همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_sun73 نمایش پست ها
    مرسی از توضیحات دوستان و بابک عزیز
    بابک جان این کاسکو الان یک هفته نیست که اوردیمش :D اطلاعی ندارم که ایا قبلا جای دیگه ای بوده یا نه ولی از وقتی اومد دلیلی نداشته که بخواد اینجور پرکنی کنه
    عکس جدید ازش اوردم.فکر نکنم 3 سالش باشه.به چشمامش نگاه کنید.در رابطه هم با پرکنی چیکار کنم که پرهاش خوب بشه
    ؟

برای درمان پرکنی شما اول باید علت پرکنی رو پیدا کنید و برای همیشه اون رو از بین ببرید.
    برای درمان پرکنی شما باید ذهن پرنده رو مشغول نگه دارید تا با پرهاش کاری نداشته باشه. برای اسباب بازی تهیه کنید. که یتونه بجوه و خوردش کنه و عصبانیتش رو روی اسباب بازی خالی کنه. با اسباب بازی سرگرم هم می شه. بهش تا می تونید محبت کنید. با صدای آروم و با محبت باهاش حرف بزنید. غذایی خوب و متنوعی رو براش تهیه کنید . ( همین جا مطالبی هست که می تونه به شما کمک کنه )
    براش محیطی آرام و به دور از هیاهو و جنجال فراهم کنید تا آرامش داشته باشه . ساعت خوابش رو تنظیم کنید تا 12 ساعت کامل بخوابه . اگر از تلویزیون می ترسه جلوی تلویزیون قرارش ندید. موسیقی با صدای خیلی بلند نذارید چون باعث ترسش می شه . رنگ مورد علاقه ی طوطیتون رو پیدا کنید و ازش توی خونه استفاده کنید . استفاده از حمام و بخار هم لازمه . تاپیک های مربوطه رو مطالعه کنید و همه ی این موارد رو به درستی انجام بدید
    اگر صبر ، تحمل ، تلاش و پشتکار داشته باشید حتما پرکنی رو در طوطیتون درمان می کنید
    ویرایش توسط hsoonheb : 20th October 2011 در ساعت 05:38 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    توجه داشته باشید که این طوطی بال انداخته دوستانی که طوطی را میشناسند متوجه عرض من میشن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    راستی یک موردی رو من الان متوجه شدم . شما قفس رو روی زمین گذاشتید و جایی که ماشین رفت و آمد می کنه ؟؟
    روی زمین بودن قفس خیلی استرس به طوطی وارد می کنه . صدای ماشین و دودی که ماشین داره برای طوطی اصلا خوب نیست.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_sun73 نمایش پست ها
    مرسی از توضیحات دوستان و بابک عزیز
    بابک جان این کاسکو الان یک هفته نیست که اوردیمش :D اطلاعی ندارم که ایا قبلا جای دیگه ای بوده یا نه ولی از وقتی اومد دلیلی نداشته که بخواد اینجور پرکنی کنه
    عکس جدید ازش اوردم.فکر نکنم 3 سالش باشه.به چشمامش نگاه کنید.در رابطه هم با پرکنی چیکار کنم که پرهاش خوب بشه
    ؟

سلام

از نظر شما دلیلی برای پرکنیش نیست ولی تو چند تا عکسی که فرستادی طوطی چند جای مختلف داره!!! همین که الان بردیش جلو ماشین به اندازه کافی واسه طوطی عصبی مثل این محرکه.
    من بالاتر هم عرض کردم که فقط آرامش میخواد.اگر نمیتونید براش محیا کنید اصلا نگهش ندارید

در ضمن همونطور که آقای فاقی نژاد اشاره کرده بال های پرنده افتاده....از قفس بیرون نمیاریدش که بعد مجبور بشید به زور بگیریدش؟!
    افتادن کت ها در حالت عادی نشانه ضعف و خستگیه.اگر زیاد تقلا کنه نفس نفس بزنه این حالت ممکنه پیش بیاد.در موارد ضعف ناشی از بیماری هم اینجوری میشه که بعیده کاسکوی شما بیمار باشه

آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 21st October 2011 در ساعت 11:34 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عـروس هـلندی
    شماره عضویت
    3163
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    راستی یک موردی رو من الان متوجه شدم . شما قفس رو روی زمین گذاشتید و جایی که ماشین رفت و آمد می کنه ؟؟
    روی زمین بودن قفس خیلی استرس به طوطی وارد می کنه . صدای ماشین و دودی که ماشین داره برای طوطی اصلا خوب نیست.
    نه عزیزم.قفس روی زمین نیست.روی پایه هست.الان هم جاشو عوض کردم و یه جای ارومتر گذاشتم.فقط یه چیزی.الان بعضی وقت ها یکی از چشم های سمت چپشو کامل میبنده در حالی که اون چشم سمت راستش کاملا بازه.میخواستم ببینم عادیه یا نه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عـروس هـلندی
    شماره عضویت
    3163
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

