صفحه 15 از 150 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333465115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 1493
    کاربر ساده

شماره عضویت
    3996
    سلام.

در ویکی پدیا خوندم که شاه طوط جونده قهاری هست. ایا اگه تو خونه ازاد باشه، میوفته به جون مبل و صندلی و فرش و غیره و می جوه و سراخ میکنه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    سلام من هم سوال بالا رو تکرار می کنم
    ا اگه تو خونه ازاد باشه، میوفته به جون مبل و صندلی و فرش و غیره و می جوه و سراخ میکنه؟
    بعد می شه طوطی رو با خودمون به مسافرت ببریم؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    3996
    در ضمن استعداد شاه طوطی در یادگیری حرکات بامزه چقدره؟ یا حتی بازی کردن با این پازل های فکری طوطی ها و مثلا این حلقه های رنگی که طوطی باید هر رنگ حلقه رو روی حلقه های همان رنگ قرار بده؟
    امیدوارم تا زمان دریافت پاسخ، فصل خرید شاه طوطی سپری نشده باشه! :79:

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    سلام من هم سوال بالا رو تکرار می کنم
    ا اگه تو خونه ازاد باشه، میوفته به جون مبل و صندلی و فرش و غیره و می جوه و سراخ میکنه؟
    بعد می شه طوطی رو با خودمون به مسافرت ببریم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sitting_Bull نمایش پست ها
    سلام.

در ویکی پدیا خوندم که شاه طوط جونده قهاری هست. ایا اگه تو خونه ازاد باشه، میوفته به جون مبل و صندلی و فرش و غیره و می جوه و سراخ میکنه؟
    در ضمن استعداد شاه طوطی در یادگیری حرکات بامزه چقدره؟ یا حتی بازی کردن با این پازل های فکری طوطی ها و مثلا این حلقه های رنگی که طوطی باید هر رنگ حلقه رو روی حلقه های همان رنگ قرار بده؟
    امیدوارم تا زمان دریافت پاسخ، فصل خرید شاه طوطی سپری نشده باشه! :79:
    سلام همه طوطی ها هم باهوشن هم علاقه زیادی به جویدن دارن .این که طوطی آزاد باشه ممکنه وسایل خونه رو بجوه و خراب کنه فقط درباره شاه طوطی نیست .همه طوطی ها اینجورن . اول اینکه لزومی نداره شما تمام روز طوطی رو تو خونه آزاد بذارید اگه هم این آزاد ی رو به طوطی میدین باید مراقبش باشید چون ممکنه علاوه بر وسایل خونه سیم برق و چیزایی که براش خطرناک هستن رو بجوه .برای اینکه وسایل خونه رو خراب نکنه اسباب بازی های متنوع و قابل جویدن در اختیارشون بذارید .

درباره توانایی یاد گرفتن بازی ها گفتم که همه طوطی ها خیلی باهوشن .فقط این بستگی به صاحب طوطی داره که چقدر باهاش تمرین می کنه و سن خود طوطی ( طوطی های سن بالا رو باید وقت بیشتری براشون گذاشت ) .طوطی خاکستری ( کاسکو ) هم تو حرف زدن هم تو انجام این بازی ها واقعا عالیه . ولی خیلی کم پیش میاد که تو ایران کسی بخواد بازی یاد بده به طوطیش و بیشتر توانایی حرف زدن طوطی براشون مهمه .پس طبیعتا بیشتر باهاش حرف زدن تمرین می کنن و طوطیشون بازی یا حرکات جالب یاد نمی گیره .من خودم بیشتر از اینکه به طوطیم حرف زدن یاد بدم بهش این بازی ها رو یاد می دم .تو فروشگاه خودمون هم دوتا از این بازی های فکری هست که هر دوش رو دارم به طوطیم یاد می دم . پس اینکه بخوایم بگیم می تونه یاد بگیره یا نه .نمیشه جواب قطعی داد .نه درباره شاه طوطی، درباره همه طوطی ها .من برای یاد دادن بازی به طوطیم خیلی کلیپ ها و مقالات خوندم که فقط مختص به یه طوطی نیست حتی باجریگار هم بینشون بوده .پس همشون استعداد یادگیری دارن .

