کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    دوستان عزیز سلام
    از همگی واقعا متشکرم.حالا دیگه خیالم راحت شد.لطف کردید.همش فکر میکردم دارم به شیلا جونم گرسنگی میدم.
    :smile (95):
    مرسی مرسی مرسی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز ، این آقا نقی ما اصلا شبها نمی خوابه ، می ترسم این مسئله براش مشکل ساز بشه ، شبها قفس نوردی می کنه ، نصفه شب محکم بال می زنه تا خستگی اش در بره ، دو سه بار می ره سراغ ظرف غذاش می ره و غذا می خوره ، در طی روز اصلا روی چوب جلویی اش نمی آید ولی شبها دائم روی چوب جلویی نشسته و بیرون را تماشا می کنه طوری که احساس می کنم می خواهد بیاید بیرون . با توجه به اینکه شبها رویش ملافه می کشم ( نیکی هم همینطور بود ولی شبها می خوابید و حرکتی نمی کرد ) و اتاق کاملا تاریکه ،باید چکار کنم تا احساس آرامش کنه و ساکت باشد

آقای فائفی نژاد
    از اول اینطوری بود ، شبها اصلا آرامش ندارد ، خوابش خیلی سبک و کوتاهه ، اتاق هم کاملا تاریکه ، صبحها هم تا ساعت 4 بعدازظهر توی خانه کاملا تنهاست ، منظور شما از عوامل محیطی چیه که باعث ترس پرنده می شه ؟
    دوست عزیز سلام
    نقی من هم دقیقا همینطوریه ، اصلا سیر نمی شه همیشه گرسنه است و ولع خاصی برای خوردن دارد . حتی نیمه شب دو سه بار می آید سر ظرف غذایش و اگر خالی باشد با نوکش اونو هل می ده بیرون .
    طبق راهنمایی شما دیشب یک پارچه کلفت به رنگ تیره دور قفس کشیدم فقط قسمت پائین به اندازه 2 سانت برای جریان هوا باز بود ، ولی بازهم قفس نوردی کرد و سراغ ظرف غذایش آمد ، صبح هم که پارچه را برداشتم روی چوب جلوی قفس نشسته بود .
    جناب آقای فائقی نژاد فکر می کنم از تاریکی می ترسه چون زمانی که چراغ روشنه ، خیلی آرامش داره و راحت می خوابه ولی به محض اینکه چراغ را خاموش می کنم این حالتهای استرسش شروع می شه ، سریع می رود روی بدنه قفس و چند بال محکم می زنه ، بلافاصله می آید سراغ آب و غذاش و تند تند شروع می کنه به خوردن .
    سلام . طوطی ها از تاریکی نمی ترسن ولی شاید شروع تاریکی به طور غریزی براشون استرس آور باشه چون تو طبیعت شکارچی هایی که طوطی رو به عنوان طعمه انتخاب می کنن، نزدیکای غروب خورشید یا زمانی که هوا داره تاریک می شه شکار می کنن . شاید این اضطراب طوطی با تاریک شدن اتاق رو بشه با اینکارشون مقایسه کرد که بعضی ها از ترس اینکه شکارچی ها ردشون رو پیدا نکنن تو قفس مدفوع نمی کنن . وقتی اتاق کاملا تاریک میشه و مضطرب میشن ، جایی رو انتخاب می کنن که تسلط بیشتری به اطرافشون داشته باشن ( البته من هنوز نمی دونم چوب جلویی که می گی کجاست ) ولی احتمالا اونجا جاییه که به اطراف تسلط بیشتری داره .غذا خوردن که مشکلی نیست . خوبیه تاریک بودن و ساکت بودن کامل اتاقش اینه که نمی تونه روی چیزی تمرکز کنه ( چیزی که حواسش رو پرت کنه و خوابشو بهم بریزه ) بعد یکم قفس نوردی یا غذا خوردن و ... می خوابه و شما نباید نگران باشی . ولی اگه بتونه این عاملی که باعث حواسپرتیه، ببینه یا بشنوه تا زمانی که این عوامل از بین نره نمی خوابه و تمرکزش روی اونهاست این باعث بد خوابیشون میشه . حالا به قول آقای فائقی نژاد ، شما صاحبش هستی و باهاش بیشتر ارتباط داری . پس می تونی بهترین راه رو انتخاب کنی.

