صفحه 54 از 113 نخستنخست ... 4353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 531 به 540 از 1121
    همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh behmanesh نمایش پست ها
    توي همه غذاهاش سركه بريزم؟ ضرر مداره سركه واسش?
    چند نفر بهم گفتن دونه پارس بهش بده يه بار دادم راحت خورد راحتم هضم كرد مدفوعشم طبيعيه نظرتون چيه؟

سرکه برا چی؟

نهایتا در روز یک قطره با غذاش کافیه.

دونه پارس تا حالا ندیدم به طوطی بدن. ترکیباتش همه نیازهاش رو تامین نمیکنه.

خیس خورده دادی بهش؟

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها
    این سرلاک رو میتونید خودتون بمیتونید درست کنید حواستون باشه که خمیر نشه و باز هم میگم بهتره از سرلاک مخصوص طوطی سانان استفاده کنید

ارزن دون درشت 30%
    تخم کتان 20%
    تخم افتابگردان 30%
    سرلاک غنچه = 20%
    ------------------------
    ارزن رو میریزی تو اسیاب یه دور بزنه کافی هست ارزن رو نباید پودر کرد یه دور بزنه پوست های ارزن کنده میشه همه رو میریزی تو یه ظرف بعد فوت میکنی پوسته های ارزن رو جدا میکنی اگر نیاز بود دوباره یه بار میریزی تو اسیاب خوب اینکار رو تکرار میکنی تا پوست های ارزن از مغز خود دون ارزن جدا بشه...
    پوسته ها رو که جدا کردی میریزی تو اسیاب قشنگ به هم میزنی تا مغز های ارزن کاملا پودر پودر بشه
    بعد تخم کتان رو هم همین کارو انجام میدی و مثل ارزن همین کارو تکرار میکنی
    تخم افتابگردوان میگیری ترجیحا دون درشت میخری و به همون مقدار که گفتم مغز میکنی بعد با اسیاب کاملا پودر میکنی
    سرلاک غنچه هم با اسیاب کاملا پودر میکنی بعد همه رو با هم مخلوط میکنی و کاملا با دست به هم میزنی اخر سر یه تور یا صافی ریز بر میداری و همه رو از صافی رد میکنی و دونه های درشت تخمه و ... که خوب اسیاب نشده رو ازش جدا میکنی
    به همین سادگی به این حتما توجه کنید که هر بار مقداری که مطمئن هستید جوجه میخوره رو با ابی که جوشیده و ولرم شده قاطی میکنید و تو سرنگ یا قاشق میریزد و به جوجتون میدید هر مقداری که اضافه اومد رو برای دفعه بعد نگذارید حتما دور بریزید و مجدد برای سری بعد جوجه سرلاک درست کنید.
    خیلی ها هم شنیدم ارد نخودچی و یا گندم قاطی میکنند بنده اینکارو نکردم و پیشنهاد نمیکنم اما این سرلاک رو تقریبا چند وقتی هست به جوجه هام میدم خیلی هم راضی هستم
    سلام سرلاک غنچه انسانی هست وهیچ کس تایید نمیکنه (بجز پرنده فروش ها)اگر به سرلاک مخصوص طوطی دسترسی ندارن بهتره سرلاک سیب موز هویج رو که نفیسه خانم تو این پست زحمت کشیدن توضیح دادن رو درست کنند.
    http://www.parsipet.ir/thread15575.html

