صفحه 10 از 412 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 4120
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط lefti نمایش پست ها
    دوستان من هر 2 یا 3 هفته 1 بار میرم مسافرت اجباری!
    و 3-4 روز طول میکشه
    مثلا همین هفته که بیاد 4 شنبه تا 1 شنبه بعدش نیستم
    با توجه به اینکه دیسکسام 6 روزه وارد شدن و من هر روز به سفارش بابک خان 30 درصد تا سیکل سیفون دارم باید چه گلی به سر بگیرم؟
    هم واسه سیفون و هم واسه غذا
    البته غذا tetra discus pro دارم و یه غذا ریز اتو
    ولی نمیخورن
    ؟؟

اینم عکس تانک و دیسکسام
    بابت کیفیت پایین عکس ها ببخشید

سلام

ماهی هاتون به نظر سالم و میان...فقط تنها ایراد حجم بالای آب نسبت به تعداد ماهی هاست که باعث شده کمی استرس بهشون وارد بشه.البته این حجم آب بسیار خوبه براشون ولی در ابتدا اگر جاشون کوچک تر بود احساس امنیت بیشتری میکردند و سریع تر به غذا خوردن علاقه نشون میدادن

تترا پرو کالر واسه دیسکس افتضاحه اصلا غذا محسوب نمیشه....پولکیه و فقط برای رنگ میدن به ماهی.به نظرم بهترین غذای پولکی برای دیسکس رو تروپیکال تولید میکنه
    در ضمن اگر مسافرت میرید و کسی نیست که به ماهی مثل خودتون رسیدگی کنه کلا اشباه کردید خریدید دیسکس...دیسکس ماهی نیست که 4 روز ولش کنید به امان خدا ... مخصوصا دیسکس های تازه وارد

اگر ماهیاتون 10 روز غذا نخورن با توجه به سایز و سن کمشون قطعا ضعیف میشن...تو این یک هفته باید بالا سرشون باشید و با هر ترفنی شده به غذا خوردن تحریکشون کنید.کافیه عادت بدید به اینکه وقتی دستتون رو گرفتید بالا همشون هجوم بیارن برای غذا...در اون صورت هر غذایی رو میتونید به جیره غذاییشون اضافه کنید و عادت خواهند کرد.حتی اگر چاره ای نباشه باید از کرم خونی استفاده کنید تا یواش یواش به دل و غذا های خشک هم عادت کنند

جی بی ال اتویتول یا سرا فیش تامین هم حتما استفاده کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام
    دوستان خیلی خوشحالم که بحث ها اینقدر حرفه ای پیش میره و اصولی
    بابک جان از اونجایی که گفتین سیکل در تکثیر و سایز کردن بی معناست یعنی استفاده از سامپ هم در این موارد نباید کاربرد چندانی داشته باشه چون ما مثلا هر دو روز 80% اب رو سیفون میکنیم آیا دویاره احتیاجی به سامپ و فیلتر های اکسترنال هست؟
    در صورتی که جواب مثبته از چه مدیایی باید داخل سامپ استفاده کرد که کاربردی باشه مثلا وجود چیزی مثل سرامیک بی معنی میشه درسته؟
    راستی یه نکته ای : توی سالن های تکثیر دیدم که همیشه آب گردش داره و فکر میکنم که همه تانک ها به یه سامپ مرکزی وصله اگه نیاز سامپ احساس نمیشه و سیفون های سنگین کفایت میکنه پس چرا در سالن ها آب همیشه در حال گردشه
    در ضمن دوستان اگه طرح و اطلاعاتی در مورد این سامپ های بزرگ و همچنین لوله کشی های این سالن ها دارن برامون بزارن
    من خودم در مورد سامپ های سالن ها اطلاعاتی ندارم اما چند تایی لوله کشی دیدم بعضی ها از گوشه بالایی سمت راست و یا چپ سوراخ میکنن و لوله کشی میکنن و بعضی ها هم کف تانک رو سوراخ میکنن و بوسیله یه لوله دراز که تاسطح آب اومده اب رو از سطحش هدایت میکنن
    روش دوم یکم عجیب غریبه اگه دیسکس های مولد لوله داخل تانک رو واسه تخم ریزی انتخواب کنن اونوقت کار خیلی سخت میشه و مثلا اگه بخوایم لوله رو از تانک خارج کنیم باید....:-( در ضمن اگه ما از روش طبیعی برای بزگ کردن بچه ماهب ها استفاده کنیم چه طرفند هایی استفاده میشه که بچه ماهی ها بوسیله جریان آب به داخل لوله های سامپ کشیده نشن؟
    ببخشید حرف هام و سوال ها خیلی زیاد شد ولی اینا نقاط تاریک و کور ذهن من در مورد دیسکسه که فکر میکنم خیلی مهمه و جالب اینجاس که کمتر هم در موردش بحث میشه ممنون میشم دوستان در این بحث شرکت کنن
    با تشکر
    مهدی
    سلام آقا مهدی گل

