صفحه 33 از 60 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 593
    همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9627 نمایش پست ها
    ممنون
    آقا من شنیدم میگن برا مینا مثه طرقه و قناری و ... اینا آینه نباید گذاشت ک ؟؟؟؟؟؟
    بعد من دون مرغ مینا گرفتم ی دونه هست ب اسم سپهر دانه ترکیباتشو ک میخونم آهن توش نیست فک کنم خوب باشه دیگه برا مینا درسته ؟
    سلام
    مرغ مینا با پرندگان آواز خوان { طرقه . قناری .. } کلا فرق میکنه . البته آینه برای سخنگوی جواب صد در صد نمیده . برای سخن گفتن خوده شخص بهترین گزینه هست

دانه پلت مینا تقریبا شبیه دانه پارس هست با این تفاوت نصف دونه پارس و کمی هم روشنتر هست . یسری ها هم دونه سپهر بهش میگن

البته فقط بهش دونه پلت ندید سبزی جات تازه { کاهو .. } میوها { سیب . هلو . آلو . گلابی .. } شسته که کاملا ابش رفته باشه در هفته 3-2 وعده خوب براش

گوشت سفید ابزشده بدون افزودنی { نمک . روغن . ادویه .. } هم در هفته 3 -4 وعده لازم براش

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    16957
    من که شخصا مخالف گرسنگی دادن به حیوونم واسه اینکه حرف بزنه مینای من 5 سالشه بینهایت عزیزه برامون ولی 6-7 کلمه بیشتر حرف نمیزنه اذیتش نکردیم واسه حرف زدن
    چند وقت پیش دون پلت خریدم از پت شاپ مارکش تاپ فیلد بود 1 کیلوش 10-12 تومن شد بسته بندی بود در صورتی که مغازه ها کیلویی 2 تومن میدن ولی مینام خیلییییی خوشش اومد بعد از یک سری دون که براش گرفتیمو کلی ادا در آورد و میریختشون زمین یا اینکه به زور چندتا میخورد اینو خیلی دوست داشت
    روش نوشته بود فاقد آهن

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahar2kh نمایش پست ها
    من که شخصا مخالف گرسنگی دادن به حیوونم واسه اینکه حرف بزنه مینای من 5 سالشه بینهایت عزیزه برامون ولی 6-7 کلمه بیشتر حرف نمیزنه اذیتش نکردیم واسه حرف زدن چند وقت پیش دون پلت خریدم از پت شاپ مارکش تاپ فیلد بود 1 کیلوش 10-12 تومن شد بسته بندی بود در صورتی که مغازه ها کیلویی 2 تومن میدن ولی مینام خیلییییی خوشش اومد بعد از یک سری دون که براش گرفتیمو کلی ادا در آورد و میریختشون زمین یا اینکه به زور چندتا میخورد اینو خیلی دوست داشتروش نوشته بود فاقد آهن
    سلام بنده هم با شما موافق هستم گرسنگی دادن کار درستی نیست . بشرطی که اصراف نشه گرسنگی دادن رو با تشویقی نباید قاطی کرد . غذاهای مثل گوشت سفید ( ابزشده ) میوها ... که بخواد تکلم کنه جایز می گیره یکی از بهترین روشها موفق هست . هر شخص میتونه با دلخواه خودش پرنده شو تربیت کنه . در مورد تغذیه که فرمودید تغییر یک دفعه باعث دلخوری پرنده میشه بهتر از همون غذای که بهش میدادید با غذای جدید قاطی کنید تا به غذای جدید عادت کنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    16533
    آقا مینام قبلا گفتم ک ی صدایی مثل جیغ در میاره از خودش و تازگیا هم گفتم ک چرت و پرت میگه با خودش یکی دو روزی هست مثه میناهایی هستن ک وقتی میخوان حرف بزنن ی حالتی میگیرن و سرشونو میارن پایین و پف میدن پر و بالشونو . ولی مینام پرو بالشو زیاد پف نمیکرد . بگذریم امیدوارم فهمیده باشید ک چی میگم یکی دو روزه اینجوری میکنه فک کنم داره به حرف میاد ولی اصلا معلوم نیس چی میگه از کجا بدونم داره چیزی رو تمرین میکنه با خودش ک من بهش دارم یاد میدم در صورتی ک اصلا معلوم نیس چی میگه ؟
    و ایا مینایی ک حرف نمیزنه این حالتی رو ک گفتم رو داره ؟ مثلا مینا های وحشی ؟ یا دستی حرف نزن ؟ این صد در صد نشونه سخنگو شدنش میتونه باشه ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16533
    اینم بگم این چیزایی ک گفتم رو ب محض اینکه نگاش کنی دیگه انجام نمیده خب طبیعی هم هست تا راه بیفته یعنی حتی اگه چسبیده باشه ب قفسش ولی صورتت سمتش نباشه انجام میده حتی اگه زیر چشمی نگاش کنی ولی ب محض ک صورتت رفت سمتش دیگه مثه چی فقط نگات میکنه و هیچی نمیگه یا ورجه ورجه میکنه