یکی از طوطی های منم اینجوری بود البته نه اینجوری خیلی بدتر از این . پیشم نموند که بخوام راه هایی که الان فهمیدم رو روش امتحان کنم . شب که تاریک میشد و میذاشتیمش تو قفس خودشو می کشت که بیاد بیرون . منو خواهرم با تعجب فقط نگاش می کردیم . وقتی این حالتو می دیدیم میاوردیمش بیرون نگاه می کردیم ببینیم کجا میره . میومد با آرامش کامل ، سرش رو میبرد زیر پتو و یه تونل واسه خودش ایجاد می کرد و همونجا می خواست که بخوابه. این عادت بدی بود که به خاطر ازاد بودن زیاد و خوابیدن پیش ما ،ایجاد شده بود . اصلا دوست نداشت تو قفس بخوابه .نمی شد که بیرون نگهش دارم . می ذاشتمش دوباره تو قفس اینقدر قفس نوردی می کرد تا خوابش می برد . خیلی خیلی بهتره موقع خواب تاریکی کامل باشه ولی اگه با نور کم می خوابه همونطور که آقای فائقی نژاد گفتن یه چراغ کم نور براش بذار ولی اینکار باعث میشه خوابش دوام زیادی نداشته باشه و با کوچیکترین صدا بیدار شه و ... کلا خوابه کاملی نداشته باشه . البته شاید همیشه به نظر می رسه که خواب طوطی ها خیلی سبک و کوتاهه چون با یه صدای کم هم چشماشون رو باز می کنن .

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سپیده جان سلام
    دقیقا خود من هم همین فکر را کردم ، موقع شکار شب بوده و این خاطره را نمی تواند فراموش کند . وقتی چراغ را خاموش می کنم حالت دفاعی به خودش می گیرد ، پرهایش را پف می کنه و صدای خرناس از خودش در می آورد .
    دو تا چوب به موازات هم توی قفش هست توی روشنایی همیشه روی چوب عقبی می نشیند و فقط برای خوردن آب و غذا می آید روی چوب جلویی ، ولی وقتی چراغ را خاموش می کنم می آید روی چوب جلویی که مواظب همه چیز باشد .
    دلم برایش می سوزد فکر می کنم وقتی شکار شده خیلی سختی کشیده ، حالا من باید چیکار کنم تا آن خاطره بد از ذهنش فراموش بشه . سپیده جون کاسکوی من اینقدر بچه است که حتی بلد نیست با نوکش گاز بگیره وقتی دستم را می برم جلو با زبانش به دستم می زنه . هنوز بعد از دو ماه که پیش منه وقتی نزدیکش می شم خرناس می کشه وغرغر می کنه ولی آرام نه با صدای بلند . همه چیز از دستم می گیره حتی اجاره می ده دست به بدنش بزنم ولی همه چیز با غرغر ، حالا به من کمک کنید تا بتوانم اعتمادش را جلب کنم و بتوانم خاطرات بد را از ذهنش پاک کنم .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سپیده جان سلام
    دقیقا خود من هم همین فکر را کردم ، موقع شکار شب بوده و این خاطره را نمی تواند فراموش کند . وقتی چراغ را خاموش می کنم حالت دفاعی به خودش می گیرد ، پرهایش را پف می کنه و صدای خرناس از خودش در می آورد .
    دو تا چوب به موازات هم توی قفش هست توی روشنایی همیشه روی چوب عقبی می نشیند و فقط برای خوردن آب و غذا می آید روی چوب جلویی ، ولی وقتی چراغ را خاموش می کنم می آید روی چوب جلویی که مواظب همه چیز باشد .
    دلم برایش می سوزد فکر می کنم وقتی شکار شده خیلی سختی کشیده ، حالا من باید چیکار کنم تا آن خاطره بد از ذهنش فراموش بشه . سپیده جون کاسکوی من اینقدر بچه است که حتی بلد نیست با نوکش گاز بگیره وقتی دستم را می برم جلو با زبانش به دستم می زنه . هنوز بعد از دو ماه که پیش منه وقتی نزدیکش می شم خرناس می کشه وغرغر می کنه ولی آرام نه با صدای بلند . همه چیز از دستم می گیره حتی اجاره می ده دست به بدنش بزنم ولی همه چیز با غرغر ، حالا به من کمک کنید تا بتوانم اعتمادش را جلب کنم و بتوانم خاطرات بد را از ذهنش پاک کنم .
    سلام خانم سودابه

