کاربر ساده

شماره عضویت
    538
    با سلامی مجدد خدمت دوستان
    چند ماهی بود نبود به خاطر دانشگاه و مشغله کاری زیاد
    الان 8 ماه هست که تینارو دارم و خیلی با هم اخت شدیم حتی اجازه میده محکم بغلش کنم یا اینه کبوتر بگیرم تو دستم ولی افسوس که مجبورم بفروشمش چون سینم حسساسیت کرده و دکتر گفته اگه طوطی رو نگه دارم تا 1 ماه دیگه شدت میگیره و به آسمم ممکنه تبدیل بشه.
    منم که اگه طوطی نداشته باشم میمیرم آخه عاشقشونم .
    لطفا راهنمایی کنید که چه نوع طوطی بگیرم تا کرک و پرهای ریز نداشته باشه ممنون

کاربر ساده

شماره عضویت
    538
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    میخاستم بدونم اگه سرشو بخارونم منظورم سرش هست نه پشت سرش یا گردنش
    بین بینی تا بالای چشماش، لذت میبره یا فقط از خاروندن پشت سر و گردنش کیف میکنه؟
    با سلام به دوست عزیز
    اگه طوطی شما به شما کاملا اعتماد کنه اجازه میدی تمامی قسمت های سرشو بخارونی مثل طوطی خودم که منو به انوان جفت واسه خودش انتخاب کرده و حتی به من غذا هم میده که این علامت نشانه جنس نر بودن طوطی هست و کلی با هم شوخی میکیم که خودشم لذت میبره
    با امید روزهای خوش برای شما
    ویرایش توسط sepideh : 3rd December 2010 در ساعت 04:32 PM

کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    من باور نمی کنم که جوجه طوطی خاکستری دم قرمز 9 ماه را که دو یا سه کلمه هم حرف بزند را بدهند 250 تومن ... در واقع امکان نداره حتما 9 ماهش نیست ..آیا شما خودتان کلماتی را که میگه شنیدید ... کنگوها خیلی زود زبان باز کنند از ده الی 12 ماهگی به بعد هست ... حالا فرض کنیم که حرف هم بزنه اما امکان نداره طوطی 9 ماه را بدهند 250 تومن .. من باور نمی کنم ؟ آیا کسی که میخواد پرنده ای با این شرایط را به شما بفروشه را میشناسید و مورد اعتماد است ؟ بیشتر دقت کنید که یک وقت سرتون کلاه نذارند ...
    سلام
    من خودم که نمیتونم تشخیص بدم سنشون رو و فروشنده هم تازه زده تو کار طوطی و زیاد با تجربه نیست.ولی میگفت 9 ماه تا یک سال سنش.من خودم ندیدم حرف بزنه ولی چند روز پیش یه کاسکو فروخت 8 کلمه حدودا حرف میزد دا 280 تومن ولی زیاد رام نبود.یه ماه پیشم یه دونه فروخت 350 هم رو دست میومد هم 10 کلمه حرف میزد صدای گربه هم در میاورد (جلوی خودم حرف زد).به فروشنده که نمیشه زیاد اعتماد کرد.نظرتون چیه؟سن کاسکو چطور میشه تشخیص داد؟(هر سن چشماشون چه رنگیه؟)
    با تشکر

