صفحه 7 از 412 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252657107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 4120
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    آقا مگه بده حالا؟ همه آرزوشون اینه که ماهیشون از دست غذا بخوره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    بابک جان اتفاقا خیلی خوبه اما بعضی وقتا آدم عجله داره، خودش نیست کارو به کسی میسپره، غذا جوریه که نمیشه تو دست گرفتش و این داستانا
    این همه مدت ما مچله این بودیم که بهشون غذای خشک بدیم نمیخوردن، نگو دست میخواستن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    دوستان در باره مترونیدازول از راهنمایی شما ممنون.من تا از کاری مطمئن نشم اونو انجام نمیدم اونم برای دیسکسهام که به جونم وصلن.اقا من توی یکی از این سایتها؟؟؟؟؟دیدم این مورد که ایا مترونیدازول به سیکل اسیب میزنه یه مسابقه گذاشتن وخیلیها هم نظراتی دادن.بعد جناب مدیریت تشریف فرما شدن گفتن این دارو به سیکل وباکتریهای مفید اسیب نمیرسونه.نمیدونم.بعد یک جا خوندم اقایی مقاله نوشتن عین جمله را مینویسم.باید هر چند وقت یکبار با مترونیدازول انگل کشی کرد وحتما این کار را در تانک اصلی انجام دهید.حالا من بعد از 3 سال دیسکس داری اولین بار با هگزامیتا مواجه شدم ماهی مریض را قرنطینه کردم حال از دوستان میخواهم راهنمایی کنن برای اون ماهیانی که با ماهی مریض همتانک بودن ایا باید اقدامی بکنم یا نه.ممنون از لطف شما

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا امیرجانی نمایش پست ها
    بابک جان اتفاقا خیلی خوبه اما بعضی وقتا آدم عجله داره، خودش نیست کارو به کسی میسپره، غذا جوریه که نمیشه تو دست گرفتش و این داستانا
    مهم اینه که با طعمش حال میکنن
    قاعدتا باید خیلی زود به ریختنش تو آب هم عادت کنن دیگه البته این دیسکس های شما همیشه معادلات رو به هم میریزن

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان در باره مترونیدازول از راهنمایی شما ممنون.من تا از کاری مطمئن نشم اونو انجام نمیدم اونم برای دیسکسهام که به جونم وصلن.اقا من توی یکی از این سایتها؟؟؟؟؟دیدم این مورد که ایا مترونیدازول به سیکل اسیب میزنه یه مسابقه گذاشتن وخیلیها هم نظراتی دادن.بعد جناب مدیریت تشریف فرما شدن گفتن این دارو به سیکل وباکتریهای مفید اسیب نمیرسونه.نمیدونم.بعد یک جا خوندم اقایی مقاله نوشتن عین جمله را مینویسم.باید هر چند وقت یکبار با مترونیدازول انگل کشی کرد وحتما این کار را در تانک اصلی انجام دهید.حالا من بعد از 3 سال دیسکس داری اولین بار با هگزامیتا مواجه شدم ماهی مریض را قرنطینه کردم حال از دوستان میخواهم راهنمایی کنن برای اون ماهیانی که با ماهی مریض همتانک بودن ایا باید اقدامی بکنم یا نه.ممنون از لطف شما
    هر کسی نظری داره نظر اون آقا هم این بوده و نمیشه به خاطرش بازخواستش کرد
    نظر ما رو هم که خوندید دیگه تصمیم نهایی با شماست
    دوستان راهنمایی کردن دیگه بهترین درمان برای این بیماری سرا فلاجلول هست.اگر هگزامیتا باشه 100% این دارو معجزه میکنه