نظر شخصی من اینه که یک چوب نشیمنگاه برای قفسش کافیه
    نیازه نیست 2 تاش کنید...بیشتر برای مینا و ... از 2 چوب با 2 ارتفاع مختلف استفاده میشه
    در ضمن فکر میکنم همین روندی که رو در پیش گرفتید رو ادامه بدید و مسلما تا حد اکثر 2-3 ماه دیگه به نتیجه میرسید.هر کاری که منجر به خوشحالی و شادیش میشه بیشتر تکرار کنید و اگر از هر چیزی بدش میاد اکیدا از انجامش خود داری کنید
    محبت کردن تنها کلید موفقیت شماست

موفق باشید
    آژیده

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    سلام
    خواستم بپرسم سایز قفس آیا تاثیری در زمان و مدت رام شدن کاسکوی وحشی داره؟آیا اگر در ابتدای روزهای ورود کاسکو و تا قبل از رام شدن از قفس مسافرتی که سایزش کوچکتر از 1033 هست استفاده کنیم روند رام شدن زودتر انجام نمیشه؟
    من فکر میکنم کاسکوهای وحشی در قفس بزرگتر طغیانگرتر از قفس کوچک هستند.یه جورایی چون تو قفس کوچکتر عمل کمتری دارند و خیلی نمیتوانند به این طرف و آنطرف بپرند و مانور بدهند زودتر تسلیم میشن و زودتر رام میشن.
    آیا این به نظر شما هم درسته.

کاربر ساده

شماره عضویت
    5703
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    خواستم بپرسم سایز قفس آیا تاثیری در زمان و مدت رام شدن کاسکوی وحشی داره؟آیا اگر در ابتدای روزهای ورود کاسکو و تا قبل از رام شدن از قفس مسافرتی که سایزش کوچکتر از 1033 هست استفاده کنیم روند رام شدن زودتر انجام نمیشه؟
    من فکر میکنم کاسکوهای وحشی در قفس بزرگتر طغیانگرتر از قفس کوچک هستند.یه جورایی چون تو قفس کوچکتر عمل کمتری دارند و خیلی نمیتوانند به این طرف و آنطرف بپرند و مانور بدهند زودتر تسلیم میشن و زودتر رام میشن.