نه اصلا سامپ برای تکثیر و سایز کردن مناسب نیست.به جز آلمان که همیشه تکثیر کننده هاش از سامپ و سیستم بیولوژیک استفاده میکنند تقریبا تمام پرورش دهنده های دنیا اعم از تایلندی و سنگاپوریو مالزیایی و آمریکایی همگی به سیفون های روزانه 300 و 400 درصد اعتقاد دارند
    آلمان هم دلیل داره...اونا هیچ وقت تکثیر صنعتی و روی تیراژ انجام نمیدن و اگر حجم ماهی رو نسبت به تانک هاشون بسنجید میبینید که مثلا تو یک تانک 300 لیتری فقط 20 عدد ماهی 2.5 تا 3 اینجی وجودداره.واسه تکثیر صنعتی این کار محال ممکنه.در این صورت برای 10 جفت مولد شما نیاز به یک سالن 1000 متری دارید! آلمان کیفیت حرف اول و آخر رو میزنه و هر یک دیسکس هم قیمتی بالای 200 یورو داره...300 - 500 و 1000 یورو هم برای یک ماهی دیسکس می پردازند.
    در ضمن تانک هایی که در سالن های تکثیر کشور هایی مثل آلمان میبینید زمین تا آسمون با سیستم سامپ های ما متفاوته...مثلا در نهایت به یک سامپ مرکزی به صورت استوانه ای با حجم 30 هزار لیتر که پر از سیپوراکسه وصل میشن.30 هزار لیتر سیپوراکس حجم وحشتناکیه...

پس سامپ و فیلتر سطلی و بیولوژیک رو کلا حذف کنید و با سیفون مرتب کیفیت آب رو بهینه کنید

مسلما آب تازه از هر نظر شرایطی بهتر از آب تصفیه شده خواهد داشت.هیچ سامپی قادر به تصفیه آب به مانند آب تازه شیر به شرط دکلرینه شدن و هم دما بودن نیست

موفق باشید
    آژیده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن - دیسکس
    شماره عضویت
    7239
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

ماهی هاتون به نظر سالم و میان...فقط تنها ایراد حجم بالای آب نسبت به تعداد ماهی هاست که باعث شده کمی استرس بهشون وارد بشه.البته این حجم آب بسیار خوبه براشون ولی در ابتدا اگر جاشون کوچک تر بود احساس امنیت بیشتری میکردند و سریع تر به غذا خوردن علاقه نشون میدادن

تترا پرو کالر واسه دیسکس افتضاحه اصلا غذا محسوب نمیشه....پولکیه و فقط برای رنگ میدن به ماهی.به نظرم بهترین غذای پولکی برای دیسکس رو تروپیکال تولید میکنه
    در ضمن اگر مسافرت میرید و کسی نیست که به ماهی مثل خودتون رسیدگی کنه کلا اشباه کردید خریدید دیسکس...دیسکس ماهی نیست که 4 روز ولش کنید به امان خدا ... مخصوصا دیسکس های تازه وارد