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    ممنون اقای اژیده.به نظر من این افراد در مورد چیزی که تخصص ندارن نباید نظر بدن.وبه عقیده من این جور افراد باید بازخواست بشن.چون نظریاتشان باعث لطمات روحی و روانی به افراد میشه.بازم از شما ممنون.کاری که من میتونستم بکنم این بود که دیگه یه سایت اون اقا نگاهم نمیکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون اقای اژیده.به نظر من این افراد در مورد چیزی که تخصص ندارن نباید نظر بدن.وبه عقیده من این جور افراد باید بازخواست بشن.چون نظریاتشان باعث لطمات روحی و روانی به افراد میشه.بازم از شما ممنون.کاری که من میتونستم بکنم این بود که دیگه یه سایت اون اقا نگاهم نمیکنم
    سلام دوست عزیز
    مترونیدازول بیشترین تاثیرش روی باکتریهای بی هوازی هست و نیتروزوموناس و نیتروباکترها رو به اون شکل تحت تاثیر قرار نمیده
    مسلما هر کسی روشی داره
    خیلی از دوستان بطور دوره ای مترونیدازول داخل تانک میریزن، خیلیها مترونیدازول رو با غذا ترکیب میکنن و به ماهی میدن و خیلی از دوستان هم پیشگیری میکنن
    یکی از مشکلات هگزامیتا اینه که میتونه تو یه دوره طولانی با ماهی همزیستی داشته باشه
    یعنی بدون اینکه آسیبی به ماهی وارد کنه داخل بدن ماهی زندگی کنه و بلافاصله بعد از فراهم شدن فضا شروع به زندگی انگلی خودش بکنه
    دلیل اینکه برخی دوستان بطور دوره ای از دارو استفاده میکنن همین موضوع هست
    خیلی از این دوستان هم نظرشون اینه که مشکلات ناشی از استفاده از دارو بطور دوره ای رو قبول میکنن تا ماهی وارد فاز بیماری و تبعات ناشی از استفاده دارو جهت درمان و همچنین جابجایی بین تانک قرنطینه و اصلی نشه

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    7300
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا امیرجانی نمایش پست ها
    سلام علیرضا جان
    اقا منم مشکل شما رو دارم یکی از دیسکسهام غذای خشک رو فقط از دست میخوره ولی دل رو هر جور تو اکواریم بندازی میخوره !!!
    البته الان نسبت به قبل بهتر شده از چهار مدل غذای خشکی که میدم الان یاد گرفته دو مدلشو رو خودش بخوره ولی دو مدل غذا خشک دیگه رو یاد نگرفته و باید با دست بهش غذا بدم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن - دیسکس
    شماره عضویت
    7239
    سلام دوستان
    با راهنمایی جناب آژیده من آب تانکمو واسه ورود دیسکسام تست کردم
    یه چوب آفریقایی هم دارم واسه اسیدی کردن آب
    یه تصفیه 2217
    5 روز پیش دیسکسام وارد تانک کردم
    روز بعد غذا خوردن
    و روز بعد کل آکواریوم شنا میکردن
    الان از دستم هم غذا میخورن
    یکیشون دیشب سر غذا خوردن قهر کرد و رفت یه گوشه و نخورد
    اما امروز اومد
    یکی دیگشون که از همشون بزرگتره 2 روزه میاد واسه غذا با بقیه اما نمیخوره و از بقیه میترسه و بعد میره یه گوشه و بعد از غذا خوردن بقیه میاد با گله شنا میکنه
    موندم چیکارش کنم
    2 تا دیگشونم 2 روزه خودشونو میکشن به گلها و ...
    اما سر حالن و خوب غذا میخورن و هر وقت میرم جلو اونام میان و بازی میکنن
    اساتید ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    حجم آب 170
    سیفون روز درمیون 50 لیتر با آب ro tds 100
    تعداد ماهی 7
    سایز 1.5 تا 2 اینچی
    تکثیر داخل

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    نقل قول نوشته اصلی توسط lefti نمایش پست ها
    سلام دوستان

با راهنمایی جناب آژیده من آب تانکمو واسه ورود دیسکسام تست کردم
    یه چوب آفریقایی هم دارم واسه اسیدی کردن آب
    یه تصفیه 2217
    5 روز پیش دیسکسام وارد تانک کردم
    روز بعد غذا خوردن
    و روز بعد کل آکواریوم شنا میکردن
    الان از دستم هم غذا میخورن
    یکیشون دیشب سر غذا خوردن قهر کرد و رفت یه گوشه و نخورد
    اما امروز اومد
    یکی دیگشون که از همشون بزرگتره 2 روزه میاد واسه غذا با بقیه اما نمیخوره و از بقیه میترسه و بعد میره یه گوشه و بعد از غذا خوردن بقیه میاد با گله شنا میکنه
    موندم چیکارش کنم
    2 تا دیگشونم 2 روزه خودشونو میکشن به گلها و ...
    اما سر حالن و خوب غذا میخورن و هر وقت میرم جلو اونام میان و بازی میکنن
    اساتید ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    حجم آب 170
    سیفون روز درمیون 50 لیتر با آب ro tds 100
    تعداد ماهی 7
    سایز 1.5 تا 2 اینچی
    تکثیر داخل
    سلام

