همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.z نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید . من میخوام یه آکواریوم آب شور راه بندازم البته هنوز کاری نکرده یه 3 سالی هست آب شیرین دارم و دیسکس ولی دوست دارم یه تانک آبشور هم راه بندازم میخوام حدود 2 تومن هزینه کنم میشه در مورد لوازم و تانک راهنماییم کنید
    دوست عزیز به پارسی پت خوش امدید.
    سوال شما خیلی کلی هست شما بهتره مطالب بخشهای مختلف را بخونید اطلاعات خوبی گیرتون میاد,اون موقع اگه سوالی بود بفرمایید تا دوستان راهنمایتان کنند,در ضمن بهتره یه تایپیک برای اکتون درست کنید تا سوالاتون را در همان بخش بپرسید که وقتی کارش داشتید در دسرستان باشه ودوستان هم برمبنا موقعیت اکتون به سوالهاتون جواب بدهند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16576
    سلام
    ببخشيد دوستان بهترين چيز واسه جانشيني رفيوجيم تو آكواريم آب شور چيه من جايي براي رفيوجيم ندارم همين طور ats ميخاستم بدونم از چه دستگاه يا روشي براي جايگزين كردن اين دو روش استفاده كنم كه بهترين بازخورد رو داشته باشه تو آكواريمم

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط el.behzad نمایش پست ها
    سلام
    ببخشيد دوستان بهترين چيز واسه جانشيني رفيوجيم تو آكواريم آب شور چيه من جايي براي رفيوجيم ندارم همين طور ats ميخاستم بدونم از چه دستگاه يا روشي براي جايگزين كردن اين دو روش استفاده كنم كه بهترين بازخورد رو داشته باشه تو آكواريمم
    دوست عزیز رف کارایی مختلفی داره ولی اگه برای کنترل نیترات وفسفات میگید ,اگه اسکیمر خوبی داشته باشید شما میتونید از یکی از منابع کربنی مثل الکل,سرکه,شکر واگه میتونید راکتور بزارید بایوپلت استفاده کنید,که اینها به نسبت با رف خیلی بهتر میتونند نیترات وفسفات را پایین بیارند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    با سلام
    من با توجه به اینکه اسکیمر در تانک جا نشد یهو تانک جدا از اسکیمر درست کردم و با استفاده از به واتر پمپ به تانک اسکیمر آبرسان میکنم (پمپ رو گذاشتم خونه اول ) مشکلی که نیست اسکیمر به وظیفه خودش عمل میکنه؟ یا بیهوده هست؟؟؟؟؟
    بسیار سپاس

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2251 نمایش پست ها
    با سلام
    من با توجه به اینکه اسکیمر در تانک جا نشد یهو تانک جدا از اسکیمر درست کردم و با استفاده از به واتر پمپ به تانک اسکیمر آبرسان میکنم (پمپ رو گذاشتم خونه اول ) مشکلی که نیست اسکیمر به وظیفه خودش عمل میکنه؟ یا بیهوده هست؟؟؟؟؟
    بسیار سپاس
    دوست عزیز من متوجه نشدم چکار کردید اگه میشه یه عکس بزارید یا توضیح بیشتری بدید,