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    آقا مینام قبلا گفتم ک ی صدایی مثل جیغ در میاره از خودش و تازگیا هم گفتم ک چرت و پرت میگه با خودش یکی دو روزی هست مثه میناهایی هستن ک وقتی میخوان حرف بزنن ی حالتی میگیرن و سرشونو میارن پایین و پف میدن پر و بالشونو . ولی مینام پرو بالشو زیاد پف نمیکرد . بگذریم امیدوارم فهمیده باشید ک چی میگم یکی دو روزه اینجوری میکنه فک کنم داره به حرف میاد ولی اصلا معلوم نیس چی میگه از کجا بدونم داره چیزی رو تمرین میکنه با خودش ک من بهش دارم یاد میدم در صورتی ک اصلا معلوم نیس چی میگه ؟
    و ایا مینایی ک حرف نمیزنه این حالتی رو ک گفتم رو داره ؟ مثلا مینا های وحشی ؟ یا دستی حرف نزن ؟ این صد در صد نشونه سخنگو شدنش میتونه باشه ؟
    سلام
    دوست عزیز شروع خوبیه . بله هر موقع میخوان صحبت کنن پف میکنن یمقدار هم سرشون و تکون میدن

همون کلماتی که بهش یاد دادید باهاش تمرین کنید تا تکرار کنه

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    اینم بگم این چیزایی ک گفتم رو ب محض اینکه نگاش کنی دیگه انجام نمیده خب طبیعی هم هست تا راه بیفته یعنی حتی اگه چسبیده باشه ب قفسش ولی صورتت سمتش نباشه انجام میده حتی اگه زیر چشمی نگاش کنی ولی ب محض ک صورتت رفت سمتش دیگه مثه چی فقط نگات میکنه و هیچی نمیگه یا ورجه ورجه میکنه
    سلام
    این مواردی که گفتید طبیعی هست کم کم به اون درجه عادی بودن پیش دیگران صحبت کنه میرسه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16533
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز شروع خوبیه . بله هر موقع میخوان صحبت کنن پف میکنن یمقدار هم سرشون و تکون میدن

همون کلماتی که بهش یاد دادید باهاش تمرین کنید تا تکرار کنه
    ممنون از پاسختون . ولی آیا دقیقا برای چیزای ک میخوان تقلید کنن این حالت رو دارن فقط یا ب طور غریزی هر صدایی رو هم ک بخوان حتی صدای طبیعی خودشونو در بیارن این حالتو دارن ؟ میخوام از این سوال برسم ب این که آیا داره تمرینا جواب میده و داره سعی میکنه کلمه سلامی رو ک باهاش دارم کار میکنم و فقط همین کلمه هست رو با خودش تمرین و تکرار میکنه ؟ یا ن صدای عالی خودشه و این ی چیز روتین هست برا همه مرغ مینا ها حتی اونایی ک باهاشون کار نشده و و حشی هستن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16533
    راستی میگن برا اینکه حوصله مینا سر نره برا ساباب بازیش میتونی آینه و زنگوله براق و کف دریا بذاری آیا کف دریا مشکلی نداره ؟ آینه رو هم شنیدم میگن خوب نیس

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    ممنون از پاسختون . ولی آیا دقیقا برای چیزای ک میخوان تقلید کنن این حالت رو دارن فقط یا ب طور غریزی هر صدایی رو هم ک بخوان حتی صدای طبیعی خودشونو در بیارن این حالتو دارن ؟ میخوام از این سوال برسم ب این که آیا داره تمرینا جواب میده و داره سعی میکنه کلمه سلامی رو ک باهاش دارم کار میکنم و فقط همین کلمه هست رو با خودش تمرین و تکرار میکنه ؟ یا ن صدای عالی خودشه و این ی چیز روتین هست برا همه مرغ مینا ها حتی اونایی ک باهاشون کار نشده و و حشی هستن
    سلام خواهش میکنم دوست عزیز . بله موقعی که میخوان صدای غیر طبیعی از خودشونو در بیارن به این حالت درمیان . صداهای طبیعی خودشون به این حالت ( پف ) در نمیان . فقط با تمرین و آموزش قادر به تکلم هستن در غیر این صورت قادر به سخنگوی نیستن

صفحه 33 از 60 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)