اگر ماهیاتون 10 روز غذا نخورن با توجه به سایز و سن کمشون قطعا ضعیف میشن...تو این یک هفته باید بالا سرشون باشید و با هر ترفنی شده به غذا خوردن تحریکشون کنید.کافیه عادت بدید به اینکه وقتی دستتون رو گرفتید بالا همشون هجوم بیارن برای غذا...در اون صورت هر غذایی رو میتونید به جیره غذاییشون اضافه کنید و عادت خواهند کرد.حتی اگر چاره ای نباشه باید از کرم خونی استفاده کنید تا یواش یواش به دل و غذا های خشک هم عادت کنند

جی بی ال اتویتول یا سرا فیش تامین هم حتما استفاده کنید

آژیده
    بابک خان ماهی ها همشون غذا میخورن حتی از دستم(مخلوط دل و میگو و اسفناج)
    منظورم همون غذا پولکی که گفتم رو نمیخورن
    من پرسیدم میشه غذا رو ریخت تو غذا ریز اتومات؟
    بد عادت نمیشن یا دچار استرس نمیشن؟
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    ممنون
    این که آب تانک ها همش در گردش باشه بدون هیچ تصفیه ای چه ارزشی داره و به چه درد میخوره؟ در ضمن فکر نمیکنم از لوله کشی برای سیفون استفاده بشه چون همه لوله کشی ها از سطح آب انجام میشه و نه ته تانک پس ما اگه بخوایم با این لوله ها سیفون کنبم چند سانت فقط از سطح آب کم میشه فقط همین!!!
    (در فیلمی که جناب sezar تو فروم گذاشتن کاملا مشهوده که لوله کشی ها رو دوشاخه کردن و یه شاخه اون به یه ناکجاآباد میره (که نمیدونم سامپه، گردش خالیه یا...... به هر حال امیدوارم بالاخره بدونم) و یه سر شاخه دیگه شلنگ های مخصوص سیفون نصب شده و سیفون دستی رو با این روش انجام میدن که واقعا جالب بود و جاداره که از جناب sezar هم تشکر کنم)
    چرا برای تانک های تکثیر آب درگردش استفاده نمیشه و فقط سیفون میکنن من این رو تو تانک های تکثیر جناب آزیده هم دیدم که از لوله کشی خبری نبود ایا واقعا لازم نیست یا دلایل دیگه ای داره نمیدونم
    در کل هدف من از این بحث رسیدن به یه روش کلی برای سیستم فیلتراسیون و سیفون در فارم های حرفه ای و بروز دیسکسه که امیدوارم به یه نتیجه قانع کننده برسیم چون من قبلا و درجاهای دیگه این بحث رو باز کردم ولی نتیجه ای که نداد هیچ بلکه بیشتر سردرگم شدم

ممنون بابک جان بابت پستت من دیر متوجه پست شما شدم
    پس تکلیف این همه لوله کشی که تو فیلم ها و عکس های فارم های دیسکس وجود داره چیه؟این اب ها به کجا هدایت میشن و دوباره برمیگردن تو تانک؟
    اگه اصلا سیفون کفایت میکنه پس باید این همه لوله کشی حذف بشه و خیلی راحت با یه شلنگ تانک ها رو تک تک سیفون کنیم به نظر میاد پیچیده تر از این چیزی که شما فرمودی باشه این جور که شما میگی آدم میگه از این ساده تر دیگه نیست ولی وقتی یه فیلم از فارم های دیسکس میبینم تمام معادلات ذهنیم میریزه به هم !!!!
    میشه یه مقدار قضیه رو باز تر کنی جریان این لوله کشی های پیچ پیچی چیه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن - دیسکس
    شماره عضویت
    7239
    سلام دوستان
    3 تا از دیسکسام الان که خوب نگاشون میکنم دیدم که تند نفس میکشن و یه آبشش شون هم چسبیده به بدنشون
    اما سر حالن
    دلیلش چیه و باید چیکار کنم؟
    ممنون

آقا من با یکی از دوستان که صحبت کردم میگه واسه تغییرات آبه و مشکلی نداره و عادت میکنه
    میگه آب جایی که خریدید املاحش با شما فرق میکنه
    منتظر راهنمایی دوستان هستم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    7137
    چه ماهی هایی میشه با دیسکس نگه کرد؟سازگاری دارن؟
    لوچ دلقک چطور سازگاری داره؟

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    نقل قول نوشته اصلی توسط ouskar نمایش پست ها
    چه ماهی هایی میشه با دیسکس نگه کرد؟سازگاری دارن؟
    لوچ دلقک چطور سازگاری داره؟
    با ماهیانی مثل آنجل، بارب، گورامی، کت فیش های بزرگتر از سایز خودشون سازگاری کامل دارند.

