صفحه 44 از 269 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626394144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 431 به 440 از 2687
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    ایشالله مترونیدازول که آنتی بیوتیک نیست؟ اگه باشه کارم در اومده.
    تا اون جایی که من می دونم ضد انگل بوده.
    سلام:
    دوست عزیز بله آنتی بیوتیک نیست اما همونطور که بابک عزیز گفتن سیکل رو نابود میکنه و باید در طول درمان هم سیفون کامل داشته باشید و هم دوز دارو رو تکرار کنید چون مکانیزم اثر این دارو بین 8 تا 12 ساعته و بعد از اون اثرش از بین میره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    11367
    آرش جان سلام ساله نو رو تبریک میگم.اون دیسکسه که جدید خریدم و عکسشم دیدی رو بدنشه لکه هایه سفید افتاده وخیلیم بیحاله جوری که ولو میشه رو گیاها خواهشا زودتر جواب بده که چیکار کنم حالت مردن پیدا کرده.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام:
    اگر دونه ها بصورت شکری هست(دونه های سفید برفکی مانند)بیماری ایک گرفته-ببرش تو قرنطینه:
    1-دما رو ببر رو 33
    2-هوادهی قوی
    تاپیک http://www.parsipet.ir/thread389.html رو ملاحظه کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    11563
    با سلام و تبریک سال نو
    من 6 تا دیسکس حدود 3-4 اینچی دارم که یک هفته ای هست تحت درمان با جنرال تونیک تترا بودند در ضمن هر روز سیفون حدود یک سوم داشتم و دارو به مقدار سیفون اضافه کردم دما هم 32 تا 33 هست ولی الان 3 تاشون هم تمایلس به غذا خوردن ندارند و کمی هم هنوز سیاهن و بعضی وقتا تارهایی مثل پنبه از باله های بالایی شون آویزون میشه . میخواستم بدونم دوره درمان معمولا چند روزه و ترسو بودنشون هم توی این دوره طبیعی هست اگه کاری لازمه انجام بدم که زودتر عادی بشن ممنون میشم راهنماییم کنید

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام:
    دوست عزیز منظورتون از دارو کدام دارو هست؟دوز؟عکس ماهی؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    11563
    [QUOTE=arash_ta23;103524]سلام:
    منظورم از دارو همون جنرال تونیک هست و طبق برشور دارو هر 5 میل را برای 20 لیتر استفاده کردم .در ضمن سیاهی دیسکس ها خیلی بهتر شده و باله هاشون رو باز کردن ولی هنوز خیلی ترسو هستند و تا نزدیک آکواریوم میشم سریع میرن قایم میشن و 2 تاشون هم غذا ( منظورم از غذا مخلوط دست ساز دل گوسفند و ... هست و در برخی وعده های غذایی از تترا کالر یا تترا پرو مین استفاده میکنم ) خوب نمیخورنو همون 2 تا هنوز کمی تیره و لاغر هستن .باتشکر از راهنمایی و رسیدگی شما دوست عزیز

