کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    کاسکو من ترسش از دست خیلی کمتر شده نحوه تمرینم اینطور بود که دستمو میبردم داخل قفس و تا جایی که نمیترسید دستمو جلو میبردم و بهش جایزه میدادم الان میتونم دستم تا نزدیکای سینش ببرم البته وقتی که غذایی تو دستم باشه اگه تو دستم غذا نباشه سریع میاد طرف دستم و بهم حمله میکنه( البته نه حمله از روی ترس و وحشت) منم برای اینکه نترسه دستمو سریع نمیکشم واسه همین دستمو زده پوکوندهچیکار کنم دیگه حمله نکنه؟و وقتی هم بیرون قفسه متاسفانه از دست میترسه و دستمو که میبرم جلوش ازم دور میشه ولی الان تقریبا دو روزه که وقتی بیرون قفسه چوب نشیمنو که میبرم طرفش میاد رو چوب وایمیسه( البته خیلی واینمیسه و سعی می کنه بیاد پایین روی سر قفسش)این تمرینو باهاش ادامه بدم؟!؟ کلا تمرینام درسته یا تمرین دیگه ای رو باهاش انجام بدم؟!؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    کاسکو من ترسش از دست خیلی کمتر شده نحوه تمرینم اینطور بود که دستمو میبردم داخل قفس و تا جایی که نمیترسید دستمو جلو میبردم و بهش جایزه میدادم الان میتونم دستم تا نزدیکای سینش ببرم البته وقتی که غذایی تو دستم باشه اگه تو دستم غذا نباشه سریع میاد طرف دستم و بهم حمله میکنه( البته نه حمله از روی ترس و وحشت) منم برای اینکه نترسه دستمو سریع نمیکشم واسه همین دستمو زده پوکوندهچیکار کنم دیگه حمله نکنه؟و وقتی هم بیرون قفسه متاسفانه از دست میترسه و دستمو که میبرم جلوش ازم دور میشه ولی الان تقریبا دو روزه که وقتی بیرون قفسه چوب نشیمنو که میبرم طرفش میاد رو چوب وایمیسه( البته خیلی واینمیسه و سعی می کنه بیاد پایین روی سر قفسش)این تمرینو باهاش ادامه بدم؟!؟ کلا تمرینام درسته یا تمرین دیگه ای رو باهاش انجام بدم؟!؟
    سلام . معمولا برای تمرین روی دست آوردن استفاده از چوب نشیمن برای طوطی هایی مثل کاسکو مناسب نیست چون با تکون خوردن چوب نشیمن احساس نا امنی میکنن .

فعلا دست رو بدون غذا سمتش نبرید . بیرون از قفس از دست شما غذا میگیره ؟ یا کلا به دست شما ( چه با غذا و چه بدون غذا ) نزدیک نمیشه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . معمولا برای تمرین روی دست آوردن استفاده از چوب نشیمن برای طوطی هایی مثل کاسکو مناسب نیست چون با تکون خوردن چوب نشیمن احساس نا امنی میکنن .

فعلا دست رو بدون غذا سمتش نبرید . بیرون از قفس از دست شما غذا میگیره ؟ یا کلا به دست شما ( چه با غذا و چه بدون غذا ) نزدیک نمیشه ؟
    وقتی هم میاد رو چوب بی قراری می کنه و همش می خواد بره روی قفسش.بیرون از قفس غذا میگیره ولی از دست خالی میترسه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    وقتی هم میاد رو چوب بی قراری می کنه و همش می خواد بره روی قفسش.بیرون از قفس غذا میگیره ولی از دست خالی میترسه
    به نظر من فعلا چوب رو بذارید کنار .

