نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20019

چسبیدن مدفوع عروس هلندی

با سلام خسته نباشید سه روزه یک جفت عروس هلندی خریدم که ماده دو روز اول بدون مشکل مدفوع میکرد مدفوعش خشک بود«آبکی نبود»امروز متوجه شدم مدفوعش چسبیده به بدنش خودش تمیز کرد ولی یکم کم حاله غذا هم خوب میخوره «ارزن وکتان،تخم قرمز»خیلی دوست داره در ضمن نرم در تولک هست ولی میخونه چی کار کنم از تولک در آید لطفا راهنمایی کنید ممنونم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی,همستر بود,مینا,لاک پشت,گربه,آکواریوم شیرین,ب
    شماره عضویت
    19171
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali,nazem نمایش پست ها
    با سلام خسته نباشید سه روزه یک جفت عروس هلندی خریدم که ماده دو روز اول بدون مشکل مدفوع میکرد مدفوعش خشک بود«آبکی نبود»امروز متوجه شدم مدفوعش چسبیده به بدنش خودش تمیز کرد ولی یکم کم حاله غذا هم خوب میخوره «ارزن وکتان،تخم قرمز»خیلی دوست داره در ضمن نرم در تولک هست ولی میخونه چی کار کنم از تولک در آید لطفا راهنمایی کنید ممنونم
    سلام.
    تخمه قرمز؟؟؟تخمه دور قهوه‌ای منظورتونه دیگه؟
    توی سرما نبوده؟
    اسهالش زیاده؟
    چند قطره بهش روغن زیتون بدین تا روده و دستگاه گوارشیش تمیز بشه.
    سعی نکنید از تولک بودن در بیارین بذارین تموم شه دوره.
    مطمئن هستین تولکه ؟

Sent from my K00E

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام. ماده بارداره و الان منتظر تخمگذاری هستید؟ منظورتون اینه که اسهال داره؟ موقع دفع ، دمشو مرتب حرکت میده؟ غیر از دانهایی که فرمودید میوه یا سبزی هم بهش دادید؟ استرس توی محیطش هست؟
    کم حاله یعنی چی ؟ پرهاشو پف میکنه . زیاد میخوابه؟ جنب و جوش قبل رو نداره؟ علایم سرماخوردگی داره؟
    بهتره اجازه بدید دوران تولک رو بدون استرس طی کنه. از تولک دراوردنش دلیلی نداره و اینجوری اضطراب بیشتری بهش وارد میشه . اگر به منظور جوجه گرفتن عجله دارید ، کار درستی نیست. به پرنده فشار میاد. چون یکی از مراحل طبیعی زندگیشو بخاطر این موضوع باید سریعتر طی کنه. حتی تنش وضعف این دوران هم میتونه گاهی باعث اسهال و بهم ریختگی گوارشی بشه.

این مطلب هم مطالعه بفرمایید. روش صحیح تغذیه عروس هلندی
    http://www.google.com/url?sa=t&sourc...NYfBGP2ZjkX0qw

لطف میکنید سوالات رو پاسخ بدید بتونیم کمکتون کنیم. تشکر.
    ویرایش توسط Kolang : 26th September 2016 در ساعت 08:47 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20019
    با تشکر از دوست گرامی فکر کنم اسهال نیست چون مدفوعش خشکه آبکی نیست اگر یبوست باشه بازم میچسبه؟؟درضمن وحشی هستن هر بار دستمو خونی میکنن نرم تولکه قسمت بالایی سرش بی مو هست کم کم در میاد به نظرتان تغذیه هر کدوم باید چه شکلی باشه؟؟با تشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    با تشکر از دوست گرامی فکر کنم اسهال نیست چون مدفوعش خشکه آبکی نیست اگر یبوست باشه بازم میچسبه؟؟درضمن وحشی هستن هر بار دستمو خونی میکنن نرم تولکه قسمت بالایی سرش بی مو هست کم کم در میاد به نظرتان تغذیه هر کدوم باید چه شکلی باشه؟؟با تشکر
    سلام دوست گرامي ،
    بنده ٢ساعت پيش در پاسخ سوالتون پستي گذاشته بودم ، مثل اينكه حذف شده . يكي از مطالب همين سايت هم براي تغذيشون گذاشتم براتون كه متاسفانه نميدونم چي شد!!