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    شما فرض کنید اسکیمر در سامپ جا نشده و به جای سامپ اسکیمر رو بیرون از سامپ در یک تانک دیگه گذاشتید و با استفاده از یه واتر پمپ به تانک بیرونی که در اون اسکیمر قرار داره آب میرسانید (از خانه دوم سامپ ) و برگشت آب اسکیمر به سامپ رو هم از خروجی اسکیمر به خانه سوم سامپ گذاشتید
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    شما فرض کنید اسکیمر در سامپ جا نشده و به جای سامپ اسکیمر رو بیرون از سامپ در یک تانک دیگه گذاشتید و با استفاده از یه واتر پمپ به تانک بیرونی که در اون اسکیمر قرار داره آب میرسانید (از خانه دوم سامپ ) و برگشت آب اسکیمر به سامپ رو هم از خروجی اسکیمر به خانه سوم سامپ گذاشتید ممنون
    دوست عزیز هیچ مشکلی نداره ولی باید این تانک را جوری طراحی کنید که اگه اب اضافی به این قسمت امد سریز بشه به سامپ,وخروجی اسکیمر هم داخل همین قسمت باشه که در صورتی که قدرت واتر پمپتون هم کمتر شد باز بتونه اسکیمر کار خودش را بکنه,البته اگه عکس از سامپ میزاشتتید شاید میشد همین سامپ را کاری کرد که این مشکل حل بشه,یا اگه اکتون تازه تاسیس هست سامپتون را عوض کنید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    شما فرض کنید اسکیمر در سامپ جا نشده و به جای سامپ اسکیمر رو بیرون از سامپ در یک تانک دیگه گذاشتید و با استفاده از یه واتر پمپ به تانک بیرونی که در اون اسکیمر قرار داره آب میرسانید (از خانه دوم سامپ ) و برگشت آب اسکیمر به سامپ رو هم از خروجی اسکیمر به خانه سوم سامپ گذاشتید
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز هیچ مشکلی نداره ولی باید این تانک را جوری طراحی کنید که اگه اب اضافی به این قسمت امد سریز بشه به سامپ,وخروجی اسکیمر هم داخل همین قسمت باشه که در صورتی که قدرت واتر پمپتون هم کمتر شد باز بتونه اسکیمر کار خودش را بکنه,البته اگه عکس از سامپ میزاشتتید شاید میشد همین سامپ را کاری کرد که این مشکل حل بشه,یا اگه اکتون تازه تاسیس هست سامپتون را عوض کنید
    سلام به همه دوستان و با عرض پوزش از غیبت خودم
    دوست عزیز اگه اسکیمر رو نخریدید اسکیمرهایی هست که از لبه سامپ آویزون میشن از اون مدل بگیرید ، رددویل داره تو سایت نسیم یاس نگاه کن مدلهای مختلفش هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    12610
    سلام خدمت دوستان
    ماهی های من دچار بیماری سفیدک شدن و من از داروی جی بی ال پانکتوم استفاده کردم تو اکواریوم اصلی اول اب اکواریوم رنگی شد ولی صبح دیدم که دوباره اب شفافه (اسکیمر خاموش بود)برای همین همه ماهی هارو بردم تو قرنطینه تو اونجا درمان کنم حالا چندتا سوال دارم خدمت دوستان
    1-این دارو برای درمان سفیدک مناسب هست؟
    2-استفاده کردن این دارو تو اکواریوم اصلی باعث از بین رفتن سیکل نمیشه و به لایو راک ها صدمه نمیزنه؟
    3- لازم هست که من ماهی هارو چند وقت قرنطینه کنم وچه مدت باید تانکه اصلی خالی باشه تا انگلاز بین بره و الان لازم هست من تانکو خالی کنم الان؟
    4-و سوال اخر اینکه الان من الان تست نیترات و فسفات گرفتم برندشم api هست چه تستر های دیگه نیاز دارم < تست های جی بی ال تست های خوب و قابل اعتمادی هست؟
    ممنون از دوستان
    ویرایش توسط s a m a n : 5th July 2015 در ساعت 02:16 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط s a m a n نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    ماهی های من دچار بیماری سفیدک شدن و من از داروی جی بی ال پانکتوم استفاده کردم تو اکواریوم اصلی اول اب اکواریوم رنگی شد ولی صبح دیدم که دوباره اب شفافه (اسکیمر خاموش بود)برای همین همه ماهی هارو بردم تو قرنطینه تو اونجا درمان کنم حالا چندتا سوال دارم خدمت دوستان
    1-این دارو برای درمان سفیدک مناسب هست؟
    2-استفاده کردن این دارو تو اکواریوم اصلی باعث از بین رفتن سیکل نمیشه و به لایو راک ها صدمه نمیزنه؟
    3- لازم هست که من ماهی هارو چند وقت قرنطینه کنم وچه مدت باید تانکه اصلی خالی باشه تا انگلاز بین بره و الان لازم هست من تانکو خالی کنم الان؟
    4-و سوال اخر اینکه الان من الان تست نیترات و فسفات گرفتم برندشم api هست چه تستر های دیگه نیاز دارم < تست های جی بی ال تست های خوب و قابل اعتمادی هست؟
    ممنون از دوستان
    دوست عزیز پانکتول تا جایی که یادمه برای ریف مشکلی نداره ولی برای میگوها وخرچنگها ضرر داره, برای درمان سفیدک خوبه ولی خیلی قوی نیست,,
    این دارو میتونه به سیستم بیولوژیک صدمه بزنه,,,
    بنظر من درمان سفیدک کار دارو نداره ولی شما این دارو را در تانک قرنطینه استفاده بکن ولی شوری را هم یکی دو درجه پایین بیارید همچنین دما را بتدریج دو سه درجه بالا بیارید حداکثر٢٩,چند روزی هم چراغ تانک را خاموش کنید,ومرتب بهشون غذاهمراه با مولتی ویتامین وعصار سیر بدهید,تا بیماری خوب شود,,
    اب برای سیفون هم اماده کنید که هم برای سیفون روزمره داشته باشید وهم اگه سیستم بیولوژیک مشکلی براش پیش امد اب برای سیفون داشته باشید.
    عامل این بیماری همیشه هست واگه اکتون را یک سال هم خالی نگه داریدوقتی ماهی بهش وارد کنید چنانچه ماهی ضعیف واسترس داشته باشه این انگل به ماهی نفوذ میکنه,شما باید سعی کنید به ماهیها کمترین استرس وارد بشه مخصوصا توجابجایی,
    اگه فقط ماهی میخواید نگه دارید تستkh,phهم کارش دارید,اگه ریف میخواید نگه دارید علاوه بر kh,ph,کلسیم ومنیزیم هم میخواید,البته تستهای دیگه ای هم هست که فعلانیازی بهش ندارید,.تست جی بی ال خوبه ولی نسبت به قیمتش نمیارزه,بهتره سالفریت بگیرید,تستapiرا هم نگاه کنید تاریخ داشته باشه.

صفحه 947 از 1093 نخستنخست ... 4478478979289299309319329339349359369379389399409419429439449459469479489499509519529539549559569579589599609619629639649659669971047 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)