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh behmanesh نمایش پست ها
    توي همه غذاهاش سركه بريزم؟ ضرر مداره سركه واسش?
    چند نفر بهم گفتن دونه پارس بهش بده يه بار دادم راحت خورد راحتم هضم كرد مدفوعشم طبيعيه نظرتون چيه؟
    سلام خانم بهمنش شما هم سرلاکی که تو امضای نفیسه خانم هست رو درست کنید.شما تا الان چند بار جوجتون رو از دست دادین بهتر بود این بار حداقل قبلش مطالعه میکردین وبعد افدام به خرید میکردین.
    سرکه فقط وقت هایی که جوجه تو هضمش به مشکل میخوره میدن .
    نقل قول نوشته اصلی توسط walkman59 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هفته پیش ی جوجه ملنگو سرلاکی گرفتم و غذا سرلاک جوانه گندم و چند میوه براش استفاده میکردم
    اما بعد از یک هفته صبح که بهش سرلاک دادم هیچ مشکلی نذاشت و مدفوع هم کرد بعد از دو ساعت که رفتم ببينمش دیدم مقعدش حدود یک سانت بیرون آمد مثل بواسیر و مقداری هم خون آمده بود
    و بعد یکساعت هم مرد
    بقدری براش ناراحت شدم که خدا میداند
    تازه هیچ مدفوعی بهش نچسبیده بود و بد از سرلاک اخری هم دو دفعه مدفوع کرده بود چون من بعد از سرلاک که بهش میدادم خاک اره هاش را تمیز میکردم
    حالا میخوام بدان علت این که مقعدش آمده بود بیرون چه بود؟
    با تشکر

Sent from my LT29i using Tapatalk
    سلام احتمالا جوجتون خونریزی داخلی داشته.غذاش هضم شده بود؟سرلاکتون هم از پایه ایراد داشته دوست عزیز

کاربر ساده

شماره عضویت
    15165
    سلام احتمالا جوجتون خونریزی داخلی داشته.غذاش هضم شده بود؟سرلاکتون هم از پایه ایراد داشته دوست عزیز[/QUOTE]
    سلام
    با تشکر از شما
    قبل از غذا اخری که بهش داده بودم چینه دانش خالی بود و موقع سرلاک آخر یکم کم اشتها بود،و سرلاک را کم خورد
    ایراد سرلاک چی بود؟
    خود پرنده فروش از همین مدل سرلاک بهشون میداد
    اسم سرلاکش گندم و میوه به همراه شیر هست
    البته من الان متوجه شیرش شدم چون قبلا توجه به شیر نکرده بودم

Sent from my LT29i using Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط walkman59 نمایش پست ها
    سلام احتمالا جوجتون خونریزی داخلی داشته.غذاش هضم شده بود؟سرلاکتون هم از پایه ایراد داشته دوست عزیز
    سلام
    با تشکر از شما
    قبل از غذا اخری که بهش داده بودم چینه دانش خالی بود و موقع سرلاک آخر یکم کم اشتها بود،و سرلاک را کم خورد
    ایراد سرلاک چی بود؟
    خود پرنده فروش از همین مدل سرلاک بهشون میداد
    اسم سرلاکش گندم و میوه به همراه شیر هست
    البته من الان متوجه شیرش شدم چون قبلا توجه به شیر نکرده بودم

[Sent from my LT29i using Tapatalk[/QUOTE]
    ایراد سرلاک این بوده که انسانی بوده نه مخصوص طوطی سانان.اکثر پرنده فروش ها همین کارو میکنن ونصف جوجه هاشونم میمیرن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10008
    دوستان یکی کمکم کنه چکار کنم دیگه نمیتونم بهش سزلاک بدم. من ی جوجه عروس دارم ک یکی دو روز دیگه میشه شصت روزش اما هرچی میزارم جلوش از ارزن و کتون و مغز تخمه و سیب و موز رندشه شده ورفته تا سفیده تخمه مرغ ختی باهاشون بازی هم نمیکنه فقط با برگ کاهو بازی میکنه.دیگه نمیدونم چگار کنم لطفا راهنماییم کنید این اولین تجربم هست. دفعات سرلاکش هم کم کردم صبح بهش میدم و شب فقط