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=6152

بله اگر يبوست باشه هم چسبندگي مدفوع هست . يه مقدار روغن زيتون (حدود يك سي سي ) بهش بديد. فقط اگه أهلي نيست و ممكنه با توي دست گرفتن وحشت كنه ، نگيريدش و روغن زيتون رو روي ميوه مثل سيب بريزيد ، همينكه جذبش ميشه ميخورن كافيه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام. پست قبلی بنده نیاز به تایید داشت و براتون توضیح داده بودم. و لینک تغذیه هم گذاشته بودم.
    بله یبوست هم باعث چسبندگی مدفوع میشه . اگه نمیترسه یک سی سی روغن زیتون بهش بدید. ولی اگر باعث وحشتش میشه توی دست نگیریدش و روغن زیتون رو روی میوه مثلا سیب بریزید .همینکه جذب سیب بشه و بخوره کافیه.

تغذیه عروس هلندی http://www.google.com/url?sa=t&sourc...NYfBGP2ZjkX0qw
    ویرایش توسط Kolang : 27th September 2016 در ساعت 12:36 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20019
    خداروشکر مشکل ماده ام رفع شده دیگه مدفوعش نمیچسبه لونه برا جفت گیری گذاشتم نره چند بار رفت تو ولی ماده اصلا به نر رو نمیده طوری رفتار میکنه انگار افسرده هست ولی وقتی صدای پرنده میشنوه جیغ میزنه در ضمن هیچکدومشون جز ارزن وکتان وتخمه چیزی نمیخورن چیکار کنم سبزیجات و میوه هم بخورن؟؟
    ویرایش توسط ali,nazem : 28th September 2016 در ساعت 02:22 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    خداروشکر مشکل ماده ام رفع شده دیگه مدفوعش نمیچسبه لونه برا جفت گیری گذاشتم نره چند بار رفت تو ولی ماده اصلا به نر رو نمیده طوری رفتار میکنه انگار افسرده هست ولی وقتی صدای پرنده میشنوه جیغ میزنه در ضمن هیچکدومشون جز ارزن وکتان وتخمه چیزی نمیخورن چیکار کنم سبزیجات و میوه هم بخورن؟؟
    سلام. خداروشکر
    از همون ابتدا نباید هر دو توی قفس باشن. برای اماده شدنشون باید یه مدت جدا باشن تا بهم علاقه مند بشن. لانه هم بعد از اینکه اولین جقتگیریشونو دیدید باید بزارید. زودتر گذاشته بشه ممکنه جفت نخورده ، ماده از روی مستی تخم بزاره.

ماده رو ازش جدا كنيد .جایی بزارید که فقط صدای همدیگه رو بشنون. اگر ديديد به رفتارو اواز نر واكنش نشون داد و بي تابي كرد ، قفسها رو بهم نزديك كنيد و اجازه بديد هر دو خوب اماده بشن و نر ، محكم اواز بخونه ، اونموقع ميتونيد ماده رو به قفسش هدايت كنيد. بعد از اينكه وارد يك قفس شدن ،از ويتامين ad3e كه دامپزشكي يا پت شاپ داره ، یکروز درمیون ٤قطره در ٤٠ سي سي اب بهشون بديد، تا هم اماده تر بشن و هم نطفه تفويت بشه . تا يكهفته بعد از اولين جفتگيريشون ، ويتامين بديد ، و بعد يكهفته استراحت بديد و اولين تخم رو كه گذاشتن هفته اي ٣بار به همين مقدار داده بشه .

مشخصه که این زبون بسته ها از قبل تغذیه خوبی نداشتن و صاحب قبلی میوه و سبزیجات بهشون نمیداده که باهاش اشنایی ندارن.
    تخمه رو به طور دایم نباید بدید چربی زیادی داره و چاق کننده و مضره. به عنوان تشویقی داده بشه و به مقدار کم، صحیحتره.

برای اینکه با میوه و سبزی اشنا بشن موقع ظهر، یکی دوساعت ظرف اب رو از قفس خارج کنید و چند تکه از میوه و سبزیهای مختلف ( بدون هسته ) براشون بزارید. تا عطششون رو ازین طریق جبران کنن. ولی اب جای خود داره. حتی میتونید سبزیجات رو جایی که ظرف ابخوردنشون قرار داشت بزارید تا برحسب عادت سراغش برن.

همینکه با طعم و مزه میوه و سبزی اشنا بشن دیگه نیازی به برداشتن ظرف ابخوردن نیست . فقط دقت کنید، قرار نیست این زبون بسته ها تشنه بمونن. این روش کوتاه مدته و فقط برای اشنایی با غذاهاییه که نمیخورن.پس مراقب باشید تشنه نمونن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20019
    با سلام تشکر از دوست گرامی شما که به من روش دور آشنایی رو پیشنهاد دادید تقریبا یک هفته میشه که این عروس هارو از یک خونه گرفتم ایشون برام به شرط جفت بودن دادن ولی در کل ماده نمیزاره نر پیشش نزدیک بشه تو قفس پشت به پشت میکنن روی میله های دیگه میشینن امروز نر مستی میکرد«آواز خونی،رقص،باز کردن بال ها»خواست به ماده نزدیک بشه ماده با نوک زد ،اگه جفت باشن بازم باید از این روش جفت زنی استفاده کرد یا جفت نباشن؟؟لطفا به صورت کامل توضیح دهید درضمن چطور میتونم مخرج ماده رو تمیز کنم مدفوش به مدفوع خشک شده قبلیا چسبیده حموم هم نمیگیرند«وحشی هستن»