من تجربه حالتهای مختلف رو ندارم که بخوام مقایسه کنم اما اول یه چیز کلی بگم بعد هم تجربه شخصی خودم رو. وقتی از کلمه "رام" استفاده میکنیم ناخودآگاه "در هم شکستن" رو در ذهن القا میکنیم در حالیکه قرار نیست طوطی رو بشکنید بلکه قراره "اعتماد" اش رو جلب کنید. و لازمه اش اصلا اینکه وادار به "تسلیم" شدن بشه نیست!
    من وقتی طوطیم رو آوردم (از روز اول هم غار نمیکشید و وقتی بهش نزدیک میشدیم فقط پف میکرد و یه صدای خاصی که حاکی از اعتراض بود در می آورد) پرهاش کامل نبود و به علاوه، به دلیل اینکه در مغازه مدتها در قفس خیلی کوچک بود، نمیتونست به خوبی پرواز کنه اما بعد از مدتی که پرهای جدید در آورد دیگه هرگر پرهاش رو نزدم. در حالی به من "اعتماد" کرد و اجازه داد نوازش اش کنم که هر زمان اراده میکرد می تونست پرواز کنه. اتفاقا معتقدم داشتن امکان پرواز، به پرنده حس "امنیت" و "تسلط" بر محیط میده و استرس اش رو کم میکنه و در نتیجه وحشت اش کم میشه و میتونید شروع کنید به جلب اعتماد اش. البته باید یک دوره حداقلی از آشنایی با محیط رو سپری کرده باشه وگرنه ممکنه برعکس، با حرکات ناگهانی و برخورد با اشیا، آسیب ببینه و خاطره بدی در ذهن اش بمونه.... اون دوره اولیه آشنایی که با گذاشتن به حال خودش و فرصت دادن حل میشه و بعد هم کم کردن تدریجی فاصله... میبینید که در هیچکدوم از این مراحل لازم نیست به پرنده ثابت کنید که "کی رئیسه"! فقط باید بهش ثابت کنید که قصد آزارش رو ندارید و لیاقت اعتماد اش رو دارید...
    الان هم بعد از حدود 2 سال، خودش "اراده" میکنه که کی بیاد پیشم، اونه که تصمیم میگیره "کی" نوازش اش کنم و ... هیچی لذت بخش تر از این نیست که بدونی طوطیت بدون "اجبار" و بصورت "خودخواسته" بهت "اعتماد" کرده و این رابطه که بر مبنای تحمیل و ترس شکل نگرفته، یک رابطه ی دوطرفه ی درست و سالمه که سلامت روانی و عاطفی پرنده رو هم خدشه دار نمیکنه...
    بنابراین اصل رو بر جلب اعتماد باید گذاشت و نه تلاش برای خرد کردن پرنده! حاصل این دیدگاه سلطه جویانه، چیزی جز اختلالات رفتاری آتی نخواهد بود....

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام
    سلام

قرار نیست تسلیمش کنی دوست گلم

مگه قراره به زور اهلیش کنی که فکر تسلیم کردنشی

یک اصل کلی وجود داره و اونم اینه که اگر جای طوطیتون خیلی بزرگ باشه(در حد قفس آرا) توجهش به شما و محیط بیرون از قفس کمتر میشه که به همین دلیل توصیه نمیشه قفس خیلی بزرگ در بدو ورود کاسکو استفاده کنید

ولی 1033 مشکلی نداره

با تشکر
    آژیده

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

قرار نیست تسلیمش کنی دوست گلم

مگه قراره به زور اهلیش کنی که فکر تسلیم کردنشی

یک اصل کلی وجود داره و اونم اینه که اگر جای طوطیتون خیلی بزرگ باشه(در حد قفس آرا) توجهش به شما و محیط بیرون از قفس کمتر میشه که به همین دلیل توصیه نمیشه قفس خیلی بزرگ در بدو ورود کاسکو استفاده کنید

ولی 1033 مشکلی نداره

با تشکر
    آژیده
    سلام
    در ادامه فرمایشات جنا ب آژیده با ید عرض کنم قفس باید داری ابعادی باشه که کاسکو بتوانه در آن از دیواره بالابره و در قفس بگرده وگرنه حالت عصبی پیدا میکنه ! قفسهای مسافرتی برای نگهداری دراز مدت طوطی مناسب نیستند چراکه دارای ابعاد مناسب نیستند. کاسکوها در زمانهایی از روز مایلند که از روز نی بلند شده و بازی کنند(هرچه کاسکو جوانتر باشه این تمایل بیشتر هست) که قفس مسافرتی این امکان را از انها میگیره تجسم کنید من و شما را در یک سلول 1متر در 1 متر قرار دهند چطور عصبی میشویم؟ کاسکو هم همینطور عصبی میشه ! عارضه بعدی زمانی پیش میاد که کاسکو برای خستگی در کردن بالها شروع میکنه به بال زدن که در قفس مسافرتی تمام پرو بالهاش گیر میکنه و خراب میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط The Almighty نمایش پست ها

