کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام. همیشه جاش وسط اتاقه؟
    تغییر غذایی طوطی زمان میبره که باید حوصله بخرج داد.باتوجه به شناختی که از رفتارتون در نگهداری طوطی توی این چند وقت شما بسیارعلاقه مند به کاسکو وازطرفی عجول و کنجکاو هستید در تست راه های رام کردن. بهتره یک کاسکوی رام ودستی تهیه کنید تا این پرکن نشده.

فرستاده شده از ALCATEL ONE TOUCH 6040Dِ من با Tapatalk
    بله جاش همون جاست سالن بزرگه مشکلی با جاش ندارم خودشم که مشکلی نداره البته قبلا عقب بود نزدیک پرده ولی کم کم اوردمش نزدیک تر که جیق هاش بهتر شد

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه نمایش پست ها
    بله جاش همون جاست سالن بزرگه مشکلی با جاش ندارم خودشم که مشکلی نداره البته قبلا عقب بود نزدیک پرده ولی کم کم اوردمش نزدیک تر که جیق هاش بهتر شد
    اتفاقا تمام مشکل سر همین جاش بوده و هست!
    قفس کاسکو اونم از نوع وحشیش باید از دوطرف به دیوار محدود بشه و دریک جای کم رفت و آمد باشه اولش تا هم قار نکشه مدام اوایل ورود با دیدن هر انسانی و هم به محیط و قفسش اعتماد کنه. واسه همینه همیشه کف قفسه و نمیاد روچوب.
    اصلا جای خوبی براش انتخاب نکردین.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    مثلا رو دستم میاد و سر میده.بعضی موقع ها که میخوام سرشو بخارونم گاز میگیره.منم میذارم گاز بگیره.اصلا عکس العمل نشون نمیدم
    محکم گاز میگیره یا فقط با منقارش انگشت شمارو لمس و رها میکنه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    2 تا ظرف بیشتر نداره
    قبلا که دوتا داشت بعد از قفلش شلستش افتاد کف قفس کثیف شد دراوردمش شستمش الان یکی بیشتر نداره باهاش بازی میکنه
    میره کف قفس هر وقت هم خونه خلوت شه یکم از قفس بالا پایین میره و همون طور که گفتم به ملیه ها ضربه میرنه که چن سری درقفسو باز کرد
    نه از قفس بیرون نیاوردمش . تصمیم داشتم ولی سریع پشیمون شدم
    نه گفتم رام شه بعد حمومش کنم . الان نمیتونم حموم کنم ؟
    همون غذای مخلوت دانه ها رو میدادم بهش ولی فقط تخمه هاشو میدیم میخورد میوه هم چند بار سعی کردم بدم نخورد حتی ذرت اب پز شده
    بعد سنگ مینرال توی قفسش گذاشتم که سراغش نمیره
    سوال دیگه به نظرتون بهتره که با یه کاسکوی رام تعویضش کنم ؟
    اینم عکس کاسکوم

سلام ، خوشحالم که هنوز تمرین شروع نشده گفتید . منم با آقای اسکندری کاملا موافقم . بهتره به فکر تعویضش باشید .. اگه رام پیدا کردید که کارتون راحت تره اما اگه کاسکوی وحشی بگیرید . هیچ وقت این روش ها رو روش امتحان نکنید . کاسکو یه طوطی حساسه و هر اشتباهی ممکنه باعث بی اعتمادیش بشه

فقس وسط اتاقه !!.. همین کاراست که باعث میشه طوطی به شما اعتماد نکنه . اینکه شما با جای طوطی مشکل داشته باشید یا نه اصلا مهم نیست .. طوطی مهمه ، چطور از طرف طوطی میگید مشکلی نداره ؟ از 4 طرف هر حرکتی بشه تهدید میدونه .. وقتی طوطی هنوز قار میزنه با نزدیک شدن شما پس بدونید این جا 100 % برای طوطی نا مناسبه.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    مثلا رو دستم میاد و سر میده.بعضی موقع ها که میخوام سرشو بخارونم گاز میگیره.منم میذارم گاز بگیره.اصلا عکس العمل نشون نمیدم
    تعجبی نداره این رفتار . وقتی نمیخواد سرش رو بخارونید گاز میگیره . وقتی خودش خواست اینکار رو انجام بدین . هنوز اعتماد کامل نداره .. هرچقدر بگذره این ارتباط بیشتر میشه