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsaa نمایش پست ها
    دوستان یکی کمکم کنه چکار کنم دیگه نمیتونم بهش سزلاک بدم. من ی جوجه عروس دارم ک یکی دو روز دیگه میشه شصت روزش اما هرچی میزارم جلوش از ارزن و کتون و مغز تخمه و سیب و موز رندشه شده ورفته تا سفیده تخمه مرغ ختی باهاشون بازی هم نمیکنه فقط با برگ کاهو بازی میکنه.دیگه نمیدونم چگار کنم لطفا راهنماییم کنید این اولین تجربم هست. دفعات سرلاکش هم کم کردم صبح بهش میدم و شب فقط
    سلام اقا کامران.میشه ازش عکس بذاری؟
    تو هر وعده چند سی سی بهش غذا میدی وچه سرلاکی میدی؟سعی کن سرلاکت رو غلیظ تر بهش بدی .جواب سوالاتم رو لطف کن بده تا بتونیم راهنماییت کنیم

سعی کن تا دوسه روز غذایی که میخوای بهش بدی رو نصف هر روز بدی .یعنی اونقدر نده که سیر بشه.بعد براش تخم مرغ رنده شده.پوره ی سیب هویج رنده شده وسبزیجات قرار بده.همینطور مخلوط ارزن وکتان رو به نسبت یک به چهار باهم مخلوط کن وبراش بذار.میتونی روی سفیده رنده شده هم بپاشی.بعد از دوسه روز باید دونخور بشه .فقط چیزی که مهمه اینه که انقدر بهش غذا ندی که کاملا سیر شه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10008
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    سلام اقا کامران.میشه ازش عکس بذاری؟
    تو هر وعده چند سی سی بهش غذا میدی وچه سرلاکی میدی؟سعی کن سرلاکت رو غلیظ تر بهش بدی .جواب سوالاتم رو لطف کن بده تا بتونیم راهنماییت کنیم

سعی کن تا دوسه روز غذایی که میخوای بهش بدی رو نصف هر روز بدی .یعنی اونقدر نده که سیر بشه.بعد براش تخم مرغ رنده شده.پوره ی سیب هویج رنده شده وسبزیجات قرار بده.همینطور مخلوط ارزن وکتان رو به نسبت یک به چهار باهم مخلوط کن وبراش بذار.میتونی روی سفیده رنده شده هم بپاشی.بعد از دوسه روز باید دونخور بشه .فقط چیزی که مهمه اینه که انقدر بهش غذا ندی که کاملا سیر شه
    سلام دوست عزيزم اينم عكسشبيشتر وقتا هم مثل تو عكس سرشو برگردونده گداشته گشت كمرش .اشكال نداره؟ظهر و صبح و شب هم نداره

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    سلام .
    نسبت به قبل کم سر و صدا تر شده ؟
    مثل قبل به صداها واکنش نشان می دهد؟
    اشتهایش مثل سابق هست؟
    مواردی که دوستان راهنمایی کردند عملی کردید؟ دانه خور شده؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10008
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    سلام .
    نسبت به قبل کم سر و صدا تر شده ؟
    مثل قبل به صداها واکنش نشان می دهد؟
    اشتهایش مثل سابق هست؟
    مواردی که دوستان راهنمایی کردند عملی کردید؟ دانه خور شده؟
    اره اشتهاش مثل قبلن هست و واكنشش ب صدا خيليه كافيه صدا منو حتي ي كم بشنوه و جيغ بزنه.هركاري ك دوستان كفتن هم انجام دادم دونه خور نشد. فقط جون حجم غذاش كم كردم و فقط صبح و شب بهش ميدم وقتي صدامو ميشنوه ي ريز جيغ ميزنه. از ديشب نا حالا هم ديدم ك رو چوب نشیمنش نمیشنه و میره پایین قفس میشینه.تحرکش کمه تا وقتی تو قفسه هیچ حرکتی نمیکنه معمولا همش سرش بر میگردونه پشتش و میخابه اما همین ک صدای منو میشنوه از قفس بالا میره و جیغ میکشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4062
    سلام يه سؤال جوجه ملنگوي من با قاشق غذا ميخوره هر وعده ١٠ قاشق چايي خوري ميخوره به نظرتون يه خورده زياد نميخوره؟

صفحه 54 از 113 نخستنخست ... 4353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273104 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)