم تاییدشون کنم.هرکس هم میگه غیر از اینه لطف کنه جواب سوالای من رو بده و قانعم کنه.
    والا چی بگم همه گفتن مام یاد گرفتیم.
    در صورتی که فرمایشات شما متینه... قرار نیست یه اسپرم خیلی تو بدن ماده بمونه.... به قول شما جای بحث نداره این موضوع

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام.یه عروس نر خاکستری خریدم... امروز متوجه شدم که چشم راستشو میبنده... در صورت معمولی هم خیلی کم باز هست.....میخواستم بدونم چکارش کنم؟؟؟
    پمادی چیزی بمالم براش؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام.عروس ماده از دیروز بعد از ظهر تا الان،یعنی حدود 30ساعته که دستشویی نکرده.کاهو هم بهش دادم.الانم کاهو براش گذاشتم.مشکلی براش پیش نیاد؟نمیتونم چیز دیگه ای بهش بدم تا مدفوع کنه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام.عروس ماده از دیروز بعد از ظهر تا الان،یعنی حدود 30ساعته که دستشویی نکرده.کاهو هم بهش دادم.الانم کاهو براش گذاشتم.مشکلی براش پیش نیاد؟نمیتونم چیز دیگه ای بهش بدم تا مدفوع کنه؟
    سلام.احتمالا باز هم یه مدفوع حجیم دفع خواهد کرد.خوب کاری کردی کاهو گذاشتی وگرنه به مرور دستگاه گوارشیش عفونت میکرد.میتونی چند پر سبزی تره هم بذاری ولی نیازی نیست و زیاد بهشون کاری نداشته باش بذار روال طبیعیه کارشون رو طی کنن.

صفحه 265 از 1915 نخستنخست ... 1652152462472482492502512522532542552562572582592602612622632642652662672682692702712722732742752762772782792802812822832843153657651265 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)