درباره مسافرت بردن هم .اگه طوطی رام باشه می تونید ببردیش .ولی هم باید سردی هوا رو در نظر بگیرید هم شرایط خودتون تو مسیر و محلی که قراره مستقر بشید .

موفق باشید
    ویرایش توسط sepideh : 3rd March 2011 در ساعت 07:01 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    3996
    سلام

نمی دونم این سوال قبلا پرسیده شده یا نه، اما امیدوارم با توجه جواب بدید چون ممکنه یه جوجه شاه طوطی همین روزها بخرم.
    فروشنده ها 3 گزینه جلوب ادم می گذارن:
    1- شاه طوطی ایرانی که میگن اصیل نیست و استعداد کمی داره و از چند روز دیگه کم کم به بازار میاد
    2- شاه طوطی وارداتی نژاد تای لندی که یه حد وسط معرفیش می کنن
    3- شاه طوطی وارداتی نژاد هندی که گران تر هم هست و میگن اصیله و با هوش تر

آیا شما ای موارد رو تایید می کنید؟ یعنی همونی که میگن هندیه، از اون بخریم؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام

نمی دونم این سوال قبلا پرسیده شده یا نه، اما امیدوارم با توجه جواب بدید چون ممکنه یه جوجه شاه طوطی همین روزها بخرم.
    فروشنده ها 3 گزینه جلوب ادم می گذارن:
    1- شاه طوطی ایرانی که میگن اصیل نیست و استعداد کمی داره و از چند روز دیگه کم کم به بازار میاد
    2- شاه طوطی وارداتی نژاد تای لندی که یه حد وسط معرفیش می کنن
    3- شاه طوطی وارداتی نژاد هندی که گران تر هم هست و میگن اصیله و با هوش تر

آیا شما ای موارد رو تایید می کنید؟ یعنی همونی که میگن هندیه، از اون بخریم؟
    سلام دوست خوبم
    این مطالبی را که در مورد شاه طوطی گفتید از کجا شنیده اید؟ اینکه هندیش بهتر از ایرانی اش هست یا اینکه باهوش تره؟ این فقط تجارت فروشنده هاست یه راهی برای جلب مشتری و قالب کردن جنس ....
    نکته دیگه اینکه از کجا می تونید مطمئن باشید که طوطی میگن از هند آمده واقعا از هند آمده باشه ، یا اونکه میگن مال ایرانه واقعا مال ایران باشه ... مال ایران تقریبا پیدا نمیشه مگر اینکه شما یه آشنایی در میان کسانی که از پارکها نگهداری می کنند داشته باشید، یا یه آشنا در شمال تهران که باغ داشته باشه و بتونه از لانه شاه طوطی ها براتون طوطی بیاره که خیلی کم پیدا میشه ....
    اگر با یک وارد کننده طوطی آشنا باشید که بار طوطی میاد براش می تونید اطمینان کنیدکه طوطی ایرانی نیست ولی اینکه مال کجا باشه معلو م نیست پاکستان و افغانستان هم شاه طوطی دارند.... خیلی جاهای دیگه هم هستندکه فارم تولید شاه طوطی دارند....
    من تا به حال از سه تا شاه طوطی نگهداری کردم .... اینکه توانایی شون با هم فرق داره کاملا مشهوده اما این به محل تولدشون مربوط نمیشه به تفاوت شخصیت شون مربوط میشه.... همه طوطی ها اینطور هستند ، فرقی نمی کنه یکی یه طوطی خاکستری داره که خوب حرف میزنه مال یکی نمی تونه، یکی باهوش تره یکی کم تر باهوشه...
    نمیشه با این قطعیتی که شما گفتی نظر داد و گفت که مال فلان کشور باهوش تره یا نیست این را کسی می تونه بگه که روی یه جامعه آماری منطقی یه تحقیق علمی انجام داده باشه ....