این تمرین رو خارج از قفس باهاش کار کنید

Pionus Parrot Target Training (Mika)(4)

البته میتونید موقع غذا دادن با دست روی منقارش رو لمس کنید و واکنشش رو ببینید ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    به نظر من فعلا چوب رو بذارید کنار . این تمرین رو خارج از قفس باهاش کار کنید Pionus Parrot Target Training (Mika)(4)البته میتونید موقع غذا دادن با دست روی منقارش رو لمس کنید و واکنشش رو ببینید ..
    این تمرین دقیقا برای چیه؟!؟ برای رو دست اوردنه؟!؟ چون طوطی تو فیلم هیچ ترسی از دست نداره و سریع میره رو دست صاحبش( مثله اینکه از قبل رو دست میومده)

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    این تمرین دقیقا برای چیه؟!؟ برای رو دست اوردنه؟!؟ چون طوطی تو فیلم هیچ ترسی از دست نداره و سریع میره رو دست صاحبش( مثله اینکه از قبل رو دست میومده)
    تمرینی هست که قبل از روی دست آوردن میتونید انجام بدین . این فیلمایی که میذارم در واقع چیزی هست که باید نتیجش این بشه .. ( قسمت روی دست آوردن رو در نظر نگیرید )

قصدم از گذاشتن این کلیپ یا کلیپی که همین تمرین رو داخل قفس انجام میدن اینه که شما متوجه بشید در نهایت طوطی شما ( مثل این کلیپ ) باید اینقدر گرفتن غذا از دست شما براش عادی بشه که هر جای قفس یا خارج از قفس ، که دستتون رو ببرید بیاد و از دست شما غذا بگیره . تمرین روی دست آوردن رو الان نباید باهاش کار کنید .

از مراحل اولیه این تمرین کلیپی پیدا نکردم . اما موقع شروع این تمرین ها ، طوطی ها همگی به دست بی اعتماد هستن .. این تمرین شاید 3 هفته هم طول بکشه ( کمتر یا بیشتر به طوطی و تمرینات شما بستگی داره )

تمرینات رو که انجام میدین واکنش طوطی رو هم اینجا بگید .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    تمرینی هست که قبل از روی دست آوردن میتونید انجام بدین . این فیلمایی که میذارم در واقع چیزی هست که باید نتیجش این بشه .. ( قسمت روی دست آوردن رو در نظر نگیرید )

قصدم از گذاشتن این کلیپ یا کلیپی که همین تمرین رو داخل قفس انجام میدن اینه که شما متوجه بشید در نهایت طوطی شما ( مثل این کلیپ ) باید اینقدر گرفتن غذا از دست شما براش عادی بشه که هر جای قفس یا خارج از قفس ، که دستتون رو ببرید بیاد و از دست شما غذا بگیره . تمرین روی دست آوردن رو الان نباید باهاش کار کنید .

از مراحل اولیه این تمرین کلیپی پیدا نکردم . اما موقع شروع این تمرین ها ، طوطی ها همگی به دست بی اعتماد هستن .. این تمرین شاید 3 هفته هم طول بکشه ( کمتر یا بیشتر به طوطی و تمرینات شما بستگی داره )

تمرینات رو که انجام میدین واکنش طوطی رو هم اینجا بگید .
    بله دوستان.
    از شرح حال طوطی خودم بگم بهتون که سه روزه این تمرین و یاد گرفت.

طوطی من روز اول که آوردم رام بود و غذا از دست میگرفت و قار نمیکشید و روی دستم هم میومد ، اما به هیچ وجه اجازه نمیداد که به نوکش یا سرش دست بزنم.
    الانم نمیذاره که به سرش دست بزنم و طبق گفته ی دوستان تا طوطی اطمینان پیدا نکنه نمیذاره به سرش دست بزنیم.
    ولی من دیشب دو بار موقع تخمه دادن به سرش دست زدم، هیچ واکنش منفی نشون نداد.