از نظر شما دلیلی برای پرکنیش نیست ولی تو چند تا عکسی که فرستادی طوطی چند جای مختلف داره!!! همین که الان بردیش جلو ماشین به اندازه کافی واسه طوطی عصبی مثل این محرکه.
    من بالاتر هم عرض کردم که فقط آرامش میخواد.اگر نمیتونید براش محیا کنید اصلا نگهش ندارید

در ضمن همونطور که آقای فاقی نژاد اشاره کرده بال های پرنده افتاده....از قفس بیرون نمیاریدش که بعد مجبور بشید به زور بگیریدش؟!
    افتادن کت ها در حالت عادی نشانه ضعف و خستگیه.اگر زیاد تقلا کنه نفس نفس بزنه این حالت ممکنه پیش بیاد.در موارد ضعف ناشی از بیماری هم اینجوری میشه که بعیده کاسکوی شما بیمار باشه

آژیده
    مرسی از توضیحاتت بابک جان.جایش رو به یه جای ارومتر بردم.در حال تهیه کردن اسباب بازی هم براش هستم.نه اصلا بیرون نیاوردیمش.قارزدن هاش نسبت به قبل خیلی بهتر شده ولی بیرون نیاوردیمش.
    بازم مرسی از عزیزان.من این کارها رو میکنم.نتیجه رو بهتون اعلام میکنم

کاربرفعال

شماره عضویت
    3728
    سلام
    من یه جوجه تیمنه حدود 2.5 ماه پیش خریدم
    پیش دامپزشک هم بردمش . الان حدود 10 ماهشه
    اوایل خیلی میترسید و میرفتم طرفش فرار میکرد اما اصلا غار نمیزد . الان چند هفتس که از دست غذا میگیره و حمام هم که میبرمش خیلی آرومه و عاشق آبه
    همه چیزم میخوره
    روی نوکش موقعی که غذا بهش میدم میتونم دست بکشم . چند بار هم وقتی غذا بهش دادم تونستم دست به سرش بزنم اما ترسید و یه کم خودش رو کشید عقب
    دو تا سوال داشتم
    1- وقتی بهش غذا میدم گاهی اوقات به جای غذا دست رو گاز میگیره . دست خالی رو هم که میبرم طرفش معمولا گاز میگیره . نوکشم خیلی تیزه . چیکارش باید بکنم؟؟ این به خاطر جوجه بودنشه؟ چون قبلا یه کاسکو حدود 3 ساله داشتم با وجود اینکه خیلی رام نبود اما دست رو که طرفش میبردم با نوکش میگرفت و لیس میزد اما گاز نمیگرفت
    2-چطوری باید بهش آموزش بدم که سر بده؟ برای این کار زوده؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    سلام
    اوایل خیلی میترسید و میرفتم طرفش فرار میکرد اما اصلا غار نمیزد . الان چند هفتس که از دست غذا میگیره و حمام هم که میبرمش خیلی آرومه و عاشق آبه
    همه چیزم میخوره
    روی نوکش موقعی که غذا بهش میدم میتونم دست بکشم . چند بار هم وقتی غذا بهش دادم تونستم دست به سرش بزنم اما ترسید و یه کم خودش رو کشید عقب
    دو تا سوال داشتم
    1- وقتی بهش غذا میدم گاهی اوقات به جای غذا دست رو گاز میگیره . دست خالی رو هم که میبرم طرفش معمولا گاز میگیره . نوکشم خیلی تیزه . چیکارش باید بکنم؟؟ این به خاطر جوجه بودنشه؟ چون قبلا یه کاسکو حدود 3 ساله داشتم با وجود اینکه خیلی رام نبود اما دست رو که طرفش میبردم با نوکش میگرفت و لیس میزد اما گاز نمیگرفت
    سلام

دوست عزیز صبرتون رو بیشتر کنید
    به زودی خودش به سمتتون میاد

بهش محبت کنید...بعد از مدتی دیگه گاز نمیگیره و با منقارش با دستتون بازی میکنه
    اجازه بدید خودش به سمتتون بیاد ... قرار نیست شما مجبورش کنید
    در مورد سر دادن هم دقیقا به همین صورته.زمانی که داره با منقارش با دستتون بازی میکنه سرش رو دولا میکنه که ناز کنید