کاربر ساده

شماره عضویت
    538
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash73 نمایش پست ها
    سلام
    من خودم که نمیتونم تشخیص بدم سنشون رو و فروشنده هم تازه زده تو کار طوطی و زیاد با تجربه نیست.ولی میگفت 9 ماه تا یک سال سنش.من خودم ندیدم حرف بزنه ولی چند روز پیش یه کاسکو فروخت 8 کلمه حدودا حرف میزد دا 280 تومن ولی زیاد رام نبود.یه ماه پیشم یه دونه فروخت 350 هم رو دست میومد هم 10 کلمه حرف میزد صدای گربه هم در میاورد (جلوی خودم حرف زد).به فروشنده که نمیشه زیاد اعتماد کرد.نظرتون چیه؟سن کاسکو چطور میشه تشخیص داد؟(هر سن چشماشون چه رنگیه؟)
    با تشکر
    با سلام
    دوست عزیز کاسکو 9 ماهه رنگ چشماش دودی هست و پاهای شفاف و صاف داره و رنگ پرهاش براق نیست کدر مانند هست و رنگ دمش هم قرمز مات و سر پرهای دمش سیاهی داره که اگه از زیر نگاه کنی بهتر ملوم میشه و در ضمن سوراخ دماغش باید گرد و بدون ترشح باشه اینها نشونه یه جوجه سالم هست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    میخاستم بدونم اگه سرشو بخارونم منظورم سرش هست نه پشت سرش یا گردنش
    بین بینی تا بالای چشماش، لذت میبره یا فقط از خاروندن پشت سر و گردنش کیف میکنه؟
    سلام .طوطی من هر جا از سرشو که دوست داشته باشه من براش بخارونم .خودش سرشو می چرخونه که مثلا این قسمتو ناز کن .بخش هایی که خوششون میاد تو بخش سرشون :گردن و سوراخ های بینی و بالای سر ، اطراف چشم و بخش زیر منقارشون .
    تو نوازش و خاروندن سر دقت کن که اگه زیاد این کارو انجام بدی .این عادت رو براش ایجاد می کنی که همیشه باید به همون اندازه سرشو بخارونی . باعث وابستگی بیش از حد هم میشه .پس همیشه اعتدال رو رعایت کن .مخصوصا اینکه طوطی شما پر کن هم هست.حتی باعث میشه شما رو به عنوان جفت خودش بدونه .هم وابستگیه بیش از حد پیدا کردن و هم جفت دونستن یک شخص علاوه بر اینکه واسه خودتون دردسرمیشه چون ممکنه برای نوازش سر یا محبت بیش از اندازه وقت نداشته باشید هم اینکه واسه خود طوطی بده چون همیشه روی شما حساس میشه و از اینکه شما بهش توجه نمی کنید زمانهای که وقت ندارید یا اینکه به شخص یا حیوونه دیگه ای توجه می کنید حسادت می کنه و دردسرای دیگه. این طی یه مدت ممکنه باعث مشکلات رفتاری بشه و در طوطی های پرکن هم باعث تشدید پرکنی .هر چند که محبت کردن به اندازه لازمه برای طوطی .
    نقل قول نوشته اصلی توسط purixima نمایش پست ها
    با سلام به دوست عزیز
    اگه طوطی شما به شما کاملا اعتماد کنه اجازه میدی تمامی قسمت های سرشو بخارونی مثل طوطی خودم که منو به انوان جفت واسه خودش انتخاب کرده و حتی به من غذا هم میده که این علامت نشانه جنس نر بودن طوطی هست و کلی با هم شوخی میکیم که خودشم لظت میبره
    با امید روزهای خوش برای شما
    دقیقا مثل طوطیه من .ولی از نظر من این که این رفتار نشانه ی نر بودنشه درست نیست .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط purixima نمایش پست ها
    با سلامی مجدد خدمت دوستان
    چند ماهی بود نبود به خاطر دانشگاه و مشغله کاری زیاد
    الان 8 ماه هست که تینارو دارم و خیلی با هم اخت شدیم حتی اجازه میده محکم بغلش کنم یا اینه کبوتر بگیرم تو دستم ولی افسوس که مجبورم بفروشمش چون سینم حسساسیت کرده و دکتر گفته اگه طوطی رو نگه دارم تا 1 ماه دیگه شدت میگیره و به آسمم ممکنه تبدیل بشه.
    منم که اگه طوطی نداشته باشم میمیرم آخه عاشقشونم .
    لطفا راهنمایی کنید که چه نوع طوطی بگیرم تا کرک و پرهای ریز نداشته باشه ممنون
    سلام .طوطی هایی مثل کاسکو و کاکاتو و ککاتیل گردهای بیشتری تولید می کنن که برای افرادی که مشکل تنفسی دارن نگهداریشون مناسب نیست ولی طوطی اکلکتوس اینطور که من خوندم نسبت به طوطی های دیگه گردهای کمتری تولید می کنه .فکر کنم مناسب ترینش همین باشه .خیلی هم طوطیه نازیه .از بین بچه های این سایت MEHRANاکلکتوس داره می تونی ازش بپرسی.
    البته می تونی تا حدی کنترلش کنی :
    1.از دستگاه تهویه هوا استفاده کنی
    2.بعد اینکه به پرنده دست زدی .دستاتو بشوری .
    3.طوطی رو از جاهایی مثل اتاق خوابت دور کنی .
    4.حموم کردن مرتب طوطی
    5.روزنامه کف قفس رو هر روز عوض کنی
    6.وقتی داری روزنامه رو عوض می کنی ماسک بذاری
    .
    .
    .
    ویرایش توسط sepideh : 4th December 2010 در ساعت 05:46 PM