اما بریم سراغ این آزمایش:
    وقتی این فیلم و سپیده خانم اینجا گذاشت من رفتم با کاسکوم شروع کردم به تمرین کردن.
    اینطور تمرین میکردم که اول دست میزدم به نوکش و بعد سریع بهش تخمه میدادم. روز اول روزی نزدیک به 4 تا تمرین بیست دقیقه ای انجام میدادم.
    روز دوم دستمو جلوش نگه میداشتم و خودش نوک میزد و بعد تخمه را میگرفت.
    روز سوم هم دیگه دستمو هرجا نگه میداشتم میومد طرفش و نوک و زبون میزد و بهش تخمه را میدادم. حتی وقتی رو چوب نشسته بود دستمو میبردم بالای قفس میومد و میزد.
    اگه خواستید بگید فیلم بگیرم و براتون بذارم.
    با تشکر از سیده خانم.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    بله دوستان.
    از شرح حال طوطی خودم بگم بهتون که سه روزه این تمرین و یاد گرفت.

طوطی من روز اول که آوردم رام بود و غذا از دست میگرفت و قار نمیکشید و روی دستم هم میومد ، اما به هیچ وجه اجازه نمیداد که به نوکش یا سرش دست بزنم.
    الانم نمیذاره که به سرش دست بزنم و طبق گفته ی دوستان تا طوطی اطمینان پیدا نکنه نمیذاره به سرش دست بزنیم.
    ولی من دیشب دو بار موقع تخمه دادن به سرش دست زدم، هیچ واکنش منفی نشون نداد.

اما بریم سراغ این آزمایش:
    وقتی این فیلم و سپیده خانم اینجا گذاشت من رفتم با کاسکوم شروع کردم به تمرین کردن.
    اینطور تمرین میکردم که اول دست میزدم به نوکش و بعد سریع بهش تخمه میدادم. روز اول روزی نزدیک به 4 تا تمرین بیست دقیقه ای انجام میدادم.
    روز دوم دستمو جلوش نگه میداشتم و خودش نوک میزد و بعد تخمه را میگرفت.
    روز سوم هم دیگه دستمو هرجا نگه میداشتم میومد طرفش و نوک و زبون میزد و بهش تخمه را میدادم. حتی وقتی رو چوب نشسته بود دستمو میبردم بالای قفس میومد و میزد.
    اگه خواستید بگید فیلم بگیرم و براتون بذارم.
    با تشکر از سیده خانم.
    برای طوطی ها رام ، این تمرین با سرعت بیشتری انجام میشه . اما برای طوطی هایی که رام نیستن مدتش بیشتر هست..

تمرین 20 دقیقه ای ممکنه طوطی رو خسته کنه . وقتی متوجه شدین طوطی توجهش کمتر شده با یه تمرین آسون که به جایزه ختم میشه تمرین رو قطع کنید .

تو این تمرین به جای دست ، از یه چوب نازک ( مثلا چاپستیک ) هم میشه استفاده کرد .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    برای طوطی ها رام ، این تمرین با سرعت بیشتری انجام میشه . اما برای طوطی هایی که رام نیستن مدتش بیشتر هست..

تمرین 20 دقیقه ای ممکنه طوطی رو خسته کنه . وقتی متوجه شدین طوطی توجهش کمتر شده با یه تمرین آسون که به جایزه ختم میشه تمرین رو قطع کنید .

تو این تمرین به جای دست ، از یه چوب نازک ( مثلا چاپستیک ) هم میشه استفاده کرد .
    بله 20 دقیقه زمان زیادیه.
    اما چون به تخمه خیلی علاقه داره، 20 ساعتم باهاش کار کنم خسته نمیشه.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    بله 20 دقیقه زمان زیادیه.
    اما چون به تخمه خیلی علاقه داره، 20 ساعتم باهاش کار کنم خسته نمیشه.
    به هر حال محدودیت هایی هم داریم . نمیشه با تخمه زیاد ، سیرش کنیم . سعی کنید به اندازه باشه که این جایزه همیشه براش جذابیت داشته باشه

صفحه 1043 از 1238 نخستنخست ... 4354394399310241025102610271028102910301031103210331034103510361037103810391040104110421043104410451046104710481049105010511052105310541055105610571058105910601061106210931143 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)