من تجربه حالتهای مختلف رو ندارم که بخوام مقایسه کنم اما اول یه چیز کلی بگم بعد هم تجربه شخصی خودم رو. وقتی از کلمه "رام" استفاده میکنیم ناخودآگاه "در هم شکستن" رو در ذهن القا میکنیم در حالیکه قرار نیست طوطی رو بشکنید بلکه قراره "اعتماد" اش رو جلب کنید. و لازمه اش اصلا اینکه وادار به "تسلیم" شدن بشه نیست!
    من وقتی طوطیم رو آوردم (از روز اول هم غار نمیکشید و وقتی بهش نزدیک میشدیم فقط پف میکرد و یه صدای خاصی که حاکی از اعتراض بود در می آورد) پرهاش کامل نبود و به علاوه، به دلیل اینکه در مغازه مدتها در قفس خیلی کوچک بود، نمیتونست به خوبی پرواز کنه اما بعد از مدتی که پرهای جدید در آورد دیگه هرگر پرهاش رو نزدم. در حالی به من "اعتماد" کرد و اجازه داد نوازش اش کنم که هر زمان اراده میکرد می تونست پرواز کنه. اتفاقا معتقدم داشتن امکان پرواز، به پرنده حس "امنیت" و "تسلط" بر محیط میده و استرس اش رو کم میکنه و در نتیجه وحشت اش کم میشه و میتونید شروع کنید به جلب اعتماد اش. البته باید یک دوره حداقلی از آشنایی با محیط رو سپری کرده باشه وگرنه ممکنه برعکس، با حرکات ناگهانی و برخورد با اشیا، آسیب ببینه و خاطره بدی در ذهن اش بمونه.... اون دوره اولیه آشنایی که با گذاشتن به حال خودش و فرصت دادن حل میشه و بعد هم کم کردن تدریجی فاصله... میبینید که در هیچکدوم از این مراحل لازم نیست به پرنده ثابت کنید که "کی رئیسه"! فقط باید بهش ثابت کنید که قصد آزارش رو ندارید و لیاقت اعتماد اش رو دارید...
    الان هم بعد از حدود 2 سال، خودش "اراده" میکنه که کی بیاد پیشم، اونه که تصمیم میگیره "کی" نوازش اش کنم و ... هیچی لذت بخش تر از این نیست که بدونی طوطیت بدون "اجبار" و بصورت "خودخواسته" بهت "اعتماد" کرده و این رابطه که بر مبنای تحمیل و ترس شکل نگرفته، یک رابطه ی دوطرفه ی درست و سالمه که سلامت روانی و عاطفی پرنده رو هم خدشه دار نمیکنه...
    بنابراین اصل رو بر جلب اعتماد باید گذاشت و نه تلاش برای خرد کردن پرنده! حاصل این دیدگاه سلطه جویانه، چیزی جز اختلالات رفتاری آتی نخواهد بود....
    دوست گرامی سلام
    با احترام به نظر شما
    اگر توجه بفرمایید جناب آژیده در رابطه با اندازه قفس و تاثیر ان بر بر قراری رابطه با مربی نکاتی را فرمودند . اینکه شما میفرمایید که طوطی باید عمل داشته باشه تنها در یک صورت میسر هست و ان هم اینکه از کاسکو توقع صحبت کردن نداشته باشیم ! شما مطمئن باشید که طوطی که ازادانه بتونه پرواز کنه بسیار بسیار کمتر از هم نوع خودش که به ان میزان ازادی عمل نداره نتیجه فراگیری صحبت کردن داره . اگر وقت داشتید البوم بنده را یک نیم نگاهی بیاندازید خواهید دید که یک کاسکو روش شانه من نشسته این کاسکو تو منزل پرواز میکرد و پرهای انهم کامل بود سن کمی هم نداشت ولی 10-15 کلمه بیشتر صحبت نمیکرد دلیلش هم کاملا واضح هست . پرواز کاسکو در منزل بسیار خطرناک هست چون کاسکو در جهت یابی در محیط بسته بسیار ضعیف هست و تا بیاد به محیط اشنا بشه یک کاری دست خودش و متعاقبا دست صاحبش میده .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    اینک مطلبی را هم عرض میکنم و نظرم هم کلی هست و روی صحبتم با هیچ فرد معینی نیست