کاری نکنید که فکر کنه شما میخواید سو استفاده کنید و مجبور بشه گازتون بگیره . این کار شما باعث میشه گاز گرفتن ، عادت بشه براش (حتی اگه واکنشی نشون ندین ) در واقع دارید این رفتار رو تقویت میکنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    اتفاقا تمام مشکل سر همین جاش بوده و هست!
    قفس کاسکو اونم از نوع وحشیش باید از دوطرف به دیوار محدود بشه و دریک جای کم رفت و آمد باشه اولش تا هم قار نکشه مدام اوایل ورود با دیدن هر انسانی و هم به محیط و قفسش اعتماد کنه. واسه همینه همیشه کف قفسه و نمیاد روچوب.
    اصلا جای خوبی براش انتخاب نکردین.

نه کلا رو من حساسه چون میرم سمتش و امروز که رو مادرم حساس نبود رفت سمتش که بیشتر از موقعی که من میرم سمتش قار کشید
    بعد اینکه بعد از ظهر ها یا ظهر های یا هر وقتی بیاد رو چوب تا منو میبینه میره کف قفس
    اون جا هم گذاشتم که نزدیک تر به ما باشه اونم کم کم اوردم البته وقتی هم سمت دیوار بود میرفت کف قفس

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نه کلا رو من حساسه چون میرم سمتش و امروز که رو مادرم حساس نبود رفت سمتش که بیشتر از موقعی که من میرم سمتش قار کشید
    بعد اینکه بعد از ظهر ها یا ظهر های یا هر وقتی بیاد رو چوب تا منو میبینه میره کف قفس
    اون جا هم گذاشتم که نزدیک تر به ما باشه اونم کم کم اوردم البته وقتی هم سمت دیوار بود میرفت کف قفس
    جای بسیار نامناسب و اشتباهات در بدو ورودش به محیط منزل شما زمینه ساز خاطرات بد ازشما درذهنش شده. بهرحال این جای فعلی مناسب هیچ طوطی حتی رام نیست. اگر قصد رام کردنشم دارید اول دنبال یه جای ثابت و مناسب باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    جای بسیار نامناسب و اشتباهات در بدو ورودش به محیط منزل شما زمینه ساز خاطرات بد ازشما درذهنش شده. بهرحال این جای فعلی مناسب هیچ طوطی حتی رام نیست. اگر قصد رام کردنشم دارید اول دنبال یه جای ثابت و مناسب باشید.

بله حتما منتقلش میکنم جاییکه دو طرفش دیوار باشه ممنون از راهنماییتون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    بله حتما منتقلش میکنم جاییکه دو طرفش دیوار باشه ممنون از راهنماییتون
    یه جایی مثل کنج اتاق که دو طرفش دیوار باشه. رفت و آمد در حد اتاق خواب اولش باشه که به انسان عادت کنه. اما یه مرز باهاش تعیین بشه که اگین مرز میشه حدفاصله ای که بهش نزدیک شدین قار میکشه. مثلا جلوی ورودی در اتاق نباشه که همش بترسه.کنج اتاق روبه روی در باشه که هم به دو دیوار محدود بشه هم به در دید کامل داشته باشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    یه جایی مثل کنج اتاق که دو طرفش دیوار باشه. رفت و آمد در حد اتاق خواب اولش باشه که به انسان عادت کنه. اما یه مرز باهاش تعیین بشه که اگین مرز میشه حدفاصله ای که بهش نزدیک شدین قار میکشه. مثلا جلوی ورودی در اتاق نباشه که همش بترسه.کنج اتاق روبه روی در باشه که هم به دو دیوار محدود بشه هم به در دید کامل داشته باشه.

به رفت امد عادت کرده . و دلیل اینکه گذاشته شده اون جا این بود که بیشتر عادت کنه

صفحه 1071 از 1238 نخستنخست ... 71571971102110521053105410551056105710581059106010611062106310641065106610671068106910701071107210731074107510761077107810791080108110821083108410851086108710881089109011211171 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)