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    سلام به همه دوستان
    2روزه به تیکو بیشتر میرسیم دیروزم یه حرکتی کرد که دیدم واقعا قهر نیست اونم این بوو که وقتی مهمون داشتیم واسه همه گارد گرفت و شروع کرد به غرغر کردن اما تا منو دید و رفتم کنارش اروم شد از این حرکتش خیلی حال کردم
    اما بازم دستمو میبرم پس میزنه با گازای اروم حتی به سینش هم دست میزنم اما گاز محکم نمیگیره منم اصلا دستمو کنار نمیکشم یکم پف میده اما زیاد عصبی نمیشه چون بعدش بلافاصله ازدستم غذا میگیره و میخوره و پرت نمیکنه
    سوالم اینه که این اصرار من واسه نوازشش اشکالی نداره؟ تازگیا یادم گرفته تا میگم دست بده پاشو میاره بالااما خودمو کشتم رو دست نمیاد که نمیاد سمج هم که میشم گاز اروم میگیره
    اها امروز صبح دیدم مغز تخمه درسته حدود 7-8 تا بالا اورد اخه شبا ظرف غذاشو برمیدارم صبح دیدم صدای تق تق میاد دیدم چند تا مغز تخمه بالا اورد
    غذاشم شامل روزی نصف ظرف تخمه کلم بروکلی بلال کدو حلوایی فلفل دلمه و تند انگو گل کلم و ریحون و انار و از این چیزاست البته همش باهم نه روزانه ترکیبی از اینا رو میخوره
    ببخشید سوالاتم زیاد شد
    ممنون از همه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    2روزه به تیکو بیشتر میرسیم دیروزم یه حرکتی کرد که دیدم واقعا قهر نیست اونم این بوو که وقتی مهمون داشتیم واسه همه گارد گرفت و شروع کرد به غرغر کردن اما تا منو دید و رفتم کنارش اروم شد از این حرکتش خیلی حال کردم
    اما بازم دستمو میبرم پس میزنه با گازای اروم حتی به سینش هم دست میزنم اما گاز محکم نمیگیره منم اصلا دستمو کنار نمیکشم یکم پف میده اما زیاد عصبی نمیشه چون بعدش بلافاصله ازدستم غذا میگیره و میخوره و پرت نمیکنه
    سوالم اینه که این اصرار من واسه نوازشش اشکالی نداره؟ تازگیا یادم گرفته تا میگم دست بده پاشو میاره بالااما خودمو کشتم رو دست نمیاد که نمیاد سمج هم که میشم گاز اروم میگیره
    اها امروز صبح دیدم مغز تخمه درسته حدود 7-8 تا بالا اورد اخه شبا ظرف غذاشو برمیدارم صبح دیدم صدای تق تق میاد دیدم چند تا مغز تخمه بالا اورد
    غذاشم شامل روزی نصف ظرف تخمه کلم بروکلی بلال کدو حلوایی فلفل دلمه و تند انگو گل کلم و ریحون و انار و از این چیزاست البته همش باهم نه روزانه ترکیبی از اینا رو میخوره
    ببخشید سوالاتم زیاد شد
    ممنون از همه
    سلام .
    1.ببین من یه چیزی بگم .رسیدگی بهش رو کنترل کن .یعنی یه بار شما وقت داری کلی می رسی بهش از صبح تا شب .یه بار وقت نداری نمی تونی برسی این توقع براش می مونه که همیشه به یه اندازه براش وقت بذاری و بهش توجه کنی .پس نه خیلی خیلی و نه کم کم .همیشه باید فرصتی هم به طوطی داده بشه که خودش هم بتونه خودش رو سرگرم کنه .اگه قرار یه روزی بنا به دلایلی کمتر بهش توجه کنی (حالا یا ساعات کاریت بیشتر شده یا ... )باید از چند وقت قبل ، این توجه و رسیدگی رو به تدریج کم کنی که متوجه نشه .
    2.این حرکتشون خیلی می چسبه واقعا :smile (142):وقتی واسه همه گارد می گیرن فقط با ما خوبن .البته این خوب نیستا (نه تو شرایط شما ، چون تازه اومده خونتون اول باید به شما اعتماد کنه )درباره طوطی خودم می گم .:smile (88):
    3. از من می پرسی (به نظر من )اینقدر گیر نده که همش دست بزنی بهش .من همیشه می گم .اول غذا دادن با دست دوم روی دست آوردن بعد نوازش سر .چون فکر می کنم تو اون دوتا مرحله تقریبا به دست اعتماد کرده و راحت تر میشه سر رو ناز کرد .همینکه دستتو می بری سمتش و وقتی آروم گازت می گیره ، دستتو نمی کشی خیلی خوبه .ولی بیشتر الان رو غذا دادن با دست و روی دست آوردن تکیه کن تا خاروندن سرش .
    خوب الان بگو غذا که می دی با دست .از بین پسته و گردو و تخمه کدوم رو دوست داره ؟اول باید غذایی که خیلی دوست داره رو پیدا کنی .این بهت کمک می کنه که رو دست بیاریش .راستی چند وقته آوردیش خونه ؟