دوستان یادمون باشه که اولین اجبار را ما با صید کردن طوطی از حیات وحش به آن تحمیل کرده ایم . البته در رابطه با نحوه تربیت صحبتهای زیادی هست که نمیشه وارد بحث شد ولی هر نوع اصراری هم اجبار نیست .

جبر کلا برای هیچ موجود زنده ای پسندیده نیست چه پرنده چه انسان دارای شعور ! ولی اصرار و پافشاری اصولی با این فقره متفاوت هست .

ارادتمند
    محمدرضا فا ئقی نژاد

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    سپیده جان سلام
    سلام سودابه جان
    یادمه اوایل هانی هم همینطور بود و کلا از کاور و تاریکی بیزار بود و رفتار طوطی شما رو داشت و یادمه یکبار هم زلزله اومد و این ترس هانی بیشتر شد ، همینطور که اقای فائقی نژاد فرمودن من برای هانی یه چراغ خواب روشن میکردم و یه طرف کاور رو نمیپوشوندم کم کم هانی ترسش ریخت و خوب شد.

سلام
    سلام
    ارتفاع قفس میتونه تو روند رام شدن طوطی تاثیر داشته باشه اما به همونطور که اقای فائقی نژاد گفتن طوطی احتیاج به چرخیدن و بازی کردن و بال زدن داره و این ظلم هست که بخواد تو قفسی کوچکتر از 1033 باشه حتی حتی حتی اگر زودتر هم رام بشه که به نظر من این درست نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط The Almighty نمایش پست ها

سلام
    ببخشید اما من باقسمتی از صحبتتون که فرمودین بال طوطی رو نباید زد کاملا مخالفم ، طوطی بدون بال هم میتونه کاملا با اعتماد با ادم رفتار کنه ، طوطی منم خیلی زود رام شد و سر داد در صورتی که اصلا اجباری نبود و به میل خودش بود ، اما من یه بار پارسال تصمیم گرفتم پرهای هانی رو نزنم که دیدم با پرواز کردن رفتارش داره بد میشه و پرهاش رو بازم زدم و امسال هم دیدم هانی پرهاش بلند شده و به میل خودش ازادنه پرواز میکنه و همه جا میره و خیلی در کل راضیه و چون برای ما هم مهم نبود گفتیم نمیزنیم اما به مرور رفتار هانی تغییر کرد ، هانی که تا حالا کسی رو گاز نگرفته بود شروع میکرد به حمله کردن و گاز گرفتن و کم کم حس مالکیت کل خونه بهش دست داده بود و میخواست همه چی به میل ایشون باشه . با یکی از دوستان هم که صحبت کردم دیدم این رفتار رو طوطی ایشون هم داشته و یکی از افراد همین فروم هم الان با این مشکل مواجه شده ، پس فکر میکنم باید بالهای طوطی کوتاه شده باشه ، همونطور که ما نباید رفتار خودمون رو به طوطی تحمیل کنیم نباید بذاریم این اتفاق به صورت بالعکس هم بیافته.
    اگر دقت کنید در کشورهایی که پییشقدم هستن در نگهداری طوطی، با این که طوطی هاشون پرورشی هستن اما بالها اصلاح شده هست.

صفحه 455 از 1238 نخستنخست ... 355405436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474505555955 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)