با لوچ دلقک هم معمولاً می تونه همزیستی مسالمت آمیزی داشته باشه.
    ویرایش توسط Discjockey : 30th June 2012 در ساعت 08:35 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    7137
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    با ماهیانی مثل آنجل، بارب، گورامی، کت فیش های بزرگتر از سایز خودشون سازگاری کامل دارند.

با لوچ دلقک هم معمولاً می تونه همزیستی مسالمت آمیزی داشته باشه.
    با تترا ها چطور سازگاری داره؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن - دیسکس
    شماره عضویت
    7239
    سلام دوستان
    امروز صبح سر دادن صبحانه بچه های لوس آکواریوم با کمال تعجب دیدم که خبری از اون چسبسدگی آبشش به بدن و تنفس با یه آبشش تو هیچ کدوم نیست.
    من میخوام علتش رو حتما بدونم
    راستی دیروز برای اولین بار به سفارش بابک خان نمک(بدون ید ) ریختم بعد از سیفون 30 % آب
    امکان داره واسه نمک باشه؟
    اگه اشتباه نکنم نمک سختی کربنات رو بالا میبره.
    و طبق فرمایش بابک خان دیسکس سختی رو احساس به اون شکل نمیکنه پس دلیلش چیه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ديسكس
    شماره عضویت
    9063
    نقل قول نوشته اصلی توسط ouskar نمایش پست ها
    با تترا ها چطور سازگاری داره؟
    بله سازگاري دارند مثل تترا نئون تترا كاردينال كه مثل ديسكس به صورت گروهي نگهداري ميشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    سلام به همه دوستان

مسلما بعلت تجربه هاي متفاوت و اثرات باز هم متفاوت اين تحربه هاي در نتيجه بدست امده ، راه ها و روشهاي ابداعي زيادي براي راحتي و اصولي كردن كار و به حداقل رسوندن خطاهاي انساني و بالا بردن راندمان بوجود امده كه از هيچكدوم نه ميشه 100% ايراد گرفت و نه با قطعيت به عنوان درستترين روش معرفي كرد

پس فكر كنم دنبال يك استاندارد و اصول علمي تعريف شده بودن ، هدر دادن وقته
    مهمترين نكته در ماهي بازي (ديسكاس ، فلاور ، آنجل ، گوپي) يكي شدن با ماهيه ، يعني شرايط و زيون ماهي رو فهميدن

اين كليپ رو ملاحظه كنيد ، از لوله هاي ايجاد شده ، فقط و فقط براي سيفون تكي تانكها استفاده ميشه و مزيتش هم همونطور كه همه دوستان اطلاع دارند ، شيلنگ اختصاصي هر تانك ، اپيدمي نشدن بيماري و كار ترو تميز هست
    حالا آب جمع شده از اين روش هم امكان تصفيه و مانور روش وجود داره كه جايي مثل ايران كه آب از برق (كلا انرژي) ازرانتره (كه اميدوارم گرون نشه) كار توجيح پذيري نيست ، مگر در مواردي كه براي سبك كردن و پايين آوردن ph چاره اي وجود نداشته باشه

و اما در اين كليپ ميتونيد مشاهده كنيد علاوه بر استفاده سيفون از لوله كشي ، امكان استفاده براي چرخه آب هم در نظر گرفته شده ، حتي روش كار رو هم ميتونيد ببينيد

لينك دانلود هر دوي اين كليپها در قسمت كليپ هاي سايت قبلا قرار دادم ، در صورت نياز به دانلود ميتونيد پيدا كنيد

صفحه 10 از 412 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960110 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)