4.خوب موضوع دیگه بالا آوردنش بود
    اول اینکه طوطی بعضی وقتا از روی خوشحالی ممکنه حرکتی رو که شبیه بالا آوردنه رو انجام بده و ممکنه یکم بالابیاره که دونه های هضم نشده است .و این جای نگرانی نداره .تو همین سایت بود که یکی از بچه ها وقتی با طوطیش حرف میزد (اگه درست یادم باشه ).طوطیش این حرکت رو انجام می داد و بعضی صبح ها طوطی خودم وقتی که من ازقفس بیرونش میارم چون خیلی خوشحاله و منو خیلی دوست داره این حرکتو واسه من انجام میده .این راهی که یه طوطی نشون میده به یکی علاقه داره یا حتی واسه اسباب بازی ای که دوست داره هم ممکنه این رفتار رو داشته باشه .
    ولی اگه طوطی شما کسل نباشه و نشانه های مریضی از خودش نشون نده و... مشکلی نداره .( با توجه به تجربه خانم شیکرا چون من خودم تا حالا متوجه نشدم و جایی نخوندم که اگه بالا بیاره و غذای بالا آوردش بوی ترشیدگی نده مشکلی نداره ).
    ولی اگه ادامه داشت این کارش حتما باید با با دکتر مشورت کنی و یا ببریش دکتر .
    و چیزایی که باید بهش توجه کنی وقتی طوطی بالا میاره اینه که :
    1.این اتفاق از کی شروع شده
    2.چند وقت به چند وقت اتفاق میوفته
    3.علایم دیگه ای که همزمان با بالا آوردن از خودش نشون میده
    4.این بالا آوردن چه وقتایی اتفاق میوفته (مثلا بعد غذا خوردن یا بازی با اسباب بازی و ... )
    5.از همه مهمتر که چی دادی بخوره ؟(مثلا طوطی من و خانم شیکرا و یکی از کاربرا که تو همین سایت هستن به خاطر خوردن گردوی سیاه بالا آوردن )باید بدونی چه غذاهایی قبلش دادی بهش
    6.دارو ها و مکمل هایی که می دی بهش و ....
    اینا تقریبا چیزایی هستن که باید بهش توجه کنی .

5.مورد بعدی اینکه به چه دلیلی شما ظرف غذاشو شب برمی داری .طوطی ها شبا هم ممکنه غذا بخورن .چرا برمی داری ظرف غذاش رو ؟میدونی این ممکنه براش نشونه این باشه که داره تنبیه میشه ؟هیچوقت ظرف غذاش رو برندار.و فقط وقتی که داری با دست بهش غذا می دی می تونی ظرف رو برداری و بعد که این کار تموم شد دوباره بذاری ظرفشو .