فصل خرید بیشتر طوطی ها تابستان هست طوطی های زمستانی درصد تلفاتشان بیشتر است ... این را هم تجربه میگه.... بیشتر کسایی که تجربه خرید و فروش طوطی را دارند این را می دانند منطقی هم هست طوطی ها موجودات سرزمینهای گرم هستند گرما را راحت تر تحمل می کنند تا سرما ...

خیلی خوبه که قبل از خرید سوال می پرسید زیاد به فروشنده ها نمیشه اعتماد کرد

شیکرا

کاربر ساده

شماره عضویت
    3996
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم
    این مطالبی را که در مورد شاه طوطی گفتید از کجا شنیده اید؟ اینکه هندیش بهتر از ایرانی اش هست یا اینکه باهوش تره؟ این فقط تجارت فروشنده هاست یه راهی برای جلب مشتری و قالب کردن جنس ....
    شیکرا
    سلام دوست عزیز، از توجه و پاسخ کامل شما ممنونم.
    راستش از یک فروشنده شنیدم!

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    63
    حدس شما در مورد سن و جنسیت این طوطی چیه؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    [QUOTE=AtabakAmiri;23364]حدس شما در مورد سن و جنسیت این طوطی چیه؟

سلام
    در مورد جنسیت اش که من نمی تونم چیزی بگم درمورد سنش هم نمیشه دقیق گفت ولی احتمالا بین 30 تا 40 روزش باشه ..
    خیلی خوشگله مبارک باشه ...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4142
    من میخوام ان شاء الله یک شاه طوطی 20 تا 40 روزه بخرم به نظرتون الان بهتره،یا یکی دو ماه بعد؟(از لحاظ قیمتی میگم.)
    آخه پارسال طرف های خرداد میدادند 80 الان همه بالای 150 است.
    اگه در حد 20یا30 تومن افت میکنه که زیاد مهم نیست،ولی اگه نصف میشه به نطرم میارزه صبر کرد.
    نطر دوستان در مورد سنی که میخوام بگیرم و موقع اش چیست؟
    نگهداریش را به لطف دوستان یاد گرفتم.
    راستی من اصلا عکس این دو پست پیشی را ندیدم
    همه این 15 صفحه را خواندم خیلیییی عالی بود
    مخصوصا لینک تصاویر تولد تا بلوغ و رام کردن پرنده وحشی
    ولی ای کاش قبلا این لینک را میدیدم آخه یه ملنگو وحشی طوق درآورده دو ساله را به چه زوری اهلی کردم (صحیح و خطا میرفتم) هیچ جا
    کامل یاد نمیدادند همه جا یک نکته میگفتند.مثلا همین که باید دستت را بذاری انقدر گاز بذنه تا از رو بره خانواده گفتند تست کنیم ببینیم چه می شود
    بعد که تازه داشت چهار تا صدای حیوزن وصوت درمی آورد یه بار رفت زیر کمود قایم شد(معمولا اگه جایی قایم میشد تا عصر بلکه صبح در نمی آمد!)ما هم یادمون رفت در بالکن را باز کردیم یهو وسط فیلم اکشن
    میگم چقدر کفتره شبیه طوطی راه میره،دیدم کفتر چی مرغ از قفس پرید هم چین بال هاش هم درست در نیامده بود(سه هفته پیش بال هاش را زده بودم)
    حالا ترسیده بودم نکنه از بالا افتاده باشه کلی گشتیم پیداش نکردیم.
    فکر کنم رفت تو درخت های بیمارستان خانواده. خیلی بهش عادت کرده بودم،هفت هشت ماهی بود داشتمش تا دو سه ماه بعدش همش کسل بودم{قضیه مال دو سال پیش}
    آخ ببخشید سرتون را درد آوردم،شرمنده. (آخه رام کردن را که خوندم داغ دلم تازه شد.)
    اگه میشه لطفا تا امروز فردا جواب بدین.(میخوام برم بازار)
    ویرایش توسط brave : 5th April 2011 در ساعت 03:03 AM دلیل: اشتباه تایپی

صفحه 15 از 150 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333465115 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)