قبل از اينكه دوستان و اساتيد تشريف بيارن، نكاتي رو ياداوري كنم كه شما از نگراني در بيايد

كاملا براي ديسكس سايز ريز عادي هست كه در اين حد استرس داشته باشه
    - از ويتامينهاي گروه ب استفاده كنيد (ميتونيد به ازاي هر 2 ليتر 1 قطره آمپول ب كمپلكس وارد آب تانك كنيد
    - سعي كنيد به مروز زمان tds آب رو بالا ببريد تا جايي كه در آب معمولي شهر قابل نگهداري باشند
    - فلاور نگهداري ميكنيد؟ اين نكته رو هميشه به ياد داشته باشيد كه ديسكس رو نبايد با فلاور شيطون مقايسه كنيد و اون توقعات رو داشته باشيد
    - سيفون هفته اي 2 بار 30% كافيست سيفون بيش از حد ميتونه علاوه بر اينكه به كلني باكتري مفيد اجازه شكل گرفتن نده ، باعث استرس و احساس نا اميني براي ماهي بشه
    در سالنهاي سايز روزانه 2 تا 3 بار هم سيفون زده ميشه اما چيزي به اسم سيكل ازت وجود نداره و بعلت عدم رعايت نسبت تعداد ماهي به حجم تانك مجبور به انجام اين مقدار سيفون هستند اما تانك شما در حال حاضر براي ماهيهاتون كاملا ايده ال هست
    در زمان بلوغ كامل ميتونيد در اين تانك تا حداكثر 5 ديسكس رو نگهداري كنيد

موفق باشيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن - دیسکس
    شماره عضویت
    7239
    نقل قول نوشته اصلی توسط sezar نمایش پست ها
    سلام

قبل از اينكه دوستان و اساتيد تشريف بيارن، نكاتي رو ياداوري كنم كه شما از نگراني در بيايد

كاملا براي ديسكس سايز ريز عادي هست كه در اين حد استرس داشته باشه
    - از ويتامينهاي گروه ب استفاده كنيد (ميتونيد به ازاي هر 2 ليتر 1 قطره آمپول ب كمپلكس وارد آب تانك كنيد
    - سعي كنيد به مروز زمان tds آب رو بالا ببريد تا جايي كه در آب معمولي شهر قابل نگهداري باشند
    - فلاور نگهداري ميكنيد؟ اين نكته رو هميشه به ياد داشته باشيد كه ديسكس رو نبايد با فلاور شيطون مقايسه كنيد و اون توقعات رو داشته باشيد
    - سيفون هفته اي 2 بار 30% كافيست سيفون بيش از حد ميتونه علاوه بر اينكه به كلني باكتري مفيد اجازه شكل گرفتن نده ، باعث استرس و احساس نا اميني براي ماهي بشه
    در سالنهاي سايز روزانه 2 تا 3 بار هم سيفون زده ميشه اما چيزي به اسم سيكل ازت وجود نداره و بعلت عدم رعايت نسبت تعداد ماهي به حجم تانك مجبور به انجام اين مقدار سيفون هستند اما تانك شما در حال حاضر براي ماهيهاتون كاملا ايده ال هست
    در زمان بلوغ كامل ميتونيد در اين تانك تا حداكثر 5 ديسكس رو نگهداري كنيد

موفق باشيد
    ممنون از راهنمایی هاتون
    سیفون روز درمیون سفارش جناب آژیده بود
    و آب اینجا خیلی شور و سنگینه
    tds 1400
    واسه همین آب تصفیه استفاده میکنم
    یعنی ماهی هام سالمن؟
    بیخودی نگران شدم؟

صفحه 7 از 412 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252657107 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)