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .
    1
    خوب الان بگو غذا که می دی با دست .از بین پسته و گردو و تخمه کدوم رو دوست داره ؟اول باید غذایی که خیلی دوست داره رو پیدا کنی .این بهت کمک می کنه که رو دست بیاریش .راستی چند وقته آوردیش خونه ؟

4.خوب موضوع دیگه بالا آوردنش بود
    اول اینکه طوطی بعضی وقتا از روی خوشحالی ممکنه حرکتی رو که شبیه بالا آوردنه رو انجام بده و ممکنه یکم بالابیاره که دونه های هضم نشده است .و این جای نگرانی نداره .تو همین سایت بود که یکی از بچه ها وقتی با طوطیش حرف میزد (اگه درست یادم باشه ).طوطیش این حرکت رو انجام می داد و بعضی صبح ها طوطی خودم وقتی که من ازقفس بیرونش میارم چون خیلی خوشحاله و منو خیلی دوست داره این حرکتو واسه من انجام میده .این راهی که یه طوطی نشون میده به یکی علاقه داره یا حتی واسه اسباب بازی ای که دوست داره هم ممکنه این رفتار رو داشته باشه .
    ولی اگه طوطی شما کسل نباشه و نشانه های مریضی از خودش نشون نده و... مشکلی نداره .( با توجه به تجربه خانم شیکرا چون من خودم تا حالا متوجه نشدم و جایی نخوندم که اگه بالا بیاره و غذای بالا آوردش بوی ترشیدگی نده مشکلی نداره ).
    ولی اگه ادامه داشت این کارش حتما باید با با دکتر مشورت کنی و یا ببریش دکتر .
    و چیزایی که باید بهش توجه کنی وقتی طوطی بالا میاره اینه که :
    1.این اتفاق از کی شروع شده
    2.چند وقت به چند وقت اتفاق میوفته
    3.علایم دیگه ای که همزمان با بالا آوردن از خودش نشون میده
    4.این بالا آوردن چه وقتایی اتفاق میوفته (مثلا بعد غذا خوردن یا بازی با اسباب بازی و ... )
    5.از همه مهمتر که چی دادی بخوره ؟(مثلا طوطی من و خانم شیکرا و یکی از کاربرا که تو همین سایت هستن به خاطر خوردن گردوی سیاه بالا آوردن )باید بدونی چه غذاهایی قبلش دادی بهش
    6.دارو ها و مکمل هایی که می دی بهش و ....
    اینا تقریبا چیزایی هستن که باید بهش توجه کنی .

5.مورد بعدی اینکه به چه دلیلی شما ظرف غذاشو شب برمی داری .طوطی ها شبا هم ممکنه غذا بخورن .چرا برمی داری ظرف غذاش رو ؟میدونی این ممکنه براش نشونه این باشه که داره تنبیه میشه ؟هیچوقت ظرف غذاش رو برندار.و فقط وقتی که داری با دست بهش غذا می دی می تونی ظرف رو برداری و بعد که این کار تموم شد دوباره بذاری ظرفشو .
    ممنونم سپیده خانوم
    راستش طوطی من اصلا چیزای خشک مثل گردو فندق و بادوم و پسته نمیخوره فقط تخمه میخوره ولی تومیوه جات و سبزیجات خوش اشتهاست و از انگور و گل کلم بیشتر استقبال میکنه اما محال ممکنه که خر بشه و واسه گرفتن انگور بیاد رو دستم ببینه نمیشه بیخیال میشه
    از روز اول هم از دستم غذا میگرفت و میوه جات و فقط از دستم میگیره محاله بره از تو ظرف میوه برداره با دست که میدم تا ته میخوره بعضی اوقا تخمه هم میدم بهش با دست
    فقط بعضی اوقات اونم اول صبح بعد از اینکه کاورش و بر میدارم بالا میاره اونم فقط مغز تخمه خشک که اصلا هم بو نمیده و کاملا سر حاله
    گاردشم واسم الکیه و وقتی بهش اروم دست میزنم اونم با دستم مشغوله و گاز میگیره که اصلا محکم نیست و بیشتر میخواد بگه گیر نده بهم و بعدشم ازم غذا میگیره
    ظرفشو شبا بر میدارم چون وقتی کاور میکشم میره غذا خوری و چون تو اتاق خوابمه نمیزاره بخوابم اما اگه کار درستی نیست دیگه بر نمیدارم
    با تشکر از شما امیدوارم بتونم با راهنمایی های شما به زودی رو دست بیارمش

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط alismi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    ببخشید سوالاتم زیاد شد
    ممنون از همه
    گل و کلم و بروکلی را نباید با هم بدین غذاییش مورد داره دوست عزیز حتما تغذیه کاسکو و طوطی ها رو بخون فلفل تند قرمز رو خیلی باهاش مخالفن ولی من خودم می دم هر روز نه گاهی شما هم هر روز فلفل تند نده

صفحه 229 از 1238 نخستنخست ... 1291792102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412422432442452462472482793297291229 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)