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    با سلام تشکر از دوست گرامی شما که به من روش دور آشنایی رو پیشنهاد دادید تقریبا یک هفته میشه که این عروس هارو از یک خونه گرفتم ایشون برام به شرط جفت بودن دادن ولی در کل ماده نمیزاره نر پیشش نزدیک بشه تو قفس پشت به پشت میکنن روی میله های دیگه میشینن امروز نر مستی میکرد«آواز خونی،رقص،باز کردن بال ها»خواست به ماده نزدیک بشه ماده با نوک زد ،اگه جفت باشن بازم باید از این روش جفت زنی استفاده کرد یا جفت نباشن؟؟لطفا به صورت کامل توضیح دهید درضمن چطور میتونم مخرج ماده رو تمیز کنم مدفوش به مدفوع خشک شده قبلیا چسبیده حموم هم نمیگیرند«وحشی هستن»
    سلام، خواهش ميكنم. متاسفانه عده اي بر اين باورند كه اگر دو عروس يا مرغ عشق يا هر پرنده اي مدتها با هم در يك قفس باشن ، يعني جفت هستن ، درصورتي كه گاهي خلاف اين موضوع إثبات شده. جفت بودن شرايط و نشانه هاي ويژه اي داره و به همين سادگي ، از ظاهر قابل تشخيص نيست.

نروماده اي كه جفت باشن ، كمتر نزاع دارندو بيشتر در حالت تيمار هم هستن . نوك به نوك ميشن و نر به ماده غذا ميرسونه و موقعي كه نر اواز ميخونه ، ماده به نشانه توجه و علاقه ، به اوازش پاسخ ميده و حالات فيزيكي مشخصي رو براي پذيرش نر نشون ميده ، مثل خم كردن خودش ، لرزاندن بالها ، تمايل به لانه سازي و.....نزاع ابتداي جفت اندازي ( بعد از طي مرحله دور اشنايي) تا چند روز يا هفته اول طبيعيه ولي اگر بيشتر ازين ادامه پيدا كنه بايد از هم جدا بشن و اون طرفي كه امادگي نداره ، براي اينكار تقويت بشه .
    شما هم جداشون كنيد و همونطور كه عرض كردم با اون روش اشناشون كنيد . به مدت ٣-٤روز به ماده روزي ٥-٦عدد شاهدانه بديد براي اماده شدن . و يكروز درميون از قطره تقويتي ad3e ( روزي ٤قطره در ٤٠سي سي) بهش بديد ، به محض ديدن مستي ماده شاهدانه رو قطع كنيد . ولي قطره حتي بعد از جفت شدن هم ادامه داشته باشه كه نر هم مصرف كنه .

نر جايي باشه كه اوازهاش به وضوح شنيده بشه. هر موقع علايم بالا رو در ماده ديديد، بي قراري ، پاسخ به اواز ، جمع كردن كاغذ يا الياف و... براي ساخت لانه و ..... قفسها رو به هم نزديك كنيد تا بي قراريشون بيشتر بشه و بعد ازاين مرحله بلافاصله بزاريد توي يك قفس. و تا زماني كه اولين جفتگيريو نديد لانه نزاريد ،چون ممكنه ماده از روي مستي تخم بزاره.

در زمان جفتگيري و قبل از اون به عروسها ابتني نديد ، از مستي خارج ميشن . چون فرموديد وحشي هم هستن ، پس نميتونيد توي دست بگيريد و مخرجشو تميز كنيد ، ابتني هم كه نميشه داد. گرفتن ماده توي موقعيت فعلي ، ممكنه باعث استرسش بشه و به كل همه چيز خراب بشه. اگر أهلي بودنو خارج از اين زمان ، ميشد با دستمال مرطوب يا اغشته به كمي روغن زيتون مخرجو تميز كرد. با دستگاه بخور يه مقدار رطوبت اطراف قفس ماده رو زياد كنيد تا پرها مرطوب بشه و موقع تميز كردن خودش، الودگي برطرف بشه. اينكار موقع ظهر و جاي گرم انجام بشه كه سرما نخوره . مراقب باشيد رطوبت و گرما بيش از حد نشه كه تنفس براش سخت ميشه.
    ویرایش توسط Kolang : 29th September 2016 در ساعت 10:39 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)