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [QUOTE=mohsen1459;103568]
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    منظورم از دارو همون جنرال تونیک هست و طبق برشور دارو هر 5 میل را برای 20 لیتر استفاده کردم .در ضمن سیاهی دیسکس ها خیلی بهتر شده و باله هاشون رو باز کردن ولی هنوز خیلی ترسو هستند و تا نزدیک آکواریوم میشم سریع میرن قایم میشن و 2 تاشون هم غذا ( منظورم از غذا مخلوط دست ساز دل گوسفند و ... هست و در برخی وعده های غذایی از تترا کالر یا تترا پرو مین استفاده میکنم ) خوب نمیخورنو همون 2 تا هنوز کمی تیره و لاغر هستن .باتشکر از راهنمایی و رسیدگی شما دوست عزیز
    سلام:
    چند تا مورد رو خدمتتون عرض می کنم:
    1-داروی جنرال تونیک برای اکثرا ماهی ها استرس زا هست و این امر با دوز بالاتر بیشتر نمایان میشه حتی در زمان این دارو می بایست در تانک بسته باشه تا ماهی ها از آب بیرون نپرن و برای همین بیشتر دوستان و خودم ترجیح می دهیم برای بیماریهایی با پایه باکتریایی و قارچی از داروی سرا امنیپور استفاده می کنیم و در صورت استفاده از جنرال تونیک برای هر 20 لیتر 1 میلی لیتر و 5 میلی رو برای 100 لیتر استفاده می کنیم
    2-در طی روند بیماری آب سالم و سیفونهای مداوم تاثیراتی بسیار مطلوب برای تسریع روند درمان ایجاد می کنه و با داشتن آب پاکیزه علاوه بر تقویت سیستم ایمنی ماهی از بسیاری آلودگی ها و عفونتهای بعدی و کاهش موکوس و بالطبع کاهش استرس می توان بهر برد،بخاطر همین خودم بنا به نوع بیماری حداکثر هر 24 ساعت سیفون 90 تا 100% انجام میدم.
    3-استفاده از نمک بجز زمان استفاده از فرمالین و انگلهای روده ای بسیار مناسب و در امر بهبود بیماریهای عفونی،باکتریایی و انگلی پوستی و آبششی بسیار مناسب و تاثیر پذیر است
    اما در خصوص ماهی های شما:
    دلایل عدم غذاخوردنشون میتونه:
    1-استرس و نامناسب بودن تانک
    2-استفاده از دوز زیاد جنرال تونیک
    3-عدم تغذیه قبلی با غذاهای مورد نظر که گفتید و بهشون میدید(خیلی ها به دیسکس کرم خونی میدهند و ...)
    4-بیماری پلیگ و انگلهای روده ای یا پوستی،آبششی هست
    پس توصیه بنده به شما:
    اول عکس ماهیاتون و بعد شرح بیماری را مطابق لینک http://www.parsipet.ir/thread617.html قرار دهید.
    خواهشی که دارم در صورتیکه تمایل دارید دوستان بهتر ،دقیقتر و سریعتر شما را راهنمایی کنند موارد مذکور رو سریعاً انجام دهید تا خدای نکرده مثل دوستان قبلی نشید که 100 بار گفتیم عکس+شرح کامل بدید بعد سه روز بعدش دوستمون پست زد ماهیم مرده یا اینقدر دیر موضوع رو میگن که کاری از دست کسی بر نمیاد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    11563
    با سلام و تشکر از راهنمایی های مثبت شما
    دوست عزیز باید خدمت شما عرض کنم که من الان 3 روزه که هر روز سیفون حدود 40% تانک داشتم و بعد از اضافه کردن Biotopol JBL و هم دما کردن آب به دمای 32 درجه و اضافه کردن فیشتامین به غذای دل دیسکس ها از امروز صبح ظاهرا ماهی ها سلامتی شان را بدست آوردن . به این ترتیب که غذا میخورن و استرس شون هم خیلی کمتر شده و باله هاشون رو هم باز کردن . فقط نکته ای که مانده یکی از دیسکس ها 2 بار به فاصله 1 روزه دیدم در آب یکدفعه تکان شدید خورد و لرزید ولی امروز دیگه ندیدم که تکرار بشه . با این احوال شما چه دستوری میفرمایید اگر لازمه عکس بزارم . اگر که نه فکر میکنید احتمال بهبودی کامل هست که همین روند را ادامه بدم .
    باز هم از راهنمایی های شما کمال تشکر را دارم.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1459 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از راهنمایی های مثبت شما
    دوست عزیز باید خدمت شما عرض کنم که من الان 3 روزه که هر روز سیفون حدود 40% تانک داشتم و بعد از اضافه کردن Biotopol JBL و هم دما کردن آب به دمای 32 درجه و اضافه کردن فیشتامین به غذای دل دیسکس ها از امروز صبح ظاهرا ماهی ها سلامتی شان را بدست آوردن . به این ترتیب که غذا میخورن و استرس شون هم خیلی کمتر شده و باله هاشون رو هم باز کردن . فقط نکته ای که مانده یکی از دیسکس ها 2 بار به فاصله 1 روزه دیدم در آب یکدفعه تکان شدید خورد و لرزید ولی امروز دیگه ندیدم که تکرار بشه . با این احوال شما چه دستوری میفرمایید اگر لازمه عکس بزارم . اگر که نه فکر میکنید احتمال بهبودی کامل هست که همین روند را ادامه بدم .
    باز هم از راهنمایی های شما کمال تشکر را دارم.
    سلام:
    همه چی عالیه.مشکل از وجود کلر داخل آب دپو بوده که با بیتوپول حل شده،نیاز به هیچ دارویی نیست.کیفیت مناسب آب،غذادهی کم اما تعداد دفعات بالا و حفظ شرایط تانک موجب میشه دیسکسهایی سالم داشته باشید.موفق باشید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    سلام بر همگی دوستان ... سال نو رو به همه شما تبریک عرض می کنم و آرزوی سالی پر خیر و برکت رو براتون دارم.... سلام خدمت دوست عزیزم آرش ....دو روزه که دیسکسهام همشون مدفوع دراز مثل نخ ضخیم دارن از لحاظ اشتها هم هیچ مشکلی ندارن غذایی که فعلاْ بیشتر از همه می خورن هم آرتمیای خشک هستش خودم هم به شخصه هیچ نوع نشانه ای از بیماری ندیدم دمای آب هم رو 32 هستش همانطور که گفته بودید تزئینات رو هم کم کردم نمی دونم چیکار باید بکنم لطفاً راهنمایی بفرمایید.
    باتشکر.

صفحه 44 از 269 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626394144 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)