این رفتار در بین طوطی ها بسیار رایجه و نوعی رفتار محبت آمیزه
    جوریدن سر با منقار حتی بین 2 طوطی نر یا ماده هم رایجه و صرفا نشانه دوستی و محبت 2 طرفه در زندگی اجتماعی طوطی هاست

موفق باشید
    بابک آژیده

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_b نمایش پست ها
    سلام
    همه چیزم میخوره
    دو تا سوال داشتم
    سلام . در ادامه توضیحات آقای آژیده، گاز گرفتن طوطی ربطی به سنش نداره . بیشتر به رفتار و واکنش ما بستگی داره. اگه وقت غذا خوردن دست شما رو محکم گاز می گیره و یا غذا رو می گیره و پرت کنه و تو این حالت یه گاز بگیره شما نباید واکنشی نشون بدی . دستت رو سریع عقب نکش حتی اگه گازش خیلی محکم بود . دادو فریاد هم نکن . بی اعتنا باش به این کارش. این تنها راهیه که می تونی، وقتی با دست بهش غذا می دی گاز گرفتنش رو کم کنی .چون وقتی دستت رو میبری سمتش و گاز میگیره ، به واکنشت نگاه می کنه .اگه بفهمه می ترسی یا عصبانی شدی یا از درد یه صدایی ازت دراومد ، مطمئن باش به اینکارش ادامه میده .
    چون در حالت عادی هم گازت میگیره فعلا جز برای غذا دادن بهش ، دستت رو سمتش نبر . یعنی دستت رو خالی سمتش نبر.

این لینکو هم مطالعه کنی بد نیست :

آیا شما گاز گرفتن را به طوطی و کاسکو می آموزید ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط sweetbasil نمایش پست ها
    سلام من حدود سه ماه که یه کاسکو دم قرمز چشم زرد خریدم که جز تخمه آفتابگردون چیزی نمی خوره قبلا از بچه ها فروم پرسیدم گفتن که هر روز داخل ظرفش میوه یا غذاهای دیگه رو به همراه تخمه آفتابگردون بذار تا خودش تصمیم به خوردن بگیره ولی هر روز می ره اونا رو از ظرفش پرت می کنه بیرون و تخمه می خوره با توجه به اینکه که شنیدم خوردن فقط تخمه می تونه براش خطرناک باشه چه راهی رو پیشنهاد می کنید؟
    در ضمن خیلی هم بی حوصله ست اصلا بازی نمی کنه ولی در کل خیلی هم آرومه وحشی نیست فقط از مردا می ترسه
    جدیدا هم وقتی اجازه می دم از قفس بیرون بیاد دیگه تو نمی ره جز بزای خوردن غذا و آب
    مثلا الان دو روزه از قفس بیرونه
    لطفا راهنماییم کنین
    ممنون

سلام
    اشکال کار این جا هست که شما طوطی خریدید که دارای سن بال و یک سری عادات خاص خودش هست و بخاطر سنش سخت میتونه کنار بگذاره برای مثال انسانی که دارای عاداتی هست در سن کم راحت تر میتونه ترک عادت کنه تا اینکه سنش بالا بره . البته این امر شدنی هست و طوطی سن بالا هم میتونه عاداتش را تغییر بده ولی 100 البته که صبر و حوصله زیاد شما رو میطلبه.
    1- هیچ وقت نگذارید طوطی سیر بشه چراکه به حرف شما گوش نمیکنه ظرف تخمه را از جلوش بر دارید و فقط نخ میوه و سبزیجات براش بگذارید طوطی تا زمانی که تخمه باشه به هیچ چیزی بیشتر توجه نمیکنه
    2- ظرف تخمه ان هم به میزان کم که سیر نشه برای اخرین وعده غذایی بهش بدین
    3-طوطی ها معمولا صبح زود غذا میخورند ولی به میزان کم در اون زمان فقط و فقط حبوبات پخته به خصوص ذرت بدین اگر پرت کرد توجه نکنید و بگذارید خودش بر اثر گرسنگی بره سراغش
    4- بی حوصلگی طوطی بر میکرده اول به سنش بعد هم محیطی گه در آن بزرگ شده شما باید با صبر و حوصله و قرار دادن اسباب بازی های مختلف بازی کردن رو یادش بدین
    5- فعلا طوطی را بیرون نیاورید ! زمانی طوطی باید بیرون بیاد که خودش با جلب توجه شما متوجهتون کنه. 2 روزه از قفس بیرونه غذاش هم که براه هست خوب دیگه کاری با شما نداره میخوره و میخوابه!
    لطفا مطالب مربوط به کاسکو را بخوانید تا در رفتارتون با طوطی تغییرات لازم را بدهید

صفحه 433 از 1238 نخستنخست ... 333383414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452483533933 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)